Şimdi Ara

PARADIGM CLUB (BAŞKA KONU AÇMADAN BURADAN DEVAM EDELİM LÜTFEN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.582
Cevap
22
Favori
220.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  PARADIGM CLUB (BAŞKA KONU AÇMADAN BURADAN DEVAM EDELİM LÜTFEN)

Merhaba dostlar,
    Paradigm ses sistemi kullanan bu sistemden almak isteyen herkesi bu topic altında buluşmaya davet ediyorum.
    Sorularımızı, sorunlarımızı ve tavsiyelerimizi farklı konular altında parçalanmadan paylaşılması adına faydalı olacağını düşünüyorum.

Kendi kullandığım paradigm setim resimlerde görüldüğü gibi. sizlerde kullandığınız sistemin resimlerini paylaşabilir ve yorumlar yapabilirsiniz.

Kullanılan ekipman listesi (Detay paylaşan olursa benim sistem gibi liste yapabiliriz)

by@li

TurnTable : Project 6 PerspeX
    Kartuş : Rondo Bronze
    Phono : Primare R32
    GI : GroundIT1
    Processor : Primare SP32
    Power : Primare A30.5
    Power : Primare A34.2 mono mono 2 * 550watt
    Bluray : Oppo BDP 95 + 1TB USB 3.0 mini HDD
    Projektör : Epson TW9000
    3d Gözlük : Epson ELPGS01 - 5 adet
    3D perde :Screen Pro 298x168cm gri Fixed Frame perde
    Front : Paradigm Reference Studio 100
    Center : Paradigm Reference Studio CC690 + Paradigm J18C ayak
    Surround : Paradigm Reference Studio ADP590
    Subwoofer: Paradigm DSP 3400
    LCD Ekran : 47" LG LCD ekran - Projektörü sürekli açmamak için sadece müzik ekranı olarak kullanılıyor. Aynı zamanda Arkasına mini pc montajlı, gerektiğinde pc ile ilgili işlerde yapılabiliyor. İnternet bağlantılı.
    Nas server : Iomega Iconnect + 6TB USB 3.0 HDD
    Speaker Kablosu : AudiQuest Gibraltar 2x2 Metre
    Interconnect : AudioQuest King Kobra 6 Çift
    RCA Interconnect: AudioQuest Colorado RCA unbalanced 1.0 Metre
    RCA Interconnect: AudioQuest Colorado RCA Unbalanced 1.5 Metre
    XLR Interconnect : AudioQuest Colorado XLR Balanced 1.0 Metre
    Power Cord : AudioQuest NRG-10 İki adet
    Subwoofer Kablosu: AudioQuest Sub-3 4,5 Metre
    Kablo kanalı : Legrand 3,5cm x 10cm x 26 Metre kanal+Legrand Data ve elektrk prizleri
    Perdeler : Güneş ışığı geçirmeyen "0" ışık geçirğenliğine sahip beyaz perde, bütün pencelerelerde.
    Sistem fotoğrafları

Ersin.clk

Paradigm Reference ADP 590 bir Çift

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by@li -- 22 Haziran 2012; 16:25:47 >

• yeni başlık hayırlı olsun

ilk mesajıda ben yazayım dedim .
  • eyvallah
  • neden çift subwoofer kullandınız, teki odayı doyurmuyormuydu ufak bir oda için sanki biraz fazla bas ağırlıklı bi sistem olmuş gibi
  • fazlasıyla doyuruyor. depoda durmaktansa orada durması bana daha mantıklı geldi. onun sağlığı açısından oda 30m2 resimde sadece 3/1 i görünüyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: cinali35

