Şimdi Ara

Pc de Ati ekran kartı truehd-dtsma ses alma ve Asus xonar hdav1.3 slim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
206
Cevap
1
Favori
10.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teoman ve panter ilginiz için teşekkürler ama ben sorunumu tam anlatamadım galiba,özelikle panter kardeş sana sormak istiyorum,bilgisayardan avr ye görüntü gönderdiğini var sayalım hdmi kabloyla,filmide lcd tv de izlemeye başladın,bu arada görüntü hem tv hemde pc de olsun,..lcd tv ni kapatığın zaman pc de görüntü kalıyormu yoksa ordada kapanıyormu görüntü,bir test et,..bu arada bağlantı mecburen avr ye hdmi kabloyla bağlı pc de ise dvi kaployla monitöre bağlı,.
    yani sorunumu özetlersek,ben filim izlemeyi bitirdiğimde avr yi kapatığımda veya tv yi kapatığımda pc ekranında görüntüde kapanıyor,bu sorunu olmaması için her seferinde avr ye gelen hdmi kabloyu cıkarmam gerekiyor,bunuda her seferinde yapmaktan sıkıldım artık,eski ekran kartlarımda böyle bir sorun hiç olmazdı,onkyo avr lerdemi böyle bir problem var acaba sizde bir test edin bakalım sonuç ne olacak.kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

teoman ve panter ilginiz için teşekkürler ama ben sorunumu tam anlatamadım galiba,özelikle panter kardeş sana sormak istiyorum,bilgisayardan avr ye görüntü gönderdiğini var sayalım hdmi kabloyla,filmide lcd tv de izlemeye başladın,bu arada görüntü hem tv hemde pc de olsun,..lcd tv ni kapatığın zaman pc de görüntü kalıyormu yoksa ordada kapanıyormu görüntü,bir test et,..bu arada bağlantı mecburen avr ye hdmi kabloyla bağlı pc de ise dvi kaployla monitöre bağlı,.
    yani sorunumu özetlersek,ben filim izlemeyi bitirdiğimde avr yi kapatığımda veya tv yi kapatığımda pc ekranında görüntüde kapanıyor,bu sorunu olmaması için her seferinde avr ye gelen hdmi kabloyu cıkarmam gerekiyor,bunuda her seferinde yapmaktan sıkıldım artık,eski ekran kartlarımda böyle bir sorun hiç olmazdı,onkyo avr lerdemi böyle bir problem var acaba sizde bir test edin bakalım sonuç ne olacak.kolay gelsin.

Hocam sen görüntüyü aktarma yaparken ekran kartından nasıl bir ayar yaptın yani sadece video-filmlerimi lcd tv ye aktardın yoksa görüntü klonlamasımı yaptım ekran kartının ccc ayarları içinde görüntü çıkış ayarları olacak bir kontrol et derim... Sorunun ekran kartı ayarlarında gözüküyor...

• umur bey ekran kartını her ayarını denedim,uzun yıllardır böyle filim izlediğimden tecrubemde vardır.ama ne yaptıysam olmadı bence avr de bir problem var gibi o yuzden şu an formda 3 kişiden başkası bu tarz aktarım yapmadığından teoman ve panterden aynı şeyleri test etmesini istedim,ilgin içinde ayrıca teşekkür ederim.
  • erdos113 arkadaşım ben bayadır ati ekran kartı kullanmadığımdan arayüzünü pek hatırlamıyorum ondan tavsiye vermem yanlış olur fakat ben anladığım kadarını söyledim denediysen ve olmadıysa tabikide avrde sorun olabilir. Asıl ben teşekkür ederim...
  • panter ve teoman ,,nerelerdesiniz..? sorunlar cözüldü formdan uzaklaştınız
  • quote:

panter ve teoman ,,nerelerdesiniz..? sorunlar cözüldü formdan uzaklaştınız

:) Ben hergün uğruyorum günahımı alma :)
    Bizden başkada fazla ilgilenen yok sanırım bu olayla
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanr

quote:

panter ve teoman ,,nerelerdesiniz..? sorunlar cözüldü formdan uzaklaştınız

:) Ben hergün uğruyorum günahımı alma :)
    Bizden başkada fazla ilgilenen yok sanırım bu olayla

sevgili teoman elbetde günahını almak istemem zaten bende yeterince var üstde yazdıklarımla ilgili bir test yapsanızda bende sorunu tam olarak anlasam.avr olayını cözemedim.gerçi ati yeni sürücü cıkaracak bu aralar bir ümitde ona bağladım.kolaygelsin.

• bende bir problem daha var ne zaman truehd li filim indirsem seslerde kesilmeler oluyor filim boyunca,,dtsma da sorun yok ama truehd de ses gidip geliyor,örnek matrix ve 300 filimleri,sizlerde bu sorun varmı?
  • quote:

bende bir problem daha var ne zaman truehd li filim indirsem seslerde kesilmeler oluyor filim boyunca,,dtsma da sorun yok ama truehd de ses gidip geliyor,örnek matrix ve 300 filimleri,sizlerde bu sorun varmı?

