Şimdi Ara

PB EASYNOTE TJ SERİSİ İNCELEME ve SERİ SAHİPLERİ KULÜBÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.706
Cevap
3
Favori
139.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PACKARD BELL EASYNOTE TJ65 - F2465 - DT - 002TK İNCELEME , PACKARD BELL TJ serisi Kullanıcı buluşma noktası , Sorularınız , Sorunlarınız , Yardım platformu

***İNCELEMEYİ OKUYAN ARKADAŞLAR LÜTFEN DEĞERLENDİRMENİZİ YAPIN EKSİKLERİ HATALARI BİLDİRİN İSTEKLERİNİZİ SÖYLEYİN.***

Packard Bell uzun süredir piyasada olan ancak son yıllarda pek te göz önünde olmayan bir marka.Bu sektörde en eski markalardan biri olması yeterli güveni uyandırıyor aslında.Ocak 2008'de hepimizin bildiği üzere PB'i Acer satın almıştır.O tarihten beri PB'in alınabilir fiyat/performans oranına sahip bir ürününü göremedim.Hep arka plan markalardandı.Ancak bu son 2 haftadır yenilenen ürün serileri ve yeni seriler ile PB geri döndü.Başta TJ serisi özellikle 2 adet en iyi F/P oranına sahip bilgisayar ile gerçekten çok dikkat çekiyor.

Burada inceleyeceğimiz model T6500 işlemcili ve LNX ile gelen modeli.Tartışmasız en iyi F/P oranına sahip notebook.

Tam model adı:PACKARD BELL EASYNOTE TJ65-F2465-DT-002TK
    Chipset: PM45
    İşlemci: INTEL T6500 2.1 GHZ 2MB L2 CACHE 800 MHZ FSB PENRYN
    Bellek: HYNİX 2+2 GB DDR2 667 MHZ CL5 dual channel
    Grafik işlemci: NVİDİA GeForce GT240M 1024MB 128 BIT
    Sabit Disk: HITACHI TRAVELSTAR 320GB 8MB SATA2 5400RPM
    Monitör: LG 15.6" HD LED LCD 1366x768 16:9 @60Hz Glossy
    Optik Sürücü: TSST DVDRW
    Pil: 6 CELL Li-ion 4400 mAH
    Webcam: 1.3MP
    Bağlanabilirlik: INTEL WIFI LINK 5100 AGN , BROADCOM GİGABİT ETHERNET , BLUETOOTH 2.1 + EDR
    Ses:OB SPID/F çıkışlı

Chipset:Özelliklerde dikkati çeken ilk şey PM45 chipseti.En yeni Montevina platformu.Eğer işlemciden memnun
    kalmazsanız ileride P8600,T9600 hatta Q9000 gibi işlemcileri takma imkanınız bulunacak.Kuşku yok ki şu an en iyi platform.

Ramler:4gb DDR2 667 MHZ HYNİX marka bellekler CL5 zamanlamalı çalışıyorlar.Bu yüzden vista puanı bir hayli
    düşük.Tam 4gb olarak kullanabilmek için 64bit XP , Vista veya 7 kurmanız gerekmekte.32bit OS'a devam derseniiz
    3gb'ta günümüz için yeterlidir.

İşlemci:T6500 işlemci ise günlük ihtiyaçlara rahatlıkla yetişebilecek bir işlemci.2mb önbellekli ve 800mhz fsb
    desteklemekte.Penryn çekirdeğe sahip olması belki de en büyük avantajı.65nm çekirdeğe göre aynı frekansta %10
    kadar bir kazanım söz konusu.PUMA platformunda 2.3 ghz TurionX2 den daha hızlı ve 2.4ghz Turion X2 ile hemen hemen
    aynı başarımı göstermekte.Ancak günümüzde T9xx ve P8xx serisi işlemcilerin yanında ancak giriş seviyesi kalıyor.TDPsi 35W
    üretim teknolojisi 45nm.

Disk:HITACHI diskin en önemli özelliği sessiz olması.Titreşimsiz ve yükte 44C'de çalışıyor.Performansı ortalama düzeyde.