neden çift subwoofer kullandınız, teki odayı doyurmuyormuydu ufak bir oda için sanki biraz fazla bas ağırlıklı bi sistem olmuş gibi
  • bu sistemi açık havada dinle birde bir sanatçı çağır ver eline mikrofonu yani...Eve gitmemiş bunlar bence çok kötü görünüyo kusura bakma
  • Sn.Aliyilmaz öncelikle yeni sisteminiz hayırlı olsun darısı bizim başımıza. Yukarıdaki mailinize göre 30 m2 lik bir alanda kullanılacak bir sistemde o büyüklükte çift sub ve fazla sayıda sürücüye sahip bu büyüklükte bir center fazla değil mi acaba. Hacim olarak olumsuz yanları var mı. Birde resimlere ilave olarak Paradigm in performansı hakkında daha detaylı anlatımlar yaparsanız fikir sahibi oluruz diye düşünüyorum. Tekrar sisteminiz ve topic iniz hayırı olsun.
  • öyle düşünmene sebep olan nedir acaba? ne açıdan kötü görünüyor? açık havada dinle derken sistemi sokağın ortasına mı kuralım. köyde mi yaşıyoruz? anlamamda yardımcı ol lütfen sana ters gelen nedir.
    quote:

Orjinalden alıntı: lion_koc

bu sistemi açık havada dinle birde bir sanatçı çağır ver eline mikrofonu yani...Eve gitmemiş bunlar bence çok kötü görünüyo kusura bakma
  • testler çok yakında burada olacak. ama bazı özel sebepler var onları halletmem ve çözmem lazım. umarım beni anlarsınız gecikmeden dolayı yani
    quote:

Orjinalden alıntı: Archi 67

Sn.Aliyilmaz öncelikle yeni sisteminiz hayırlı olsun darısı bizim başımıza. Yukarıdaki mailinize göre 30 m2 lik bir alanda kullanılacak bir sistemde o büyüklükte çift sub ve fazla sayıda sürücüye sahip bu büyüklükte bir center fazla değil mi acaba. Hacim olarak olumsuz yanları var mı. Birde resimlere ilave olarak Paradigm in performansı hakkında daha detaylı anlatımlar yaparsanız fikir sahibi oluruz diye düşünüyorum. Tekrar sisteminiz ve topic iniz hayırı olsun.

• Center özellikle çok güzel, nacizane bir iki tavsiyem olacak, öncelikle sublar ve towerların yerini değiştirin, üçü bu kadar yakın olunca bir kanal ayrışımı algılanamaz, ayrıca iki sub'ında iki köşede olması oda pikleri açısından baya sıkıntı yaratır, gene sistemin sağlığı açısından arka duvara yapıştırmamayı kolonları tavsiye derim bu genelde hanımlar tarafından veto edilen bir durum ama çok elzem duvarla aralarında 20cm olması kolonların. Gene sublardan en azından birinin başka bir yere konumlanması oda duran dalga pikleri ve dipleri konusunda çok daha homojen bir dağılım yaratır, ayrıca oturma alanına yakın bir sub LFE etkilerini daha güzeş hissetmenizi sağlar.

Başka bir hassas konu da amfinin sub üzerinde duruyor olması, onun içinde mıknatıs shielded sa bileki hiç sanmıyorum amfiyi etkiler, o amfiye başka bir yer bulmak lazım, herşeyden öte bu amfilerin içindeki komponentler bu tarz bir titreşim için dizayn edilmemişlerdir, önce ekran sonra röleler ve elektrolitikler problem çıkarır ondan önce lehimlerden biri atmazsa.

Başka bir tavsiyemde forumda ana prensiplerini yazdığım şekilde bir oto kalibrasyon yapmanız gerçekten bu kadar bass sürücüsü olan bir sistemde iyi bir bass frekans düzeltmesi elzem. Front ve center crossoverlarını oto kalibrasyondan sonra 60-70 civarına çekerseniz sublardan maksimum fayda sağlamış olursunuz.

Heybetli ve güzel bir sistem olmuş, dinlemek isterim, güle güle kullanmanız dileğiyle

• Sayın @Daneel,

Tavsiyeleriniz beğendiğiniz için teşekkür ederim. Diğer arkadaşlarda aynı hassasiyete vurgu yaptılar. Arka duvar ile aralarında yaklaşık 25-30 cm aralık var. Resimde sistem sanki duvara yapışıkmış gibi bir algıya kapılmanıza sebep oluyor ama öyle değil. Dediğiniz gibi hanımlar bu durumu kavrayamadıkları için durum biraz faklı olabiliyor.

