Şimdi Ara

PARADIGM CLUB (BAŞKA KONU AÇMADAN BURADAN DEVAM EDELİM LÜTFEN) (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.581
Cevap
22
Favori
220.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AudioQuest seviyorsanız AudioQuest Rocket 44 de olur. 13 AWG 2.63mm kesitli, metresi 18 pound.

http://www.futureshop.co.uk/product_info.php?products_id=5378{14}108{9}108{18}107{19}107#.WAtZvI-LSUl

Açık parlak ses seviyorsan Chord Odyssey 2 de güzel kablodur. 12 AWG 3.60mm, metresi 23 pound. Bu firmanın yani Chord'un SRC yetkili satıcısı.

http://www.futureshop.co.uk/chord-odyssey-2-speaker-cable-p-1127.html#.WAtaOY-LSUl

• Evet satıyor ama futureshop a göre fiyatta pazarlık yapın.
    Aslında size denemeniz için bir takım odyssey 2 göndersin bence. Beğenirseniz front ve center takım yaparsınız.
    Verdiğiniz detayları Atlas hyper 3.5 çok parlatma yapmadan daha iyi yerine getirecektir ama fiyat olarak daha pahalı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asefik kullanıcısına yanıt
    Hocam bu siteden 3 tane kablo almam lazım. Ancak vergi sınırını aşıyor. Gerçi 1 tanesi aşıyor. Gümrük işlemleri nasıl yürüyor bu sitede amazon gibimi?

• Rica ederim. Kablo önemli, upgrade yaparken ses değişimlerinede dikkat etmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

Hocam bu siteden 3 tane kablo almam lazım. Ancak vergi sınırını aşıyor. Gerçi 1 tanesi aşıyor. Gümrük işlemleri nasıl yürüyor bu sitede amazon gibimi?

75 euro sınırı geçince %20 vergi ödersiniz. Alım yapmadan önce mail atın posta zarfının üstüne kargo hariç 75 euoruyu geçmeyen bedel yazsınlar. Onay aldıktan sonra sipariş geçin

• Asefik kullanıcısına yanıt
    Üstad ben de Anthem Mrx 510 ve paradigm monitor serisi kule(9 serisi)+arkalar için atom 1 ve merkez için center 1 ile aranıza katıldım. Ben de tersine parlak ve tiz sesleri hiç seviyorum. Hemen her tür müziği severek dinliyorum. Klasik ve caz ağırlıklı dinleyecek olsam da yeri gelince ROA'dan D-aia gibi bir parçaya bile sarabiliyorum. İlk kez bu tip(Hoparlör) bir set kuruyorum ve Panasonic AT 6000 projeksiyon cihazı da ekleyip sinema odası kurmaya çalışıyorum.(Önümüzdeki hafta içi ya da sonu çalışmalara başlayacağım, malzemeleri aldım ancak henüz teslim almadım). Kablo vs ilgili her hususta başta sizin olmak üzere herkesin bilgisine ihtiyacım var. Bilgi ve fikirlerinizi esirgemezseniz çok sevinirim.
  • üstad kelimesini Tuğrul arkadaşımız gibi kullandığını varsayarak tavsiyede bulunmak isterim.

imkanın varsa hatta imkanlarını zorla, kablodan önce Center 1'i Center 3 ile değiştir. Kablo konusu yukarda belirttiğim gibi. Ben Paradigm dinlemedim ama monitor serisinin açık çaldığını söylenir. Anthemi bilmiyorum...

Genel bir tavsiyedir, gümüş kaplama bakır kablolardan uzak dur. Ecosse Ms2.3 ve ms2.4 kapalıdır, atlas hyper 2.0 ve hyper 3.5 daha naturel kablolar ama hyper 3.5 daha gövdeli çalar.

Chord kabloların signature ve sarum hariç hepsini kullandım sana gelmez uzak dur. Dh labs Q10 danda uzak dur. Vanden hull cs122 dende uzak dur.

Çok pahalıya kaçmadan meseleyi çözmek istersen 2.5mm ve üstü bakır içerikli kablolardan herhangi biri ile başlayabilirsin.

Sistemin hayırlı olsun keyifle kullan...

• Şimdi projeksiyon perdesi de alacağımdan ciddi manada pek kıpırdayacak yerim kalmıyor(Evli-tek maaş-3 küçük çocuk, aranızda benim gibisi yoktur muhtemelen ) haliyle bir süre son alternatifi değerlendirip 2.5mm ve üstü bakır içerikli kablolardan ayarlamaya çalışacağım, teşekkür ederim. Bu arada ilgili başlıklara da yazmaya başladım hemen ama proj. cihazı, perde, amfi ayarları vs her konuda hepinizin yardımına ihtiyacım var. Tuğrul ve Engin beyler zaten böyle bir sistemi kurmamda direk etkili olan kişiler, buradan onlara da selam ve sevgilerimi gönderiyorum(sizlere de tabiki).

