Şimdi Ara

Pc MODIFIYE UZERINE ISYERI ACMAK ISTORUM..?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Isyeri olarak istnabulda tercihim .

Pc mod olarak sivi sogutma sistemi calismasi yaparak ve ust duzey pc toplanacak....

Kasa tasarimi tamamen bana ait olucak genelde fleksi kullanmak istyorum...kisiye ozel kasa tarasimida olacak...ornk vercek olursam prof futbolcu benden kendinine ozel olmak sartiyla pc tasarimi istedi...bende ona gore calismayi yapip tasarimi suncam...

Sivi sogutma olrak urunleri yurtdisi baglantim var ordan tedarik yapcam.

Sizce bu is tutarmi....masrafli bi is oldugu icin dusuncelerinizi almak istyorum...bu konuda fikirleriniz nedir arkadaslar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: orhan86fb

Arkadaslar 100 bin tl param var....

Isyeri olarak istnabulda tercihim .

Pc mod olarak sivi sogutma sistemi calismasi yaparak ve ust duzey pc toplanacak....

Kasa tasarimi tamamen bana ait olucak genelde fleksi kullanmak istyorum...kisiye ozel kasa tarasimida olacak...ornk vercek olursam prof futbolcu benden kendinine ozel olmak sartiyla pc tasarimi istedi...bende ona gore calismayi yapip tasarimi suncam...

Sivi sogutma olrak urunleri yurtdisi baglantim var ordan tedarik yapcam.

Sizce bu is tutarmi....masrafli bi is oldugu icin dusuncelerinizi almak istyorum...bu konuda fikirleriniz nedir arkadaslar...

Hocam farkli eglenceli risksiz is varsa tercih edin. Artik internet kafeler bitiyor. Dikkat etmek lazim.
  • orhan86fb kullanıcısına yanıt
    Çok güzel bir düşünce fakat 100.000 tl bütçe az. Bende aynısını istedim ve şu an alimde 10.000 metre sleeve kablo mevcut pinler konnektörler kablolar.

Ve sadece sleeve olayına 40.000tl masraf ettim. Fakat hala birleştiremediğimden dolayı elimde boş boş duruyor. Sözde kardeşim yardım edecekti oda yalan oldu. Forumda arg-ist abimiz var kendisi de soğutma parçalatı getirtti fakat insanlar bedavayanalma peşinde oldukları için hepsi değil tabi, kar ederek satman zor. Çünki getirmek cidden maliyetli ben şans eseri aldığım sleevelerde 6.000 tl sadece gümrük müşavirine ödedim. Oda tanıdık olduğu halde.

Yani hem soğutma sistemi hakkında çok bilgin olmalı nelerin satılabileceğini iyi anlamak lazım. Ve sadece ucuz ürünler değil kaliteli ürünleride listene eklemen lazım.

Resimde arka rafta duran sleeveleri kabloları görebilirsin :(( onun birde görünmeyen kısmı var. :)) ben o rafın tek bi bölmesinde her renkten bi top vi alanda dursun diye öyle koydum.

• DarqSWorD D kullanıcısına yanıt
    Arkadaş internet cafe demiş sen yanlış anlamışsın :))

Bilgisauar için donanım satmayı düşünüyormuş. Genelşikle sıvı soğutma ile ilgili ürünler için bi dükkan açmak istiyorum demiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: moslevon

Arkadaş internet cafe demiş sen yanlış anlamışsın :))

Bilgisauar için donanım satmayı düşünüyormuş. Genelşikle sıvı soğutma ile ilgili ürünler için bi dükkan açmak istiyorum demiş.

Ben oyle demedim hocam. :) demek istedimki internet kafe sektoru bile bitme surecine girdi. PC donanim islerinde pek para kalmadi onu demek istedim. :) 100 bin tl ye tekstil olabilirse cok iyi para var diyorlar arastirmak lazim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DarqSWorD D kullanıcısına yanıt
    Pardon valla. Bende dedim Internet cafe ne alaka:)) dopru haklısın dolar bu seviyede iken çok zor.
  • quote:

Pardon valla. Bende dedim Internet cafe ne alaka:)) dopru haklısın dolar bu seviyede iken çok zor.

Vallaha evı yoksa arkadasa tavsıye edıyorum 2+1 de olsa bı ev alması yonunde. Dıkkat etmek lazım dolarda dedıgın gıbıyken vallaha allah yardımcısı olsun ya ınsAllah en dogrusunu yaparsın hocam Allaha emanet ol.