GPU:
    Cihazın en fazla dikkat çeken özelliği kuşkusuz ki GT240m ekran kartı.Nvidia'nın en yeni serisinden 40nm üretim
    teknolojisine sahip.Ayrıca daha önceden Nvidia'nın gereksiz olduğunu savunduğu( ) Dx 10.1 alt yapısını da destekliyor.
    9600mGT ve GT220m'de 32 shader bulunurken GT240m48 shader içermekte.550 mhz çekirdek 1210mhz shader ve 800mhz
    bellek hızına sahip.ATİ'de rakip olarak DDR3 ramli 4650'yi gösterebiliriz.Ancak açık konuşmak gerekirse 4650 DDR3 GT240m
    DDR3'ten daha hızlı bir kart.Aradaki farkın çok küçük olduğunu bazı oyunlarda 4650nin bazılarında GT240m'in geçtiğini ama genel
    anlamda 4650'yi daha hızlı bulduğumu söylemeliyim.GT240m CUDA-Physix desteği , 40nm üretim teknolojisi , daha az yer kaplayıp
    daha az ısı yayması , ve sürücü desteği stabilite anlamında Nvidia'nın üstünlüğü(bana göre) nedeniyle tercih edilebilirliği çok yüksek
    olan bir model.Henüz sürücüler GPU'yu tam anlamıyla tanıyamadığından GPUZ görüntüsü bu şekilde.Ama ileride güncellenecek sürücülerle
    desteklenecektir.Bu haliyle de oyun açma-performans açısından bir problemi yok.Son bir not daha GT240M'in OC performansının çok iyi
    düzeyde olacağını tahmin ediyorum.Sürücü çıktığında onun da testini yapacağız.

Ekran:LG marka LED aydınlatmalı 16:9 ekran günümüz standartlarını kolaylıkla karşılıyor.Samsung R522 ekranına benzettiğim monitör
    HP DV6 serisine göre biraz geride.LED aydınlatmalı olmayan modellere ise fark attığını söyleyebilirim.(Acer 6930g gibi) 1366x768 çözünürlük
    ve 60 hertzyenileme yine stardart değerler.

DVD sürücü:TSST marka DVDRW sorunsuz görevini yerine getirmekte.Tam hızda rahatsız edici bir titreşim olmakta.Zaten tam
    hızda dönüpte titreşim yapmayan bir model göremedim henüz.Burada önemli olan titreşimi engellemek için hız kısıtlaması yapılmayışıdır
    ki tercihim de bu yöndedir.Hız kısıtlaması okuma performansını rezalet duruma getirmekte.İyi ki böyle bir durum söz konusu değil.Hepimizin
    sıkça kullandığı Princo - DMS - Diamond gibi dvdler sorunsuz okunabiliyor.

Web Cam:Gayet yeterli performansa sahip.Ancak bir Macbook veya Vaio kalitesini bulamadım webcamde.

Hoparlörler:Dahili hoparlörler ise tiz ağırlıklı sesleri çok iyi vermekte.En yüksek seste bile dip gürültüsü hissetmiyorsunuz.Ancak
    hemen her laptop gibi bas konusunda sınıfta kalacağını eklemeliyim.(Dahili woofer içerenleri saymazsak)

Pil:Standart bir pil ve güç tasarrufu modunda ortalama 2-2.5 saat gideceğine inanıyorum.4400mAH bir pilden çok fazla şey
    beklememek gerek.Pil tesi yapmayacağım.

KART OKUYUCU: Standart

Ağ:Hemen her çeşit kablosuz ağı desteklemekte.Ben Airties 6271 ile sorunsuz kullanmaktayım.Çekiş gücü olarak en iyi wifi kartlarından
    birini içeriyor.Broadcom Gigabit ethernet ise sorunsuz görevini yerine getiriyor.10/100 koysalardı biraz abes olurdu.

