Şimdi Ara

Paragraf icin tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Eskiden 33 net altına düşmem çok nadirdi ortalama 35 net civarıydım hayatımda paragraf alıp cozmuslugum de yoktu paragraf çözdükçe netim düşmeye başladı tavsiyesi olan var midir?

Cozme surem odağım yerindeyse 25 dakika hafif dalgınlık varsa en fazla 32-33 dakikada bitiyor.

ALES çözüyorum 33 doğru geliyor net boş sayısına gore değişken ama genellikle 40 soruyu da çözmüş oluyorum. Normal denemelerde 27-28 nete kadar düştüğüm oluyor.

Söyle bi problem var ki paragraf çözdüğümde cevap anahtarından tatmin olmuyorum. Paragraf çözdükçe daha da dusuruyorum. ALES'te dikkat daginikligindan gidiyorum genelde bilgisayardan çözdüğüm icin. Dikkat daginikligindan degilse de 5 sikkin 3'unu eliyorum ve hiç sekmeden isaretledigim yanlış cikiyor.

Dil bilgimde çok problem yok Haziran'a saklıyorum TYT'nin cogunu tekrar icin.

Paragraflarin nesnel olarak kelime, bağlaç bazlı nasıl çözüldüğünü tam olarak kavramam gerek sanırım. Rustu Hoca disinda paragrafi tam olarak kavratabilen bi anlatan var mi bildiginiz? Rustu Hoca'nin anlatımı samimi gelmiyor.

• kolay bir deneme al paragraf biraz özgüven işi kötü geldikçe daha kötü geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mustfaagp

kolay bir deneme al paragraf biraz özgüven işi kötü geldikçe daha kötü geliyor

Kesinlikle katılıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustfaagp

kolay bir deneme al paragraf biraz özgüven işi kötü geldikçe daha kötü geliyor

Bak bu mantıklı geldi onceden zaten tokatlarım diyerek giriyordum simdi kendimi şizofren gibi hissediyorum inatla gidip yanlış yorumladıkca

Sagolun hocam bunu bi deneyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aznareps ingo etaicsal -- 15 Mayıs 2021; 12:13:21 >
  • Objektifligi saglamak gerek ama cok cok zor bir sey bu. adeta bir robot gibi bakmak lazim metinlere kendi yorumunu kattigin an isler bozuluyor. Cumle cumle metinden cekmek lazim siklari

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-58877ED11

Objektifligi saglamak gerek ama cok cok zor bir sey bu. adeta bir robot gibi bakmak lazim metinlere kendi yorumunu kattigin an isler bozuluyor. Cumle cumle metinden cekmek lazim siklari

Doğru, bir de vurucu bi metin geldiyse geçmiş olsun hayatta yorum katmadan duramıyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.