Şimdi Ara

Parlak kağıda baskı sorunu---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Epson l210 yazıcı kullanıyorum. Agfa marka a4 boyutunda fotoğraf kağıtı aldım. Fakat baskılar çok kötü çıkıyor. Kağıt mürekkebi emmiyor gibi. Daha öncede bu tip parlak kağıtlara baskı yaptım aynı yazıcı ile fakat böyle bir durumla hiç karşılaşmadım. Kağıt türü seçeneklerinde bulunan gloss,mate ve düz kağıt seçeneklerinin hepsinde denedim ama sonuç aynı. Kağıdın üstü vıcık vıcık mürekkep. Örnek foto aşağıda. Başına gelen varsa bir el atsın şu işe. Çocuğun ödevi için gerekli. Teşekkürler.
    Parlak kağıda baskı sorunu---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endorphine -- 15 Nisan 2018; 20:35:18 >

• muhtemel fotograf kağıdı değilde kuse kağıttır. kuse kagıtta boyle yapması normal. afga kagıdı kullanmadıgım için bilmiyorum dokusu nasıldır. kuse mi foto kagıdı mı ?
  • mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    yanlış kağıt parlak yüzey olmasın mat kalın alın ozaman sorun olmaz mürekkep kağıda geçmiyor yağlı kağıt
  • Cevaplar için sağolun. Bende kağıttan şüphelendim. Dediğim gibi önceden de parlak kağıta baskı yaptım bu yazıcıyla ve kullandığım kâğıtta marka falan değildi. Sorunsuz çıktı almıştım. Şimdi farklı marka kâğıt sipariş verdim. Bakalım onunla sonuç ne olacak. Burada paylaşırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sorun kağıttanmış. Rovi marka 10X15 parlak kağıt aldım. Sıkıntısız baskı aldım. Sıkıntılı olan a4 parlak kağıdın markası Agfa Premium photo paper kodu 1124. Üzerinde 1124 dpi yazıyor. Bilginiz olsun. Kazara alırsanız elinizde kalma ihtimali yüksek.
  • Nerden aldınız bu kağıdı ? kesinlikle orjinal agfa değildir.

https://www.inkjet.com.tr/fotograf-kagitlari
    burdan orjinal alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsikartus

Nerden aldınız bu kağıdı ? kesinlikle orjinal agfa değildir.

https://www.inkjet.com.tr/fotograf-kagitlari
    burdan orjinal alabilirsiniz.
    Kırtasiyeden aldım. İlk fotodaki lekelerde çıktıyı üzerine koyunca oldu. Sonuçta kullanmayacığım belli oldu. Boşuna yazıcının ayarlarıyla da uğraştığım cabası. 5Tl'lik markasız kağıt işimi gördü. Agfa'da elimde kaldı tabi. Ona verdiğim parayla 200 tane 10X15 kağıt alırdım.
    Parlak kağıda baskı sorunu---Parlak kağıda baskı sorunu---

• bu orjinal agfa kağıt değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hepsikartus

bu orjinal agfa kağıt değildir.
    Hocam hiç çakma gibi değil. Bence belki saklama koşullarından bozulmuş olabilir diye düşünüyorum. Sıcak ortamda fazlaca kaldıysa belki... Aldığım kırtasiyede öyle eften püften bir dükkanda değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.