Şimdi Ara

PayPal nasıl kullanılır? PayPal ile nasıl alışveriş yapılır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
2
Favori
42.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Your account information has changed. Either you clicked "Pay" more than once but the original transfer was already made, or you just received money. To check, please view your account History and make sure you want to perform this transaction.

Arkadaşlar hesabım Verfied Sanal kartımda yeterli para var ancak bu hatayı veriyor dün kayıt oldum PayPal'a ama bir türlü parayı çekmiyor bu hatayı veriyor sipariş ederken bunun sebebi nedir?
  • Birisine para gönderdiğimizde hangi bilgilerimizi görebiliyor acaba?Sadece mail adresi mi?Yoksa ad soyad ve mail adresini mi?
  • Pay pal e tanımlı olan sanal kredi kartımı değiştirmek istiyorum..Ne yapmam gerek.. Bu kredi kartı benim değil bir yakınımın adına da olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukdanis

quote:

Orijinalden alıntı: x15

Pay pal e tanımlı olan sanal kredi kartımı değiştirmek istiyorum..Ne yapmam gerek.. Bu kredi kartı benim değil bir yakınımın adına da olabilir mi?

olabilir

Profil- kart ekle düzenle kısmından yeni kart ekleyip eskisini silmek istiyorum ama soyadımın olduğu kısımı değiştiremiyorum..Yani sadece kendime ait başka bir kart girebilirmişim gibi görünüyor..
  • Paypal' la benim de bir sorunum var. Bundan 1 ay kadar önce 123,05USD' lik bir alışveriş yaptım, piyasa USD kuru 1,5TL falanken Garanti bankası kuru 1,6TL civarında hesapladı, fazladan 10TL gibi bir ücret ödedim, bende ödemeleri direkt kendi döviz kurunda yapmaya karar verip bankaya bir USD bir de EURO hesap açtım, kredi kartımdan da ödeme kısmını TL, USD ve EURO olarak düzelttim. Bankayı arayıp konu hakkında teyid aldım, herşeyin şu an düzgün olduğunu, bundan sonra USD veya EURO olarak yapacağım ödemelerin aynı hesaplardan kredi kartı son ödeme tarihim gelince USD veya EURO olarak düşüleceğini söylediler. Sonra ebay üstünde 125USD' lik bir alım yaptım ve Paypal'la ödedim, gelen emailde normal olarak 0,64 partiden 125USD karşılığı 195TL ödemeniz alındı dendi (aynı gün bankadan bekleyen işlemlerimi kontrol ettim bu miktar 202TL olarak gözüküyordu). 3 gün sonra kredi kartı hesabımı kontrol ettim ve 125USD' lik Paypal ödemesinin 130,32USD olarak kredi kartı hesabıma yansıdığını gördüm, yani 5,32USD fazla çekilmiş (yaklaşık %4,25 yapıyor). Bankamla tekrar görüştüm, kendilerinin herhangi bir komisyon almadığını, bu ücretin direkt Paypal tarafından tahsil edildiğini söylediler. Bu neyin komisyonudur bileniniz var mı. Birşeyleri yanlış mı yapıyorum acaba, bilgi verebilirseniz sevinirim.

• quote:

paypal kesinlikle sizden komisyon almaz. ücret ne yazar ise odur.
    fakat VISA yada MASTERCARD şirketleri bu tarz yurtdışı alışverişlerinizde komisyon alabiliyor.

Ayrıca benim anladığım kur önce tl ye çevrilmiş sonra tekrar dolar a çevrilmiş. bunu yapan paypal ya da banka bilmiyorum. sonuçta siz kaç dolar aldı iseniz extrede o tutarın yazması gerekli. fakat; paypal sizin yaşadığınız ülkenin türkiye olduğu biliyor. yani sizin para biriminizin TL olduğunu biliyor. paypal hesabınızda otomatikmen tl çekmiş olabilir. daha sonra banka o tutarı talimatınız gereği dolar a çevirmiş olabilir.

tabiki hesap benim olmadığı ve garanti bankası kullanmadığım için tam bilmiyorum. sadece yorum yapıyorum. çünkü iş bankasında kredi kartını dolar a euro ya çevirmek gibi bir seçenek yok. sadece TL.

Paypal 125USD' lik alışverişim karşılığında 128,31USD çektiğini söyledi ama neden böyle olduğunu henüz bilmiyorum. Cevap gelince bilgi veririm ama arada kimin çektiği belli olmayan bir 2,01USD daha var. Paypal' dan cevap gelince tekrar bankama soracağım durumu.

• quote:

Orijinalden alıntı: fkamanli

quote:

paypal kesinlikle sizden komisyon almaz. ücret ne yazar ise odur.
    fakat VISA yada MASTERCARD şirketleri bu tarz yurtdışı alışverişlerinizde komisyon alabiliyor.