KUTU ve İÇERİĞİ
    Ürün kaliteli sayılabilecek bir kutuda geliyor.Ürünü koruma anlamında ve rahat taşınabilirlik olarak görevini yerine getirmekte.
    Kutudan çanta çıkmıyor.
    --Kutu içeriği
  • Easynote TJ notebook
  • HIPRO 90W adaptör
  • 4400mAH Lityum Pil
  • 20 dil içerisinde Türkçe'nin bulunmadığı kullanım kılavuzu
  • XP ve VİSTA 32-64 bit sürücülerinin bulunduğu sürücü dvdsi

GENEL BAKIŞ
    Laptobu alıp masaya koyduğunuzda kalite açısından bir problemi olmayan bir kasa ile karşılaştığınızı anlıyorsunuz.Kasa gerçekten çok
    sağlam duruyor.Özellikle ekran menteşesini çok beğendiğimi söylemeliyim.Sertliği iyi ayarlanmış ve esneme kesinlikle yok.Ekranı
    kapattığımızda kasaya sabitleyen herhangi bir mekanizma yok.Ekran geriye doğru ancak 135-140 derece kadar yatırılabilmekte.Yeterli
    olduğu söylenemez.Ancak bu tip menteşenin kaçınılmaz sonucu zaten.Kasanın siyah kaplaması sert plastik gibi duruyor.Kesinlikle kalitesiz
    değil ayrıca parmak izi de bırakmıyor.Touchpad'in tıklama tuşunda ayna şeklinde bir kaplama kullanılmış sağda menteşenin sonundaki power
    butonu gibi.Hoş görünüm katmakla beraber soyulma riski biraz korkutuyor.

KLAVYE ve TOUCHPAD
    Ürün tam boyutlu numerik düz seviye tasarımı ile göze hitap eden Türkçe Q bir klavyeye sahip.Tuşların sertliği ve duyarlılığı çok iyi
    ayarlanmış.Yazarken bir tuşun basıp basmadığını tamamen anlayabiliyorsunuz.Basıp ta basmama gibi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz
    Acer 6930G'de olduğu gibi.Shift tuşları yerli yerinde büyük Enter tuşu ve Fn tuşunun CTRL'nin sağında olması klavyenin diğer artıları.
    Küçük yön tuşları dışında klavye tasarımı mükemmel.Yazarken acaip kalitesizlik göstergesi sesler yok.Üründe multimedia tuşları mevcut
    değil daha doğrusu Fn ile bu görevler sağlanıyor.Üst sırada dokunmatik tuş grubu mevcut.Wireless , touchpad kilidi mute gibi görevler
    için tasarlanmış bu dokunmatik tuşlar.Touchpad ise ince kullanımı zor tıklama tuşu dışında bir eksisi veya artısı yok.Standart.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR
    Önde hard disk için hava delikleri dışında bir giriş çıkış portu yok.
    Sağ kısımda 2 adet USB ve optik sürücü yer alıyor.Menteşe kısmında power butonu mevcut.
    Solda önden arkaya ; kart okuyucu(sadece MMC) , SPID/F çıkış , sses girişi , 2 USB , HDMI , Analog ,RJ-45 , power bağlantısı ve menteşede
    Kensington kilid var.Sıcak hava çıkışının arkada olması çok iyi.Giriş çıkışların yerleşimi açısından herhangi bir problem yok hatta
    bana göre mükemmel.Olabileceğin en iyisi.

Isı yayılımı: Touchpad'in solu(hard disk) hafifi ısınan yerler.Diğer kısımlarda zerre ısınma yok.Enerji save modunda fan çok
    düşük bir devirde dönüyor.Üründe IDLE'de veya yükte herhangi bir ısı problemi yok.Hatta mükemmeldeğerlerde çalışmakta.CPU
    boşta 41C GPU boşta 42C'de çalışmakta.(Hava 28C-İST)Yükte ise ölçmedim ama ölçtüğümüzde sonucu öreceğiz pek ısı sorunu
    olacağını tahmin etmiyorum.Fan ve soğutma konusunda DV6 - ACER 6930 lardan kesinlikle çok daha iyi.Ben böyle ısı değerleri
    görmemiştim.Load'dan sonra 55C ile çıkan bir GPU yine 4dk yük sonunda 55C'ye sabitlenen CPU değerleri gerçekten muhteşem.
    Notebook'un en iyi olduğu konu diyebilirim.

İşletim sistemi-Recovery ve disk bölümleme Ürün LNX ile geldiğinden herhangi bir masaüstünden farksız bu özelilkler.Recovery
    ise Ghost gibi programlarla halledilebilir.

