Şimdi Ara

Pci-Express' e geçsemmi? Kullanan varmı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Daha erken gibi ..
  • Dr mustafa sen sistemini bi yazsana komple.. mesela ne ekran kartı kullanıyosun?
  • eğer paran var ise -ki var diyorsun,

agp 6800gt veya x800pro alabilirsin.

yada 6800u veya x800xt al, nasıl olsa iş ekran kartında bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meke -- 6 Ekim 2004, 13:36:29 >
  • Parası olmayan bekler.
  • asus p5 gd1 p4 3.0 ghz işlemci 512 ddr ram 400 mhz sata seagate 160 gb hdd bunlar var elimde ama ekran kartı için bende bekliyorum olmassa 5300 alacam sistemi çalıştırmak için
  • Bence erken yapılan testlerde fazla bir fark getirmiyor, yazılımlarında olgunlaşması lazım, donanımlarında ,fiyatlarında
  • Şu an yeni ekran kartı alacaklar için bence PCI-Express ideal çözüm.

neden;
    1-Nforce4 ve KT890 gibi chipsetlerle 2005de AMD'de PCI-E ye geçiyor
    2-SLI destekli alınabilecek tek ekran kartı PCI-E model.
    3-AGP tam otursa bile Intel ve AMD PCI-E'ye kayıyor
    4-Fiyatlar olgunlaştığında AGP versiyonlarının da fiyatları olgunlaşacak

dolayısıyla;
    1-AGP ve PCI-E versiyonu aynı fiyat olan VGA'nın PCI-E versiyonu seçilmeli.
  • Katılmıyorum, oyunlarda hiçbir fark yok. pci-e nin getirisi götürüsünün (fiyatı) yanında çok fazla. şu an ekran kartı alacak olsam 6800gt alırım.
    sistemler toplu olarak olgunlaşmadan atlamak hiç mantıklı değil.
    ha sen diyorsanki ben o kadar para verip pci-e in devri bitmiş ekran kartları üzerindeki beta testerlığını yaparım, o zaman sen sağ ben selamet. kolay gelsin
  • Ya bende şöle düşünüyorum şuan ekran kartı alıcak olsam neden 6800gt agp alırım ki 6800pci-e alırım ileride de kullanırım yanlışmıyım. Sonucta fiyat farkları yok.
    Tabi bunun yanında destekleyen bi anakart da almak gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermaltake -- 6 Ekim 2004, 21:37:16 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: agactan

pci-e in devri bitmiş ekran kartları

hocam arkadaşa x300, x600 veya fx5300, fx5750 veya fx5900 tavsiye eden varmı yukarıda?

agresif girişlerle bilgisiz konuşmayalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Thermaltake

Ya bende şöle düşünüyorum şuan ekran kartı alıcak olsam neden 6800gt agp alırım ki 6800pci-e alırım ileride de kullanırım yanlışmıyım. Sonucta fiyat farkları yok.
    Tabi bunun yanında destekleyen bi anakart da almak gerek...

yavaş yavaş aklın yolu bir diyoruz hep beraber
  • Yada ben bu parayı ıslemciye yatırım en iyisi nasıl olsa ilerde de kullanıcaz. Alım bi LGA 775 3.2 btx e de geçsek aynı LGA soket devam eder..
  • malesefffff

yılbaşında 1066 fsb 3.8 çıkıyor
  • onlarda bokunu çıkarmış işin kardeşim zaten yetişmek imkansız alıp kullancaz işte yapıcak bişey yok. Ama zaten ghz olarak falan arttırabılırler de soket aynı dıye okudum lga 775 o değişmiyo..
  • bu işin biraz daha oturması lazım...

geçiş için beklemekte fayda var...

bu boaardlar sdc 1 kart kullanmıo dier kartları da bu boardlara uygun şekillerde daha da geliştirdikleri ve tam performansı yakaladıkları zaman geçmek daha mantıklı olacaktır...

bu işin daha da pişmesi için vakit lazım...
  • beklemeken mantıklısı bence
  • bence beklemenin gereği yok. yakın zamanda 16x pci-e den 32 ye geçiş yok. ekrankartlarında da fiyat farkı olmadığına göre neden bekleyesiniz ki. btx kasadan daha çok alacağınız anakartın güç konnektörünün 24 pin olmasına dikkat etmeniz iyi olur.
  • Thermaltake ın donusturucusu satılıyo zaten 8$ mı ne onemlı değil o. Ben işlemciyi değiştirmeye karar verdım LGA 775 e gecicem ilerde de onu kullanırım. 1066fsb işlemciler 350$ dan baslıcak cunku.. Ama anakartlar 533/800/1066 desteklicek.
  • Hızlı sistem de pci Sparkle 6600 GT 268$
    http://www.hs.com.tr/urun_detayi.asp?urunkodu=VGA.SPAR.6600GT.01
  • pcı ekspress daha erken
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.