Şimdi Ara

Passat mı İnsignia mı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
19.191
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

OverDrive, hsnmy, Volkswagen ve Opel (ve diğer araç markaları) severleri. Bir defa az önceki mesajımda da söyledim. "Passat mı, Insignia mı?" gibi bir soru sorulamaz. Bu bir hatadır. Bu soruyu insan ancak kendisine sorabilir. Koyarsın cebine 60.000 TL, gidersin temiz traşlı ve efendi bir şekilde bayiye, bakarsın kızların gözlerine, kaş ve göz hareketiyle arabanın yanına gel dersin, koklarsın, incelersin, dokunursun, oturursun, şöyle bir süzersin, sonra "evet bu araç benim zevkime uygun" dersin ya da "yok ben daha farklı birşey istiyorum" dersin, çıkarsın ve başka acentaya gidersin.

Eğer Ocak 2008'de OPEL INSIGNIA da olsaydı ben şu anda sevgili OverDrive'in durumunda olurdur, arkadaşım epeydir karar veremedi. Ben kararımı o zaman vermiştim ve şu anda olsaydı durumun ne olacağını bilemem çünkü öyle bir durum olmayacak. Passat'ım evimin önünde, akşamları üzerine pike örtüyorum, kuş pisliklerine karşı, temizliyorum, bakıyorum, uğraşıyorum, navigasyon, benzin, yakıt, lastik... Bu bir SÜREÇ. Bunun sağı veya solu yok.

OPEL INSIGNIA şu anda Temmuz 2009 itibariyle hem 1.6 litre motoru ve ÖTV avantajı, hem donanımı, hem 180 HP motoru ve yeni yapısı ile diğer birçok marka ve modele fark atmıştır. Şu anda bence bu sınıfta öncü bayrak OPEL'in elinde. Bu da demektir ki diğer markaların bundan sonraki modellerinin daha da donanımlı, kaliteli ve daha da ulaşılabilir olması lazım yoksa bayrak yarışında geride kalırlar. Volkswagen gider 8-DSG yapar, 1.2 TSI çıkartır, 1,6 TDI 140 HP yapar, FORD gider daha da iyi motorlar, kaporta ve çekiş sistemleri yapar, navigasyonu standart koyar.

Hiçbir mesajımda X markası Y markasından daha iyidir demem. Diyemem, dememeliyim. Allah kimseyi otomobil seçememe sıkıntısı ile karş karşıya bırakmasın. Lütfen başkasının zevkine de saygı gösterelim. 1974 model MURAT 124 aracı ile mutlu olan insanlar da var, şimdi ona gidip "neden buna biniyorsun, manyak mısın, senin aklın yok mu, parayı sokakta mı buldun, vay salak vay, beri gel kurban" diyemeyiz, o onun fikri, zevki, belki de kaderi. Siz da yemekte az tuzlu ama çok pişmis seviyorsanız X markasını alın, yok pişmemiş ama biberli olacaksa Y markasını alın.

VOLKSWAGEN PASSAT'ın alıcısı kadar OPEL INSIGNIA'nın da alıcısı olacak. PASSAT 1.4 TSI 122 HP motor ile elde ettiği başarıyı INSIGNIA 1.6 MPI 180 HP motor ile elde ediyor. Kıskanılacak bir durum yok, alkışlanacak bir durum var.

Sevgi ve saygılarımla,

FOREVER WILL START TOMORROW!

Taner Göde

• kesinlikle herkesin tercihine saygılıyım isteyen 110 bin tl verir passat cc alır isteyen 55 verir insignia alır isteyen 5 bin verir hacı murat alır herkesin gönlünde aracı kraldır anlayamadığım neden bizim krallarımıza laf edilio biz insignia club olarak asla kimseye laf etmedik bizim aracımız bir numara demedik fanatiklik yapmadık bunun da bize yapılmasından hoşlanmıyoruz hepsi bu .. . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsnmy -- 9 Temmuz 2009; 1:34:23 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Taner Göde

Sevgili arkadaşlar,

OverDrive, hsnmy, Volkswagen ve Opel (ve diğer araç markaları) severleri. Bir defa az önceki mesajımda da söyledim. "Passat mı, Insignia mı?" gibi bir soru sorulamaz. Bu bir hatadır. Bu soruyu insan ancak kendisine sorabilir. Koyarsın cebine 60.000 TL, gidersin temiz traşlı ve efendi bir şekilde bayiye, bakarsın kızların gözlerine, kaş ve göz hareketiyle arabanın yanına gel dersin, koklarsın, incelersin, dokunursun, oturursun, şöyle bir süzersin, sonra "evet bu araç benim zevkime uygun" dersin ya da "yok ben daha farklı birşey istiyorum" dersin, çıkarsın ve başka acentaya gidersin.

