Şimdi Ara

pci-e m.2 adaptör ile 980pro kullanmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

asus z87 anakartıma 980pro takmak istiyorum. Çeşitli pci-e adaptorler var. 4.0 - 16x vs vs. Bu adaptörlerden kullanan var mı? Uyum problemleri oluyormuş. Önerileriniz nelerdir.

https://www.hepsiburada.com/alfais-4390-m-2-nvme-ssd-ngff-to-pcie-3-0-x16-adaptor-m-key-kart-cevirici-donusturucu-p-hbv00000qo5ww

https://www.hepsiburada.com/alfais-4387-m-2-nvme-ssd-to-pcie-m2-key-express-960-evo-kart-cevirici-donusturucu-kart-p-hbv00000qozrt

benzer ürünler var ama farkları nelerdir. Detaylı açıklama bulamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahrimar -- 31 Aralık 2020; 11:59:48 >

• PciEx 3.0 destekliyor anakartınız. Yanı max 4000 MB/S hızları görebilirsiniz teoride gerçekte 3500 MB/S ve altı hızlar. Ayrıca x4 yani tam hızda kullanmak için Grafik kartı soketini kullanmalısınız buda ekran kartının hızını X16'dan X8'e düşürür. Kısacası bu sistemlere nvme'yi tavsiye etmiyorum. En iyisi samsung sata ssd almak. Zaten sıralı okuma ve yazmanın etkisini günlük hayatta pek görmüyoruz. Samsung'un 4K okuma yazma hızları çoğu NVME SSD'ye taş çıkartıyor

• Want to kullanıcısına yanıt
    X16 dan x8 e dusecegini unutmusum. Saol bilgi icin.
  • h87 ve z87 anakartlarda bulunan guney koprusu 16 adet pcı ex hattına sahıp.guney koprusunun ılgılenecegı bır ekran kartını anakarta takmıyorsanız.yanı crossfıre slı gıbı sıstemde takılı tek ekran kartınız varsa ekran kartının hızı 8x e dusmeyecektır.

zıra ılk slot pcı ex 16x kapısı ıslemcıye baglı.

sorunuza gelecek olursak.

ben de h87 lı anakarta donusturucu ıle nvme taktım.yanlız guney koprusu pcı ex 2.0 standartında olması yuzunden 2000mhz barajını gecemessınız.yanı samsung 980pronun teorık hızlarını bu sekılde alamassınız.onun ıcın pcı ex 3.0 standartına ıhtıyacınız var.onu da yanlızca ıslemcıye aıt olan en yukarıdakı yuvadan alabılırsınız.

ekleme

yanlız guney koprusu ıle ıslemcı arasındakı dmi 2.0 galıba.bu da demek oluyorkı nvme den alacagınız hız 1600mhz cıvarı olacaktır.

h87m d3h anakartıma alfaıs donusturucu ıle montajını yaptıgım kıngston a2000 500gb ın hız testını paylasıyorum.

kıngston 2200mhz okuma 2000mhz yazma hızlarını soyluyor.fakat guney koprusu performansı torpulemıs.

bu da anakart uzerınde ıslemcıye aıt kapıya takılı ekran kartının degerı

yanlız sunu da unutmayın.h ve z serısı 87 ve 97 anakartlarda bıos u modlamadan adaptor ıle sısteme takacagınız nvme ıle boot yapamassınız.onun ıcın anakartın bıosunun modlanması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 5 Ocak 2021; 22:19:7 >
  • Want to kullanıcısına yanıt

Hocam selam, z370 a pro anakartım var halihazırda nvme ssd portu üzerinden bir adet ssd kullanıyorum. Alfais 4390 ile pci-e slotundan 2. diski taksam hızı düşer mi? Dökümandan okumaya çalıştım ama tam anlamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.