Şimdi Ara

Passat mı İnsignia mı ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
19.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Bay Wesley

Yahu ne ceza verilmesi.Tartışmaları ben mi çıkarttım ?Sadece kıyaslama yapılabilecek 2 tane güzel araç vardı.Ve bende sizlere danıştım.Ayrıca her mesajıda teker teker okudum.Burdaydım yani.

peki sen tehlikenin farkındamısın???? ;)
  • Ayrıca markalar forumlarına link konulmuş,kendi topiklerinden otomobil genele hiç girmeyen arkadaşlar çağırılmış ve topik bu hale gelmiş,o link koyan arkadaşlara da ayrıca teşekkür ederim,müthiş işler çıkarmışlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Duratorq

quote:

Orjinalden alıntı: Bay Wesley

Yahu ne ceza verilmesi.Tartışmaları ben mi çıkarttım ?Sadece kıyaslama yapılabilecek 2 tane güzel araç vardı.Ve bende sizlere danıştım.Ayrıca her mesajıda teker teker okudum.Burdaydım yani.

Bu topiği açarkenki amacınızı öğrenebilir miyiz hep beraber?

Sadece hangisini seçerdiniz gibilerinden mi yoksa almayı düşünüyorsunuz bu iki aracı da yardım mı bekliyorsunuz?

Bekliyorum cevabınızı.

Şuan değil fakat bir kaç yıl sonra almayı düşünüyordum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Şimdi bir "X mi, Y mi?" kavgası yapılıyorsa buna bir defa hiç ama hiç gerek yok. Böyle bir "kavganın" galibi olmayacağı gibi mağlûbü de olmaz. Affınıza sığınarak "VW-Opel" kavgası denmiş, bir arkadaşımız "idrar yarıştırma" demiş. Yani istediğimiz otomobilleri istediğimiz fiyatlara, vergisiz alabildik, benzini devlet sübvanse etmeye başladı da çok ucuz fiyatalara bulabildik, geriye bu kavgaları yapmak mı kaldı.

Lütfen ve bir daha lütfen.

Bu tür tatsızlıklar hiçkimseye prim ve fayda sağlamayacağı gibi "benim babam senin babanı döver" kızışmasından öteye gitmez, gidemez. Opel de alan, VW de alan, Ford, Audi, Mercedes, Toyota, Fiat, Skoda, Seat, Kia, Volvo da alan, araçlarınız hayırlı ve uğurlu olsun. Güle güle kullanın, kazasız ve belasız.

Taner Göde

Son noktayı koymuş Taner Bey

Otomobil bölümündeki tüm üyeler bu mesajı okumalı.

• :)bir önceki arabam vw golf'tü.hicbir markanının fanatiği olmadım.Zaten opel kullanmaya da bir ay önce basladım.
    aldıgım seyden mennun degilsem, bunu dile getirmekten çekinmem.Bu şirketler, bize arabalarını pofpoflayalım diye para vermiyor.
    Golf'u da kullanırken çok masraf çıkarırdı ve servislerden hic memnun degilim diye herkese söylerdim.Ama yinede aracımı severek kullanırdım.
    Yeni aracımıda severek kullanıyorum.Hicbir sikayetim yok.Passat alsam 1,6 veya 1,4 alacaktım.Ancak
    motoru içime sinmeyecekti.Hızlı arabayı kullanmayı sevdiğim için bu araba benim için ideal bir çözüm oldu.

İkiside Alman markası ve ikisinin de geçmişi eskilere dayanıyor.Karşılaştırmaları gayet normal.Kimse kimseyi boş yere kandırmasın

edit:Duratorq

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twilo01 -- 4 Temmuz 2009; 20:32:08 >
  • Bir üye beğendiği bir aracı savunurken başka bir araca karşı fanatikliğin sınırlarını aşan bir mesaj atıyorsa gerçekten durup bir düşünmeli ben napıyorum,ne olmuşum diye.

Lütfen şu fanatiklik huyumuzdan vazgeçelim,yapabildiğimiz en kompleks araç transit ve transit connect arkadaşlar,kendi aracımızı yapalım sonra onun fanatikliğini yapalım,nedir bu gereksiz hayranlık,tapma,başka markaları çekememezlik anlamak mümkün değil.