Eğer Ocak 2008'de OPEL INSIGNIA da olsaydı ben şu anda sevgili OverDrive'in durumunda olurdur, arkadaşım epeydir karar veremedi. Ben kararımı o zaman vermiştim ve şu anda olsaydı durumun ne olacağını bilemem çünkü öyle bir durum olmayacak. Passat'ım evimin önünde, akşamları üzerine pike örtüyorum, kuş pisliklerine karşı, temizliyorum, bakıyorum, uğraşıyorum, navigasyon, benzin, yakıt, lastik... Bu bir SÜREÇ. Bunun sağı veya solu yok.

OPEL INSIGNIA şu anda Temmuz 2009 itibariyle hem 1.6 litre motoru ve ÖTV avantajı, hem donanımı, hem 180 HP motoru ve yeni yapısı ile diğer birçok marka ve modele fark atmıştır. Şu anda bence bu sınıfta öncü bayrak OPEL'in elinde. Bu da demektir ki diğer markaların bundan sonraki modellerinin daha da donanımlı, kaliteli ve daha da ulaşılabilir olması lazım yoksa bayrak yarışında geride kalırlar. Volkswagen gider 8-DSG yapar, 1.2 TSI çıkartır, 1,6 TDI 140 HP yapar, FORD gider daha da iyi motorlar, kaporta ve çekiş sistemleri yapar, navigasyonu standart koyar.

Hiçbir mesajımda X markası Y markasından daha iyidir demem. Diyemem, dememeliyim. Allah kimseyi otomobil seçememe sıkıntısı ile karş karşıya bırakmasın. Lütfen başkasının zevkine de saygı gösterelim. 1974 model MURAT 124 aracı ile mutlu olan insanlar da var, şimdi ona gidip "neden buna biniyorsun, manyak mısın, senin aklın yok mu, parayı sokakta mı buldun, vay salak vay, beri gel kurban" diyemeyiz, o onun fikri, zevki, belki de kaderi. Siz da yemekte az tuzlu ama çok pişmis seviyorsanız X markasını alın, yok pişmemiş ama biberli olacaksa Y markasını alın.

VOLKSWAGEN PASSAT'ın alıcısı kadar OPEL INSIGNIA'nın da alıcısı olacak. PASSAT 1.4 TSI 122 HP motor ile elde ettiği başarıyı INSIGNIA 1.6 MPI 180 HP motor ile elde ediyor. Kıskanılacak bir durum yok, alkışlanacak bir durum var.

Sevgi ve saygılarımla,

FOREVER WILL START TOMORROW!

Taner Göde

Nokta.

• quote:

Orjinalden alıntı: Tubo

Hangi versiyonları karşılaştırılıyor?

Benzinli mi dizel mi? vs..

Kişinin kendi ihtiyaçlarına kalmış bir tercih.. Passat İnsignia'dan daha iyi veya İnsignia Passat'tan daha iyi demek mantıksız olur..

O yüzden boşuna parmaklarınızı yormayın derim, konu sahibi gelsin desin ki; 'Şu model İnsignia mı? Bu model Passat mı?' Ondan sonra hangisi f/p olarak mantıklıysa o önerilir.. Adam da gider test eder beğenir beğenmez ona kalmış..

Parmaklarını boşuna yoran ben olmuşum.. Tabi herkesin muhatabı kendi gibilerdir.
  • quote:

quote:

Hangi versiyonları karşılaştırılıyor?

Benzinli mi dizel mi? vs..

Kişinin kendi ihtiyaçlarına kalmış bir tercih.. Passat İnsignia'dan daha iyi veya İnsignia Passat'tan daha iyi demek mantıksız olur..

O yüzden boşuna parmaklarınızı yormayın derim, konu sahibi gelsin desin ki; 'Şu model İnsignia mı? Bu model Passat mı?' Ondan sonra hangisi f/p olarak mantıklıysa o önerilir.. Adam da gider test eder beğenir beğenmez ona kalmış..

