Şimdi Ara

Park sensörü ve geri görüş kamerası montajı resimli anlatımı(vw bora) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
9
Favori
204.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle oldukça güzel bir doküman hazırlamışsınız, paylaşımınız için çok teşekkürler.

Bir konuda yardımınızı rica edeceğim, aynı model kiti kullanıyorum. Aracı alırken bayi monte etti, fakat şöyle bir problemim var ki sensör herhangi bir engel olmasa dahi 0.54m mesafede engel olduğunu sanarak uyarı vermeye başlıyor. Hemen hemen sürekli yaptığını söyleyebilirim, ilk harekette uyarmasa dahi 1m hareketten sonra mutlaka aynı mesafeye uyarı veriyor.

Araç yeni fiesta, sağ sol köşeleri tampon plastiğine , ortadaki ikisini boyasız difüzöre monte etmişler(Diğer ikisinden daha alçak bir konumda)

Bu hata moduna ne sebep olabilir? ilk aklıma gelen alçak konumdakilerin zemini algılayarak uyarı vermeleri, sensörlerin yapısını ve algılama yelpazelerini bilemediğimden fazla yorum da yapamıyorum.

Vaktiniz olduğunda yorumlarınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

• bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.ben de 2000 model polo klasik arabama park sensörünü kendim buradan bakarak monte ettim.sensörü gittigidiyordan 40.5 tl ye herşey dahil aldım.piyasada aynı model sensöre montaj dahil 100 tl dediler.60 tl kardayım, bu işten aldığım keyif de hepsinden güzeli :))
  • Selam herkese ;

Arkadaşlar jetta aracım var sensör taktıracam ama usta boyatmalayalım hassasiyeti azalır diyor. Ayrıca tampon kısmına değil de alt kısma takalım tampon zarar görmesin diyor. Sizce mantıklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

Merhabalar;

Öncelikle oldukça güzel bir doküman hazırlamışsınız, paylaşımınız için çok teşekkürler.

Bir konuda yardımınızı rica edeceğim, aynı model kiti kullanıyorum. Aracı alırken bayi monte etti, fakat şöyle bir problemim var ki sensör herhangi bir engel olmasa dahi 0.54m mesafede engel olduğunu sanarak uyarı vermeye başlıyor. Hemen hemen sürekli yaptığını söyleyebilirim, ilk harekette uyarmasa dahi 1m hareketten sonra mutlaka aynı mesafeye uyarı veriyor.

Araç yeni fiesta, sağ sol köşeleri tampon plastiğine , ortadaki ikisini boyasız difüzöre monte etmişler(Diğer ikisinden daha alçak bir konumda)

Bu hata moduna ne sebep olabilir? ilk aklıma gelen alçak konumdakilerin zemini algılayarak uyarı vermeleri, sensörlerin yapısını ve algılama yelpazelerini bilemediğimden fazla yorum da yapamıyorum.

Teşekkürler.

Merhaba, Kontrol panelinde hangi sensörün bahsettiğiniz sinyali verdiğini tespit edin. Daha sonra o sensörü söketlerinden sökerek devre dışı bırakın. Bu işlemi yaptığınızda arıza düzelirse sözkonusu sensörü aracın başka bir yerindeki sensör ile yer değiştirin. Durum Hala devam ediyorsa ilgili sensörü yenisi ile değiştirin. Hala arıza düzelmemişse sensörlerin yerlerinde yazınızda anlattığınızdan göre düzensizlik var. Bu durumu düzeltin. Bütün sensörlerin yerden yüksekliği aynı olmalı ve kontrol altına aldıkları açılarda aynı olmalıdır.
    Umarım Faydalı olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: SeRHaS

Selam herkese ;

Arkadaşlar jetta aracım var sensör taktıracam ama usta boyatmalayalım hassasiyeti azalır diyor. Ayrıca tampon kısmına değil de alt kısma takalım tampon zarar görmesin diyor. Sizce mantıklı mı?