• HOCAM İNTERNET KAFE BELİRTMEDİM..:):)...internet kafe olayı zaten bitti gibi bu zamanda. herkesin evinde pc yada en kötü tablet bişe var.....
  • hocam güzel bilgilerin için teşekkürler. evet biraz riskli bi iş onun farkındayım....sıvı soğutma ve tasarım konusunda sıkıntım yok..ben kendim bizzat yapabiliyorum.zaten ilerde kendime ait bi projem var onu yapıp burda paylaşcam...

ürünler olarak yurtdışında ucuza biyer buldum...kablolar olsun sıvı sogutma olsun...olmadı gidip sitenin bağlantılı olduğu ülkeye o firmayla konuşup anlaşma sağlarım o konuda sıkıntım yok...

sıvı sogutmayla ilgili yada sleev kablo parçaları satışım olmicak..sadece benim düşüncem elinizde bi kasa var diyelim bana geitrdiniz düşüncelerinizi belirtip o şekilde tasarıma geçip ürünü teslim yapmamdır...ister sıvı sogutma olur ister görsel olur kişinin tercihine ve madiiyata bakar...yada kasa yok diyelim bana kasa hakkında düşüncesini söyleyip kasanın içindeki sistemi de söyleyip hazırlamaktır. örn müşteri geldi dediki duvarın içine montaj isitiyorum.yada tv sephasının altına hem görsel hemde üst düzey pc istyorum..dedi..... anladıgım kadarıyla sizde bu işe kalkışmıssınız ama yarıda kaldı..doğrumudur..

şimdi söyle söylim...ben satığım her ürünün 24 ay garantisi olucak...bi vatan yada gold bilgisyardan ürün aldınız onun nasıl 24 ay garantisi varsa benim de bu şekilde grantim olucak.

sıvı soğutma da kaliteli ürünler kullanmcam çünkü yarın bi gun başım ağırmasın.. örn vericek olursam alltaki resimde GPU WATERCOOLİNG

100.BİN TL BELKİDE İLK BAŞLARDA AZ OLABİLİR DURUMA GÖRE ZATEN BU FİYAT ARTAR...BURDA ÖNEMLİ OLAN DÜKKANIM DAKİ TASARIM GÖRSEL YAPTIGIM İŞCİLİK İYİ OLURSA VEDE MÜŞTERİ HİZMETİM...İŞ TUTAR GİBİME GELİYOR..
    KAR OLAYINA gelince sonuçta illaki farklı farklı tüketiciler karşıma gelicek ben zaten bi işyerim var.. reklam olmasın ismini vermim işyerimin müşteri geçenlerde geldi waffle istedi içine amaerkian salatası ve haydarı istedi...bu tarz farklı tüketicler var..ben o müşterinin zevkine bişe diyemem zaten ama dükkan sahibi değilde başka bi tüketicinin gözünden o vermiş oludugu siparişe bakarsam şey derim yuh artık ..:):)...yani müşteri potansiyelini az çok anlıyorum biri bu fiyata olurmu yok öle olurmu diyen çok olcak...ama ortada bi emek varsa ben emeğimin karşılıgını ve karım neyse onu almak zorundayım ki dükkan iş yapsın... tekrardan güzel bilgilerin için teşekkrüler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhan86fb -- 26 Ocak 2016; 15:20:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DarqSWorD

quote:

Vallaha evı yoksa arkadasa tavsıye edıyorum 2+1 de olsa bı ev alması yonunde. Dıkkat etmek lazım dolarda dedıgın gıbıyken vallaha allah yardımcısı olsun ya ınsAllah en dogrusunu yaparsın hocam Allaha emanet ol.

hocam ALLAHA şükürler olsun evim var.amin inş herşeyin hayırlısı...ben bu tarz işlerle uğraşmayı seviyorum...hiö sıklmadan pcleri söker parçalar birleştirir. :):).....
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 9 Şubat 2016; 11:45:18 >
  • Hocam çok riskli diyorum. Ama sağlam çevre varaa deneyin. Home office tarzı bi yer lazım buna

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet benim iş yarım kaldı. Devam edeceğim fakat durum şu. Sen dirwk arz ve talepe değinmişsin. İşi o şekilde yürütürüm demişsin. Yani müşteri sana ne istediğini söyleyecek sende ona göre yapacaksın. Zaten forumda bu şekilde yapan bir kaç kişi var. Seninkinin bi farkı olmaz diye düşünüyorum.:(( sıvı soğutmada 24 ay garanti şahsen benim umurumda olmaz ki neden çünki hepsi metal aksam ve bozulması çok zor. Hatta dersin ki diyelim rakorlarda diş attı falan:)) o bile zor çünki kalın dişli rakorlar hep. Metrek diş olsa hadi bozulması kolay olur ama bunlaeda sor.

