Şimdi Ara

Passat Modifikasyonları ( resimli açıklamalar ) (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
798
Cevap
11
Favori
183.520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mertbasaran

İgonun son versiyonu 8.3.4.142975 aşağıdaki linkten indirebilirsin.
    Harita için link vermem doğru olmaz ücretli satılan bir ürün.

http://www.cemsforum.com/threads/25312-Yeni...Nav-N-Go-iGO8-8.3.4.142975-11-MAI-2010(Update)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

hocam teşekkür ederim sys.txt dosyasında çözünürlük ayarlarını değiştirince oldu aşağıdaki satırı ekledim sorun çözüldü

[rawdisplay]
    screen_x=800
    screen_y=480

• Mert Abim yardımına ihtiyacım var

Abi Ender Elektronik'de sadece RNS-510 3.700 TL 'ye satılıyor birde bunun yanında biz Bluetooth , geri kamera, Multimedia Adaptörü almak gerekiyor nerden baksan 6.000 TL 'yi buluyor oysa ki Necvox marka Passat'a uyumlu yeni cihazı HD ekran var ve RNS de opsiyonel olan tüm özellikleri Standart sunuyor fiyat 1.500 TL + VW nin kamerası alıncak...Tabi ki RNS kadar olamaz farkındayım ama o kadr para vermekdense birde ikinci el kafalık aldım mmı toplam 2.000-2.200 TL 'ye çıkarız gibime geliyor kalan para ile de Deri koltuk + Hıghlıne Grill vs yaptırılır ne diyorsun abi ? Sende Necvox'a geçiş yapmıştın sanırım nasıl memnunmusun ?
  • Arkadaşlar bende 2007 model passat comfortline 1.6 FSI var...Hiç aklımda yokken forumda görünce içime bir heyecan düştü. Herhalde ben de takdıracağım bunlardan bir tane.Tüm yazılanları okudum ve necvox 939 mantıklı geldi. Sormak istediğim şu. Hep ender elektrik demişsiniz de bunların Ankarada güvenilir bayisi var mı ? Adresi nedir? Ya da Ankara veya Kayseride nereden alıp taktırılabilir? ,
    Bir de şu sunroof olayı. Onu da halledeyim diyorum. Forumda yeterince bilgi bulamadım (ya da ben beceremedim). Sonradan taktırılınca randımanlı oluyor mu nerden yaptırılabilir fiyatı ner kadar dır bunun için tavanı deldirecez kışın aralardan su,kar kaçırır mı (malum soğuk memlekette Sivas da yaşıyoruz) vs aydınlatırsanız sevinirim....
  • Ben Ankara Emek'de taktırdım.Adres kartı arabanın içinde 1 saat içinde yazarım.Yanlız 3 gün içinde 4er saat müzik dinledim.Akü bitiyordu neredeyse.rcd-310da böyle sorun yoktu.Neyse sunroof'a ise bence hiç bulaşmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: putamens

Arkadaşlar bende 2007 model passat comfortline 1.6 FSI var...Hiç aklımda yokken forumda görünce içime bir heyecan düştü. Herhalde ben de takdıracağım bunlardan bir tane.Tüm yazılanları okudum ve necvox 939 mantıklı geldi. Sormak istediğim şu. Hep ender elektrik demişsiniz de bunların Ankarada güvenilir bayisi var mı ? Adresi nedir? Ya da Ankara veya Kayseride nereden alıp taktırılabilir? ,
    Bir de şu sunroof olayı. Onu da halledeyim diyorum. Forumda yeterince bilgi bulamadım (ya da ben beceremedim). Sonradan taktırılınca randımanlı oluyor mu nerden yaptırılabilir fiyatı ner kadar dır bunun için tavanı deldirecez kışın aralardan su,kar kaçırır mı (malum soğuk memlekette Sivas da yaşıyoruz) vs aydınlatırsanız sevinirim....

Passat a sonradan sunroofu kimse tavsiye etmiyor..bu konudaki en iyi firmalardan biri olan WEBASTO bile passat a yapamam demiş bir arkadasımıza..Bence sonradan sunroof olayına hiç girmeyin!!

• quote:

Orijinalden alıntı: lord_danger

Ben Ankara Emek'de taktırdım.Adres kartı arabanın içinde 1 saat içinde yazarım.Yanlız 3 gün içinde 4er saat müzik dinledim.Akü bitiyordu neredeyse.rcd-310da böyle sorun yoktu.Neyse sunroof'a ise bence hiç bulaşmayın.

