Şimdi Ara

Pc de Ati ekran kartı truehd-dtsma ses alma ve Asus xonar hdav1.3 slim (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
1
Favori
10.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bir türlü deneyemedim en kısa zamanda denicem
  • Ben denedim ve Digital PL II C yazdı avr de. Normal gözüküyor anladığım kadarı ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teomanr -- 20 Nisan 2010; 23:42:42 >
  • O zaman ya video digital plus değil yada bizim kartların digital plus ı çözmede bi sıkıntısı var...
  • cözmemiş olabilir ama cokda önemli değil,dtsma ve truehd yeterli..bu arada bende denedim bendede yine PL IIx görünüyor.
    işin özü aslında normal dıjıtal ve dts seslerel bu yeni nesil sesler arasında ciddi bir fark göremedim,sadece sesler biraz daha temiz gibi ,dar mekanlarda güçlü avr lerle sesin farkınıda anlayamamış olabilirim,halbuki kulağımda sesde oldukca keskindir ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdote -- 21 Nisan 2010; 11:34:30 >
  • http://forum.donanimhaber.com/m_39192742/mpage_1//tm.htm#39547421

Bu kadar uğraşıp avr ekranında HD yazısını gördünüz... Peki buna değdi mi? Yani HD ses gerçekten farklı mı?
  • ben bir önceki mesajımda düşüncelerimi yazdım hd ses hakkında.
  • Ayrıntılarda hissediyorsun sesin farkını tabi kolonların performansıda önemli hele güzel rearlarında varsa filmin içinde bile hissediyorsun kendini. Ben değdiği düşüncesindeyim ayrıca uğraşmaktan da çok zevk aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teomanr -- 6 Mayıs 2010; 1:02:42 >
  • hd ses alan arkadaşlar, bu arada ses kartınız onboard mı? ati 5xxx karta ses kartınızdan gelen kablo taktınız mı?
  • ses kartı onbord ve kablo takmadık,.
  • Evet ses kartı onboard içindeki kabloyu bağlamadık sonuçta sesi hdmi'dan alıyoruz.
  • ekran kartlarının içinden spidif kablo çıkınca ses kartıyla ortak çalışır mantığı var. ancak bende ati 5xxx serisi kart olmadığından yeni öğreniyorum. o zaman ses kaerından bağımsız ses alıyorsunuz pc den doğru mu? bende şu an denon avr-1610 modeli var. optic ile ses alıyorum. eğer öyleyse 5xxx almak için sabırsızlandım şimdi. ben çok uğraştım 4xxx lerle alamadım. o mavi hd led i yakamadım denon da. dolby ve dts-ma nın demo blueray lerini bile indirdim. bu başlık ilaç gibi geldi.
  • o zaman sana kolay gelsin.. ati 5*** ekran kartından birini al yardımcı olmaya çalışırız..
  • Selam arkadaşlar... sizin bu topicğinize dayanamayıp bende az önce denedim elimde olan dts-ma ve truehd film, klip ve demolar vardı bir deneme yapayım dedim ve sonuç sorunsuz oldu... İşin garibi hiç bir ayar felan yapmadım.... powerdvd10 ses çıkışını hdmi olarak verdim sorunsuz avrde dts-ma ve truehd yazılarını gördüm ve izledim elimde dd+ olmadığı için deneyemedim...
  • umur bey,uğraşmaman güzel,üstelik sen powerdvd ile yapman dahada güzel,bende deneyeyim bakalım olacakmı.kolay gelsin.
  • denedim power dvd 10 3d versiyonunda hd sesleri alıyorsun ama seslerde kesilmeler catlamalar oluyor,mpc hc programı cok daha başarılı,birde oyle dene daha iyi verim alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

denedim power dvd 10 3d versiyonunda hd sesleri alıyorsun ama seslerde kesilmeler catlamalar oluyor,mpc hc programı cok daha başarılı,birde oyle dene daha iyi verim alırsın.

Hocam o çatlama ve kesilmeleri video işleyiciyi cpu olarak kullanırsan yapar, ilk başta bendede yapmıştı. Bir kaç program daha başıma geldiği için video işlemeyi direk gpuya yaptırırsan o sorun ortadan kalkar... Pioneer deme cdsini denedim videoyu cpu işlerse kesik kesik veya çatırtılar geldi, video işlemeyi powerdvdnin ayarlarından gpu olarak işaretleyince sorun ortadan kalkıyor en azından bende öyle... Birde bende atinin 10.4 sürücü yüklü seninki ne hocam
  • ben 10.3 kulanıyorum,ama aklıma getirdin hemen yukselteyim bende.
  • bence fazla uğraşma ay sonu geldi bugün yarın 10.5 çıkar
  • kurdum bile artık powerdvd de ki video işlemci ayarını bulamadım,tam acıklarmısın nasıl yapıldığını,en azından bilgimiz olsun.kolay gelsin.
  • Setting( ayarlar) -> video -> Enable hardware acceleretion (ati avivo) yazan tiki işaretle ozaman işi gpuya bırakıyor...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.