Öyle mesajlar mevcut ki forumda;insan babasının fabrikasından çıkan bir otomobil olsa bu kadar savunmaz ya.

Herkes yazdığı mesajı 2-3 kere okursa hiç problem kalmayacak zaten,aklımıza geleni yazabileceğimiz bir ortam değil burası arkadaşlar.

Haksız mıyım?
  • Yarım saat önce bu konu'da neler konuşuldu neler, silindi bilmiyorum ama forum olarak daha 2 tane araba arasından iyi olanı seçebilmiş değiliz..

Bilgiler o kadar sığ ve yüzeysel ki, tamamı boş laf olmaktan ileri gidemiyor..

Biri çıksın sahibi olduğu Passat'ın süspansiyon sistemini, gelişimini anlatsın..

Biri çıksın sahibi olduğu İnsignia'nın alt yapısını Flex Ride sistemini vs.. anlatsın..

Adam gibi her şey önümüzdeyken tartışalım ama ne mümkün..

Tabiki İnsignia

Benim amcamın kayınbiraderinin oğlunun kuzeni Passat aldı off süper araba.. Tabiki Passat

Bende İnsignia var, çok memnunum harika bir araba, Passat'ın lafı geçmez..

Tamamı 'HİKAYE'

• quote:

Orjinalden alıntı: Duratorq

Bir üye beğendiği bir aracı savunurken başka bir araca karşı fanatikliğin sınırlarını aşan bir mesaj atıyorsa gerçekten durup bir düşünmeli ben napıyorum,ne olmuşum diye.

Lütfen şu fanatiklik huyumuzdan vazgeçelim,yapabildiğimiz en kompleks araç transit ve transit connect arkadaşlar,kendi aracımızı yapalım sonra onun fanatikliğini yapalım,nedir bu gereksiz hayranlık,tapma,başka markaları çekememezlik anlamak mümkün değil.

Öyle mesajlar mevcut ki forumda;insan babasının fabrikasından çıkan bir otomobil olsa bu kadar savunmaz ya.

Herkes yazdığı mesajı 2-3 kere okursa hiç problem kalmayacak zaten,aklımıza geleni yazabileceğimiz bir ortam değil burası arkadaşlar.

Haksız mıyım?

haklısınız.benim mesajımı da alıntı yaptığım arkadaşın mesajını sildiğiniz için editlemişsiniz,silerseniz sevinirim.

sevgili Tubo

gönül ister öyle olsun gerçektende ama maalesef durum bu

forumda hala sizler gibi mantıklı davranabilen üyeler görmekten mutluyum

umarım sizlerin-bizlerin nesli de tükenmez bir gün

• herkese tekrar merhaba,

artık Insignia'ya sebepsiz **k atanlara birşey demeyeceğim, ondan sonra da fanatik oluyoruz, birkaç kişi gelip yazdıklarımızı eleştiriyor, çoluk çocuk tartışması deniyor, sanki bu kişi bunları dememiş gibi başkaları gelip aynı cümleleri tekrarlıyor yada önceki kişiye +1 katılıyorum felan diyerek sözde kendisini üst sınıf üye yapıyor.
    bence bu yapılan başkası üzerinden prim yapmak, bizim tartışmamızdan daha çocukça..

diğer konu,

tartışmasız Opel, tartışmasız Passat yada tabiki Passat vs. yazanlara bende neye göre Passat yada neye göre Insignia, birde onu açıklayın demiştim. SS'ler mevcut..
    nedense yazdığım mesaj hakaret olarak görülmüş.
    ama benden sonra yazanlara hak veriliyor, destekleniyor...
    "premium" üye oluyor.. anlamış değilim..

birde başka bir topikte gördüğüm kadarıyla, kısaca gereksiz olarak görülen üyelerin forumda dolaştığı; mantıklı, bilgili, saygılı vsvs.. üyelerin forumdan ayrıldığı oluyormuş.
    ben uzun zamandır Otomobil-Genel'i takip etmiyordum, çünkü buranın ortamını herkes biliyor.
    ama bundan sonra takip edeceğim, hiç değilse böylece hakkımızda söylenenlerin bir kısmı doğru olsun