Ayrıca benim anladığım kur önce tl ye çevrilmiş sonra tekrar dolar a çevrilmiş. bunu yapan paypal ya da banka bilmiyorum. sonuçta siz kaç dolar aldı iseniz extrede o tutarın yazması gerekli. fakat; paypal sizin yaşadığınız ülkenin türkiye olduğu biliyor. yani sizin para biriminizin TL olduğunu biliyor. paypal hesabınızda otomatikmen tl çekmiş olabilir. daha sonra banka o tutarı talimatınız gereği dolar a çevirmiş olabilir.

tabiki hesap benim olmadığı ve garanti bankası kullanmadığım için tam bilmiyorum. sadece yorum yapıyorum. çünkü iş bankasında kredi kartını dolar a euro ya çevirmek gibi bir seçenek yok. sadece TL.

Paypal 125USD' lik alışverişim karşılığında 128,31USD çektiğini söyledi ama neden böyle olduğunu henüz bilmiyorum. Cevap gelince bilgi veririm ama arada kimin çektiği belli olmayan bir 2,01USD daha var. Paypal' dan cevap gelince tekrar bankama soracağım durumu.

paypalın komisyon almaması için paypal hesabından yapılan bir ayar vardı baska bir sitesinde görmüştüm onu uygulamak lazım arastırıyorum şimdibulursam dönicem

• Alıcıyım. ebay'dan objektif satın aldım. Ödemeyi yaptım.
    Paypal hesabımda ödeme durumu tamamlandı görünürken kredi kartı hesabıma baktım ve ordada Paypal'ın parayı çektiğini gördüm. Her şey normal. Anormal olan 2 şey var.

Birincisi, PP hesabımda çekilen tutar TL olarak 3420 TL olarak görünüyor.
    Ancak kredi kartı güncel dönem içi hareketlerimde 3562 TL olarak görünüyor.
    Aradaki bu 142 TL niye?

İkincisi tüm bunlar tamamlanmışken, satıcı paranın kendisine aktarılmadığını ve siparişlerin iptal edildiğini söylüyor. Bankamla görüştüm, para PP'a aktarılmış diyor. PayPal'a sorunu iletiyorum dönen yok. Hafta sonu geçti aradan bugün pzrtesi gene bakan eden yok.

Nedir bu durum şimdi?
    Ne yapmak lazım?
  • Paypal ödemede sıkıntı yok diyor.
    Sanırım alıcı uyuz çıktı.
    top seller aslında 130binden fazla satışı var.
    Dolandırıcı sandı galiba beni
    Adamdan etmiş olduğum iki siparişten 1inin ödemesi geri verildi.
    Diğerini bekliyorum artık :D
  • paypal dispute yi claime çeviremiyorum hata veriyor ilk alısverişimi yapmıstım ilk disputem 23gündür paketim gelmedi işlem geçersiz tekrar deneyiniz yazıyor. neden acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin07

Alıcıyım. ebay'dan objektif satın aldım. Ödemeyi yaptım.
    Paypal hesabımda ödeme durumu tamamlandı görünürken kredi kartı hesabıma baktım ve ordada Paypal'ın parayı çektiğini gördüm. Her şey normal. Anormal olan 2 şey var.

Birincisi, PP hesabımda çekilen tutar TL olarak 3420 TL olarak görünüyor.
    Ancak kredi kartı güncel dönem içi hareketlerimde 3562 TL olarak görünüyor.
    Aradaki bu 142 TL niye?

İkincisi tüm bunlar tamamlanmışken, satıcı paranın kendisine aktarılmadığını ve siparişlerin iptal edildiğini söylüyor. Bankamla görüştüm, para PP'a aktarılmış diyor. PayPal'a sorunu iletiyorum dönen yok. Hafta sonu geçti aradan bugün pzrtesi gene bakan eden yok.

Nedir bu durum şimdi?
    Ne yapmak lazım?

bu miktardaki ürünü gümrüğe takılmadan gecerebılıcekmıydınız? yoksa sizin ıcın takılıp takılmaması onemli degılmı merak ettım sadece :)

• arkadaşlar ufak bi hort olacak ama acil ya bi el atın

"Merhaba arkadaşlar
    2-3 haftaya almanyaya gidiyorum egitim için
    ailemin bana para göndermesi için en makul yol nedir diye araştırıyorum
    ve sanırım paypal olacak(gidecegim şehirde-würzburg- trde şubesi olan banka yok)
    western union var ama pahalı bankalarda swift yapılıomuş ama iki taraftan da ücret kesiliyo
    paypalın sistemi hakkında çok bi bilgim yok kullanan ve bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