Parmaklarını boşuna yoran ben olmuşum.. Tabi herkesin muhatabı kendi gibilerdir.

Konu sadece isme kaydığı için yapacak birşey yok.
    İşin kötüsü konuyun açana rkadaşta yok

•  Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Eksiği yok, fazlası var !

Pardon ben yanlış konuya girmişim

• @ilker67

Siz benim konuya gelin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilker67

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Passat mı İnsignia mı ?

Eksiği yok, fazlası var !

Pardon ben yanlış konuya girmişim

bence bu araba alınmaz o para verilmez :)

• GTR boşver..

Yaşı 16-17 olup da otomobillerle ilgili; 30-40 yaş gurubundan binlerce kat daha fazla bilgisi olanlar var forumda.. Burası da Otomobil bölümü olduğuna göre..
  • quote:

GTR boşver..

Yaşı 16-17 olup da otomobillerle ilgili; 30-40 yaş gurubundan binlerce kat daha fazla bilgisi olanlar var forumda.. Burası da Otomobil bölümü olduğuna göre..

Terbiye ve adap sınırlarını aşıyorlar bazen...

zaten imzasında yazıgı tekerlemeden belli arkadasın daha ergen psikolojisinden kurtulamadıgı...
  • Nasip olursa Passat alacağım
    Ama Opel Insignia 1.6 ya DSG gibi bir Tiptronik şanzıman koysaydı hiç bir şeyle uğraşmaz gider sıfır Opel Insignia alırdım büyük ihtimalle
    Daha ilk çıktığı hafta gittim baktım araca 2.0 motor hariç otomatik yeni araç olduğu için ikinci elde de satın alma imkanım yok kaldım ortada.
    Zira o fiyatlara Otomatiği alamıyorum.
    Bu ayarda bu kalitede ne var istediğim gibi Passat var. Superb yeni kasasında da 1.4 TSI lerde Otomatik yok 2.0 TDİ ikinci el yok sıfır bütcemi aşıyor.
    O zaman Passat alırım.
    Herkes ihtiyaçlarını ve bütcesini belirler tercihlerini ortaya koyup ona göre alır aracı.
    Normalde kimisi aracı görür vurulur parası vardır alır
    Kimiside benim gibi onlarca parametreye dikkat edip ona göre almak zorunda kalır.
    Hiçbirimizde GM-OPEL ve ya VW grup ayrıcalıklı hisseleri olmadığına göre fanatizmin bir anlamı yok
    biraz objektif düşünelim. İhtiyaçlarımıza göre karar verelim.

• Üstteki birkaç yorumu okudumda şu foruma birkaç zamandır neden girmediğimi daha iyi anladım.

Sanki birileri bu firmalardan para kazanıyorda bu yorumlar yapılıyor hissiyatı uyandırıyor bende.

Yada cidden çoluk çocuklar yorum yazıyor.
  • forum çok kızışmış, herkes aracından memnunsa problem yok

biraz önce işten, eve otobandan geldim.Keşke arkadaki bir passat 1,4 veya superb, Turbo'nun gidişini kameraya alsaydı:)

Herhalde son noktayı koyabilirdik...
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Üstteki birkaç yorumu okudumda şu foruma birkaç zamandır neden girmediğimi daha iyi anladım.

Sanki birileri bu firmalardan para kazanıyorda bu yorumlar yapılıyor hissiyatı uyandırıyor bende.

Aynen ya Ekran Kartı bölümüne girersin ATI-Nvidia kavgası, buraya girersin VW-Opel kavgası
    Kendi yorumumsa konu ile ilgili, OverDrive'a da seçimi konusunda belirttim. Insignia'nın şu anda tek eksiği otomatik vites. Eğer DSG olsun diye tutturmuyorsan, düz vites de bana yeter diyorsan Insignia... Artık çoğu insan araba alırken konfora daha çok dikkat ediyor. Otomatik vites de bu konfor özelliklerinin başında geliyor. Istanbul trafiğinde kim uğraşacak garç gurç vites geçir Yoğun trafiği olmayan bir şehir'de de otomatik vites geri plana atılabilir

• Şimdi bir "X mi, Y mi?" kavgası yapılıyorsa buna bir defa hiç ama hiç gerek yok. Böyle bir "kavganın" galibi olmayacağı gibi mağlûbü de olmaz. Affınıza sığınarak "VW-Opel" kavgası denmiş, bir arkadaşımız "idrar yarıştırma" demiş. Yani istediğimiz otomobilleri istediğimiz fiyatlara, vergisiz alabildik, benzini devlet sübvanse etmeye başladı da çok ucuz fiyatalara bulabildik, geriye bu kavgaları yapmak mı kaldı.