SONUÇ
    Bu konfigürasyondaki bir bilgisayarı 1300 lira(işletim sistemli modeli) seviyesinden alabilmek gerçekten müthiş.işletim sistemini kimsenin kafaya takacağını
    zannetmiyorum.F/P olarak şahsen üzerine tanımıyorum.Eğer düşünüyorsanız T9600 işlemcili diğer modeli göz önünde bulundurun.Alternatif
    olarak Samsung R522 ve R560(4650 DDR3) ,HP DV6 (4650 DDR3) , Acer 6930G(4650 DDR2) modellerine de bakabilirsiniz.Ancak bu modelin
    saydığım alternatiflere göre herhangi bir eksiği yok.(DV6'ya göre kumanda ve ekran açısından geride sadece) Stoklarda bulduğunuz takdirde
    kaçırmamanız gereken bir laptop olduğunu söylemeliyim.

ARTILAR
    1)Fiyatı (+++++)
    2)Sağlam kasası ve menteşesi (++++)
    3)Klavye tasarımı ve kalitesi (+++++)
    4)Sessiz ve titreşimsiz disk (+++)
    5)Mikrofon webcamin yanında (+++)
    6)Giriş çıkışların yerleşimi (+++++)
    7)5100 wifi kartı (+++)
    8)40nm GT240m 1gb DDR3 ekran kartı tahmini iyi OC potansiyeli(+++++)
    9)Soğutma (++++++++++++++++++++++++++++++++++)

EKSİLER
    1)Woofer yok (----)
    2)Ekran çok az geri yatıyor (-)
    3)Kutudan çanta çıkmıyor (--)
    4)Ramler 667 MHZ (--)
    5)Türkçe kullanma kılavuzu yok (-----)
    6)Distribütörü Koyuncu (-) (Kendilerinden pek hoşlaşmam )

SÜRÜCÜLER @mustafa_sg nickli arkadaşa teşekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: mustafa_sg

Uzun uğraşlar sonunda laptopun tüm driverlarını buldum. Packerd Bell'in sitesinin garipliğinden dolayı çok uğraşsam da
    aşağıda verdiğim linkte tüm driverlar vardır. Wireless ve ses konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşların bu driverları indirmelerini
    tavsiye ederim. 21.08.2009 tarihli veya daha sonra tarihlidir hepsi

http://support.packardbell.com/uk/item/index.php?i=platform_sjv50_mv&t=2007

Burda baktığımda Gt240m için en son çıkan driverın 21.08.2009 da çıktığını gördüm bence yeterince güncel. Ayrıca Ses kartı
    wireless vs bilgisayarın ihtiyacı olan tüm driverlar var. Win 7 yüklemek isteyen arkadaşlara ise tavsiyem vista driverlarını
    kurmalarıdır. Şu anda win 7 resmi olarak yayınlanmadığından onun için bir driver bulunmamaktadır. Win 7 Vista tabanını kullandığı
    için bu driverlar Win 7 de aynı işi görecektir. Hatta genel olarak Win 7 64 Bit ultimate kurduğunuzda bilgisayarın gerçek gücünü görmüş
    olacaksınız.

Ekran kartı Driverlarına gelince Nvdia Support kısmına bir mail attım offical driverların olup olmadığına dairve aynen şöyle
    cevaplandı orjinalden alıntı yazıorum:

WİNDOWS 7 UPGRADE ve KAYIT LİNKLERİ

http://www.packardbell.com/windows7upgrade.html

http://registration.acer.com/

###TESTLER

VİSTA PUANLARI :T6500 işlemcili model için

WINDOWS 7 PUANLARI :T6500 işlemcili model için

VİSTA PUANLARI :T9600 işlemcili model için

EVEREST IDLE SICAKLIK

EVEREST %100 YÜK SICAKLIK :Soğutma olarak mükemmel.Birazdan gPU sıcaklığına inanamayacaksınız.

3D MARK 06 sonunda GPU sıcaklığı :Yanlış ölçüm olabilir belki tekrarlanacak ancak el ile kontrolde yüksek sıcaklığa rastlamadım.

3D MARK 06:1280x768 :İşlemciye rağmen gayet iyi puan(T6500 işlemcili model)

3D MARK 06:T9600 işlemcili model

WİNRAR :DDR667 bellek 800mhz FSB ile beklediğimiz bir sonuç.