Şuanda ev bulma derdindeyim harıl harıl ev arıyorum. Oturduğum bina komple yıkılacak o açıdan bu ay içerisinde taşınmak durumundayım. Bu sebepledir ki oturupta sistemi sindire sindire dinlemek ve test etme şansım olmadı ama umarım en kısa zamanda doyurucu olmasa da aydınlatıcı bilgiler sunmaya çalışacağım. Kafam dolu şuanda bu dertten muzdaribim. Kusura bakmıyorsunuzdur umarım.

quote:

Orjinalden alıntı: Daneel

Center özellikle çok güzel, nacizane bir iki tavsiyem olacak, öncelikle sublar ve towerların yerini değiştirin, üçü bu kadar yakın olunca bir kanal ayrışımı algılanamaz, ayrıca iki sub'ında iki köşede olması oda pikleri açısından baya sıkıntı yaratır, gene sistemin sağlığı açısından arka duvara yapıştırmamayı kolonları tavsiye derim bu genelde hanımlar tarafından veto edilen bir durum ama çok elzem duvarla aralarında 20cm olması kolonların. Gene sublardan en azından birinin başka bir yere konumlanması oda duran dalga pikleri ve dipleri konusunda çok daha homojen bir dağılım yaratır, ayrıca oturma alanına yakın bir sub LFE etkilerini daha güzeş hissetmenizi sağlar.

Başka bir hassas konu da amfinin sub üzerinde duruyor olması, onun içinde mıknatıs shielded sa bileki hiç sanmıyorum amfiyi etkiler, o amfiye başka bir yer bulmak lazım, herşeyden öte bu amfilerin içindeki komponentler bu tarz bir titreşim için dizayn edilmemişlerdir, önce ekran sonra röleler ve elektrolitikler problem çıkarır ondan önce lehimlerden biri atmazsa.

Başka bir tavsiyemde forumda ana prensiplerini yazdığım şekilde bir oto kalibrasyon yapmanız gerçekten bu kadar bass sürücüsü olan bir sistemde iyi bir bass frekans düzeltmesi elzem. Front ve center crossoverlarını oto kalibrasyondan sonra 60-70 civarına çekerseniz sublardan maksimum fayda sağlamış olursunuz.

Heybetli ve güzel bir sistem olmuş, dinlemek isterim, güle güle kullanmanız dileğiyle

• Paradigm ile ilgili son haberleri ve incelemeleri aşağıdaki siteden bakabilirsiniz

http://paradigmspeakers.blogspot.com/
  • Paradigm Signature Sub 25 incelemesi ve PBK sistemi görselleri

http://www.engadgethd.com/2009/06/09/hertz-so-good-paradigm-signature-sub-25-subwoofer-review/

• Selam arkadaşlar
    En sonunda yeni evime yerleşme ve uzun bir süreden sonra Paradigm lerimi test etme imkanım oldu.Öncelikle Onkyo ile uyumu muhteşem.Hem müzikte hemde sinemada hakikaten bana göre fiyatlarının üzerinde bir performansları var.Bas performansı zaten SRC ELEKTRONİK te Monitor7 ve Monitor 11 leri dinlediğimde verdikleri ses beni oldukça şaşırtmıştı.Yani tok , uzamayan bir bas sesi var.Monitor 11 lerin 19 cm lik bas sürücüleri harika bir iş çıkartıyor.İyi bir bas sesi isteyenler için çok iyi bir seçim olur.Orta seslerde yine bas sesleri kadar etkileyici.Oldukça detaylı bir orta ses veriyorlar.Sahneleri çok geniş.Ayrıntıları kaçırmıyorsunuz.Tiz sesleri ise sizi rahatsız etmiyor .Tadında veriyor.Merkez de duran ve Monitor 11 lerin 1 tanesinden daha ağır olan yaklaşık 1m genişliğindeki devasa CC-390 nın ise müthiş bir sesi var.Eğer bütçeniz ve yeriniz müsaitse kesinlikle tavsiye ederim..Arkalarda kullandığım ADP-390 lar ise ses olarak tamamen sizi sarıyor.Sistemin bütünlüğü çok iyi.Dinlemeye değer ve listenizde muhakkak bulunması gereken ürünler.