Lütfen ve bir daha lütfen.

Bu tür tatsızlıklar hiçkimseye prim ve fayda sağlamayacağı gibi "benim babam senin babanı döver" kızışmasından öteye gitmez, gidemez. Opel de alan, VW de alan, Ford, Audi, Mercedes, Toyota, Fiat, Skoda, Seat, Kia, Volvo da alan, araçlarınız hayırlı ve uğurlu olsun. Güle güle kullanın, kazasız ve belasız.

Taner Göde
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Üstteki birkaç yorumu okudumda şu foruma birkaç zamandır neden girmediğimi daha iyi anladım.

sevgili desiya çoluk çocuk olmaktan hiç bi zaman gücenmedim her zaman isterim olmayı üstüme alınmamdaki sebep ise oraya yorum yazmamdır lütfen üslubunuza dikkat edin kimsenin fikrini görüşlerini oraya yazmasını siz eleştiremezsiniz !!! ister çoluk olur ister cocuk hepimiz cocuktuk hala olanlarımızda var !!!!!
  • Ne oldu? Bir sonuca varabildiniz mi? O kadar saat yazdınız buraya.. Birbirinizi çağırdınız alt forumlardan..

Konu sahibi ortalarda yok arkadaşlar..

Edit: Konu sahibi gelsin, tercih edeceği özellikleri söylesin ona göre önerilerimizi verelim değil mi?

İnsignia'ya hakaret ediyorlar, Passat'a hakaret ediyorlar diyerek buraya gelip etrafa saldırmanın bir anlamı var mı?

Madem bir çoğunuz bu araçların kullanıcılarısınız, sizlerden bu araçların alt yapılarındaki farkları teknik detaylarıyla beraber anlatmanızı ve bilen bilmeyen herkesi aydınlatmanızı beklerdim..

Herşey donanımda yazılanlar değil, otomobiller bir çok farklı yönlerden birbirlerine üstünlük sağlar..

Örneğin: İnsignia'nın yağışlı havada kendini kurutan fren sistemi gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 3 Temmuz 2009; 22:29:30 >
  • bence yöneticiler konuyu açan arkadaşa ceza versin

adam resmen ortaya pimi çekilmiş bomba bıraktı ve kaçtı.

millet birbirine o kadar kızdı,tartıştı,yazdı,çizdi,zaman zaman ağırlaştı sözler

ancak adam ortada bile yok.konuya ilk mesaj atan benim

daha orada belirtmiştim siz detay vermezseniz tartışma çıkar burdan diye

nitekim çıktı da...

dikkatinizi çektiyse ben burda araçları tartışmıyorum,hepsinin birbirinden üstün yanları vardır,olmalıda

ama bu ondan iyidir kesin ve net bir dille söylenemez ki

ihtiyaçlar görecelidir,beklentiler kişiden kişiye değişir

nedir kardeşim bir adam x aracını tercih etti diye salak yerine koymak
  • Yahu ne ceza verilmesi.Tartışmaları ben mi çıkarttım ?Sadece kıyaslama yapılabilecek 2 tane güzel araç vardı.Ve bende sizlere danıştım.Ayrıca her mesajıda teker teker okudum.Burdaydım yani.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bay Wesley

Yahu ne ceza verilmesi.Tartışmaları ben mi çıkarttım ?Sadece kıyaslama yapılabilecek 2 tane güzel araç vardı.Ve bende sizlere danıştım.Ayrıca her mesajıda teker teker okudum.Burdaydım yani.

Bu topiği açarkenki amacınızı öğrenebilir miyiz hep beraber?

Sadece hangisini seçerdiniz gibilerinden mi yoksa almayı düşünüyorsunuz bu iki aracı da yardım mı bekliyorsunuz?

Bekliyorum cevabınızı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.