Şimdi Ara

pc mi acamıyorum güvenli modda bile

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar pcim açtığım da /windows olağan şekilde açılsın/en son iyi yapılandırma /güvenli mod gibi seçeneklerin olduğu sayfa geliyor hiç bir seçenekle açamıyorum güvenli modda dahil ilk başta windows xp loading kısmı geliyor ve tam o sırada mavi bir ekran saniyelik bi şekilde görünüyor ve restart atıyor ramlarin yerini değiştrdm yine olmadı tek çare formatmı çok önemli dosyalarım var ve kurtarmam lzm ne yapmalıyım???

• PClinuxos şeklinde arama yapın. ISO formatında HDD ye kaydedip CD'ye yazdıktan sonra bilgisayarı bu Cd ile açacaksınız. (Bios'dan boot seçeneklerini CD-Rom dan olacak şekilde ayarladıktan sonra) Linux masaüstü windows dan çok farklı görünmeyecektir size açınca HDD nin yedek almak istediğiniz kurtarmak istediğiniz tüm dosyalarınıza ulaşabilirsiniz harici bir HDD bağlayın ya da HDD çift bölümlendirmeli ise windows yüklü olmayan kısmına yedeklerinizi alın sonra normal windows CD ile sisteminizi açıp C yi formatlayıp yeni bir işletim sistemi kurabilirsiniz.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeYYaH-1 -- 26 Aralık 2009; 18:07:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Hocam reset atması hiç atmamasından iyidir.En azından sorunun ne olduğu konusunda fikir verebilir.
    Senden ricam pcyi açarken F5 ve F8 e aralıklarla bas.İşletim sistemi seçeneklerinden sistem hatasında yeniden başlatmayı devre dışı bırak seçeneği ile aç.
    Mavi ekran verecek ama reset atmayacak.
    Oradaki hata kodunu,yazıyor ise dosya ismini paylaş bizimle.
    Belki bir fikir edinebiliriz.
  • Aynısı bende de oldu. Format bile atamıyordum. Sorunu çözemeyince bilgisayarcıya 20 tl vermek zorunda kaldım.
  • arkadaşlar teknik bilgiler yazan kısımda///***STOP: 0x00000024 (0x00190203,0x8A6C59F8,0xC0000102,0x00000000)
    ŞEKLİNDE BİR YAZI MEVCUT
  • Orijinalden alıntı: Immortal King

Aynısı bende de oldu. Format bile atamıyordum. Sorunu çözemeyince bilgisayarcıya 20 tl vermek zorunda kaldım.
    aman hocam hdd ki bilgilerime kawuşuyumda 40 a da razıyım
  • 0x00000024
    NTFS_FILE_SYSTEM

arkadaşlar bndeki hata bu imiş FAT değilde NTFS kurmuştum sistem dosyaları ile alakalı bi durum sanırım donanımsal bi sorunum yok sanırım içerideki bilgileri nası kurtarırım pc yi açamıyorum çünkü?
  • Yukarıda ilk mesajımda bahsettiğim işlemi denediniz mi?

- Sistem CD'den de açılmıyor ise başka bir HDD takıp sistemi onunla açınız bu HDD'yi SATA mı IDE mi belitmediniz sanırım IDE ise sağlam HDD' yi master sizin HDD'yi slave olarak ayarlayıp sistemi açmayı deneyiniz o şekilde yedek alabilirsiniz.

- Bu şekilde de açılmaz ise son çare olarak harici bir USB HDD kutusu alıp sisteme sağlam HDD'yi takıp sistemi açıp sizin HDD içindeki bilgilere USB üzerinden erişmeyi deneyeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeYYaH-1 -- 26 Aralık 2009; 23:49:45 >
  • En son herhangi bir download oldu mu ? Bu sorun ne zamandan sonra kaynaklandı ?
  • benim de tavsiyem xp cdsi ile başlatıp
    chkdsk /p /r komutu ile onarmanızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesuthaksoy

quote:

Orjinalden alıntı: mesuthaksoy

Hocam reset atması hiç atmamasından iyidir.En azından sorunun ne olduğu konusunda fikir verebilir.
    Senden ricam pcyi açarken F5 ve F8 e aralıklarla bas.İşletim sistemi seçeneklerinden sistem hatasında yeniden başlatmayı devre dışı bırak seçeneği ile aç.
    Mavi ekran verecek ama reset atmayacak.
    Oradaki hata kodunu,yazıyor ise dosya ismini paylaş bizimle.
    Belki bir fikir edinebiliriz.

selamlar..ben sizin yazdığınız uyguladım ve ekranda şu hata mesajını aldım: stop:0x000000ED (0X8AF20030,0XC0000006,0X00000000,0X00000000)
    Ne yapmam gerekiyor acaba? ana sayfaya konu açmıştım gerçi ama buradakide benim sorunuma benziyor..

• frodo1one

Arama sayfasındaki başlıklara bakınız

Hata iletiniz sanırsam
    unmountable boot volume

http://forum.donanimhaber.com/searchpro.asp?phrase=unmountable+boot+volume&criteria=AND&sortMethod=d&timeframe=%3E&timefilter=0&author=&forumid=ALL&topicreply=both&message=both&language=single&top=1000&minRank=0&submitbutton=+Tamam+
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• teşekkür ederimilginize..bugün arkadaş format atacak artık son çare olarak..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.