Şimdi Ara

Patlak Lastik Faciası ! 3 Çocuk Öldü.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adıyaman'da, lastiğinin patlaması nedeniyle kontrolden çıkan hafif ticari araç, köprü bariyerlerine çarptı.

Çarpmayla hurdaya dönen aracın arkadaki kapısı açıldı ve arka tarafta oturan 3 çocuk köprüden düşerek öldü. Kazada 7 kişi de yaralandı.

Patlak Lastik Faciası ! 3 Çocuk Öldü.

Kaza, bugün öğle saatlerinde Adıyaman- Gölbaşı karayolunun 7'nci kilometresinde meydana geldi. İddiaya göre, Gaziantepli olan ve işlediği bir suçtan dolayı Adıyaman Cezaevi'ndeki Hasan Düdük'ü ziyarete gidenleri taşıyan Ahmet Düdük yönetimindeki 27 E 8391 plakalı hafif ticari aracın, Çakal Köprüsü yakınlarında sağ ön lastiği patladı. Lastiğin patlamasıyla, hızlı olduğu ileri sürülen araç sürücüsünün kontrolünden çıktı ve köprünün bariyerlerine çarptı. Hurdaya dönen aracın kapısı açıldı ve arka tarafta oturan 6 yaşındaki Aybüke ve kardeşi 4 yaşındaki Rıza ile 5 yaşındaki amcasının oğulları Halil İbrahim Düdük isimli çocuklar, bariyerin hasar görmesiyle oluşan boşluktan 20 metre yükseklikteki köprüden aşağı düştü.

Diğer fotoğraflar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bgs0 -- 19 Mayıs 2013; 18:33:12 >

• Allah gostermesin cokzor bir kaza sonucu cocuklar kopruden asagi duserrkolmusler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • VAG Grubu patlayan lastikle şeritte kalmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamanda bunlar milat olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

VAG Grubu patlayan lastikle şeritte kalmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamanda bunlar milat olacak.

Gelecek sene Volvolara konulacak diye biliyorum bu özellik hocam, yanlış bilgi mi okudum yoksa?
  • Gecen günlerde aracimin sağ arka lastiği patladi sürüş esnasında civi girmiş ve araç kendini sağa sola atmaya başladi . Allahtan hızım düşüktü .. Otomobillerimize fazla güvenmemek lazım . Cocukların vefati kötü olmus allah rahmet eylesin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

quote:

VAG Grubu patlayan lastikle şeritte kalmak için çalışmalarını sürdürüyor. Yakın zamanda bunlar milat olacak.

Gelecek sene Volvolara konulacak diye biliyorum bu özellik hocam, yanlış bilgi mi okudum yoksa?

volvoyu bilemem ama vw çalışıyordu.
  • Uzun yolda arkadakilere de kemer şartı koyuyorum. Cidden kemerin önemi var bi bunu anlasak. Bir de aile aracı diye ticari kullanmasa insanlar böyle şeyler olmayacak....

Allah rahmet eylesin...
  • Arka kapı derken bagaj kapısı açılmış galiba fotolardan öyle anlaşılıyor.
    Bu durumda ihmal var o zaman.
    Ölenlere Allah rahmet eylesin.

Edit: İhmal derken çocukların bagajda oturtulmasını kastettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpine. -- 19 Mayıs 2013; 19:34:30 >
  • quote:

quote:

Sistem nasıl birşey ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bgs0
    Sistem nasıl birşey ?

Vallahi detaylarını pek bilmiyorum, başlık olarak okumuştum yazıya da hafif göz gezdirmiştim.

Sensörlerle arabayı şeride kitliyordu heralde.
  • Esp bu kazaları %60 oranla azaltıyor tabi direksiyonu sıkı tutmak ve iyi kontrol etmekte gerek
  • quote:

quote:

Sistem nasıl birşey ?

Vallahi detaylarını pek bilmiyorum, başlık olarak okumuştum yazıya da hafif göz gezdirmiştim.

sistem esp'nin bir üst versiyonu gibi. şerit takip sensörüyle esp modülünün bir çatı altında toplanması diyelim.
  • çok kötü ya :( allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun
  • Acının en büyüğü.Allah rahmet eylesin,ailelerine sabır versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 404 Not Found -- 19 Mayıs 2013; 23:27:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 ölü 7 yaralı..

Araçta 10 kişi mi varmış?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

3 ölü 7 yaralı..

Araçta 10 kişi mi varmış?

maalesef söylüyorum ama bu aracın grisinden bende de vardı 9 kişi rahat binerdi. içi geniştir.
  • quote:

quote:

Sistem nasıl birşey ?

Hangi şeride hocam... :/ Hani şöyle aklıma geldi benim... Şeriti görecek sensörler ona göre dengede tutmaya çalışacak ama mazallah bizim bazı yollarda bir şerit çizmişler Allah korusun takip eden biri direk bariyer oradan da tarla...

Bana kalırsa lastik airbagi olmalı...

Aracın jantına sabit bir aparat konulabilir. Airbag sensörü.. Jantın iç yüzünü çepe çevre saran ince bir bez olmalı-airbag bezi- oraya koyulacak çok hassas olmayan! bir sensör ile lastik patlayınca en azından jantı hafifde olsa yoldan yukarı çıkaracak bir airbag hayal ettim şimdi.. En azından takla atmalar önlenir...

İç ses: Lan bu çok mantıklı geldi... Patentini almalıyım.!

• Allah bu acıyı kimseye yaşatmasın..Mekanları cennet olsun
  • araçta 10 kişi olması zaten en büyük hata. Birde yüksek hızla birleşince herşey olabiliyor.

Runflat lastikler yüzünden bmw eleştiriliyor ama yüksek hızda böyle birşeyin başıma gelmesindense araç sert olsun daha iyi. Nekadar esp de olsa biryere kadar koruyabiliyor, runflat bence her araçta bulunmalı.
  • facianın sebebi patlayan lastik değil.
    kesinlikle patlayan lastik değil
    doğruyu göremiyorsak, bakmamızın bir anlamı olmaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.