Ekleme: Center 3 siparişini verdim, cihazları teslim almadığımdan değiştirmesi kolay oldu. Öneriniz için teşekkür ederim Şefik bey, Göktun bey'e de selamımı iletirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgrozt -- 22 Ekim 2016; 22:41:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Asefik

üstad kelimesini Tuğrul arkadaşımız gibi kullandığını varsayarak tavsiyede bulunmak isterim.

imkanın varsa hatta imkanlarını zorla, kablodan önce Center 1'i Center 3 ile değiştir. Kablo konusu yukarda belirttiğim gibi. Ben Paradigm dinlemedim ama monitor serisinin açık çaldığını söylenir. Anthemi bilmiyorum...

Genel bir tavsiyedir, gümüş kaplama bakır kablolardan uzak dur. Ecosse Ms2.3 ve ms2.4 kapalıdır, atlas hyper 2.0 ve hyper 3.5 daha naturel kablolar ama hyper 3.5 daha gövdeli çalar.

Chord kabloların signature ve sarum hariç hepsini kullandım sana gelmez uzak dur. Dh labs Q10 danda uzak dur. Vanden hull cs122 dende uzak dur.

Çok pahalıya kaçmadan meseleyi çözmek istersen 2.5mm ve üstü bakır içerikli kablolardan herhangi biri ile başlayabilirsin.

Sistemin hayırlı olsun keyifle kullan...

center 1 center 3 yap mevzusu kadar doğru bir laf yok @asefik e katılıyorum

• Center 3 yokmuş(Beklemek gerekecek), bir de benim oda 15m2 civarı olduğundan belki fazla da gelebilir diye düşündük Sertaç beyle konfigürasyonu yaparken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgrozt -- 22 Ekim 2016; 22:52:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgrozt

Center 3 yokmuş(Beklemek gerekecek), bir de benim oda 15m2 civarı olduğundan belki fazla da gelebilir diye düşündük Sertaç beyle konfigürasyonu yaparken

Beklemekte sakınca yok sonuçta center çok önemli sinemada, 4.1 yada 4.0 idare edersin sonuç olarak center 3 çok fark edecektir.

Sertaç bey her ne kadar yardımcı olmaya çalışsada o işin satıcı tarafında, biz arkadaş dost tavsiyesinde bulunuyoruz. Forumun tecrübesi altında Sertaç ezilir sen merak etme ;)

Göktun'a selamını tabiki iletirim
  • @Asefik Abi önerinizi dinleyeceğim, teşekkür ederim.
    "Sertaç bey her ne kadar yardımcı olmaya çalışsada o işin satıcı tarafında, biz arkadaş dost tavsiyesinde bulunuyoruz." cümlenize ithafen zaruri gördüğüm bir detayı paylaşmak isterim; Sertaç bey ile sabah 06:00'dan 17:20'de beni otobüse bindirmesine kadar vakit geçirdiğim, gerek misafirperverliği gerekse yardımseverliği ve esnaflığı hususunda 10 numara intiba edindim, bunu açık yüreklilikle itiraf edebilirim, o bağlamda adam gibi adamdır. Tipik bir satıcı yaklaşımında bulundu diyemem. Bilgi bağlamında ise başta benim sizlere olmak üzere herkesin birbirine ihtiyacı var, bu nedenle fikir bağlamında da Sertaç beyden yaralanmaya devam edeceğim, buradan kendisine tekrardan teşekkür ediyorum.(maksadım kesinlikle tartışma çıkarmak değil bilakis yardımcı olmaktır herkese)

@joven Efendim size de teşekkür ederim, Sertaç bey'den sıklıkla methinizi işittim, tanışmış gibi oldum, sizden de fikirlerinizden de mümkün olduğunca istifade etmek isterim, takibimdesiniz vesselam

Sevgiler, saygılar cümleten...

• Anlattıklarından sadece memnuniyet duyarım mutlu olurum.
    Tekraren sistemin hayırlı olsun

• Sağolasın abiciğim.
  • Hayırlı olsun keyifli seyirler özgür

• Teşekkür ederim üstad, hayırlısıyla şu küçük odaya kurmayı becerebilirsem haftaya kullanmaya başlarım inşallah.
  • ozgrozt kullanıcısına yanıt
    Her yeni bir cihaz yeni bir mutluluk,hahırlı olsun keyifli dinletiler

• Teşekkür ederim hobidaşım
  • hayırlı olsun..yi marka iyi secim..
    i
  • Teşekkür ederim Mustafa bey.
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.