Evde monitör olmadığı için yukarıda söylediklerini test edemiyorum ne yazıkki. Truehd filmlerde bir sorunum yok gayet normal çalışıyorlar. Sen monitör sürücüsünü modlu olarak değiştirerek denesene bir. Denon avr lerde yapmak gerekiyor bildiğim kadarı ile seninki de denon. Ben monitör sürücüsünü yukarıda verdiğim modlu sürücü ile değiştirmeden Truehd ses bile alamamıştım. Bir dene istersen
    Kolay gelsin

• benim avr onkyo,imzamda sistem hakında bilgilerim yazıyor ama ben net olarak bu soruna cözüm bulamadım,bugun batman the dark knıght filmini izledim pc den truehd sesli hiç bir sorun yoktu,bazı filimlerde yapmıyor.neyse artık kulanım artıkca sorunlara cevapda artacaktır.bu arada panter yok ortalıkta..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 22 Mart 2010; 0:13:21 >
  • quote:

benim avr onkyo,imzamda sistem hakında bilgilerim yazıyor ama ben net olarak bu soruna cözüm bulamadım,bugun batman the dark knıght filmini izledim pc den truehd sesli hiç bir sorun yoktu,bazı filimlerde yapmıyor.neyse artık kulanım artıkca sorunlara cevapda artacaktır.bu arada panter yok ortalıkta..

Onkyo için de mod monitör sürücüsü deneyebilirsin daha önce yukarıda varmiştim sanırım linki.
    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1227161 bi incele istersen.

Evet panter yok ortalıkta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teomanr -- 22 Mart 2010; 16:43:27 >

• sanırım benim avr de mod yükleme daha doğrusu günceleme olayı yok.
  • true hd ses sorunu cözüldü ffdshow programının yeni sürümü sorunu haletti . sesde sorun olan filimlerde artık problem kalmadı..
  • quote:

teoman ve panter ilginiz için teşekkürler ama ben sorunumu tam anlatamadım galiba,özelikle panter kardeş sana sormak istiyorum,bilgisayardan avr ye görüntü gönderdiğini var sayalım hdmi kabloyla,filmide lcd tv de izlemeye başladın,bu arada görüntü hem tv hemde pc de olsun,..lcd tv ni kapatığın zaman pc de görüntü kalıyormu yoksa ordada kapanıyormu görüntü,bir test et,..bu arada bağlantı mecburen avr ye hdmi kabloyla bağlı pc de ise dvi kaployla monitöre bağlı,.

Burdayım
    uğrayamadın bir kaç gündür,erdos senin problemini test edicem benim lcd monitörüm farkılı bir odada olduğu için hemen deneyemiyorum test edip burdan bilgi veririm ama başka bir arkadaşımda tvout işlemlerinde baya bi sıkıntı olmuştu ati ekran kartında onda avr yoktu ama birkeresinde görüntüyü aktarırken lcd monitörü simsiyah oldu ve lcd tv sinde sadece masaütsü teması vardı recovery yapmak zorunda kalmıştık

• quote:

true hd ses sorunu cözüldü ffdshow programının yeni sürümü sorunu haletti . sesde sorun olan filimlerde artık problem kalmadı..

iyi ya sevindim hallolmasına. Bu programların versiyonları çok önemli sağda solda farklı siteleri ve versiyonları oluyor dikkat etmek lazım.

Panter hoşgeldin
  • quote:

Orijinalden alıntı: teomanr

quote:

true hd ses sorunu cözüldü ffdshow programının yeni sürümü sorunu haletti . sesde sorun olan filimlerde artık problem kalmadı..

iyi ya sevindim hallolmasına. Bu programların versiyonları çok önemli sağda solda farklı siteleri ve versiyonları oluyor dikkat etmek lazım.

Panter hoşgeldin

sağol teoman

I'm here again

• hoşgeldin panter ama,, you not here again
    neyse işin espirisi böyle ,bir an önce test sonuçlarını beklıyorum..

teoman saol temenilerin için, senin adresini verdiğin siteden indiriyorum yeni versiyonları, ara ara takip edip bir birimize yeni sürümleri haber verelim,kalın sağlıcakla.
  • erdos merhaba tekrar
    senin olayı denedim epey bi taşıma işlerinden sonra çünkü sinema sistemi ile bilgisayar ayrı yerlerde
    ama olsun denemiş olduk

bağlantı seninki ile aynı yani
    lcd tv denon'a bağlı ati 5850 hdmi çıkışından denona girdim
    lcd monitörde dvi ile atiye bağlı

denemelerimde ati ekran kartının ayarlarına girdim ve 2 ekranıda gördü sorunsuzca,ama 1.ekran lcd tv 2. ekran monitör olmasına rağmen sadece extend yapabildim yani clone yapmıyor filmi mesela iki ekranda oynatmıyor sadece tv de var disable yaptığım zaman monitöre görüntü gidiyor tv de yok malesef,
    normalde ekran çoğaltmak için clone kullanılır atide ama tv amfiye bağlı olduğu için sanırım bu seçenek yok
    mönitörümde görüntüyü göremedim

quote:

hoşgeldin panter ama,, you not here again
    neyse işin espirisi böyle ,bir an önce test sonuçlarını beklıyorum..

teoman saol temenilerin için, senin adresini verdiğin siteden indiriyorum yeni versiyonları, ara ara takip edip bir birimize yeni sürümleri haber verelim,kalın sağlıcakla.

• slm panter,öncelikle zahmett verdiğim için üzgünüm,ama enteresan şeyler olmuş sendede,clon yapmaması garip,bende avr yi onkyo 707 olarak tanıyor ekran kartı.acaba makinanın gücü cift ekran göstermeye yetmıyor olabilirmi,pc nin özelikleri nedir,cpu hızı ve ram detayları önemli,,kolay gelsin.
  • Bende merak ettim neden sorun olduğunu ama evde monitör yok işyerinden getir götür de çok sorun olmuyacak olsa denerdim bende.
    Bak yardım edemedim ne yazıkki :(
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.