şimdi benim nette dolaşıp kabaca anladıgım şu şekilde
    bir paypal hesabı açılıyo
    banka hesabından bu paypal hesabına para transfer ediliyo
    daha sonra meblag bu paypal hesabından alıcının mailine(paypal hesabına)aktarılıyo
    o da kendi banka hesabına aktarıyo ya da çek ile bu ücretin eline geçmesini istiyo

e çek işi sakat olabilir
    şimdi soru 1. burdan sadece tl kabul ediyo anladıgım kadarıyla paypal ben € çekecem bu nası olacak yani çeviri işlemi
    soru 2. illa visa ya da mastercard istiyo galiba harici bi şekilde yani kartım yok ama iban numaram var diyelim o zmn olmuyo mu?

warsa bilgisi olan moneybookers-alertpay vs hkda da aydınlatırsa sevinirim
    çok teşekkürler "

• quote:

Orijinalden alıntı: CTU

paypall internet alışverişi için en güvenli yol diyebilirim. ekstrede ki 4 haneli kodu girdikten sonra rahat rahat kullanabilirsin.
    şimdiden iyi alış verişler

Ekstredeki kodu ögrenmek için bankaya gidip sormakmı gerek
    Mail olarak gelmiyormu?
  • elektronik ekstre olarak geliyosa görürsün heralde ama yoksa müşteri hizmetlerinden de ögrenebilirsin
  • Paypal ile hiçbir alışveriş yapamıyorum artık.
    Defalarca Paypal'a mail attım , bankayla görüşün dediler , bankayla defalarca görüştüm , Paypal ile görüşün dediler.
    Ödeme yapmaya çalıştığımda ödeme ekranına kadar sorun yok , ancak öde dediğim zaman ;

This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card. Please enter your new card information below.

Daha önce defalarca alışveriş yaptım sorunsuzca , bu kart numarasının doğru olduğundan eminim.
  • paypalda hesabımızda olan parayı başka kurlara cevirebiliyormuyuz?
    misal paypal hesabımızda 50 $ var fakat bunu £ veya € ya dönüştürüp hesabımızda £ veya € olmasını saglayabiliyormuyuz.
  • @omersenel Hesabınızda bakiyenizi gösteren satırın sağında para birimi dönüştürücü var. Oraya tıklayıp sol taraftan istediğiniz para birimini seçip listeye ekleyin. Daha sonra da yeni birimi varsayılan para birimi olarak belirleyin. Yukarıda daha ayrıntılı bir mesajım var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canned -- 31 Aralık 2010; 13:29:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @dministrator

Paypal ile hiçbir alışveriş yapamıyorum artık.
    Defalarca Paypal'a mail attım , bankayla görüşün dediler , bankayla defalarca görüştüm , Paypal ile görüşün dediler.
    Ödeme yapmaya çalıştığımda ödeme ekranına kadar sorun yok , ancak öde dediğim zaman ;

This card cannot be used for this transaction. You can complete the checkout with another debit or credit card. Please enter your new card information below.

Daha önce defalarca alışveriş yaptım sorunsuzca , bu kart numarasının doğru olduğundan eminim.

PayPal adresi ile kartın adresinin aynı olması gerekiyor sanırım. Zamanında pokerden chip satarken çok ama çok uğraşmıştım bu sorunla :) Hatırlayabildiğim kadarıyla böyleydi.
    Adresleri kontrol edin olmazsa karttan çekilen miktarda 4 haneli bi kod var. Onu girin.

• Arkadaşlar merhaba, ben ipod camı almak için paypal hesabı açtım ve yapıkredi kartından sanal kart oluşturup parayı ordan çekmeye çalıştım, 2 liraya yakın para çekilmiş ama 32 lira çekilmesi gerekiyor, alışveriş yapmak için illa onaylatmak mı lazım kartı ? PAYPAL'a girince de 32 lira çekildi gibi birşey gösteriyor. Sanal kartın süresi dolmak üzere lütfen yardım edin. Eğer onaylamak lazımsa o 4 haneli kodu nasıl bulabilirim ? müşteri hizmetlerini mi aramalıyım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vp09

Arkadaşlar merhaba, ben ipod camı almak için paypal hesabı açtım ve yapıkredi kartından sanal kart oluşturup parayı ordan çekmeye çalıştım, 2 liraya yakın para çekilmiş ama 32 lira çekilmesi gerekiyor, alışveriş yapmak için illa onaylatmak mı lazım kartı ? PAYPAL'a girince de 32 lira çekildi gibi birşey gösteriyor. Sanal kartın süresi dolmak üzere lütfen yardım edin. Eğer onaylamak lazımsa o 4 haneli kodu nasıl bulabilirim ? müşteri hizmetlerini mi aramalıyım ?

4 haneli kod için güncel dönem işlemlerine bakın. Orada işlem hanesinin yanında yazar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.