Şimdi Ara

PAXERA 40 MG / ÖZGÜVEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
3
Favori
24.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun zamandır utangaclık eziklik korkaklık heyecan kaygı depresyon ve okb sorunlarımdan şikayetciydim.

Birisiyle konusurken rahat olamıyodum. Toplum icinde herkesin bana baktığını düşünüyordum. Arkadas ortaminda cok suskun sakin ve sessiz biri oldugum icin herkes beni ezerdi.

Taa ki paxera adlı ilacı duyana kadar... Bu ilacı internette gördüm. Ve sosyal fobi okb aşırı endise gerginlik hali depresyon gibi sorunlarda kullanıldığını gördüm. Eczaneden en yüksek dozunu aldım (40mg) 1 ay sonra vurdumduymaz umursamaz kendine güvenen her ota gülen birisi oldum. arkadas ortaminda küfür etmeye fikirlerimi yüksek sesle dile getirmeye benimle dalga gectiklerinde karşılık vermeye başladım. Artık sessiz suskun biri değildim. Bir ortamda hemen parlıyodum. Hatta biçok kez benimle dalga gecenlere yada yolda omuz atanlara hunharca kavga ettim. Aşırı özgüven geldi. Toplum icinde hiçbir kaygi duymuyodum. Cok sicakkanli ve samimi biri olmustum. Ortamin aranan adamiydim.

Ama bu gidisat beni süphelendirdi. Bunu eczaciya sordum bana cok yanlış yapmissin manik depresif hastalığına yakalanmis olabilirsin dedi. Hemen dozu azalttim cektim 20 mga.

Şuan ilacı 4 aydır kullanıyorum . 20 mga cektim ama etkileri azalmadı. Ve insallah hep böyle kalirim. İlacı birakmak istemiyorum 1 sene kullanmak istiyorum.

Paxera 40 mg cesaret hapi gibi bisey. Ama allahtan mani olmadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• HAPLA MAPLA OLACAK İŞ DEĞİL.

YOKSA ZORLAMA.

• Utangac konularindan kurtulacaksak guzel ilaçmış

• Hacı açtığın konu çok ciddi sağlık konusu dhnin yuzde doksanında bu durumda(bende dahil) bak vebali senin olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oluruna Bırak!

Hacı açtığın konu çok ciddi sağlık konusu dhnin yuzde doksanında bu durumda(bende dahil) bak vebali senin olur.

Yalan söyleyen o.c olsun. Ama 40 mg kullanmayin 20 ile baslayin. ılk 1 hafta yarim icin sonra tam icin. Bende bunları sonradan ogrendim

• Kardeşim kaç kere söyleyeceksin daha şu ilacı yok şöyle etki etti yok böyle etti bu tarz ilaçlar kısa zamanda seni daha iyi yapar ama uzun vadede hayatını kaydırır. Gittikçe aldığın doz yetmez hep daha fazlasını istersin istersin bir sure sonra ilaç etki etmemeye başlar sonra ilk başladığın zamandan daha kötü duruma gelirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jajajajajajaj

Uzun zamandır utangaclık eziklik korkaklık heyecan kaygı depresyon ve okb sorunlarımdan şikayetciydim.

Birisiyle konusurken rahat olamıyodum. Toplum icinde herkesin bana baktığını düşünüyordum. Arkadas ortaminda cok suskun sakin ve sessiz biri oldugum icin herkes beni ezerdi.

Taa ki paxera adlı ilacı duyana kadar... Bu ilacı internette gördüm. Ve sosyal fobi okb aşırı endise gerginlik hali depresyon gibi sorunlarda kullanıldığını gördüm. Eczaneden en yüksek dozunu aldım (40mg) 1 ay sonra vurdumduymaz umursamaz kendine güvenen her ota gülen birisi oldum. arkadas ortaminda küfür etmeye fikirlerimi yüksek sesle dile getirmeye benimle dalga gectiklerinde karşılık vermeye başladım. Artık sessiz suskun biri değildim. Bir ortamda hemen parlıyodum. Hatta biçok kez benimle dalga gecenlere yada yolda omuz atanlara hunharca kavga ettim. Aşırı özgüven geldi. Toplum icinde hiçbir kaygi duymuyodum. Cok sicakkanli ve samimi biri olmustum. Ortamin aranan adamiydim.

Ama bu gidisat beni süphelendirdi. Bunu eczaciya sordum bana cok yanlış yapmissin manik depresif hastalığına yakalanmis olabilirsin dedi. Hemen dozu azalttim cektim 20 mga.

Şuan ilacı 4 aydır kullanıyorum . 20 mga cektim ama etkileri azalmadı. Ve insallah hep böyle kalirim. İlacı birakmak istemiyorum 1 sene kullanmak istiyorum.

Paxera 40 mg cesaret hapi gibi bisey. Ama allahtan mani olmadım.

