Şimdi Ara

PC Ekran Kartını Görmüyor Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartını monte ettim monitorum vga aldıgım ekran kartında vga olmadıgı için hdmi to vga aldım 19 tlye taktım görüntü geldi kartın driverlerini yükledim ama ekran kartı görünmüyor aldıgım ekran kartı msi gaming x gtx 1050 ama kartın ışıkları yanıyor kasada

• Şuan görüntü var mı yok mu ? Windows 'u açabildiniz mi yani? Bir de aldığınız dönüştürücü aktif mi? Nasıl bir şey aldınız? Bir resmini, linkini falan atın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    Windows açıldı çevirici aktif değil sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Blacas kullanıcısına yanıt
    Peki ekran kartı görünmüyor derken, anlamadım tam? Monitör kablosu ekran kartına bağlı çevirici ile birlikte. Görüntü de geliyor. Ama ekran kartı görünmüyor derken, aygıt yöneticisinde mi görünmüyor? Sistem ekran kartını görmese kablo ekran kartına bağlı iken nasıl görüntü gelsin o zaman. Anakarta bağlı olsa entegre grafik biriminden alıyor derim sinyali. Ama ekran kartına bağlı diyorsunuz. Driverları düzgün yükleyebildiniz mi? Aldığınız çevirici aktif mi değil mi bir onu bilmek lâzım. Nereden aldınız? Link falan atın. Gerçi aktif olmasa görüntü gelmezdi diye düşünüyorum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 22 Mart 2017; 19:49:45 >
    Bu ekran kartından önce ekran kartı yoktu onboard vardı acaba biosdan ayarmi yapmam lazım

C.speeds HDMI to VGA hepsiburadadan 19 tl ye aldım aygıt yoneticisindende baktım standart VGA grafik bagdastiricisi yazıyor ekrankartini görmüyor

Kutunun içinde ekran kartı cd si vardı driver onu kurdum

• Nvidia sitesinden driver indirip kur,

Biosu da bi karıştır entegre grafik biriminden görüntü alıyorsun şuan

• Survivalist kullanıcısına yanıt
    Driveri cd den kurdum sitedende kuruyummu

• cevap yokmu ekran kartını çıkarıcam
  • driver ı kurduktan sonra çözünürlük ayarını yapın. 1366x768 falan yapın benim monitör de sadece vga girişli display to vga çevirici kullanıyorum. bu çözünürlük ayarı değişince ekrandan görüntü gidiyor.
  • ozbey08 kullanıcısına yanıt
    çözünürlükte 2 seçenek var 800x600 ve 1024x768

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blacas -- 22 Mart 2017; 20:39:19 >
    Entegre grafik birimi kullanılıyor şuan belli ki. Aygıt yöneticisinde Ekran kartı gözüküyor mu peki? Önce entegre grafik biriminin güncel driverını kurun. Daha sonra komple silin ve ekran kartınızın güncel sürümünü sitesinden indirip kurun. Olmadı BIOS 'tan onboard ekran kartını bir kapatın. Advanced/Onboard Device Conf./Primary Display Adapter vs. gibi seçenekler olması lâzım. Ve ya Advanced Bios Features/Internal Graphics seçeneği de olabilir. En son Primary 'den Pci-E seçili değil ise onu seçin. Yalnız ekran kartı gözükmediği için görüntü komple gidebilir mi sonra bilemedim. Anakart neyid tam olarak?

• bakınız aynı şey bende de olmuştu sadece iki seçenek çıkıyordu. şuan driver aktif sanırsam şuan yapmanız gereken tek şey şu hdmi girişi olan bir televizyonuz varsa ona bağlayın görüntü hdmi üzerinde tv ye yansıyacaktır. tv ekranından görüntü çözünürlüğü ayarını 1366x768 yapın olay bu kar basit.
    umarım evinizde hdmi girişi olan tv niz veya hdmi girişi olan akıllı uydu alıcınız vardır.
  • yardımlar için teşekkür ederim nvidia sitesinden kartın driverini indirdim kurdum yeniden başlattım oldu ama monitör 1600 900 oolmasına ragmen seçtigimde uygun olmayan mod diyor şuan 1440 900 da
    Siteden kurunuz, güncel olması faydalı olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.