çok iyi olur cevabınızı bekliyorum....
  • Mesut elektronik
    Mesut Güler
    4.cad.no:37/A
    Emek/Ankara
    Posta Kodu:06510
    Tel:(0312)222 99 77
    (0312)215 40 56
    (0312)215 38 37
    E-mail:mesutguler@mesutelektronik.com
    Buyrun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: errddm

quote:

Arkadaşlar bende 2007 model passat comfortline 1.6 FSI var...Hiç aklımda yokken forumda görünce içime bir heyecan düştü. Herhalde ben de takdıracağım bunlardan bir tane.Tüm yazılanları okudum ve necvox 939 mantıklı geldi. Sormak istediğim şu. Hep ender elektrik demişsiniz de bunların Ankarada güvenilir bayisi var mı ? Adresi nedir? Ya da Ankara veya Kayseride nereden alıp taktırılabilir? ,

Passat a sonradan sunroofu kimse tavsiye etmiyor..bu konudaki en iyi firmalardan biri olan WEBASTO bile passat a yapamam demiş bir arkadasımıza..Bence sonradan sunroof olayına hiç girmeyin!!

Aynen bende önermiyorum tam sunroof yapılcak bölgeden ÇELİK bir parça geçiyor ve o ne yazık ki parçalanmıyor ve sunroof takılamıyor...

• quote:

Mesut elektronik
    Mesut Güler
    Emek/Ankara
    (0312)215 40 56
    (0312)215 38 37
    Buyrun.

dostum hafta sonu Ankaradaydım....dediğin yerde cihazı taktırdım... su an için radyosu dışında memnun kaldım ancak cihazı tüm ayrıntılarıyla kullanmak biraz vakit istiyor gibi Tesekkür ederim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: srcn09

Mert Abim yardımına ihtiyacım var

Abi Ender Elektronik'de sadece RNS-510 3.700 TL 'ye satılıyor birde bunun yanında biz Bluetooth , geri kamera, Multimedia Adaptörü almak gerekiyor nerden baksan 6.000 TL 'yi buluyor oysa ki Necvox marka Passat'a uyumlu yeni cihazı HD ekran var ve RNS de opsiyonel olan tüm özellikleri Standart sunuyor fiyat 1.500 TL + VW nin kamerası alıncak...Tabi ki RNS kadar olamaz farkındayım ama o kadr para vermekdense birde ikinci el kafalık aldım mmı toplam 2.000-2.200 TL 'ye çıkarız gibime geliyor kalan para ile de Deri koltuk + Hıghlıne Grill vs yaptırılır ne diyorsun abi ? Sende Necvox'a geçiş yapmıştın sanırım nasıl memnunmusun ?

Sevgili Sercan,

Geç döndüğüm için kusura bakma. Daha dün akşam Istanbul'a geldik.
    Gerçekten RNS 510 'un fiatı çok artmış. Ayrıca yazdığın gibi Bluetooth, geri kamera , kafalık falan ekledinmi fiat uçar gider.
    Necvox'un birkaç sorunu var ama yinede çok başarılı bir cihaz. Özellikle ekran kalitesi mükemmel. HD videoları seyretmek çok keyifli
    iGo8'in 800X480 versiyonunu yükledinmi keyfine diyecek olmaz.

• quote:

quote:

Mesut elektronik
    Mesut Güler
    Emek/Ankara
    (0312)215 40 56
    (0312)215 38 37
    Buyrun.

dostum hafta sonu Ankaradaydım....dediğin yerde cihazı taktırdım... su an için radyosu dışında memnun kaldım ancak cihazı tüm ayrıntılarıyla kullanmak biraz vakit istiyor gibi Tesekkür ederim....

Hayırlı olsun.İşini güzel yapan biryer.Radyodan bende pek memnun değilim.İlk cihazı açınca çok karışık geliyor.Ben bayağı kurcaladım ama hala yapamadığım şeyler var.Örneğin;mp4 uzantılı film izleyemiyorum.Navigasyondayken arkadan müzik dinleyemiyorum.Ama tersi oluyor PIP(picture in picture) sayesinde.Yaparsan beni de bililendir.
    Selamlar.

• quote:

quote:

quote:

Mesut elektronik
    Mesut Güler
    Emek/Ankara
    (0312)215 40 56
    (0312)215 38 37
    Buyrun.