Son durumun nasıl kardeşim.Bir sıkıntı var mı?Özellikle ilacı kullandığın ilk günler herhangi bir sorun yaşadın mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Demi Lovato is Bipolar

Bu mesaj silindi.
    Aga bu ilaçların uzun vadede etkilerini hiç mi okumadınız ya ? Neden kendinize böyle bir kötülük yapıyorsunuz her depresyona giren, mutsuz olan, kaygılı olan anti depresana sarılıyor ? Tabii senin şikayetini bilmiyorum ama zamanın doktorları hastayla uğraşmamak için pat pat anti depresan yazıp geçiyor, hocam kısa süreli düzelme için uzun zaman dilimi çöpe atılır mı ? Korkularının üzerine gitmeyen herkes kolay yolu seçiyor ve işin kötüsü yararlıymış gibi anlatıyor insanlara. Etki göstermez demiyorum iyi gelir, iyileştim sanarsın peki 1 yıl sonra ? Ya dozaj artar, ya yanına ilaç eklenir.Bırakmak isteyip bırakamayan onlarca kişi var forumda...

Kişisel alma yazdıklarımı ama madem kullanacaksınız insanlara övmeyin anti depresanı. Uyuşturucudan tek farkı eczaneden alınmaları.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Kardeşim tek sıkıntın bu mu ? Dert ettiğin şey için ilaç kullanmaya değer mi :)

Sarı kantaron çayı var duymuşsundur belki, yaz internete hatta ingilizcen varsa yabancı kaynaklara bak strese, kaygıya ne kadar iyi geliyor... Almanyada depresyon ve kaygı bozuklukları için gelen herkesi bunu verip gönderiyorlar. Git aktardan al bunu, yanına al papatya veya melisa çayını gün aşırı değiştire değiştire iç. Nefes teknikleri var (pranayama) her gün bunları yap dene rahatlarsın... Stresi olmayan insan mı var şehirlerde sanki. Her gün yaşadığım dedem alzheimer ilerlemesin diye anti depresan alıyor en yakından görüyorum etkilerini, çok ağır seviyede hastalık geçirmeyen birine bu ilaçları önermek kolaya kaçmaktır.

Yani ben seni tanımam etmem kendi bileceğin iş. 2-3 sene sonra forumda ilacı bırakamıyorum, bıraktığım an gözlerim kararıyor, sinirleniyorum vs konuları açmaman için tavsiye verdim. Ayrıca paxera testo üretimini etkiliyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anarchist Reaper -- 4 Mayıs 2020; 7:33:23 >

• Konu hortlamış ben de bilgilendirim, çocuğun yaşadığı durum Hipomani, ilacın gerçek etkisi değil ve kalıcı da değil. Genelde ilk defa antidepresan kullanan kişiler böyle doktor kontrolünde olmadan yüksek dozda başladığında çıkıyor bu durum ortaya, boşuna doktor kontrolünde kullanın denmiyor. Kimse özenmesin, bu mani evresi geçtikten sonra arkasından bir o kadar güçlü ve aylar sürecek depresyon gelir ve kişiyi intihara bile sürükleyebilir, bir çok da örneği var. Kendi kafanıza göre iş yapmayın, ihtiyacınız varsa doktor yazar gidin görüşün.

• Kafaya bak eczacıdan tavsiye aldıktan sonra ilacı kendi başına almasını geçtim, bide fikir yürütüp mg dozajında indirime gidiyo. Ondan sonra ver elini psikoz, nur topu gibi bi ruh hastası. Antidepresanların hepsi legal druglardır öyle vay efenim birşey olmaz diye bi dünya yok. O pskiyatristleri o kadar hormon reseptör, intibütör eğitimlerini pazarda meyve satmak için almıyolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB39D0135 -- 4 Mayıs 2020; 10:56:8 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    geldim kardeşim sağa sola kulak verme kullanman gerekirse kullanıcan
  • Ben de o ilacı kullandım seni mahveder. Bağımlılığı çok aşırıdır bıraktın mı dünyan kayar. Gerçek anlamda söylüyorum baş dönmesinden hiç bir iş yapamazsın kafanı 5 CM sağa ya da sola çevir kafan sallanmaya dönmeye başlar. Bu baş dönmesini ABARTMIYORUM 1 ay yaşarsın. Ben 2 kere bırakmayı denedim en sonunda miligram miligram azaltarak bırakmaya çalıştım jiletle kesiyordum hapları düşün. O sayede bile ciddi baş dönmesi ve hayatımdan 1 ay gitmesiyle bıraktım.

Doktorlar ömür boyu kullanman gerektiğini söyleyip seni ilacın kölesi haline getirmeye çalışır. Malesef bu iyi gelme olayı tamamen bir yanılgı şimdi kafan güzel ama ileride o da kalmayacak.

• Hocam bende 1 aydır kullanıyorum paxera yı OKB ye bağlı sinir öfke kirizlerim için,sende tam etki kaç ay sonra başladı ‼️❓🤔

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.