Şimdi Ara

PC Açılıyor fanlar dönüyor reset atılmıyor görüntü yok usb çalışmıyor (Çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bilgisayar açılıyor fanlar dönüyor bütün fanlar çalışıyor.
    ekrana görüntü gelmiyor onboard a bağlayınca da görüntü gelmiyor.
    sistem çalıştıran açma kapama düğmesine basılı tutuyorsun sistem kapanmıyor reset tuşu reset atmıyor.
    klavye çalışmıyor usb sürücüler iptal olmuş sanki.
    speaker takıyorum rami söküyorum dıt desin diye herhangi bir uyarı yok dıt yok.

anakart asus a 58 me idi onu değiştirdim yerine asus a68 hmk aldım işlemci anakrt ile uyumlu ki uzun süre kullandım.
    fm2+ işlemci ve ankartım var işlemci a6 5600 falandı sanırım geçen baktım ama unuttum a6 nın 4 çekirdekli versiyonu.
    anakrt değişmesine rağmen bütün her sorun aynı devam ediyor öyleyse bios pillerini sökmek değiştirmek sonucu değiştirmediyse hatta voltaj amperine pc cide yine baktırdık sorun pilden anakarttan olmadığına göre işlemciden olma ihtimali var mı işlemci bozuksa bu tür sorunlara sebep olur mu?

kardeşim sinirlendi bir ara ilk gördüğü eşyamı kasayı havadan havaya yerden yere vurdu işlemci bu sırada sistem kapalı da olsa bozulmuş olabilir hdd bozuk olsa sistem bios ekranında açılışta uyarı verir değiştiririm ama bu sorunu ilk defa yaşadım ekran simsiyah uyarı dıt yok anakart değişti aynı sorun devam ediyor sizce sorunlu parça nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasin_1903 -- 13 Ekim 2017; 3:22:6 >

• Sorun anakarttan gibi duruyor.
  • Dostum 2 gün önce benim eski bilgisayarımın başına geldi. Kapatamıyodum aynı senin gibi. Hiçbir şeyi çalışmıyodu. Sorun anakartın ramleri okumamasaydı bunu çözdüm. Ramleri tek tek cıkar tak çalışabiliyo çünkü. Ama tam olarak aynı sorun mu bilmiyorum fakat anakartla ilgili bişey olabilir
  • oqzhnors O kullanıcısına yanıt
    Tek ram bellek var acaba ram mi bozuldu acaba?

Kafamı karıştırdınız şöyle ben rami sokuyorum anakart okumuyor bunun mantıklı açıklaması yok bu rami sökünce ram yok diye ötmesi lazım ama ötmüyor şimdi sorun ne belli değil anakart değişti aynı sorun devam islemci mi ram mi psu mu hdd mi emin olmak mümkün değil!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun PSU gibi görünüyor. Başka bir psu ile denediniz mi?
  • By_KeReMM kullanıcısına yanıt
    Psu olmayabilir çünkü aynı sorunu yaşadım demiştim. Farklı bi sistemde aynı psuyu kullanıyorum sorun yok tabi ama herkeste aynı değildir tabiki maksat çözüm bulmak:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oqzhnors

Psu olmayabilir çünkü aynı sorunu yaşadım demiştim. Farklı bi sistemde aynı psuyu kullanıyorum sorun yok tabi ama herkeste aynı değildir tabiki maksat çözüm bulmak:)

Doğrudur sorun psu olmayabilir fakat şu anda olabilitesi en yüksek seçim psu.

Daha önce birçok defa buna benzer sorunlarla karşılaştım ilk bakılması gereken yer her zaman anakart olmuştur. Sorunun ankarttan kaynaklanmadığı kesin ise başka bileşenlere geçilir ki dediğim gibi olabilitesi en yüksek seçim psu gibi. Denemeden öğrenemeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_KeReMM

quote:

Orijinalden alıntı: oqzhnors

Doğrudur sorun psu olmayabilir fakat şu anda olabilitesi en yüksek seçim psu.

