DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
PayPal nasıl kullanılır? PayPal ile nasıl alışveriş yapılır?
98
Cevap
2
Favori
42.022
Tıklama
Tüm Forumlar >> İnternet >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> PayPal nasıl kullanılır? PayPal ile nasıl alışveriş yapılır?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      12014 Mesaj
      22 Eylül 2008 15:10:35 Konu Sahibi
      Arkadaşlar paypal'ın nasıl kullanıldığını bilen bir arkadaş kısaca açıklarsa çok sevinirim.. Siteye girdim hesap açtım.. kredi kartı bilgilerini isim soyad vesaire bütün bilgileri girdim. herşeyi doldurdurduk ama alışveriş yapmak isteyince maalesef ödemeniz yapılamadı diye uyarı alıyorum.. tabi bunun ingilizcesini..

konu hakkında bilgi verebilecek bir arkadaş var mı?? nerede hata yaptım.. nasıl kullanıcam bu paypal'ı????

|
      |

Muhtaç olduğun kudret, damarlarında ki asil kanda mevcuttur!
    • Yarbay
      6984 Mesaj
      22 Eylül 2008 15:11:49
      maile gelen onay kodunu paypale girdinmi? Hesabında verified yazısı çıkıyormu?

|
      |

• Yarbay
      12014 Mesaj
      22 Eylül 2008 15:28:45 Konu Sahibi
      mailime baktım ama herhangi bir onay kodu gelmedi?? şöyle bir mail geldi..

Your card ending in 4150 has been charged $1.95 USD on Sep. 22, 2008.
      Check your card statement in 2-3 days and find the 4-digit PayPal code for the charge.
      Return to PayPal and enter the 4-digit code to confirm your credit card.
      The charge will be refunded to your PayPal account after you confirm your card. When you confirm your card, your Sending, Receiving and Withdrawal limits will be lifted and you will be a Verified member.
      If you access your card statement online, you will see the number within 2-3 business days. If you don't have online access to your statement, please wait for your printed statement to arrive by mail.
      Thank you for using PayPal!
      The PayPal Team

|
      |

• Yüzbaşı
      428 Mesaj
      22 Eylül 2008 20:19:53
      hocam kartınızdan 1.95 $ cekmisler siz internetten hesabınıza bakın o para cekme isleminde 4 haneli paypal kodunu bulacaksınız.
      bunu onay için paypal da girin sonra bu 1.95 i hesaba tekrar yüklüyorlar.sonra istediginiz gibi kullanın

|
      |

• Yarbay
      12014 Mesaj
      22 Eylül 2008 22:19:25 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: yed08

hocam kartınızdan 1.95 $ cekmisler siz internetten hesabınıza bakın o para cekme isleminde 4 haneli paypal kodunu bulacaksınız.
      bunu onay için paypal da girin sonra bu 1.95 i hesaba tekrar yüklüyorlar.sonra istediginiz gibi kullanın

eyvallah hocam bende bekliyorum bir arkadaş şunu anlatsın diye.. yoksa daha çoook beklicektim... hemen dediklerini yapıyorum... sonucu yine yazarım

Ekleme: Henüz işlem bankada gözükmüyor.. 1.95$ çekmişler ama bizim güncel dönem işlemleri arasında henüz yerini almamış... Bu arada çektikleri tutar 6.5YTL civarı ve bu 1.95 dolara tekabül ediyor.. ilginç.. yani onlara göre 1 dolar 3YTL üzerinde filan yapıyor.. o halde euroyu hiç düşünmiyim güya daha ucuza gelcek diye paypaldan alışveriş yapalım derken iyice kazıklanmasak!!! yani yağmurdan kaçarken doluya tutulmak gibi olmasında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 22 Eylül 2008; 22:25:41 >
      |
      |

• Binbaşı
      1313 Mesaj
      22 Eylül 2008 23:32:49
      Hocam hangi bankanın kartını kullandın ? Bankalar o günkü kur üstünden hesaplıyorlar ama yine de bu kadar tutmaz .

|
      |

• Yarbay
      12014 Mesaj
      22 Eylül 2008 23:55:36 Konu Sahibi
      yapıkredininkini kullandım orada da dolar 1,25 civarında.. ama sanırsam paypal 'ın kendi kur çizelgesi var.. ödeme yaparken gösteriyor işte bir YTL şu kadar euro dolar gibisinden.. mesela bugün 1 YTL 0.539394 'tü.. o da 1,85 euro gibi birşey yapıyor normal gözüküyor ama burada ki hesabı anlamış değilim... yada biryerlerde yanlış yapıyorum.. ama nerde??

