Şimdi Ara

Parasite (Gisaengchung) l Joon Ho Bong (2019) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
3.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozz1907

Hocam bir de bu filmi izleyin. Sabırla izleyin gayet etkileyici.https://www.imdb.com/title/tt5215952/?ref_=nv_sr_srsg_0

Alıntıları Göster
    İzleyeceğim izleyemiyorum. Altyazı yok. Altyazısı olan atabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Philipp_Plein kullanıcısına yanıt
    Getirdin ya film bitmeden bunu iç dedin...
  • Film konuşulduğu kadar değil bana kalırsa.Bu yılın abartılan filmlerinden olmuş.Kötü asla demiyorum ama o kadar ahım şahım bir şey anlatmıyor ki.
  • Hayatımda bu kadar daha şişirilmiş boş bir film daha görmedim 👎

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eskiden beri takip ettiğim bir yönetmen. Bunu beğenenler diğer yapımları snowpiercer, memories of murder da izlesin...
  • Rebellion87 kullanıcısına yanıt
    film sürükleyici idi ama sanırım düşüncelerine katılıyorum. klasik fakir-zengin çekişmesi gibiydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 12 Mart 2020; 10:2:12 >
  • izlerken sanki yabancı bir film değil de Türk filmine yakın bir film izliyor gibi hissettim. bazı sahneler cidden şaşırttı, sonu biraz basit bağlanmış ama yine de tatmin ediciydi
  • kendi çapımda film ve dizi zevkim vardır, ne olsa izlerim diyen biri değilim.

bence aldığı tüm ödülleri hak etti.

İzledim çok da beğendim aradan 1 ay geçmesine rağmen ara sıra halen aklıma gelir.

bazıları çok sevse de ben " The Irishman" filmini beğenmedim, özellikle gençleştirme tekniği uygulanmış ve her sahneyi kendileri oynamış, bir dövüş sahnesi vardı adamın vururken eli ayağı titriyordu o sahne hiç hoşuma gitmedi, yarıda kapattım.
  • bu kadar pohpohlanacak ne vardı bu filmde ? normal bir film bence.
  • İzlediğimden beri durup dururken sahneleri gözümde canlanan film. Sıradan bir konu nasıl bu kadar etkiledi beni bilmiyorum ama helal olsun Bong Joon-ho
  • arkadaşlar filmi hiç bi yerde bulamadım nereden izliyorsunuz?
  • Çalışan link var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anxiolytic -- 1 Nisan 2020; 18:31:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uzakdoğuluların çektiği filmler genel olarak hiç hoşuma gitmez bir film izleyecekken imdb de number of votes yani en çok oy almış filmlere göre sıralama yaparım tarzıma göre en yüksekten aşağı izlerim gerilim var diyor fakat izlemeyi düşünmüyorum

Sizce nasıl film izlenmelimi birazcık bilgi verebilirmisiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Film Hulu'ya eklenmiş, üyelik sürecini bilmiyorum ancak deneme sürümü de mevcut bu platformun ücretsiz. Eğer üye olurken kredi kartı bilgisi vs istemiyorsa bir bakın oraya isterseniz

Gerçi türkçe dil desteği veriyor mu onu da bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 9 Nisan 2020; 10:36:13 >
  • Benim için çok büyük hayal kırıklığı bu film, çünkü bu tarz hikayeler hatta çok daha iyileri Yeşilçam'da var, biz Türk milleti olarak bu hikayelere alışığız. Aile Şerefi şu filmi top niyetine zıplatır mesela, keza Canım Kardeşim, Kibar Feyzo, Tosun Paşa, Petrol Kralları, Üçkağıtçılar aklıma gelmiyor nice efsane yapım var. Amerikan kültürü bu tarz filmlere alışık değil ve Parasite onlar için çok farklı geldi ama Türkiye'de yemez.
  • melkor23 kullanıcısına yanıt
    siz ciddi misiniz :)
  • Melanie Thierry kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı şekilde siz ciddi misiniz diye sorayım?.. Şu filmin bence hiçbir özel tarafı yok ama tabii ki zevk meselesi, o kısma bir şey diyemem.
  • melkor23 kullanıcısına yanıt
    Parasite filminin başarısı evrensel bir dil kullanmasından geliyor hocam. Enternasyonel bir başarı elde etmek istiyorsanız bu yoldan gitmek şart. O bahsettiğiniz filmlerin hepsinin bizde yeri ayrıdır. Ama onların hepsi yerel sinema dili oluşturularak çekilmiş. Bazı coğrafyalar hariç kimsenin kültürümüze ait incelikleri anlayabilecek birikimi yok.

Charlie Chaplin'i dünya üzerinde herkes bilir ama Kemal Sunal bize özel bir adamdır, hastır. Chaplin'i örnek alarak çekmiştir bazı yapımları. Bu bir iyi kötü kıyası değil yanlış anlamayın. Kullanılan evrensel dil çok önemli. Bu bakımdan yaptığınız kıyas yanlış aslında.
  • Filmi izlerken inanılmaz derecede deja vu yaşadım. Film bir yerden alıntı ya da yeniden çekim falan mı acaba?

• 2020 filmi! Sanırım Çernobil dizisinde olduğu gibi uzun süre etkisinden çıkamayacağım. Titanic filminden kareler aklıma geldi ve evden kaçarlarken gözüken lağımdan Venedikleşmiş mahalle görüntüleri, owww woww

Osmanlı için nasıl zamanının gerisinde kalıp battı diyorlarsa gizleseler de Türkiye için de aynı şey oldu, istediğiniz kadar kötü yorum yazın ve karalayın, o Türk mafya dizilerindeki sürekli kendini tekrar eden ucuzluğun, adiliğin neleri gizlediğini dökmüş saçmıştır bu film

Oh nenni koçari, koçari benim yarim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tubytube -- 20 Nisan 2020; 0:32:52 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.