Şimdi Ara

### Parasoley Süs Değildir !! ### (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
3
Favori
32.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: photo-pentax

quote:

Orijinalden alıntı: eagle fly free

Affınıza sığınarak ciddi bir şey sorayım.

Parasoleylerin lens üzerinde takıldıkları yuvalar standart mıdır? Misal elimde 52 mm. bi parasoley varsa bunu tüm 52 mm. çaplı lenslerimde kullanabilir miyim?

hayır tüm lenslerde kullanamazsınmisal örnek vereyim link olarak
    http://www3.airnet.ne.jp/~yoko/fc2/lens/L_CZ_Icarex_trssar.jpg
    ama şöyle diyeyim %99.9 lenslerin yuvaları yivlidir.o bakımdan yukarda verdiğim örnek ekstrem kalıyor
    gelelim niye kullanamıycağına;52mm 3 lensin var diyelim atıyorum 3üde prime biri 28mm biri 85mm biride 135mm olsun
    sen gittin kafana göre bi parasoley aldın.bu 135mm ye mis gibi olur,85mm inede mis gibi olur ama bi bakmışın 28mm de köşede kararmalar var
    yani parasoleylerinde çeşitleri var
    geniş açı-tele vs diye
    ha şöyle yaparsan bi sorun olmaz 52 mm parasoleyini geniş açı için alırsın o zaman 52mm filtre çapına sahip lensinde kullanırsın

Bu lens üreticileri neden sattıkları her lensle beraber bir tane vermezlerki. Kaç kuruşluk şey ya. Ayıp :)

• quote:

quote:

Parasoleylerin lens üzerinde takıldıkları yuvalar standart mıdır? Misal elimde 52 mm. bi parasoley varsa bunu tüm 52 mm. çaplı lenslerimde kullanabilir miyim?

ama şöyle diyeyim %99.9 lenslerin yuvaları yivlidir.o bakımdan yukarda verdiğim örnek ekstrem kalıyor
    gelelim niye kullanamıycağına;52mm 3 lensin var diyelim atıyorum 3üde prime biri 28mm biri 85mm biride 135mm olsun
    sen gittin kafana göre bi parasoley aldın.bu 135mm ye mis gibi olur,85mm inede mis gibi olur ama bi bakmışın 28mm de köşede kararmalar var
    geniş açı-tele vs diye
    ha şöyle yaparsan bi sorun olmaz 52 mm parasoleyini geniş açı için alırsın o zaman 52mm filtre çapına sahip lensinde kullanırsın

Ekleme;

Odaklama sırasında ön element dönüyorsa yaprak parasoley kullanamazsınız

EDIT:

@eagle fly free

Bu konuda sanırım tek tırt marka Canon İstisna lensler hariç diğer markalar veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PlutosDaddy -- 17 Eylül 2011; 3:20:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PlutosDaddy

quote:

quote:

geniş açı-tele vs diye

Ekleme;

Odaklama sırasında ön element dönüyorsa yaprak parasoley kullanamazsınız

EDIT:

@eagle fly free

Bu konuda sanırım tek tırt marka Canon İstisna lensler hariç diğer markalar veriyor.

yillar once( 2-3 yil ) istanbulda vapurla karsiya gecerken bi grup bindi vapura gepsinin elinde koca koca makinalar falan parasoleyleri gorunce cahil aklimla bunlar bu isten anliyo galiba demistim, bi tanesi kenara dogru geldi kocaman lensli makinesini bi yerlere dogrulttu netleme yaparken makina ucundaki yaprak parasoleyi firil firil cevirmeye basladi:) o zamanlar bi anlam verememistim:)

• @$U$PeCT RoCKerS

Önce konuyu baştan sona okuyup sonra yorum yapın.Amacınızında sadece post kasmak olduğunu düşünüyorum bu yazdıklarınız sonucu

Bu arada benimde makinemi başkasına vermek istemememin en büyük nedeni deklanşöre basmak yerine paramağını sokmaya çalışan tipler yüzündendir.Makine yarı prof olabilir ancak bukadar zorlanırmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

@$U$PeCT RoCKerS

Önce konuyu baştan sona okuyup sonra yorum yapın.Amacınızında sadece post kasmak olduğunu düşünüyorum bu yazdıklarınız sonucu

Bu arada benimde makinemi başkasına vermek istemememin en büyük nedeni deklanşöre basmak yerine paramağını sokmaya çalışan tipler yüzündendir.Makine yarı prof olabilir ancak bukadar zorlanırmı.

