Şimdi Ara

Pc MODIFIYE UZERINE ISYERI ACMAK ISTORUM..? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Oculus çüyüm pc ye ihtiyacım olduğunda toplamayı sevdiğim halde uğraşmaksıkıyor.
    On binlerce çeşit ile günlerce uğraşmak zevkli dahi olsa zaman alıyor ve bunaltıyor.
    Zaman zaman düşündüm kasa uymuyor şu üst sokaktaki reklamcıya gidip istediğim kasa tasarımını verip pleksiden yaptırsam mı diye çok düşündüm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar guzel yorumlariniz icin cok tesekkur ederim...suan biraz beklemedeyim...acele yapmak istemiyorum herseyin hayirlisi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 binle borsaya gir sürekl al sat yaparak ayda 10 bin kAzanırsın ben bu işi yapıyorum sanada yol gösteririm . Aksi halde bu bahsi geçen iş yaş ha malları getirir satarsn o ayrı ama devamlılığı olmAz

• quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Çok güzel bir düşünce fakat 100.000 tl bütçe az. Bende aynısını istedim ve şu an alimde 10.000 metre sleeve kablo mevcut pinler konnektörler kablolar.

Ve sadece sleeve olayına 40.000tl masraf ettim. Fakat hala birleştiremediğimden dolayı elimde boş boş duruyor. Sözde kardeşim yardım edecekti oda yalan oldu. Forumda arg-ist abimiz var kendisi de soğutma parçalatı getirtti fakat insanlar bedavayanalma peşinde oldukları için hepsi değil tabi, kar ederek satman zor. Çünki getirmek cidden maliyetli ben şans eseri aldığım sleevelerde 6.000 tl sadece gümrük müşavirine ödedim. Oda tanıdık olduğu halde.

Yani hem soğutma sistemi hakkında çok bilgin olmalı nelerin satılabileceğini iyi anlamak lazım. Ve sadece ucuz ürünler değil kaliteli ürünleride listene eklemen lazım.

Resimde arka rafta duran sleeveleri kabloları görebilirsin :(( onun birde görünmeyen kısmı var. :)) ben o rafın tek bi bölmesinde her renkten bi top vi alanda dursun diye öyle koydum.

Pc MODIFIYE UZERINE ISYERI ACMAK ISTORUM..?

Sleeve ler 16AWG 4mm mi ? Elinizde başka neler var ? Cable Combs varmı 24 pin 8 pin gibi.Bu arada girişimin için tebrik ederim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Evet sleevelerde kullanılan kablo 16 değil 18awg kullanıyoruz. sleevelerde 2-3mm. elimde cable combsta mevcut yaklaşık 800 adet var. hemde 2 çeşit var bi silindirik olanlardan birde dıştan takılanlar var. ayrı almak isteyenklere silindirik olanları önermem çünkü tüm kabloları söküp öyle takabiliyorsunuz.. öbürü daha basit.. Çünki pin remover dediğimiz kablo yapartken kullandığımız aparatlar o kalitesizlerden değil. Bazı kişiler gidip ucuz aparatlar alıyor bu sefer beceremiyor boşa masraf o ucuz aparatlardan bende getirdim elimde 10 tane var set olarak fakat satmicam çok kalitesizler.. Forumda benim gibi masa kasa projesi olan bi arkadaş var ona daha yeni kablo yaptım 2 renk masası bitince resimleri ekleyecek. Kendi projemdede kullanıyorum zaten...
    burdan konuyuda görebilirsin..

http://forum.donanimhaber.com/m_113748389/f_//tm.htm#113748389

• Cable comblar bunlar... silindirik olan türkiyede daha satan yok..

Pc MODIFIYE UZERINE ISYERI ACMAK ISTORUM..?  Pc MODIFIYE UZERINE ISYERI ACMAK ISTORUM..?

Bu forumdaki @Westlife26 arkadaşımıza yaptığım sleeve.. Kendisine 1 adet 24 pin 2 adet 6+2 pin ve 2 adet anakart için 4+4 pin kablo yaptım light blu ve beyaz..:)

Pc MODIFIYE UZERINE ISYERI ACMAK ISTORUM..?  Pc MODIFIYE UZERINE ISYERI ACMAK ISTORUM..?

Bu aletle kabloları test ediyoruz. bağlantıda akım geçiyormu eksiklik varmı falan diye.. Test etmeden kesinlikle olmaz çok riskli.

Bu bahsettiğim dandik olan kablo pin sökme aparatları..:( Bu sette sadece işe yarayan fan sökme ve molex pin sökme aparatı. Fakat sleevede en çok lazım olan 5557-5559 dediğimiz pinler için gerekli olan aparat..

• quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Evet sleevelerde kullanılan kablo 16 değil 18awg kullanıyoruz. sleevelerde 2-3mm. elimde cable combsta mevcut yaklaşık 800 adet var. hemde 2 çeşit var bi silindirik olanlardan birde dıştan takılanlar var. ayrı almak isteyenklere silindirik olanları önermem çünkü tüm kabloları söküp öyle takabiliyorsunuz.. öbürü daha basit.. Çünki pin remover dediğimiz kablo yapartken kullandığımız aparatlar o kalitesizlerden değil. Bazı kişiler gidip ucuz aparatlar alıyor bu sefer beceremiyor boşa masraf o ucuz aparatlardan bende getirdim elimde 10 tane var set olarak fakat satmicam çok kalitesizler.. Forumda benim gibi masa kasa projesi olan bi arkadaş var ona daha yeni kablo yaptım 2 renk masası bitince resimleri ekleyecek. Kendi projemdede kullanıyorum zaten...
    burdan konuyuda görebilirsin..

http://forum.donanimhaber.com/m_113748389/f_//tm.htm#113748389

Çook güzel oldu bu nasıl iletişim kuralım yerin nerde Ankara-İstanbul ? Cable Comb ları 4mm lazım bana seninkinide denemem lazım.Sleeve ler için keşke daha önceden göreydim silverstonedan aldım artık ama sanırım custom yapıyorsun whatsapp üzerinden devam edelim mümkünse ?

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Olur. Ben sana pm atarım şimdi. Sormak istediğin herşeyi cevaplarım. :))
  • moslevon kullanıcısına yanıt
    Gelen kablolar özenle hazırlanmış kendisine çok teşekkür ediyorum..
  • Mantikli. Ama Turkiyede is yapmaz. :)

• Bencede tutmaz bizim memlekette cinliler bile el atti bu sektore fiyatlar yerlerde. Sleeve kablo takimi cable comblar dahil 25 dolara geldi denemek icin almistim gayet de guzel yapmis adamlar. Demek istedigim burda el emeginin karsiligini alamazsin vergisi iviri ziviri sirtina biner.

•  Pc MODIFIYE UZERINE ISYERI ACMAK ISTORUM..?

American chopper tarzı el emeği göz nuru hem zevk alarak yapacağın bir iş hem emeğinin karşılığını alabileceğin kazanç kapısı , ama arkadaşlarında dediği gibi Türkiye 'deki elit kesimin bu tarz hobileri yok denecek kadar az istekli olan bir kesimde malum doların balon gibi uçması nedeniyle sıcak bakmıyor . Yoksa çok güzel iş yapardı hatta türk oyun yapımcılarına özel modifiyeli kasalar ..vs Ülkemiz şartlarında zor...

İnternet cafe konusunda ise net cafedeki ortamı sağladıktan sonra lan party zevki oldugu sürece bitmez..

• Hocam bence bir site çakıp online alışveriş eklersen sadece forumdan alışveriş yapacaklar için bile çok iyi olur
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.