Şimdi Ara

Parasite (Gisaengchung) l Joon Ho Bong (2019) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
3.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son saati izlemedim kapattım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eğlenceli film ama oscar alacak kadar değil
  • Güzel film di, ödülü almasını beklemiyordum, demek ki film den pek anlamıyorum 😂

• Valla bende filmi izledikten sonra Oscar almış olmasına gerçekten şaşıranlardanım. Tamam güzel film ama kardeşim biz Kore sinemasında ne filmler izledik.
  • Kore sinemasina cok cok yabanciyim ve pek de ilgimi cekmedi bu zamana kadar. Bu film cok konusuldu gercekten sans verip izleyecegim.
  • Çok güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: Dodge

Kore sinemasina cok cok yabanciyim ve pek de ilgimi cekmedi bu zamana kadar. Bu film cok konusuldu gercekten sans verip izleyecegim.
    Aşağıdaki filmi izle 10/10 verirsin.

https://turkcealtyazi.org/mov/1588170/ang-ma-reul-bo-at-da.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Overrated film sevenler kaçırmasın

• metaforlarıyla eleştirileriyle çok iyi bir filmdi
    bazen eğlendiriyor bazen geriyor bazen de kurgusuyla şaşırtıyor
    9/10
    son olarak;
    “Jessica, only child, Illinois, Chicago, Classmate Kim Jin-mo, he’s your cousin.”
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewe34

metaforlarıyla eleştirileriyle çok iyi bir filmdi
    bazen eğlendiriyor bazen geriyor bazen de kurgusuyla şaşırtıyor
    9/10
    son olarak;
    “Jessica, only child, Illinois, Chicago, Classmate Kim Jin-mo, he’s your cousin.”
    Kızın sesi hâlâ kulağımda çınlıyor. 🙄

• En iyi film adayları arasında bir tık daha öne çıktı bu film benim gözümde. Genel olarak bu sene aşırı öne çıkan bir film yoktu.
  • Filmi bugün izleme şansım oldu. İlk yarıdaki mizah kaliteliydi. 2.yarıdaki gerilim güzeldi. Kore filmlerine biraz mesafeliyim ama bu filmi beğendim. 8/10

• Konuya girdim girdim çıktım. Film hakkında ne yazacağımı bilemedim. Nedeni de Oscar almış olması. Eğlenceli, eleştirel bir film, kendini izlettiriyor, sıkmıyor. Ama Oscar’lık olması bilemiyorum Altan. Valla ben almamış gibi yorum yapacağım.

Filmin ismi hakkını veriyor. Bir ailenin parazit gibi zengin bir aileye musallat oluşunu izliyoruz. Bu süreç boyunca komik, düşündürücü, alaycı ve insanın fitne fesat konularında nasıl arşa çıkabileceği anlara şahit oluyoruz. Bu filmin ilk yarısını anlatıyor bu arada. İkinci yarısı ise bambaşka bir konuya evriliyor. Tek parazitin kendileri olmadığını keşfediyorlar. Bu sefer iki aile arasındaki mücadeleye dönüşüyor falan.

Sıkmadan izlenebilecek bir film işte. Oscar meselesine değinmek istemiyorum.

• Uzak doğu filmlerine aşina değilimdir ama bu filmi çok beğendim ilk başlarda ağır işlese de ortalarindan itibaren gerilim dozu artıyor hoşuma gitti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Philipp_Plein

Aşağıdaki filmi izle 10/10 verirsin.

https://turkcealtyazi.org/mov/1588170/ang-ma-reul-bo-at-da.html

Alıntıları Göster
    Güzel film ben de tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NOR0C

Uzak doğu filmlerine aşina değilimdir ama bu filmi çok beğendim ilk başlarda ağır işlese de ortalarindan itibaren gerilim dozu artıyor hoşuma gitti.
    Hocam bir de bu filmi izleyin. Sabırla izleyin gayet etkileyici.https://www.imdb.com/title/tt5215952/?ref_=nv_sr_srsg_0
  • ozz1907 kullanıcısına yanıt
    Listeme aldim müsait zamanda bakacam teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: azizfikri

Son saati izlemedim kapattım.
    Sütünü de içtin mi?

• filmi izledim. Beğendim güzeldi
    Oscar alıp almaması beni ilgilendirmiyor çünkü Oscar bana göre bir başarı kriteri değil.
  • Joker filmini izledikten sonra iki filmi birbirine benzetmiştim, filmde ki "koku" ve benzeri durumlar üzerinden diğer ailenin ötekileştirilmesi/aşağılanması babanın çok zoruna gitmiş olacak ki finalde ki olay gerçekleşiyor. Joker'de de bir şekilde dışlanma duygusu karaktere hissettirildikten sonra benzer olaylar gerçekleşiyor

İki filmin çıkış tarihinin ya da gösterildiği zamanın tesadüf olmadığını düşünüyorum, ya sağlam bir arka planı/manipüle durumu söz konusu ya da gerçekten dünyada artık bu aşağılama/ötekileştirme/itibarsızlaştırma durumları ayyuka çıkmış olacak ki iki yönetmen de benzer konuları işlemiş filmlerinde. Tabii ki film sadece bu konu üzerinde devam etmiyor

Filmle ilgili beni tek rahatsız eden durum finaliydi, çocuk okula gidiyor eğitimini tamamlıyor ve her şey düzeliyor. Yönetmen burada daha farklı bir şey mi anlatmaya çalıştı bilmiyorum, benim anladığım "eğitiminizi tamamlarsanız siz de imrendiğiniz hayatlara kavuşabilirsiniz"di. Kendi ülkeme bakıyorum gerçekten öyle mi diye, diğer gelişmekte olan ülkelere bakıyorum gerçekten eğitim tek başına yeterli mi diye bir sonuca varamıyorum. Sanırım bunda ki en önemli unsur o ülkenin siyasi/ekonomik/demokratik vb durumların film kapsamında göz ardı edilmiş olmasıydı. Belki güney kore'de işler yönetmenin ön gördüğü şekilde ya da çözüm olarak sunduğu öneri ile halloluyordur, gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerde bu öneri tökezleyebilir diye düşünüyorum yani geneli kapsayacak bir çözüm değil eğitimi tamamlamak belli ki sadece kendi ülkesi gibi gelişmişlik düzeyine sahip ülkelere yönelik bir öneriydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 4 Mart 2020; 14:42:46 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.