Şimdi Ara

Pardus python uygulamasında inanılmaz ram harcıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar. Ben şimdi kendim için bir python otomasyon programı yapmıştım, selenium kullanıyor, tkinter ile GUI yaptım. Firefox ile bir şeyler açıyor, birtakım verileri çekiyor. Debian kurmuştum, onda gayet rahat kullanıyorum. En fazla 2 GB ram kullanıyor program, swap dosyası da açtım oradan da bazen 500 MB falan kullanıyor. Günde 6-7 saat onu kullanıyorum yine maks o kadar. Neyse debian da bazı usb wifi driverlarını tanımayınca canım sıkıldı dedim yerli milli bir şeyler kuram. Kurdum, aynı programı attım.

Arkadaş program çalışıyor, 3 GB ram kullanıyor, takas alanı açtım oradan da 3 GB kullanıyor. Sonsuz ram olsa onu da kullanacak. Geçen gün bunun yüzünden veri kaybedecektim neredeyse hatta. Aynı anda libreoffice calc da bir şeyler yapıyordum. Kaydet dedim kaydetmedi. Lock file bozuldu falan dedi. Giriş çıkış hatası verdi. Başka calc dosyası açtım, rasgele bir şeyler yazdım kaydet dedim yine kaydetmedi. Sistem bozuldu yani. O dosyadaki verileri google docs açtım oraya kopyaladım yoksa gidiyordu kaydedemiyordum. Bu neden böyle oldu ki? Veri kaybı yaşatacak kadar önemli bir sorun bu.

Debianda hiç böyle olmadı. Aynı programı başka laptopta da yine debianda çalıştırıyorum onda da böyle ram şişmesi olmuyor hiç. Bir süre sonra o kullandığı rami serbest bırakıyor. Pardus a özgü bir sorun bu kesinlikle. Ayrıca görev yöneticisinde gösterilen ram miktarlarının toplamıyla gerçekte kullandığı söylenilen miktar birbirine eşit değil. Şöyle bir inceledim gerçekten böyle, yani arada 1 GB bi ram var onun ne iş yaptığını görev yöneticisinde göremedim yani.

Devuan kurdum ben de hem de şimdi wifi driverlarında da sorun yapmıyor.

HDD'de bad sektör de yok bu arada. Yepyeni hdd de taktım bu ikinci kez oldu hem de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 1 Mart 2022; 0:34:54 >

• 2005'te ilk sürümü Gentoo kullanılarak yapılmış Pardus'u diyorsun :)

Gentoo yerine kısaca gen2 diyelim mi :)

gen2 üzerinden gitmiş bir sistemden cok şey bekleme hocam :)

Selenium, coğu kez 7x24 sunucu olarak calışan bir uygulama çatısıdır.

Öyle uygulamalar için Red Hat, CentOS ya da FreeBSD gibi sunucu odaklı sistemleri denemelisin.

Hem masaüstü hem sunucu gibi olsun diyorsan Yosemite öncesi herhangi bir macOS sürümünü dene.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.