Şimdi Ara

Pasta cila hakkinda ustalardan yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaslar oncelikli hayirli bayramlar,

Gecen gun 2008 polo araç aldim. Fakat aracin renginin cok canli diri durmasini istiyorum. Aracta hic boya yok ne yaptiemam lazim pasta cilami yoksa bunun baska bir yontemi.varmidir. pek bilgim yok yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Pasta, aracin boyasindan incede olsa bir katman alman demek yani boya inceliyor.

Ayrica portakallanma azaldigi icin tirnakla bile cizilebilir hale geliyor.

Kisa sureli parlak goze hos gozuken bir araci olur ama orta vadede(uzun demiyorum dikkat) arabaya daha fazla zarar verirsin.

Birak yasanmislik de. Orjinali neyse oyle kalsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • spacemonkey kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yapmak lazim ozaman pasta haricinde boyanin incepmesinide istemem orjinal.sonucta arac

• canermm C kullanıcısına yanıt
    Birak oyle kalsin hocam.

Insanlar genelde goz boyamak icin satiliga cikarirken yaparlar bunu. Dedigim gibi, yasanmislik de, bosver gec

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece cila yapın. Ama iyi olması için makina ile kaliteli bir cila yapılması gerekir.

• Kil ile temizleyip cila yap.

• Hocam aracı Detailing işiyle uğraşan bir yere götürün. Orada önce aracın üzerindeki tüm temizleyici malzemeleri akıtan özel bir yıkama yaparlar. Yıkamadan önce demir tozu temizliği ve jant temizliği de yaparlar.

Bu yıkamadan sonra da aracı kil ile temizleyip polisaj yaparlar.

Bundan sonra aracınız bayağı parlak durur ve bunu korumak için ayda 1 kez tavsiyem Meguiar's Ultimate Wash&Wax ile yıkamanız.

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Saolun hocam oneri icin cok tuzlu degildir umarim bir arastirayim

• Hocam kendi aracımız olan ve sıfır aldığımız 2010 model Partner tepee siyah renk aracımızı 7 senedir ilk sene cila olmak üzere her yazın başında ince pasta ile(meguiars 205) pasta + Fk1000p ile katı cila ile elden geçiriyorum halen parlaklığı ilk günki gibi Detailingturkey sayfasına aracın güneş altında görsellerini atarsanız size reçetesini yazarlar veya bu işi bilen birine yönlendirirler.Gözünüzün korkmasına gerek yok bu konuda genel olarak aracının kozmetiğine önem veren herkes her sene aracını kuaföre bırakıyor.Boya incelseydi şuan bizim kullandığımız araç kullanılmaz hale gelirdi emin olabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.