Arkadaşlar, Bu bilfiyi verirken yıl 2009 du şimdi 2012, O tarihden bu güne kadar çok şey değişti. Fiyatlar çok düştü çok yeni modeller çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnr.ydn -- 15 Nisan 2012; 22:14:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeRHaS

Selam herkese ;

Sn. Serhas Bey,
    Keşke bu soruları sormadan önce yazdıklarımı iyice okusaydınız.
    Usatnızın söylediği hem doğru hemde yanlış.
    1. sensörü boyadığınızda sonıc titreşimin olduğu kısmı boyarsanız elbette hassasiyet azalır. Zaten işi bilen bir usta bu kısmı boyamaz. Dolayısıyla hassasiyetde azalmaz.
    2. Tamponun alt kısmına takarsanız yerden olan uzaklık çok yaklaşacağı için cihazınızdan verim alamazsınız. Ama şunu bilmek lazım ki sizin kullanacağınız cihazın kullanma kılavuzunda yerden .. cm yukarı takın diyorsa ona uymak lazım. Bu konuda herhangi bir bilgi yok ise benim anlattığım montaj ölçülerine uyun. Bu arada Usta tamponu delmek istememişse kabloyu geçireceği yeri bilmediğinden olabilir. Jettalarda tampon iç kısmını plastik aksamı kapalı olduğu için montaj zorluğu yaşanabilir. Ama Jetta nın orjınalinde de sensör noktaları tamponun üstündedir.

• Çok faydalı konu işine yarayanlar olabilir. up!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkfire45 -- 11 Haziran 2012; 11:33:43 >
  • bende resimler gorunmuyor
  • quote:

Merhabalar;

Teşekkürler.
    :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnr.ydn -- 13 Temmuz 2012; 23:44:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tnr.ydn

quote:

Merhabalar;

Teşekkürler.

Merhaba, Kontrol panelinde hangi sensörün bahsettiğiniz sinyali verdiğini tespit edin. Daha sonra o sensörü söketlerinden sökerek devre dışı bırakın. Bu işlemi yaptığınızda arıza düzelirse sözkonusu sensörü aracın başka bir yerindeki sensör ile yer değiştirin. Durum Hala devam ediyorsa ilgili sensörü yenisi ile değiştirin. Hala arıza düzelmemişse sensörlerin yerlerinde yazınızda anlattığınızdan göre düzensizlik var. Bu durumu düzeltin. Bütün sensörlerin yerden yüksekliği aynı olmalı ve kontrol altına aldıkları açılarda aynı olmalıdır.
    Umarım Faydalı olmuştur.

Alıntıları Göster
    :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnr.ydn -- 13 Temmuz 2012; 23:45:40 >

• arkadaşlar benimde bir sorum olacaktı..

mesafe ayarı sonradan değiştirilebiliyor mu? araçtan indikten sonra hala çok mesafe olduğunu görüyorum.. hassasiyetini düşürmek istiyorum..bu işlem nasıl yapılır?

teşekkürler..
  • cyclone maxima 4+4 taktırdım.usta ile beraber yaptık daha doğrusu yaptıklarını klavuzdan hep takip ettim bi sıkıntı yoktu. ön sensörlerde bi sıkıntı yok fakat geri viteste hiç bişey olmasa da 90cm gösterip ötüyor.cisim varken normal mesafe gösterip ötüyor. acaba diyorum boyası mı kalın oldu. ne yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tesekkurler. Cok yararli bi calisma,, park sensoru aldim,, kendim yapabilir miyim acaba diyordum ki zor bi is oldugunu anladim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel olmuş tebrikler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ustad_10

Tesekkurler. Cok yararli bi calisma,, park sensoru aldim,, kendim yapabilir miyim acaba diyordum ki zor bi is oldugunu anladim.

DRK park sensörümü aldınız :)
  • abi tebrikler
  • temiz bir çalışma elinize emeğinize sağlık
    aracım bakımdan çıksın inşallah bende taktırmaya karar verdim.

arka ve ön tampon sensörler, mesafe göstergesi ve geri görüş kamerası şeklinde düşünüyorum.
  • ben böyle bir anlatımı ve işçiliği hortlatırım beyler.. hocam elinize kolunuza sağlık.. bende haftaya montajını kendim yapacağım.. hocam lpg konusunda yardımcı olabilirim geç oldu ama
  • Helal olsun güzel montaj
  • Bu başlık sayesinde ben de park sensörünün montajını tamamladım. Resimler ve detaylı anlatım için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.