Bloklarda o şekilde kırılması çatlaması zor ürünler. Gerçi gidip te biri bu bloklara nitrojen dayamaya kalkarsa çatlatır hatta patlatır bile :)) bizim insanımızı mutlu etmek zordur. Yeri gelir görmek ister bi göriyim yok bilmem ne falan. Bu iş için yüksek miktar paralar ayıran fazla insan kalmadı artık. Benim yeni desk case projem var müsait olduğunda bakarsın. Orda benim sistemdeki soğutmaya ne kadar para harcadığımı görebilirsin. 3000-4000$ arası şu an bana olan masrafı. Yani bu paraları sana bi seferde ödeyevek insan zor olur. Hadi diyelim kapora aldın sonrasında olmadımı veya kişi vazgeçti olayını düşün. Böyle olaylar oldumu insanın hevesi kırılıyor en başta.

Bence belli bi süre daha bekle şu an ortalık çok karışık para harcanacak dönem değil. Yani yüksek paralar harcanacak dönem değil. Biraz bekle forumu kontrol et. Benim düştüğüm hata oydu uzun süre girmedim foruma. Bi baktım sleeveleri aldıktan sonra forumda mod olayı çok aza düşmüş. Yeni ürünler satın alan kalmamış. Eskiden biri bi sleeve kablo alsa hemen konu olurdu.. Ama şu an konular bile değişti :((

• gerçekten işini iyi ve dikkatli yapan biri olursanız bence olabilir ve birazda kaliteden dolayı kulaktan kulağa yayılırsa tutar
  • Kişiye Özel Mod bana Göre ölü bir yatırım olur sonuçta dükkan kiraları verğileri stopajları muhasebe olayları elektrik yemek servis derken bütçe büyüyoda büyüyo hani 100 bin tl parayı bir işe yatırdığımda bana 2 yılda bir getirisi olması lazım mesela istanbulda bu işi yapıyorsunuz ben müşteri olarak yanınıza geldim ve hayalimdeki pc yi size anlattım ve örnek resimler gösterdim sizde bende işe başlamanız için bir miktar kapora istediniz ve aradan 2 gün sonra kullanılacak tüm parçanın listesini oluşturdunuz alternatif olarak 2 liste oluşturdunuz mesela örnek verecek olursak böyle bir pc nin sadece malzemeleri 4000 tl tuttu ( sıvı soğutmalı bir pc ) siz hayalimdeki kasayı gözünüzde canlandırdınız ve işe koyuldunuz bu gibi durumda benden verdiğiniz emeğin karşılığı 1000 tl istediniz bu kasa bana 5000 tl ye maal oldu şimdi benim gibi müşterinin ayda kaç defa geleceği bellimi hayır Donanım Haber forumu takip ettiğimizde 100 satıcının en az 50 si vakit ve zaman bulamadığından pc bileşenlerini ve komple bilgisayarını satışa çıkarıyor sonuç itibari ile kişiye özel mod olayı bence çok riskli bir iş çok talep geleceğini zannetmiyorum malum türkiye şartları ortada yatırdığınız parada ziyan olabilir

Ama sıvı soğutma parça ve türkiyede bulunmayan pc parçaları satmanız daha mantıklı olur bence zaten yurt dışında firmada bulmuşsunuz diyaloğunuz nedir bilmem ama anlaşma sağladığınız taktirde işlerinizde ilerleyip büyüdügünde belki o firmanın türkiyede ana bayisi olursunuz

• quote:

Evet benim iş yarım kaldı. Devam edeceğim fakat durum şu. Sen dirwk arz ve talepe değinmişsin. İşi o şekilde yürütürüm demişsin. Yani müşteri sana ne istediğini söyleyecek sende ona göre yapacaksın. Zaten forumda bu şekilde yapan bir kaç kişi var. Seninkinin bi farkı olmaz diye düşünüyorum.:(( sıvı soğutmada 24 ay garanti şahsen benim umurumda olmaz ki neden çünki hepsi metal aksam ve bozulması çok zor. Hatta dersin ki diyelim rakorlarda diş attı falan:)) o bile zor çünki kalın dişli rakorlar hep. Metrek diş olsa hadi bozulması kolay olur ama bunlaeda sor.

