Şimdi Ara

Park sensörü ve geri görüş kamerası montajı resimli anlatımı(vw bora) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
121
Cevap
9
Favori
204.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Elinize sağlık çok güzel ve temiz bir çalışma olmuş.
  • çok güzel bir çalışma. park sensörü bakımından tavsiyeniz cenmax mı olur? bende taktırmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ramazanyurt

çok güzel bir çalışma. park sensörü bakımından tavsiyeniz cenmax mı olur? bende taktırmayı düşünüyorum

Evet Ramazan bey,
    Cenmax veya Cyclone park sensörleri iyi sayılır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnr.ydn

quote:

Orijinalden alıntı: SeRHaS

Selam herkese ;

Arkadaşlar jetta aracım var sensör taktıracam ama usta boyatmalayalım hassasiyeti azalır diyor. Ayrıca tampon kısmına değil de alt kısma takalım tampon zarar görmesin diyor. Sizce mantıklı mı?

Sn. Serhas Bey,
    Keşke bu soruları sormadan önce yazdıklarımı iyice okusaydınız.
    Usatnızın söylediği hem doğru hemde yanlış.
    1. sensörü boyadığınızda sonıc titreşimin olduğu kısmı boyarsanız elbette hassasiyet azalır. Zaten işi bilen bir usta bu kısmı boyamaz. Dolayısıyla hassasiyetde azalmaz.
    2. Tamponun alt kısmına takarsanız yerden olan uzaklık çok yaklaşacağı için cihazınızdan verim alamazsınız. Ama şunu bilmek lazım ki sizin kullanacağınız cihazın kullanma kılavuzunda yerden .. cm yukarı takın diyorsa ona uymak lazım. Bu konuda herhangi bir bilgi yok ise benim anlattığım montaj ölçülerine uyun. Bu arada Usta tamponu delmek istememişse kabloyu geçireceği yeri bilmediğinden olabilir. Jettalarda tampon iç kısmını plastik aksamı kapalı olduğu için montaj zorluğu yaşanabilir. Ama Jetta nın orjınalinde de sensör noktaları tamponun üstündedir.

sonıc tıtresım yerı dedıgınız tam olarak neresı oluyor. benım arac grı sensorler sıyah dısardan duzgun gozuksun dıye grıye boyatmayı dusunuyorum sorun olur mu?

• Dış plastik kasa ile iç plastik kasanın birbirine oturduğu kısma boya deymesin yeterli olur. O kısma boyanın değmesini engellemek için o çapta bir Oring ile kapatıp bouama işlemini yaparsanız iyi olur. Aksi takdirde bu kısmlara boya değerse sensörün hassasiyeti ciddi oranda azalır
  • quote:

Orijinalden alıntı: tnr.ydn

Dış plastik kasa ile iç plastik kasanın birbirine oturduğu kısma boya deymesin yeterli olur. O kısma boyanın değmesini engellemek için o çapta bir Oring ile kapatıp bouama işlemini yaparsanız iyi olur. Aksi takdirde bu kısmlara boya değerse sensörün hassasiyeti ciddi oranda azalır

Cenmax taktrdim bir tanidik vasitasyla toyota serviste toyota da bu arada cenmax takiyormus..komple boyadilar sensoru duzgun calisiyor suan da bir sikinti olusmadi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam isabet bir rehber benim icin cok yardimi dokundu. Ellerinize saglik.

• merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım
    park sensörü ile ilgili bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim
    a 101 den aldığım park sensörünü aracıma taktım
    sensör bazen 0,8 m diye süreki sinyal veriyor yaklaşınca da aradaki fark azaldığı için değer de azalıyor
    bazen normal çalışıyor
    yolun eğimi ile alakalı olduğunu düşündüm ama formu okuyunca sensörlerin yerden yükseklikleri ile alakalı bir problem mi var diye içime kurt düştü
    birde bu arızayı araç çalışırken yapıyor. çalışmayan konumda ise böyle bir sorun yok
    yardımcı olursanız sevinirim
  • Güzel konu teşekkürler.
  • mükemmel bir anlatım ve önemli bir paylaşım olmuş..

sizi gönülden tebrik ediyorum @tnr.ydn

ve elbette çok ama çok teşekkür ediyorum, tüm bu sayfaları okuyanlar adına...
  • Is dusmeyince dost koyune gidilmezmis. Ben de yeni farkettim ama en azindan up oldu.
    Ustat, mukemmel anlatiminiz icin tesekkur, titizliginiz icin tebrik ederim.
    Sagolun.
  • resimler görünmüyor anlatımı göremedik yardım ?
  • ilginç bir şekilde çözüldü şuan görebildim. ÜStad harika bir çalışma olmuş emeğine sağlık. Ayrıca 20 lira ver elektrikçiye yaptır diyen arkadaş acaba hangi elektrikçi bu iş için sadece 20 tl alır merak edıyorum
  • murcell_ kullanıcısına yanıt
    Tampon içerisindeki metal destekler kutunun içinden çıkan panç ile delinemeyecek kadar kuvvetlidir.
    Caddy'e sensör takarken karşılaştığım bir proplem olduğu için tavsiyem öncelikle tamponun plastik kısmını sökmeniz.
    sonrasında metal denk gelen yerleri de hesap ederek alıcı yuvalarını işaretleme yaparak delmenizdir.
  • Elinize sağlık çok faydası oldu bu konunun
  • Elinize sağlık. Çok faydalı bir konu olmuş.

• akşam okurum. güzel konu
  • öncelikle anlatım için tşkler. ben daha bu sabah sensör aldığım için konunuzu ancak görebildim. maalesef bu sabah geri geri giderken arkadaki araca çarpınca alsam mı, dışarda taktırsam mı diye düşünürken gidip Bim mağazasından kameralı park sensörü aldım 145 TL' ye. inşallah iyi çıkar. önceki aracımı sıfır aldığımda galeride hediye olarak takıp boyamışlardı ve son zamanlarda ekranına görüntü gelmemesi dışında algılaması konusunda bir sorun yoktu. şimdiki aracım Fiat Panda 1. 2 Dynamic Gök Mavisi. sensörleri kendim takmam ya da boyamam imkansız çünkü ben bir bayan kullanıcıyım, tek çocuğum ve babam da bu işi yapamayacak kadar yaşlı maalesef. acaba montaj ve boyamayı serviste mi yaptırayım, dışarda bir ustaya mı, yoksa bilgili bir tanıdık bulup ona mı? tamponun yanlış yeri delinir, sensörün yanlış yeri boyanır vs diye çok korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevdar_1986

öncelikle anlatım için tşkler. ben daha bu sabah sensör aldığım için konunuzu ancak görebildim. maalesef bu sabah geri geri giderken arkadaki araca çarpınca alsam mı, dışarda taktırsam mı diye düşünürken gidip Bim mağazasından kameralı park sensörü aldım 145 TL' ye. inşallah iyi çıkar. önceki aracımı sıfır aldığımda galeride hediye olarak takıp boyamışlardı ve son zamanlarda ekranına görüntü gelmemesi dışında algılaması konusunda bir sorun yoktu. şimdiki aracım Fiat Panda 1. 2 Dynamic Gök Mavisi. sensörleri kendim takmam ya da boyamam imkansız çünkü ben bir bayan kullanıcıyım, tek çocuğum ve babam da bu işi yapamayacak kadar yaşlı maalesef. acaba montaj ve boyamayı serviste mi yaptırayım, dışarda bir ustaya mı, yoksa bilgili bir tanıdık bulup ona mı? tamponun yanlış yeri delinir, sensörün yanlış yeri boyanır vs diye çok korkuyorum.

Merhaba Ankara'da iseniz özelden bir mesaj atabilirim. Bu işi yapacak iyi yerler var.

• tebrikler on numara.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.