Şimdi Ara

Para üstünün eksik verilmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Az önce A101'den alışveriş yaptım,14 küsür lira tuttu ve 100 lira verdim.Kesilen fişte 86 lira para üstü yazdığı halde 66 lira para üstü verdi çocuk,farketmesem 20 lira gidecek.Sonra aklıma geldi günde kaç yüz müşteri geliyo,böyle olaylardan kasti veya kazara kalan paralar ne oluyo? eğer evde paranın eksik verildiğini anlasam itiraz edilebilir mi?Herşey kayıt altında olduğu için bana itiraz edilebilir gibi geliyo.

Daha önce Bim'de de oldu,ordada 10 lira idi farketmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ethnicity -- 11 Ağustos 2019; 14:21:10 >

• İtiraz edersin kasayı sayarlar fazla çıkarsa haklısın derler iade ederler.
  • Gün sonunda kasada para fazla çıkıyor. Paranın ne olacağı çalışanların inisiyatifine kalmış.
  • ben kontrol ediyom hep knk. tükettiğim gıdaların tarihlerini de kontrol ederim. kapıyı çarptıktan sonra kontrol ederim. kilitlediğim her şeyi hemen sonrasında açmaya çalışırım.
  • Allahbilir almadığın 5-10 kuruşlarlada marketi zengin ettiğini duşunenlerdensindir sende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7D9CEE974

Allahbilir almadığın 5-10 kuruşlarlada marketi zengin ettiğini duşunenlerdensindir sende
    Ha bana tek seferde 20 lira para eksik verilmiş kasaya o gün +20 olarak yazılmış yada bir ayda 400 kişiden 5 kuruş alınmamış?
    5-10 kuruşun değerinden çok etik kısmı daha önemli bence.
    Adamın niyeti bozuksa 20 lira gibi bir meblağ kasten de verilmeyebilir.Ben sadece geri alınabilirliğini sorguladım.
  • O dalgınlıktan olmuştur muhtemelen ama şöyle bir şey oluyormuş markette çalışan bir arkadaşımdan duymuştum kasada açık çıktığı için bunu yerine göre ürünleri fazladan geçirerek telafi ediyorlarmış.Örneğin 10 ayran aldın 11 tane geçiriyorlar veya iki küçük ayran aldın iki büyük diye geçiriyor gibi gibi fişe çok dikkat etmezsen böyle böyle kapıyorlar ha dikkat etsen zaten kusura bakmayın yanlışlık olmuş diyor fazla aldığınıı geri ödüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cebindeki bozuk 5-10 kuruş eksik çıktığında sana ürünü vermeyen marketten o 5-10 kuruşu alırım kimse kusura bakmasın.
    Bunun maddi karşılığı ile alakası yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.