Şimdi Ara

PC Topladım beceremedim galiba yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu kez ben yapmalıyım dedim ve elime geçen parçaları aldım ve toplamaya başladım. sonunda sistem açılıyor ama 15 saniye sonra kapanıyor çıkan ekran şekilde ki gibi.. bana pc yi bilgisayarcıya götür! dene daha iyi tavsiyelerinizi bekliyorum çünkü kendim yapmak istiyorum.. neyi yanlış yada eksik yaptım?

1.resim de ekranım var

2. resimde ise eski hdd ide girişliydi ona converter aldım sata girişine bağladım

hdd tıkırtı yaparak çalışıyor acaba sorun mu var?

yardım rica ediyorum abilerim :)
     PC Topladım beceremedim galiba yardım!! PC Topladım beceremedim galiba yardım!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stanger79 -- 27 Şubat 2014; 14:12:16 >

• Hardiskinizi bağladınız mı bios işlemci ve bellekleri görüyor dvd de görüyor hardisk yok bağlantılarını takın yani güç girisini ve anakart girisini sonravtekrar calistirin bot ediyor mu ayrica her parcanin guc giris fotolarini koyarsaniz daha iyi olur kablolarin bu sekilde ezbere is yapilmaz tehlikeli olur en iyisi anlayan birine gosterin bence.
  • güç kablolarını soketleri uyduğu gibi taktım ama üzerinde yazan değerleri farklılık ifade ediyor mu bilmiyorum yazarım onları da şimdi
  • kendi kendini kapatması neden olur ki işlemciden falan mı?
  • stanger79 S kullanıcısına yanıt
    Hard diski sökün. Biosa girip default setup yapın, kaydedip çıkın. Sonra hard diski tekrar takın. Yine hard diski görmezse, hard disk ya da converter sorunlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi windhunter -- 27 Şubat 2014; 15:13:25 >
  • windhunter kullanıcısına yanıt
    dediğinizi şimdi yapıyorum. peki sistem bilgilerinde sorun var mı? ekranda gözüken bilgilerde.. sistem neden hemen kapanıyor?
  • Sistem direk kapatması psu ve cpu dan yapar kesin problemli bir kurulum yapmışsınızdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • stanger79 S kullanıcısına yanıt
    Usb aygıtlarından biri aşırı akım çektiğinden korumaya alıyor. Anakart usb bağlantılarını yanlış yapmış olabilirsiniz.
  • evet yandaki usb kablolarını tamamen çıkardım sorun düzeldi.. zaten anakartta usb var onlar benim işimi görür kasada olmasa da olur.. teşekkürler ama bu hdd sorun olacak gibi nasılsa sata olan bi hdd almayı düşünüyorum ama şimdi yok.. bu aparat işime yarar mı benim fid olan hdd yi sata dönüştürücüye bağladım sistem görmedi.. ayrıca hdd den tıkırtılı sesler geliyor? kilitlenmiş olabilir mi? samsung
  • işler normale döndü sanırım gerçi siz da iyisini bilirsiniz ama? bu değerler doğruysa iş hard diski yenileyip win 8 kurmakta...

• bios ayarlarını default yap takılı usb aygıtları çıkartarak tekrar dene
  • axelfoly kullanıcısına yanıt
    bilgisayarcımda hdd kalmamış gelecekmiş.. o gelene kadar ben harici diske win kurup deneme yapsam diyorum.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.