HD TUNE :Disk sessiz titreşimsiz serin ve seri

OYUN TESTLERİ

STREET FİGTHER 4:Bu oyun için test yapmaya gerek yok.1366 çözünürlük her şey high'da 4xAA ile 50+ fps ile oynanabilmektedir.

PES9:Yine bu oyun için teste ihtiyaç yok.Her şey en yüksekte full detay sabit 60fps oynayabilirsiniz.Hatta Full HD bir ekranda bile tam detay oynayabilirsiniz.

CALL OF DUTY 5:Full detayda 30-40 fps arasında değişmektedir.Herhangi bir kasma takılma yoktur.Stabil bir şekilde oynanabilmektedir.Aşağıdaki sonuçlar
    T9600lü modele ait olup T6500'lü model sahibi olarak yine aynı sonuçları aldım.

GRID:Herşey en yüksekte ortalama 30 fps ile oynanabilirliği sunmuştur.

BATMAN:Herşey en yüksek ayarda oynanabilir nitelikte(T9600-GT240m modeline aittir T6500lü modelde anlamlı bir fark beklenmemektedir.)

COH:En yüksek ayarlarda oynanabilir nitelikte(T9600-GT240m modeline aittir T6500lü modelde ufak fark beklenmektedir)

NEED FOR SPEED SHİFT:Herşey en yüksek ayarda oynanabilir nitelikte(T9600-GT240m modeline aittir T6500lü modelde anlamlı fark beklenmemektedir)

GTA4 v1.04:High kalite ayarlarda(tam ayarlar için ilk SS'ye bakınız) oynanabilir fps verebilmektedir(T9600-GT240m model)

**Testler vakit buldukça eklenecektir.İstek test olursa yapılacaktır.Eksiklikler varsa lütfen belirtin düzeltelim.

Not:Bazı resimler jugglor nickli arkadaşımza aittir.Katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

PBELL EASYNOTE TJ SERİSİ KULLANICILARI

1)ecay >T6500 , GT240M , LNX
    2)jugglor > " " "
    3)XPerience >T9600 , GT240M , VHP
    4)Alix33 >T6500 , GT240m , LNX
    5)gunesindostu>T9600 , " , VHP
    6)RocK_Dj > T9600, " , "
    7)Porsche1907> T9600, " , "
    8)ahmet3301 >T4200 , GT105M , VHP
    9)bball >T9600 , GT240m , VHP
    10)abdulazizkarakus>
    11)canx_1989_9>T9600 " "
    12)cem1991 >T6500 , " ,VHP
    13)_MOD_ >T9600, GT240m,VHP
    14)krall1905 >T9600,GT240m,VHP
    15)bkotga
    16)AttorneysAtLaw
    17)Stricken >T9600 , GT240m , VHP
    18)AttorneysAtLaw>T9600, " , "
    19)bortechine_1903>T9600 ...

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecay -- 27 Ekim 2009; 21:41:49 >

• Siz de benim gibi ekran kartı belleğinin türünü görememişsiniz hata veriyor değil mi? Göstermiyor ama bu skora DDR3 olması gerekiyor.

Bu arada hayırlı olsun havalandırma boşlukları gözümü çok korkuttu yoksa dün inceledikten hemen sonra alacaktım ben de...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XPerience -- 5 Eylül 2009; 10:44:23 >
  • Ekran belleği türünü GT240m destekli gerçek sürücü çıkmadan GPUZ'de göremeyeceğiz.Ancak belleklerin 1600mhz olduğu ve 3D Mark skoru ortada.DDR3 olduğundan kuşku yok.

Havalandırma boşlukları derken neyi kastettiğinizi anlamadım.Hayatımda kullandığım en serin çalışan notebook bu kadar güçlü bir GPU'ya rağmen.
  • Notebookun altındaki hava giriş çıkış deliklerinden bahsediyorum.Ekranın arka tarafında standart olan şekilde var ama altındakiler çok az dün 3DMark programını çalıştırdığımda ben de şaşırdı sistem kararlılık testinde Ki yaklaşık 10 dk sürüyor ısı değerleri 60 ı bile görmedi! Büyük ihtimal ekran kartının 40nm olmasından kaynakalnıyor daha az ısınıyor.İnşallah sorun çıkarmaz o kadar çok karar değiştirdim ki notebook alacağım diye önce Lenovo bekliyordum eylül sonuna gelecek diye Casper 4 çekirdek almaya karar verdim dün amacım onu almaya gitmekti baktım sadece world karta o fiyatmış yoksa tuzlu oldu benim için.Ama kararlıyım her ne kadar Ram DDR2 ve 667 olsa da akşam beni de listeye eklemenizi isteyeceğim.Ayrıca bir inceleme daha kabul edersiniz inşallah T9600 lü olacak

• Bu arada E-Sata çıkışı yok değil mi?
  • Dört çekirdeği boşverin bence T9600 çok daha iyi seçim olacaktır.