Hayırlı olsun.İşini güzel yapan biryer.Radyodan bende pek memnun değilim.İlk cihazı açınca çok karışık geliyor.Ben bayağı kurcaladım ama hala yapamadığım şeyler var.Örneğin;mp4 uzantılı film izleyemiyorum.Navigasyondayken arkadan müzik dinleyemiyorum.Ama tersi oluyor PIP(picture in picture) sayesinde.Yaparsan beni de bililendir.
    Selamlar.

Selam Mert,

Navigasyonda iken arka planda PIP fonksiyonunu açmadan istediğin müziği dinlemen mümkün.
    Yapman gereken Navigasyon ekranında herhangi bir yere dokunman, daha sonra ekranın sol üst köşesine gelen sarı renkli kilit şeklinde küçük ikona dokunman.
    Daha sonra en alttaki menüden istediğin cihazı seçebilirsin. Seçtiğin cihazı navigasyon sırasında dinleyebilirsin. PIP fonksiyonunu açmana gerek kalmaz.

• quote:

Lastik ve Jantların resmi aşağıda . Şirket arabası olduğu için oldukça sade ve gösterişsiz bir model seçtim.
    Yorumlarınızı bekliyorum...

quote:

...jantları çok beğendim...
  • Bende sizin gibi düşünüyorum Mert bey Jantlar çok sıradan olmuş.
  • quote:

quote:

Sevgili Sercan,

Gerçekten RNS 510 'un fiatı çok artmış. Ayrıca yazdığın gibi Bluetooth, geri kamera , kafalık falan ekledinmi fiat uçar gider.
    Necvox'un birkaç sorunu var ama yinede çok başarılı bir cihaz. Özellikle ekran kalitesi mükemmel. HD videoları seyretmek çok keyifli

Estafullah abicim ne demek....

Necvox'u biz inceledik bayağı beğendik babamda bayağı beğendi bakalım 1 ay içinde karar vericez para durumuna göre ya RNS ya da Nevox alıcaz ancak %90 Necvox gibi görünüyor çünkü kafalık geri kamera filan hepsi 2.500 TL civarı tutuyor RNS 'de ise 7-8 bin TL 'yi buluyor full özellikli bir cihaz yapmaya kalkınca o kadar para vermek çok saçma 2.500 verip kalan parar ile deri koltuk izalasyon hıghlıne grill jant lastik vs bir sürü şey değişiyor yav :D

Sanırım sende de Necvox vardı abi HD modelini geçice filan diyordun bri ara ne yaptın aldın mı yoksa Mt-6501 devam mı ?

Bu arda Necvox 'un Toureg ile uyumlu olanında MFD ekranında bilgiler geçiyormuş öyle okudum bir yerde nasıl geçiyor olabilir 7" olanında neden MFD 'ye gelmiyor ki , tamam cihaz orjinal VW ürünü değil ama o zaman Toureg de de çıkmaması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn09 -- 15 Ağustos 2010; 23:12:02 >

• quote:

quote:

quote:

Sevgili Sercan,

Estafullah abicim ne demek....

Necvox'u biz inceledik bayağı beğendik babamda bayağı beğendi bakalım 1 ay içinde karar vericez para durumuna göre ya RNS ya da Nevox alıcaz ancak %90 Necvox gibi görünüyor çünkü kafalık geri kamera filan hepsi 2.500 TL civarı tutuyor RNS 'de ise 7-8 bin TL 'yi buluyor full özellikli bir cihaz yapmaya kalkınca o kadar para vermek çok saçma 2.500 verip kalan parar ile deri koltuk izalasyon hıghlıne grill jant lastik vs bir sürü şey değişiyor yav :D

Sanırım sende de Necvox vardı abi HD modelini geçice filan diyordun bri ara ne yaptın aldın mı yoksa Mt-6501 devam mı ?

