Şimdi Ara

pc açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar her zmana olmuyor mesala hafatda 2-3 defa başıma geliyor...pc start butonuna basıyorum herşey çalışıyor...fanlar filan herşey normal görünüyor ama ekran gelmiyor...normalde ilk açılışta anakrtın markası filan yazan ekran gelir öyle devam ederdi..hata olduğu zaman anakart ekranı filan da gelmiyor direkt simsiyah ekran..biraz bekliyor ondan sonra lcd monitorun ışıgı yanıp sönüyor...bende kasanın kapaklarını açtım bakıyorum ne ooluyor diye...normalde start verildiğinde harddiskten vıyk vıyk ses gelir ya o sesler gelmiyor...ramı çıkarıp takyıyorum bios pilini çıkarıp takıyorum...gene olmuyor...ama ne oluyosa bir daha basıyorum hiçbişey yapmadan bakıyorum pc açıldı...ilginç..ayrıca son zamanlarda bazen pc açıkken ekran bi kapanıyor(yani görüntü gidiyor siyah ekran geliyor anlık ) tekrar geliyor...ve takılma filan olmaya başladı pc de...lütfen yardımcı olun arkadaşlar..bu sorun neden kaynaklanıyor olabilri..çözümleriniz bekliyorum acilen..!!!teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingeniatorem -- 17 Kasım 2009; 13:38:27 >

• http://forum.donanimhaber.com/m_35272118/tm.htm Aldığınız sorun buradakiyle benzer ise buradan sorununuzu çözebilirsiniz.
  • hayır hocam ben de 3 noktalı ekran hiç gelmiyor...direkt siyah ekran çıkıyor...sonra sol üstte - işareti yanıp sönüyor..bir müddet sonra monitorun ışığı yanıp sonmeye başlıyor..yani atık daha acılmıyor..:((
  • quote:

Orijinalden alıntı: ingeniatorem

hayır hocam ben de 3 noktalı ekran hiç gelmiyor...direkt siyah ekran çıkıyor...sonra sol üstte - işareti yanıp sönüyor..bir müddet sonra monitorun ışığı yanıp sonmeye başlıyor..yani atık daha acılmıyor..:((

Ekran kartının yerine tam oturduğuna emin misiniz?En son bir dosya vb. yüklemeler yaptıysanız virüs almış olabilirsiniz.Eğer virüs aldıysanız çözümü HDD'yi biçimlendirerek format atmaktır.
  • valla ilginç...ekran kartını kontrol ediyorum..yerine tam oturmuş bastırıyorum...virüs olabilir mi bilmiyorum..çünkü daha yeni format attıydım...formattan sonra da devam etti problem...:((
  • quote:

valla ilginç...ekran kartını kontrol ediyorum..yerine tam oturmuş bastırıyorum...virüs olabilir mi bilmiyorum..çünkü daha yeni format attıydım...formattan sonra da devam etti problem...:((

Format atarken HDD biçimlendirmesi yaptınız mı ?Aynı sorunum vardı. Ben yaptığımda HDD zedelenmiş chipsetler zarar görmüş.Bu yüzden değiştirmek zorunda kaldım.Sorunlar benziyor.Bilgisayarınıza tekrar format atarak , HDTune testini yapmanızı öneririm veya HDD'yi başka bir bilgisayarda deneyerek sonucu yazarsanız ; daha iyi bir yardım olur.
  • - çzgisi yanıp sönüyorsa ve windows boot etmiyorsa :

benim görüşüm remlerden, farklı rem takarak deneyiniz ekran gelecektir.
  • Bilgisayarın açılışını yapan BIOS'tur ilk başta işlemciyi.ramleri,ekrankartını ve harddiski başlatır,eğer sadece ekrankartı sorunu olsaydı harddisc çalışmaya devam eder ve bilgisayar tekrar başlardı sadece görüntü gelmezdi,harddisc sorunu tek olsa ekran gelir harddisk bulunamıyor diye uyarı verirdi,bunun için bios'u resetlemede fayda var,anakart üstüne bulunan bıos reset jumper'nı 2-3 pininden alın ve 1-2 pinine takın power tuşuna bastıktan sonra tekrar 2-3 pinine çekin...bios resetlenir bios resetlenirse ,saat ayrları değişir zaten ordan anlayabilirsiniz....
    ....sadece bir çözüm önerisi...
  • arkadaşlar şunu kacırmyaın..şimdi diyelim bu hatayı verdii...ben sürekli start düğmesinden kapatıyorum acıyorum kapatıyorum acıyorum bi bakıyorum ki pc açıldı bir sorun yok...yani ne oluyo da acılıveriyor..veya diyelim bugn bu hatayı verdi kızdım kapattım pc yi...ertesi gün acıyorum sorun olmuyor...biospilinden olsa açışdıktan sonra nasıl hata veriri=???
    ram in yerini değiştirsem olur mu=??
    bios reset jumperini tarif edebilir msiniz??ben acemiyim
    ben format atmadım arkadaşım attı o da pc den baya anlıyordu
    ???????????????
  • o anlayan arkadaşın bu mesajlara bakarsa senin için daha iyi olacaktır.
  • uzakta şimdi:((
  • bir ihtimal kasadan statik almmış olabilir, eğer biliyorsanız kasayı dağıtın ve tekrardan montajı emin ve sağlam bir şekilde yapabilirsiniz,ram'inizin yada ram'lerinizin yerlerini değiştirin ve slota tam olarak oturduğundan emin olun.ve son olarak eğer temin edebiliyorsanız bir powersupply'i de değiştirin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: aladdinbilge