Bloklarda o şekilde kırılması çatlaması zor ürünler. Gerçi gidip te biri bu bloklara nitrojen dayamaya kalkarsa çatlatır hatta patlatır bile :)) bizim insanımızı mutlu etmek zordur. Yeri gelir görmek ister bi göriyim yok bilmem ne falan. Bu iş için yüksek miktar paralar ayıran fazla insan kalmadı artık. Benim yeni desk case projem var müsait olduğunda bakarsın. Orda benim sistemdeki soğutmaya ne kadar para harcadığımı görebilirsin. 3000-4000$ arası şu an bana olan masrafı. Yani bu paraları sana bi seferde ödeyevek insan zor olur. Hadi diyelim kapora aldın sonrasında olmadımı veya kişi vazgeçti olayını düşün. Böyle olaylar oldumu insanın hevesi kırılıyor en başta.

Bence belli bi süre daha bekle şu an ortalık çok karışık para harcanacak dönem değil. Yani yüksek paralar harcanacak dönem değil. Biraz bekle forumu kontrol et. Benim düştüğüm hata oydu uzun süre girmedim foruma. Bi baktım sleeveleri aldıktan sonra forumda mod olayı çok aza düşmüş. Yeni ürünler satın alan kalmamış. Eskiden biri bi sleeve kablo alsa hemen konu olurdu.. Ama şu an konular bile değişti :((

güzel yorumnlarınız için teşekkürler...burda ki herkesin görüşleri önemli benim için..tabiki de yorum yapan arkdaşlarını bu konudda hem bilgisi hemde ciddi olması şart...laf olsun diye yazmasın lütfen sizin ve diğer arkdaşların konuşmaları içten olduğu içinde çok çok teşekkür ederim.. zaten fitness trainer olrak özel pt veriyorum...olmadı stüdyo açıp fitness sektöründe para kazanmaya devam mı edim..ama bi yandan da pc işleriyle uğraşmayı seviyorum...hayırlısı bakalım...acele etmemk lazım...

Asıl ben teşekkür ederim... dediğiniz gibi konulardan anlamayan ilgilenmeyen dolu forumda.. fakat ben bu işi bi nebze kendi çapımda yapmış biriyim... ve bazı ciddiyetsiz değer bilmeyen kişiler illaki denk geliyor.. herşeye maydanoz oluyor.. bi fiyat biçersiniz ürüne mesela, biri çıkar tam değerinde bi fiyat der diğeri çıkar mezarcı olur..:):) anladınız dimi... bence siz kendi sektörünüzde belli bi süre devam edin bi seferde paranızı bu işe yatırmayın... Biraz daha bekleyin.. bende uğraşmayı seviyorum ama malesef denildiği gibi umduğumuz gibi olmuyor.. Bak elimde 10.000 metre sleeve 10.000 metre kablo ve 1000 lerce konnektör duruyor..:(:( Şu an ki piyasa şartları hiç riske girmelik değil.. kesinlikle riske girme..
  • İnternet kafe bitti ama gaming center lar var artık herkesin evinde üst seviye pc yok diye düşünüyorum :D
    İnşallah yanlış düşünmüyorumdur 600 - 650 bin tl gömüyorum mekana :D
  • Tutmaz malesef :( Türkiye de böyle insanların azlığınıda göze alırsak ölü yatırım.

Bizede girişimci lazım zaten ama stratejini iyi planla.
    Yerinde olsam şöyle yapardım;
    Önce birkaç referans edine bileceğim proje yapardım (karı az dahi olsa)
    Sonra o referansları kullanarak akortek bilgisayar gibi firmalar la projelerim (kasa tasarlama vb.) işler yapmak istediğimi söyler paramın yettiği kadar ortaklığa girerdim.

önce kasa tasarımları sonra su suğotma radyatörleri ve daha sonrada heat pipe li soğutucular geliştiridim (akortek bildiğim kadarı ile Çinli üreticiler ile anlaşıyor tasarıma karışamıyor)

işler büyüdükçe birsonraki adıma kolay ulaşabilmem için işinde meraklı mühendisler elemanlar bulur alırdım(örneğin termodinamik de uzmanlaşmış meraklı makine müh. Veya akışkanlar mekaniğinde uzmanlaşmış makine müh. Veya iklimlendirme de uzmanlaşmış müh.)

ar ge si tr de yapılsa imalat çinde yapılsa dahi bu bizim başarımız olur ve ginede herşekilde karlı olur(e tabii Tr de üretebilmek bambaşka ama başta inat etmemek daha iyi)

Ekonmiyi azıcık umursayan veya yarınıda düşünen Milletimiz dendestek alabileceğini düşünüyorum.
    Siz destek vermez miydiniz arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.