Daha önce birçok defa buna benzer sorunlarla karşılaştım ilk bakılması gereken yer her zaman anakart olmuştur. Sorunun ankarttan kaynaklanmadığı kesin ise başka bileşenlere geçilir ki dediğim gibi olabilitesi en yüksek seçim psu gibi. Denemeden öğrenemeyiz.

Bilgisayarcı orda farklı bir psuyu takıp denedi sorun psu da değil.

Anakart değil psu da değil hdd olsa zaten sistem açılınca en azından bios ekranında hdd bulunamadı algılanamadı tarzi bir uyari yazar. Islemci ve ram sorunlu olabilir ama islemci sorunluysa anakartin otmesi lâzım ram sorunluysa sökünce ötmesi lazım hatta sökmeden ötmesi gerekir mantıken. Sorunun ne olduğu hakkında bir fikri olan varsa tavsiyelere açığım. Bir de cımbız ile şu jumper olayını deneyelim arkadaşlar. Onu da anlatın pek bir bilgim yok. Denemeye değer.

• Bende de aynı sorun vardı işlemci ile soket arasında ufak bir temassızlık vardı ondan kaynaklanıyormuş. Bu anlattığına göre bence sorun işlemcinde

• quote:

Orijinalden alıntı: SalimAydogdu

Bende de aynı sorun vardı işlemci ile soket arasında ufak bir temassızlık vardı ondan kaynaklanıyormuş. Bu anlattığına göre bence sorun işlemcinde

Hocam eğer hakliysaniz bu konuda ne yapmam gerektiğini söyler misiniz eğer sorun işlemcinin çivilerinin kısa olmasıysa ki bu imkansız her islemci standart ve belli bir derinliğe göre üretilir. Bu temassizlik sorununa karşı nasıl bir tedbir alacağını belirtirseniz memnun kalırım. Islemciyi bastıra bastira takmistim aslinda her parçaya anandım desem yalan olmaz sonuçta pek beklenmeyen bir hata olduğu için işlemci yerinin tozdan temassizlik yapmış olabileceğini tahmin edemedim şimdi yeniden söküp takmak gerekiyor çünkü denemeden emin olamam. Umarım böyle basit bir sorundan kaynaklanıyordur umarım sorun çözülür. Teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasin_1903

quote:

Bende de aynı sorun vardı işlemci ile soket arasında ufak bir temassızlık vardı ondan kaynaklanıyormuş. Bu anlattığına göre bence sorun işlemcinde

Hocam eğer hakliysaniz bu konuda ne yapmam gerektiğini söyler misiniz eğer sorun işlemcinin çivilerinin kısa olmasıysa ki bu imkansız her islemci standart ve belli bir derinliğe göre üretilir. Bu temassizlik sorununa karşı nasıl bir tedbir alacağını belirtirseniz memnun kalırım. Islemciyi bastıra bastira takmistim aslinda her parçaya anandım desem yalan olmaz sonuçta pek beklenmeyen bir hata olduğu için işlemci yerinin tozdan temassizlik yapmış olabileceğini tahmin edemedim şimdi yeniden söküp takmak gerekiyor çünkü denemeden emin olamam. Umarım böyle basit bir sorundan kaynaklanıyordur umarım sorun çözülür. Teşekkür ederim.

Benimkisi arada kalan ufak bir toz parçasından dolayıydi hocam bir üfleyip isterseniz çıkarıp

• Hocam islemciyi cikartip pinleri kontrol eder misiniz?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yasin_1903

quote:

Benimkisi arada kalan ufak bir toz parçasından dolayıydi hocam bir üfleyip isterseniz çıkarıp

Benimki de ondanmış hocam. Kalem ucu kadar küçük nokta gibi toz yüzünden açılmamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: By_KeReMM

Hocam islemciyi cikartip pinleri kontrol eder misiniz?

Islemcinin pininde toz varmış sorun çözüldü yardımlarınız için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.