Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

PC Her oyunda ya reset atıyor ya çalışmayı durdurdu hatası veriyor YARDIMM.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta yazdığı gibi ilginç bir hata ile karşı karşıyayım, eçtiğimiz gün format attım ve attığım günden bu yana yaşıyorum bu sıkıntıları. Bf1 ve Battlefront oynuyorum ve iki oyunda da pc ya kendini resetliyor yada çalışmayı durdurdu hatası veriyor ilk olarak ısınma sorunu olarak düşündüm ve bunun üzerine pc yi temizledim ardından macunladım. Tekrar pc yi açıp oyunları açtığımda aynı hatalar ile karşılaştım, sıcaklık değerlerini kontrol ediyorum ekran kartı 69 dereceyi işlemci ise 60-70 civarında gidip geliyor. Bunun sebebi nedir bilemiyorum hatta fallout 4 oynadığımda 2 saat kadar oynayabildim sıkıntı sanırım sadece online oyunlarda bilemiyorum bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi çok acil.

• Ramlerin sağlam mı emin misin? VE çok düşük bir ihtimalde olsa hdd sağlam mı?
    hddsentinel ile bakar mısın?
    Ayrıca memtest yapman gerek.
  • pc nin özelliklerini ve oynadığın oyunu yazar mısın.
  • ByBaterist kullanıcısına yanıt
    İslemcim FX 8350 ekran kartim Asus R9 280X 8gb 1600 mhz power 750 w corshair. Formattan once hic birsey yoktu ama formati attigim anda adeta gitti pc.

Oynadigim oyunlar Battlefield 1 ve Battlefront

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f3lla -- 21 Haziran 2017; 11:24:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Ramlerimin saglam olduguna eminim aslinda ama isten eve gectigimde mutlaka bir test yapicam dedigin programlar ile. Ama dedigim gibi format oncesinde hic birsey yoktu formati attim ve oyunlar iptal oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f3lla -- 21 Haziran 2017; 11:23:56 >
  • Chipset driverini yüklediniz mi efendim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Formattan sonra driver booster adlı programla gerekli driverları güncelledim ancak ne kadar sağlıklı yüklemiştir emin değilim. Bu akşam tekrardan tertemiz bir format ile bütün driverları el ile indiripte kuracağım bakalım bu sefer sorunum düzelecekmi göreceğiz.
  • Otomatik driver installere asla güvenmeyin yarardan çok zararı var meretlerin

• quote:

Orijinalden alıntı: Uygar Eren.

Otomatik driver installere asla güvenmeyin yarardan çok zararı var meretlerin

Aslında bende her zaman bu şekilde düşünmüşümdür ama acaba yüklemediğim bir güncellememi var dedim ve kurmuş bulundum programı. Bu akşam pc'nin içerisinde yedeklemem gereken şeyleri yedekleyeceğim ve hdd yi biçimlendireceğim herhangi bir sıkıntı varsa dosyalarda onları ortadan kaldırıp temiz bir formatlayacağım ardından driverları elle yükleyeceğim eğer yine çözülmezse artık donanımsal diye düşüneceğim ki bu beni bitirir

• Aynı sorundan mağdurum kaç gündür gecemi gündüz ettim bu sorunu çözmeye çalışıyorum format attıktan sonra bilgisayar çöp oldu 150 fps aldığım oyundan 30 fps alıyorum hatta bilgisayar kapanıyor
  • Kebab Destroyer K kullanıcısına yanıt
    Hocam bende hala sorunu tam olarak cozmus degilim ama artik minimum duzeye indi hata. Bu hatayi cozmek icin pc yi komple temizledim, ekran kartini ve islemciyi macunladim ve daha aklima gelmeyen bir suru sey yaptim ve en sonunda ekran kartinin bir faninda sikinti oldugunu farkettim fani degistirdim ama yine birsey degismedi. En son olarak anakartta bulunan pc acma tusuna basili tutup rami temizledim ardindan pc yi actim ve artik hatayi almamaya basladim. Tam olarak sorunum nedir hala bilmiyorum ama artik kurtuldum gibi bir durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temizlenmekten anakart ışıldamaya başladı daha ne söyleyim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.