Bu arda Necvox 'un Toureg ile uyumlu olanında MFD ekranında bilgiler geçiyormuş öyle okudum bir yerde nasıl geçiyor olabilir 7" olanında neden MFD 'ye gelmiyor ki , tamam cihaz orjinal VW ürünü değil ama o zaman Toureg de de çıkmaması lazım

MT 6501'den sonra yaklaşık 1 yıldır Necvox kullanıyorum. MT 6501'de şikayet ettiğim ekran kalite sorunu bu cihazda yok. Üstelik 800x480'lik mükemmel bir çözünürlüğe sahip. Radyosu oldukça sorunsuz. Cihaz oldukça kapsamlı ve işlevsel. Arka kafalıklara istediğin görüntüyü gönderme imkanın bile var. Yani geri kamera görüntüsünü bile arkaya verebiliyorsun. Ses kalitesi tatminkar. 7inch'lik ekran 6.5 inch'lik Mt 6501 ve RNS 510'a göre görsel olarak daha çekici.
    Bluetooth bu modelde de malesef düzgün çalışmıyor. Her telefonun adres defterini ekranda göremiyorsun. TV Tuner , eğer güzel bir anten alırsan yeterli. HD dosyaları sorunsuz oynatıyor . Fakat hangi dosyaları oynattığını bulmak için biraz zaman harcamak lazım.
    Kitapçıkta bu bilgiler yok. Navigasyon çok başarılı. İgo'nun 800x480'lik HD versiyonu ile mükemmel uyumlu ve sorunsuz. Arabadan inmek için kapıyı açtığında cihaz otomatik olarak kapanıyor. Kapıyı açmassan , anahtarı çıkarsan bie cihaz çalışmaya devam ediyor. Çok ince düşünülmüş bence. Arabanın MFD ekranına "Welcome" yazısından başka bir bilgi gelmiyor, fakat direksiyon tuşlarının hepsi işlevsel.

Yaklaşık 1 sene içersinde 3-4 kere cihaz kitlendi ve reset düğmesi ile yeniden başlatmak zorunda kaldım. Sebebini anlayamadım. Genel olarak değerlendirmek gerekirse 1.300 - 1.500 TL'lik bir cihaz için fazlası ile başarılı ve verdiğin paranın hakkını kat kat çıkarıyor.
    Dediğin gibi gönül RNS 510 ister fakat ek donanımların maliyeti insanı düşündürüyor. Bir ara Metin benim arabadaki ekipmanı RNS 510 ile yaptığımız takdirde ne kadar para tutacağını hesaplamıştı. yanlış hatırlamıyorsam 10 -12 bin TL'yi buluyordu.

Not : Cihazı seçmeden önce MT 6501'in yeni modellerine bir göz atmanı tavsiye ederim. Bunlarında HD ekranlı olanları ve MFD ile full uyumlu modelleri çoktı yurtdışında belki Türkiye'ye getiren vardır.

• Mert bey yukarıdaki dediğinizi yaptım oldu,teşekkürler.Şimdiki yazınızdaki kitlenme olayı bendede mevcut.Bende 5 kere filan reset atmak zorunda kaldım.Bende cihazın bozuk veya güneş tam cihaza vuruyordu ondan dolayı sandım.Cihaz kitleniyor fakat işlevi devam ediyor.Ama ben işlem yapamıyorum.Çok garip.En son resetde haritam silindi.Sanırım nedeni 2gün 4er saat müzik dinlemek oldu.Akü bitmeye yakındı.Ve cihaz dondu.Arabayı çalıştırmayı denedim çalışmadı.Çık çık çık türünde seri ses geldi,korktum ellemedim daha fazla.Sonraki gün birdaha deneyeyim dedim.Eski toroslar gibi zor çalıştı.Mdf'nin ışığı gidip geldi v.s.Neyse uzun lafın kısası Necvox aküden çok yiyor.Birde anahtarı çıkarınca çalışmaya devam ediyor demişsiniz.Bende 5dk sonra otomatik kapanıyor.
    Ve mp4 sorununu hala çözemedim.Siz hallettiniz mi acaba?Birde kumandasının çekim alanı çok kısa ve her yerden basmıyor =)
    Söyliyeceklerim bu kadar
    Selamlar Mert

• Arka koltuk için pratik bir görüntü çözümü ve geçici tespit yöntemim :) iPad için bir silikon kılıfa cırt bant yapıştırılır kafalık etrafından geçirilerek kendi üzerine yapıştırılır yolculuk sonunda da kolay bir şekilde sökülerek hırsızlara birşey bırakılmaz Yolda çocuk sıkılmaz, sonrasında baba oyuncağını alır oynamaya gider

Görüntüler burada biraz karanlık çıkmış ama oldukça güneşli havada bile net görülebiliyor. Kendi sesi az çıkıyor ama bluetooth kulaklık ile oldukça keyifli.

• Bence çok güzel olmuş,
    hem işlevsel, hem pratik.

Güle güle kullanın
  • Teşekkürler :) Şık durmuyor ama işlevsel ve pratik
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.