Bilgisayarın açılışını yapan BIOS'tur ilk başta işlemciyi.ramleri,ekrankartını ve harddiski başlatır,eğer sadece ekrankartı sorunu olsaydı harddisc çalışmaya devam eder ve bilgisayar tekrar başlardı sadece görüntü gelmezdi,harddisc sorunu tek olsa ekran gelir harddisk bulunamıyor diye uyarı verirdi,bunun için bios'u resetlemede fayda var,anakart üstüne bulunan bıos reset jumper'nı 2-3 pininden alın ve 1-2 pinine takın power tuşuna bastıktan sonra tekrar 2-3 pinine çekin...bios resetlenir bios resetlenirse ,saat ayrları değişir zaten ordan anlayabilirsiniz....

hocam bir defasında ben biosa girdim biosu default yaptım saat ayarları değişmişrti..ama gene oldu..biosu resteetlemekle default yapmak aynı şey midir??

• quote:

arkadaşlar şunu kacırmyaın..şimdi diyelim bu hatayı verdii...ben sürekli start düğmesinden kapatıyorum acıyorum kapatıyorum acıyorum bi bakıyorum ki pc açıldı bir sorun yok...yani ne oluyo da acılıveriyor..veya diyelim bugn bu hatayı verdi kızdım kapattım pc yi...ertesi gün acıyorum sorun olmuyor...biospilinden olsa açışdıktan sonra nasıl hata veriri=???
    ram in yerini değiştirsem olur mu=??
    bios reset jumperini tarif edebilir msiniz??ben acemiyim
    ben format atmadım arkadaşım attı o da pc den baya anlıyordu
    ???????????????

Bios askıda kalıyor donanımı çalıştırmıyor,eğer bir kaç kere denedikten sonra açlıyorsa, başlaması gereken registerdan başlıyor ve düzgün olarak çalışıyor olabilir...Ama kesin çözüm budur diyemem
     pc açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aladdinbilge -- 17 Kasım 2009; 15:17:34 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aladdinbilge

Bilgisayarın açılışını yapan BIOS'tur ilk başta işlemciyi.ramleri,ekrankartını ve harddiski başlatır,eğer sadece ekrankartı sorunu olsaydı harddisc çalışmaya devam eder ve bilgisayar tekrar başlardı sadece görüntü gelmezdi,harddisc sorunu tek olsa ekran gelir harddisk bulunamıyor diye uyarı verirdi,bunun için bios'u resetlemede fayda var,anakart üstüne bulunan bıos reset jumper'nı 2-3 pininden alın ve 1-2 pinine takın power tuşuna bastıktan sonra tekrar 2-3 pinine çekin...bios resetlenir bios resetlenirse ,saat ayrları değişir zaten ordan anlayabilirsiniz....

hocam bir defasında ben biosa girdim biosu default yaptım saat ayarları değişmişrti..ama gene oldu..biosu resteetlemekle default yapmak aynı şey midir??

şöyle söyliyeyim siz yazılımsal olarak reset atıyorsunuz,yani bilgisyardan başlat >bilgisyarı kapat gibi ama benim dediğim tamamen donanımsal olarak resetlemek,PIC yapısını biliyosanız olayı daha iyi anlarsınız,donanımsal olarak resetlemek her zaman daha iyidir...

• deneyeyeim akşama inşallah olur!!!bu arada start tuşuna basıp hemen beklemeden jumperı tekrar değiştirmem gerek değil mi??
  • Power düğmesine bastığınız anda klavyeden insert tuşuna kısa aralıklarla basıp çekin... Bu çözüm olmazsa, anakart üzerindeki parça ve kabloları sırasıyla söküp tekrar sırasıyla takın...
  • quote:

deneyeyeim akşama inşallah olur!!!bu arada start tuşuna basıp hemen beklemeden jumperı tekrar değiştirmem gerek değil mi??

evet start tuşuna bastığınızda zaten bilgisayar çalışmayacak ,jumperi tekrar eski yerine aldığınızda umarım düzelir
  • ben bilgisayarımı 3 yıl önce almıstım son 1 yıldır aynı sorunu bende yaşıyorum eğer bilgisayarı birşey olurda başlat windowsu kapat komutundan kapatmassam pc açılmıyor,
    2-)elektrik kesilirse yine açılmıor.Power tuşuna basıyorum herşey normalmis gibi açılıor fakat görüntü gelmiyor monitörün ışığı yanıp sönüyor.

Anlamadığım bir süre böle açılmıyor sonra birden açılıor ben artık bazen açmak için kaba kuvvete başvuruyorum psunun olduğu tarafa bir iki kere vuruyorum ve düzeliyor tabi herzaman çözüm olmuyor.
    Ben psudan veya anakarttan dolayı olduğunu düşünüyorum ama bence sorun psu da yoksa neden pc hiçbirsorun yokmuş gibi çalışsınki bende sorunu hala çözemedim burda yazılanları bende denemistim hiçbiri çözüm getirmedi çok tuhaf bir sorun zaten.
  • http://www.mikroproje.com/Rehber/tabid/140/articleType/ArticleView/articleId/57/SSS--Bilgisayarim-Acilmiyor-POST-Sorunlari.aspx

epey oldu yazalı, ama belki faydası olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenflash -- 18 Kasım 2009; 10:58:32 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.