Şimdi Ara

Patrick Melrose (2018) | Benedict Cumberbatch (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
1.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an ilk bölümü 5. defa izliyorum. Normalde bir şeyi zar zor 2.'ye izler-okurum. Sabredemeyip sıkılırım. Ama bu dizide farklı bir olay var.

Ahım şahım bir zevk verdiğinden, mükemmel olduğundan falan değil, dizi o kadar samimi ve dengeli ki, hipnoz oluyorum; tekrar tekrar izleyesim geliyor. Yeni bölüm çıkmasa bile olur, o derece tatmin etti.

Bu diziye Benedict, bence Sherlock'takinden bile iyi uymuş. Ki Sherlock'u da çok severdim. Sherlock'tansa bu diziye geçmesine üzülmüştüm kendisinin.

Fakat yansıtılan hisler olsun, dizideki yoğunluk ve samimiyet olsun, zekâdan daha ilginç şeyler de olduğunu kanıtlıyor insana.

Herkesin diziyi bu kadar seveceğinden emin değilim. Ben fazlaca sevdim, kendimden bir şeyler buldum çünkü bu dizide; yorumum nesnel olmaktan çok uzak, fazlasıyla öznel. O yüzden rahatlıkla izlediğim en güzel dizi buydu diyebilirim. İlk fırsatta kitaplarına da girişesim var.

Herkese keyifli seyirler..

• ilk bölüm idare eder, benedict reyiz oyunculuğu ile döktüruyor, zaten sherlock kafası da bonzai kafasına birdi, o yüzden oynamakta sıkıntı çekmemiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benedict reis ve Hugo reis boş beleş dizide oynamaz.İlk bölümü indirip izliyorum hemen.
  • 2. bölüm neydi öyle içim bunaldı ruhum karardı ne biçim bir ailedir bu.2. bölüm anlatmak istediği duygu durumunu sahnelerle çok iyi anlatan(bazen çığlık ,ağlamak vs bir şeyi anlatmaya yetmez sessizlik sadece sessizlik bazı şeyleri çok güzel açıklar).İnsanı izlerken etkileyen güzel bir bölüm olmuş.

Despot ve sapkınlıkları olan bir babanın sadece çocuğunu değil karısınıda nasıl yok ettiğini gördük(tabi en çok etkilenen patrick).Ve karısının söylediği öyle kolay ayrılırmıyor sözü anlamlıydı.Bu bölüm babaya iyi sövdüm yanlız .Tabi hugo weaving'i tabrik etmek lazım çok iyi oynamış rolünü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi victor zsasz -- 20 Mayıs 2018; 18:37:32 >

• 2. bölüm çok gereksiz oldu, ne alaka şimdi, dizi böyle devam edecekse hayal kırıklığı olacak

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    2. bölüm boşlukları doldurmak içindi, tempo düşüktü ve Benedict reis yoktu o yüzden farklı bir dizi gibiydi. Roman serisi 5 kitaptan oluşuyor hocam belki duymuşsunuzdur, ilk bölüm 2. kitaptı yani ortadan başladılar; 2. bölüm de birinci kitaptı, yani çocukluk dönemini anlatıyordu Patrick'in. Zaman örgüsü dağınık işleniyor.

Fragmana bakılırsa 3. bölüm, ilk bölümün kaldığı yerden devam ediyor yani artık bol bol Benedict reisi görebileceğiz:

• hikaye de önemli hocam, bi yükseliş durumu olması lazım, her bölüm böyle damardan! girecekse, kurtarmaz
  • s01e03

konu ilerlemesi açısından güzel oldu

şu şatafata bakar mısın, ah şu zenginler

• İlk bölümü izledim fena değildi.Benedict Cumberbatch'in oyunculuğu ön planda.Hafif Sherlock tadı aldım nedense.
  • s01e04

konu güzel yere geldi, haftaya final var, ödüllük performans bekliyorum benedict reyizden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 3 Haziran 2018; 21:07:25 >
  • gayet iyi
  • var mı finali izleyen

• final

güzel başladı güzel bitti. benedict mükemmel oyuncu ama bence bir kişi onun da önüne geçti. nicholas rolündeki amcamız Pip Torrens. zaten crown'da da mükemmeldi.
    babasının şu "no one should do that to anyone" cümleden sonraki bakışında garip bir şey sezdim. muhtemelen kendisi de aynı şeyleri çocukken yaşadı.
    annesi ilginç bir tipti.
    patrick için mutlu son olması çok hoş olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

final

güzel başladı güzel bitti. benedict mükemmel oyuncu ama bence bir kişi onun da önüne geçti. nicholas rolündeki amcamız Pip Torrens. zaten crown'da da mükemmeldi.
    babasının şu "no one should do that to anyone" cümleden sonraki bakışında garip bir şey sezdim. muhtemelen kendisi de aynı şeyleri çocukken yaşadı.
    annesi ilginç bir tipti.
    patrick için mutlu son olması çok hoş olmuş.

O sahne gerçekten yaşandı mı ben belki de onu demek istemiştir diye düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Charles Bartowski

O sahne gerçekten yaşandı mı ben belki de onu demek istemiştir diye düşündüm

Alıntıları Göster

evet aslında onu da düşündüm. hayatı boyunca tek istediği şey o anda bunu diyebilmekti. bu daha olası galiba gerçekten yaşanmasından

• güzel bir sezon finali oldu, 2. sezonu bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

güzel bir sezon finali oldu, 2. sezonu bekliyoruz
    ikinci sezon yok ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: WISDOM

ikinci sezon yok ama

Alıntıları Göster
    keşke olaydi

• Diziyi bir tek ben mi sevemedim. Herkes aşık olmuş. Güzel dizi ama öyle abartılacak gibi değil bence. :/

Benedict abimize rol yakışmış dizi yakışmamış diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bitirdim. Güzel dizi. Oyunculuklar iyi, konu ağır. Gerçek hikaye olması da üzücü. 8/10.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.