Guzel kardesim, yerli yersiz yakıştırmalar yapma. Sen yokken biz vardık bu forumda, oyle bı ihtiyacım olsaydı su zamana kadar coktan giderirdim emin ol ;) hadi size seviyeli forumlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: $U$PeCT RoCKerS

quote:

@$U$PeCT RoCKerS

Guzel kardesim, yerli yersiz yakıştırmalar yapma. Sen yokken biz vardık bu forumda, oyle bı ihtiyacım olsaydı su zamana kadar coktan giderirdim emin ol ;) hadi size seviyeli forumlar dilerim.

Forumda eski olunca bu tarz yaklaşımlar doğru mu bulunuyor? Konuya löngürt diye girip ahkam kesmek sizi haklı çıkarmıyor. Keşke dediğim gibi baştan okuyup da yazsaydınız, başlığa bakıp konuya cevap yazmak kolay yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: $U$PeCT RoCKerS

Arkadaş isteyen takar isteyen takmaz.. Dert mi oldu

Bu mesajdaki üslup'u kullanıyorsun ve sonra bana seviyeden bahsediyorsun...
  • Bu parasoley isi benim icin de handikap. Ben mesela kullanmak istemiyorum cunku zaten kocaman olan makinayi iyice goze sokuyor. Ama filtre kullanmak ustemedigim icin mecburen kullaniyorum. Tamron 70-200 u ucunda parasoleyi ile kullanmak tam bir psikolojik iskence, bazuka gibi oluyor alet millet durup bakiyor sacma sapan sorular soruyor sakin sakin cekemiyoruz fotomuzu.
  • Şimdi baktımda çok haklısınız

### Parasoley Süs Değildir !! ###

Benim 18-55 kadar parasoley yapmış adamlar

• quote:

Şimdi baktımda çok haklısınız

Benim 18-55 kadar parasoley yapmış adamlar

Korkma hocam benim 18-200 kadar var. Tabi kapalı hali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HaypurTiryading -- 17 Eylül 2011; 22:48:35 >

• Tamrondaki boru parasoley olsaydı altını kapatıp bardak olarak kullanabilirdiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: KutuKutuCekic

Tamrondaki boru parasoley olsaydı altını kapatıp bardak olarak kullanabilirdiniz .

O zaman bundan rahat düdüklü tencere olur

• Konu boka sardı ancak birazda eğlence güzel oluyor

Bende bir tane fabrika bacası olucak hood koyayım

• Sh@rKs-PoWeR
    Takıp boynuma gezesim geldi.
  • quote:

Konu boka sardı ancak birazda eğlence güzel oluyor

Bende bir tane fabrika bacası olucak hood koyayım

abimde pentax 6x7 var bende ona bittim
    filmli orta format olup pentaxı pentax yapan makinadır,pentaxın en parlak döneminde çıkardığı gelmiş geçmiş en iyi makinası

• e artık eşşeğin bi yerine su kaçıralım da konu kapansın

alın size uzay mekiği

Lense makina takıyoruz :D

Edit: İmla Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felixculpa -- 18 Eylül 2011; 1:56:09 >
  •  ### Parasoley Süs Değildir !! ###

Resim anlatıyor herşeyi...
    Yine de dijitalin kıymetini bilelim.
  • Üstteki adama hastayım valla.Sigma 150 bana çoğu zaman ağır gelirken adam 2 tane canavarı taşıyor helal olsun
  • quote:

Üstteki adama hastayım valla.Sigma 150 bana çoğu zaman ağır gelirken adam 2 tane canavarı taşıyor helal olsun

2 değil 3 bitanede arkasina takmislar :D
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.