• şimdi kim önde passat mı insignia mı ? yani ben olsam insignia alırım çünki resimlerde ki passatın yeni kasası çıktı o kasa artık eskidi
  • ikisi de

• sorunun cevabının bu tartışmadan çıkmayacağı kesin
    onun icin bütün arabalar güzel diyelim.

bir de gercekten eskiden tüketici ya sahin alırdı ya renaut, parası coksa bmw veya mercedes.
    Şu anda inanılmaz altenatiflerin var.Genel olarak artıları,eksileri olsada aracların hepsi bir kalitenin üstünde
  • ooo konuya bak..

kesinlikle insignia diyenleri kınıyorum..

kesinlikle vw passat diyenleri ayrıca kınıyorum..

insignianın yukarıki fotoda gordugum ilk eksisi arka stopların hiçbir yerinde led yok ayrıca bu arac 2009 da cıktı yazık
  • quote:

ikisi de

• quote:

OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO 180 HP

Dizel alanı daha duymadım ve yollarda da görmedim.

ben gördüm 2 tane hemde 160 hp likten diğeride 130 luktu
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdrturhan

quote:

OPEL INSIGNIA 1.6 TURBO 180 HP

Dizel alanı daha duymadım ve yollarda da görmedim.

ben gördüm 2 tane hemde 160 hp likten diğeride 130 luktu

ben de surekli dizel goruyorum istanbulda

bu arada bu fotoda insignia capon gibi çıkmıs.bu yuzden gercekte de bole gorunuyor bu nedenle sogudum bu aractan..

• 2 side oldukça iyidir. alıcak olan ihtiyaçlarına göre hangisini isterse onu alır..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yasin548

şimdi kim önde passat mı insignia mı ? yani ben olsam insignia alırım çünki resimlerde ki passatın yeni kasası çıktı o kasa artık eskidi

Neye göre,kime göre?

Kesin bir birincilik söz konusu olamaz,çünkü başarıdan kastınız ne?Çok satması mı,tasarımının güzel olması mı,motorunun performanslı olması mı vs.

Insignia'da dikkatimi çeken şunlar oldu.Arabanın görüntüsü spot ışıklar altında çarpıcıydı.Trafikte gördüğümde"oooooo süper tasarım" demedim açıkçası.Yalnız hakkını yemeyeyim Insignia konusunda bir kişi kapalı otoparkta fotoğraf çekmişti,orada da güzel görünmüştü.

Benim için fazla sportif.D segmenti deyince aklıma ağırbaşlı bir araba geliyor.

Yakıt tüketimi fazla.Aslında bunu normal karşılamak lazım.Sonuçta 180 HP araba.Ne kadar ekmek o kadar köfte.TSI gibi bir motor geliştiremediği için satışları etkilenebilir.Insignia konusunda 40-45 kuruş yaktığını söyleyenler vardı,gerçekten de çok fazla.Gerçi aracını fazla kullanmayanlar için pek sorun olmasa gerek.

Dikkatimi çeken bir başka nokta ise dizelinin hemen hemen hiç satmıyor olması.Sadece 1 kere görebildim dizeli,o da 34 plaka idi.Halbuki Passat 2.0 TDI çıktığında bayağı satmıştı.Insignia'da niye böyle olmadı?Acaba sportif görünüme benzinli motor mu yakışır diye düşündüler,yoksa araç bulmak mı zor?

Konudan takip ettiğim kadarıyla işçilik sorunları da var.Tabi yeni modelde beklenen bir şey;ama yine de o kadar para verdikten sonra insan sorunsuz araç istiyor.

Bir nokta da servis konusu.Her ne kadar Doğuş Oto bu konuda çok eleştirilse de Opel'in servisleri çok daha kötü.

• Opel insignia...
  • Birol abi, 2009 BMW 520D SİYAH hayırlı olsun, daha önce 2009 CITROËN C5 1.6 HDI SXPK vardı sanırım, ondan önce de ilk Türkiye'deki ilk VOLKSWAGEN PASSAT 1.4 TSI DERİN SİYAH sahiplerinden birisiydin. Abi, maşallah demek istiyorum. Bundan sonra ne almayı düşünüyorsun? Yolunda bir MERCEDES var sanırım, E 270 CDI olabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.