Ben de ne yaptıysam GPU sıcaklığını 60 göremedim daha.Ama el ile kontrol ettiğimde gerçekten o kadar ısınmadığını hissettim.Sensör doğru çalışıyor gibi duruyor.Elimden çok sayıda laptop geçti.Bu soğutma gerçekten bir mucize.

Biraz önce pili test ettim.Yüksek performansta(min işlemci hızı %100) internet kullanımında 2 saat 4dk gitti.Beklenen bir değer.

Ram konusu en kafayı takmamanız gerekn konu.Çıkanları satar CL5 800 alırsın olur biter.Ayrıca piyasada CL5 800mhz ram ile gelen notebook henüz keşfetmedim.CL5 667 ile Cl6 800mhz aynı hızda ramler aslında.Vista puanının dşük çıkması daha çok işlemci FSB'si yüzünden.T9600 işlemci ile 5.6 ram puanı alır vistada.

• E-sata yok evet.
  • @ ecay Hocam resimleriyle program çıktılarıyla, görüşlerinle süper bir inceleme olmuş. Makineyi alıp almamak arasında gidip gelen ve Dh'de her türlü detayı isteyen arkadaşlar için gayet tatmin edici olacaktır. Eline sağlık.

İncelemelerde aklıma takılan 3dmark skoru. bende dün, diğer başlıkta bir arkadaşın isteği üzerine 3dmark skoru yayınladım. Programın default ayarlarında 5155 gibi bir puan geldi. Testten teste puan değişir mi acaba? Çünkü sendeki puan gayet güzel çıkmış. Sebep ne olabilir?
  • Hocam ekran kartı ramini öğrenemedik ama paketin üzrinde de mi yazmıyor acaba?
  • grid ve gta 4 testi isterim :$
  • bu t6500 işlemcili olan mı aldı bu 6591 i ? süpermiş vallahi, benim gt130m li y550 p7450 2,13 işlemci ile aynı puanı alıyor neredeyse 6470 falan gerçi şimdi az bi overclock ile 7000 i geçtim fakat bu gt240 m çok iyiymiş gerçekten.
    t9600 lü model süper olur gerçekten o zmn, ramleri de değiştirirsiniz belki ama o da ekstra para şu an için gerek yok bence, fakat eğer anakart ddr3 destekliyorsa ki bunu özellikle araştırmanızı öneririm, o zaman biraz paraya kıyıp ddr3 ram de taktın mı tadından yenmez bu t9600 lü model.
    gerçi standart ramlerde işinizi görecektir şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jugglor

@ ecay Hocam resimleriyle program çıktılarıyla, görüşlerinle süper bir inceleme olmuş. Makineyi alıp almamak arasında gidip gelen ve Dh'de her türlü detayı isteyen arkadaşlar için gayet tatmin edici olacaktır. Eline sağlık.

İncelemelerde aklıma takılan 3dmark skoru. bende dün, diğer başlıkta bir arkadaşın isteği üzerine 3dmark skoru yayınladım. Programın default ayarlarında 5155 gibi bir puan geldi. Testten teste puan değişir mi acaba? Çünkü sendeki puan gayet güzel çıkmış. Sebep ne olabilir?

Sağolasın resimler için ben de sana teşekkürlerimi iletiyorum.

Senin puanının az olmasının sebebi 3D Mark esnasında işlemcinin meşgul olması.İşlemci puanı 1000 civarı almış.Arka plandaki programları kapat bir daha dene.Görev yöneticisinden CPU kullanımını takip edebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Hocam ekran kartı ramini öğrenemedik ama paketin üzrinde de mi yazmıyor acaba?

