Şimdi Ara

PayPal nasıl kullanılır? PayPal ile nasıl alışveriş yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
2
Favori
42.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar paypal'ın nasıl kullanıldığını bilen bir arkadaş kısaca açıklarsa çok sevinirim.. Siteye girdim hesap açtım.. kredi kartı bilgilerini isim soyad vesaire bütün bilgileri girdim. herşeyi doldurdurduk ama alışveriş yapmak isteyince maalesef ödemeniz yapılamadı diye uyarı alıyorum.. tabi bunun ingilizcesini..

konu hakkında bilgi verebilecek bir arkadaş var mı?? nerede hata yaptım.. nasıl kullanıcam bu paypal'ı????

• maile gelen onay kodunu paypale girdinmi? Hesabında verified yazısı çıkıyormu?
  • mailime baktım ama herhangi bir onay kodu gelmedi?? şöyle bir mail geldi..

Your card ending in 4150 has been charged $1.95 USD on Sep. 22, 2008.
    Check your card statement in 2-3 days and find the 4-digit PayPal code for the charge.
    Return to PayPal and enter the 4-digit code to confirm your credit card.
    The charge will be refunded to your PayPal account after you confirm your card. When you confirm your card, your Sending, Receiving and Withdrawal limits will be lifted and you will be a Verified member.
    If you access your card statement online, you will see the number within 2-3 business days. If you don't have online access to your statement, please wait for your printed statement to arrive by mail.
    Thank you for using PayPal!
    The PayPal Team
  • hocam kartınızdan 1.95 $ cekmisler siz internetten hesabınıza bakın o para cekme isleminde 4 haneli paypal kodunu bulacaksınız.
    bunu onay için paypal da girin sonra bu 1.95 i hesaba tekrar yüklüyorlar.sonra istediginiz gibi kullanın
  • quote:

Orjinalden alıntı: yed08

hocam kartınızdan 1.95 $ cekmisler siz internetten hesabınıza bakın o para cekme isleminde 4 haneli paypal kodunu bulacaksınız.
    bunu onay için paypal da girin sonra bu 1.95 i hesaba tekrar yüklüyorlar.sonra istediginiz gibi kullanın

eyvallah hocam bende bekliyorum bir arkadaş şunu anlatsın diye.. yoksa daha çoook beklicektim... hemen dediklerini yapıyorum... sonucu yine yazarım

Ekleme: Henüz işlem bankada gözükmüyor.. 1.95$ çekmişler ama bizim güncel dönem işlemleri arasında henüz yerini almamış... Bu arada çektikleri tutar 6.5YTL civarı ve bu 1.95 dolara tekabül ediyor.. ilginç.. yani onlara göre 1 dolar 3YTL üzerinde filan yapıyor.. o halde euroyu hiç düşünmiyim güya daha ucuza gelcek diye paypaldan alışveriş yapalım derken iyice kazıklanmasak!!! yani yağmurdan kaçarken doluya tutulmak gibi olmasında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 22 Eylül 2008; 22:25:41 >
  • Hocam hangi bankanın kartını kullandın ? Bankalar o günkü kur üstünden hesaplıyorlar ama yine de bu kadar tutmaz .
  • yapıkredininkini kullandım orada da dolar 1,25 civarında.. ama sanırsam paypal 'ın kendi kur çizelgesi var.. ödeme yaparken gösteriyor işte bir YTL şu kadar euro dolar gibisinden.. mesela bugün 1 YTL 0.539394 'tü.. o da 1,85 euro gibi birşey yapıyor normal gözüküyor ama burada ki hesabı anlamış değilim... yada biryerlerde yanlış yapıyorum.. ama nerde??

neyse sonuçta para tekrardan hesabıma yüklencek ama her seferinde dolar dan bu kadar düşerse vay halime yanarım.. :)
  • yok merak etme o kadar fazla düşmzler ben ne zamandır kullanıyorum hiç fazla çekilmedi
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolgahanbag

yok merak etme o kadar fazla düşmzler ben ne zamandır kullanıyorum hiç fazla çekilmedi

teşekkürler umarım öyle olur.. biraz içim rahatladı doğrusu... en azından şikayetçi olmayan birilerini bile görmek yeterli olabiliyor..
  • paypall internet alışverişi için en güvenli yol diyebilirim. ekstrede ki 4 haneli kodu girdikten sonra rahat rahat kullanabilirsin.
    şimdiden iyi alış verişler
  • quote:

Orjinalden alıntı: canpakoy

paypall internet alışverişi için en güvenli yol diyebilirim. ekstrede ki 4 haneli kodu girdikten sonra rahat rahat kullanabilirsin.
    şimdiden iyi alış verişler

saolasın.. birde anlamadığım bir nokta.. paypall nasıl para kazanıyor o zaman ?? bütün bu hizmetleri ücretsiz yapıyorsa..komisyon filan mı alıyor acaba??
  • Çekilen 1.95$ ın yanında 4 haneli kod gözükmüyorsa bankanın 444 lü numarasını arayarak öğrenmen gerekiyor. İşbankasında gözükmüyordu mesela o kodlar Yapı Kredide de gözükmüyor olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: s!LenTium

Çekilen 1.95$ ın yanında 4 haneli kod gözükmüyorsa bankanın 444 lü numarasını arayarak öğrenmen gerekiyor. İşbankasında gözükmüyordu mesela o kodlar Yapı Kredide de gözükmüyor olabilir.

bilgilendirme için saol.. bankanın henüz güncel dönem işlemlerine yansımamış çekilen para.. para düşüşü olmuş dediğim gibi güncel dönem işlemlerinde henüz gözükmüyor.. Ama dediğin gibi eğer gözükmezse ararım.. saol.. dün parayı çekmişlerdi hala gözükmüyor işlemler listesinde sabırsızlıkla onu bekliyorum...
  • Acil değilse bekle ozaman. Ben hemen gözükmesi gerek diye biliyorum ama .
  • Ödeme yapmak isteyince tam olarak ne diyor? Hesabı doğrulamadan da birçok yerde kullanabilmeniz gerekir çünkü.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX.

Ödeme yapmak isteyince tam olarak ne diyor? Hesabı doğrulamadan da birçok yerde kullanabilmeniz gerekir çünkü.

ingilizce olarak maalesef ödemeniz gerçekleşmedi diye uyarı veriyor.. :(
  • 4 haneli kodu girdim kredi kartımı da onayladım.. herşey tamam ama paypal ödeme yapmıyor .. neden olabilir???
  • Ben de onaylama nedeniyle olmayacağını düşünerek öyle demiştim. Eğer uyarı daha fazla bilgi vermiyorsa başka bir kredi kartı ile deneyin derim. Olmadı bankayı arayıp bilgi almak işe yarayabilir.
  • hayır onaylamak için 1,95 dolar düştü.. peki neden şimdi kabul etmiyor ödemeyi... kredi kartında sorun olsaydı onuda düşmemesi gerekirdi.. döviz çevirisi filan mı yaptırmam gerekiyor.. var mı öyle birşey??
  • arkadaşlar paypal ödememi neden kabul etmiyor olabilir?? bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım...

herşey tamam onaylandı... ama bir türlü ödeme onay almıyor paypaldan dolayısıyla alışveriş yapamıyorum... yok mu paypal kullanıpta yardım edebilecek biri...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.