neyse sonuçta para tekrardan hesabıma yüklencek ama her seferinde dolar dan bu kadar düşerse vay halime yanarım.. :)

|
      |

• Teğmen
      173 Mesaj
      23 Eylül 2008 00:30:27
      yok merak etme o kadar fazla düşmzler ben ne zamandır kullanıyorum hiç fazla çekilmedi

|
      |

LiVe ToGeTHeR, Die aLoNe
    • Yarbay
      12014 Mesaj
      23 Eylül 2008 01:09:53 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: tolgahanbag

yok merak etme o kadar fazla düşmzler ben ne zamandır kullanıyorum hiç fazla çekilmedi

teşekkürler umarım öyle olur.. biraz içim rahatladı doğrusu... en azından şikayetçi olmayan birilerini bile görmek yeterli olabiliyor..

|
      |

• Binbaşı
      1118 Mesaj
      23 Eylül 2008 14:10:21
      paypall internet alışverişi için en güvenli yol diyebilirim. ekstrede ki 4 haneli kodu girdikten sonra rahat rahat kullanabilirsin.
      şimdiden iyi alış verişler

• Yarbay
      12014 Mesaj
      23 Eylül 2008 18:28:08 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: canpakoy

paypall internet alışverişi için en güvenli yol diyebilirim. ekstrede ki 4 haneli kodu girdikten sonra rahat rahat kullanabilirsin.
      şimdiden iyi alış verişler

saolasın.. birde anlamadığım bir nokta.. paypall nasıl para kazanıyor o zaman ?? bütün bu hizmetleri ücretsiz yapıyorsa..komisyon filan mı alıyor acaba??

|
      |

• Yarbay
      2001 Mesaj
      23 Eylül 2008 20:53:50
      Çekilen 1.95$ ın yanında 4 haneli kod gözükmüyorsa bankanın 444 lü numarasını arayarak öğrenmen gerekiyor. İşbankasında gözükmüyordu mesela o kodlar Yapı Kredide de gözükmüyor olabilir.

|
      |
    • Yarbay
      12014 Mesaj
      23 Eylül 2008 23:13:47 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: s!LenTium

Çekilen 1.95$ ın yanında 4 haneli kod gözükmüyorsa bankanın 444 lü numarasını arayarak öğrenmen gerekiyor. İşbankasında gözükmüyordu mesela o kodlar Yapı Kredide de gözükmüyor olabilir.

bilgilendirme için saol.. bankanın henüz güncel dönem işlemlerine yansımamış çekilen para.. para düşüşü olmuş dediğim gibi güncel dönem işlemlerinde henüz gözükmüyor.. Ama dediğin gibi eğer gözükmezse ararım.. saol.. dün parayı çekmişlerdi hala gözükmüyor işlemler listesinde sabırsızlıkla onu bekliyorum...

|
      |

• Yarbay
      2001 Mesaj
      24 Eylül 2008 00:26:24
      Acil değilse bekle ozaman. Ben hemen gözükmesi gerek diye biliyorum ama .

|
      |
    • Yarbay
      2947 Mesaj
      24 Eylül 2008 00:50:25
      Ödeme yapmak isteyince tam olarak ne diyor? Hesabı doğrulamadan da birçok yerde kullanabilmeniz gerekir çünkü.

|
      |

• Yarbay
      12014 Mesaj
      24 Eylül 2008 01:08:31 Konu Sahibi
      quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX.

Ödeme yapmak isteyince tam olarak ne diyor? Hesabı doğrulamadan da birçok yerde kullanabilmeniz gerekir çünkü.

ingilizce olarak maalesef ödemeniz gerçekleşmedi diye uyarı veriyor.. :(

|
      |

• Yarbay
      12014 Mesaj
      24 Eylül 2008 17:06:43 Konu Sahibi
      4 haneli kodu girdim kredi kartımı da onayladım.. herşey tamam ama paypal ödeme yapmıyor .. neden olabilir???

|
      |

• Yarbay
      2947 Mesaj
      24 Eylül 2008 17:09:39
      Ben de onaylama nedeniyle olmayacağını düşünerek öyle demiştim. Eğer uyarı daha fazla bilgi vermiyorsa başka bir kredi kartı ile deneyin derim. Olmadı bankayı arayıp bilgi almak işe yarayabilir.

|
      |

• Yarbay
      12014 Mesaj
      24 Eylül 2008 17:17:18 Konu Sahibi
      hayır onaylamak için 1,95 dolar düştü.. peki neden şimdi kabul etmiyor ödemeyi... kredi kartında sorun olsaydı onuda düşmemesi gerekirdi.. döviz çevirisi filan mı yaptırmam gerekiyor.. var mı öyle birşey??

|
      |

• Yarbay
      12014 Mesaj
      24 Eylül 2008 23:14:37 Konu Sahibi
      arkadaşlar paypal ödememi neden kabul etmiyor olabilir?? bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım...

herşey tamam onaylandı... ama bir türlü ödeme onay almıyor paypaldan dolayısıyla alışveriş yapamıyorum... yok mu paypal kullanıpta yardım edebilecek biri...

|
      |

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.