Hayır yazmıyor.Benim DDR3 olduğuna şüphem yok.

@MİY1988 ;İsteklerini yapmaya çalışacağım.Ancak GTA zor gibi duruyor.Yeni güncellemesi falan da çıkmış uzun iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serhat_wWw

bu t6500 işlemcili olan mı aldı bu 6591 i ? süpermiş vallahi, benim gt130m li y550 p7450 2,13 işlemci ile aynı puanı alıyor neredeyse 6470 falan gerçi şimdi az bi overclock ile 7000 i geçtim fakat bu gt240 m çok iyiymiş gerçekten.
    t9600 lü model süper olur gerçekten o zmn, ramleri de değiştirirsiniz belki ama o da ekstra para şu an için gerek yok bence, fakat eğer anakart ddr3 destekliyorsa ki bunu özellikle araştırmanızı öneririm, o zaman biraz paraya kıyıp ddr3 ram de taktın mı tadından yenmez bu t9600 lü model.
    gerçi standart ramlerde işinizi görecektir şimdilik.

PM45 chipset olarak DDR3 destekliyor ama anakartta ya DDR2 ya da DDR3 soket oluyor.Bizde DDR2 olduğuna göre DDR3 takabilme ihtimalimiz zaten yok.

GT240m dediğim gibi çok ileri bir OC potansiyeline sahip.Şu an ihtiyaç olmadığından yapmıyorum.OC ile 7500 hayal değil.XP ile OCsuz 7000e çok yakın skor alacak zaten T6500 ile.T9600 işlemcili model ile XP altında overclocklu 8000 yapılır.

• Bende t9600 lu modeli yarın alıcam inşallah. artık driver alışverişi yaparız burdan
  • Hayırlı olsun hocam.

İnceleme için teşekkürler. Güzel bir inceleme olmuş.

Bu arada DX11 li mobil kartlar hakkında bir bilginiz varmı? Ne zaman laptoplarda yerlerini almaya başlarlar?
  • Sayın ecay çalışmanız için çok teşekkür ederim.
    bende bu mereti yeni edinenlerdenim.
    gerçi ben alalı 7 gün falan oldu.
    ürün hakkında ki kafamda ki ilk etaptaki sorular aydınlandı.
    ben xp üstüne windows 7 kurdum.
    daha önce vista üstüne windows 7 kurmuştum.
    her ikisin de de ekran kartı ve aero özellik puanları 5.2 ve 5.3 çıktı.
    forum sayfalarında bu özelliklerin 6.9 çıktığını gördüm.
    Sanki ekran kartını iyi yükleyemedim mi?
    bu konuda şüphelerim var.
    Size dizüstüm de yüklü proğram listesini yolluyorum.
    Eksik program veya sürücü var mı?
    tekrar teşekkürler.
    ayrıca dün 64 bit windows 7 yükleme denemem oldu ama başaramadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

Hayırlı olsun hocam.

İnceleme için teşekkürler. Güzel bir inceleme olmuş.

Bu arada DX11 li mobil kartlar hakkında bir bilginiz varmı? Ne zaman laptoplarda yerlerini almaya başlarlar?

Şu an için bir bilgim yok.Kimsenin pek bir bilgisi yok.Sadce bundan sonraki seri Dx11 olacak.AMD'de 58xx serisinden kırpma Nvidia'da ise GT300'den kırpma GPU'lar notebooklarda yer alacak.Nerden baksan bana göre 6-8 ay var ilk Dx11 destekli notebook'a.Gerçi AMD'den belli olmuyor lansman tarhilerini sürekli geri çekebiliyor.
  • @Alix33 ;sürücüyü doğru kurmuşsun gibi geliyor bana.(eğer 1366 çözünürlüğü seçebiliyorsan sürücüyü doğru yüklemişsin demektir)Daha önce Win 7 denemedim hiç o yüzden puan hakkında yorum yapamayacağım.

Eksik sürücü olup olmadığını anlamak için aygıt yöneticisini kullanabilirsin.Açtığında ünlem gösterdiği aygıtların sürücüleri yüklenmemiş demektir.
  • Ben de T9600 lü modeli aldım hayırlısı bakalım recovery hazırlıyorum tüm yorumlarım yarın artık arkadaşlar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.