• SAYIN DONANIM HABER ÜYELERİ

Firmamızın başlattığı yeni bir uygulama ile "PARADIGM LANSMAN" adıyla donanim haber forum üyelerine Paradigm ürünlerinde %5 ekstra indirim uygulanacaktır.Böylece dünyada Fiyat/Performans ürünü olarak kabul gören Paradigm hoparlörlerin daha uygun fiyatlarla son kullanıcıya ulaşmasını hedeflemekteyiz. Detaylı bilgi için bizimle temasa geçebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hometheatre -- 20 Temmuz 2009; 10:51:11 >
  • Sayın Hometheatre,

Sitenizdeki fiyatlardan kafama göre cahil kararı bir sistem çıkardım, fiyatı 6000usd civarına denk geliyor sanırsam. Onkyo 876 ile kullacağım set şöyle:

Monitor 9 x 2
    cc-390
    monitor adp 390 ya da 190 x4
    ultracube 10 ve ya dsp 3200
    4 tane de stand

Alt modelleri eğer o fiyat seviyelerine çıkamazsam diye alternatif olarak yazdım, sizin de böyle bir sete ekleme-çıkarmalarınız neler olabilir?
  • Bende Daneel in beğenisi ile studio cc-690ile ilgileniyorum . eksileri ve artılarını yazarmısınız sevgili hometheatre
    nasıl bir Center ?
    liste fiyatı 1769 usd sanırsam .
  • sn darthnihilus ;

anladığım kadarıyla 7.1 set kurmak istiyorsunuz

Paradigm Monitor 9 e göre kurarsanız Paradigm in önerdiği hoparlörler aşağıdaki gibidir

merkez = CC-290 yada CC-390

surround = ADP-390

subwoofer = DSP 3400 yada Ultracube 12

stand olarak ADP-390 lara uyumlu S-30 / J-29 olur

buna göre size tavsiyem

1 çift Monitor 9
    1 adet cc-390
    2 çift ADP-390 - ADP teknolojisi mükemmel özellikle 7.1 de sizi tamamen ses alanı ile kuşatacaktır
    1 adet DSP-3400- bu modeli kesinlikle tavsiye ederim DSP işlemcili olup yüksek seslerde distorsiyonu minimize ediyor
    2 çift S-30

toplam fiyat = 5856 usd yapıyor

Monitor ün Onkyo ile uyumu tescillidir.Sn aliyılmazada Onkyo 876 vermiştik

maaliyeti düşürmek için ADP leri duvara asabiliyorsan asarsın standları almassın.Center ve Sub kesinlike dursun derim .Devasa center 27 kg ve 1m lik bir center .Bunun ön tarafta yaratcağı ses alanını siz düşünün artık

Sn hakansolak;

Studio serisi Paradigm ın hi-end klasmanında ürünleridir .Monitor serisi ile tiz-mid ve bas olarak oldukça fark var.Daha fazla yorum yapmayayım yanlış anlaşılmasın.Eğer Studio serisi alabiliyorsan kesinlikle tavsiye ederiz. Daneel in beğendiği resimde gördüğü CC-390 modeli.

Fiyat olarak doğrudur Paradigm ın desteği ile Fiyatlarda ciddi bir lansman amaçlı bir şey yaptık.USA fiyatlarına çok yakın hale getirdik.Avrupa fiyatlarının oldukça aşağısında (Almanya fiyatı 1600 euro)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hometheatre -- 25 Temmuz 2009; 17:48:19 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.