Şimdi Ara

PARA İÇİN PİLOTAJ TERCİH EDER MISINIZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar malum pilotaj maaşlarıyla ilgili abartılı bi söylem var ve çevre baskısıyla pilotaja yönlendiriliyorum biraz. İyi bir tıp gelir büyük ihtimalle. Önerilerize ihtiyacım var. (mf3 3.9 k mf4 4.5k)

• evet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ODTÜ Makinadan 2010 yılında mezun oldum ve 2 arkadaşım pilot oldu. Bende bir ara düşündüm ve araştırdım. Ortak görüş pilotluğun çok kazandığı ancak nankör bir meslek olduğu. Her an sağlık sorunu yaşayıp işsiz kalabilirsin. O durumda yapabileceğin ikinci bir işin olması gerekiyor. Bundan dolayı bir çok pilot mühendislik sonrası pilotluk kursuna gidip pilot oluyor. Böylelikle sağlık sorunu yaşasa bile arka plandaki işlere geçip yine iyi kazanmaya devam ediyor.
  • mezun olduktan sonra tip eğitimi alman gerekiyor, 100 milyar gibi bir para haberin belki yoktur diye yazdım ,ama thk üniversitesi iş garantisi veriyor,muhtemelen tip eğitimi ücretini thk üniv. karşılıyordur,ama diğer üniversitelerde sana diploma verirler fakat tip eğitimini gireceğin firmaya göre kendin alman gerekebilir aklında bulunsun hocam..geri kalan herşey senin için uygunsa ,sağlık şartlarına uygunsan kesinlikle tercih edilebilecek bölümlerden bence benim de hayalim ama boyum 1.58 ondan yazamıyorum,zaten sıralamam da yetmedi
  • Mülakatta elerlerse ne yapmayı planlıyorsun?

• Ülkemizin pilotlara ihtiyacı var arkadaşlar
    ilgisi olan bu işin peşinden gitsin

• TIP a git. Pilotaj bitti artık 150000 lirası olan herkes pilot olabiliyor ve THY dışında hiç bir havayolu şirketi iş garantisi vermiyor. Son olarak 200 saat gibi bir uçuş süresini tamamlaman gerekli yolcu uçağı kullanman için o yüzden riskli iş ztn bakarsan özeller dışında bir tek anadolu ünisinde var ...yani tutulsaydı sadece özellerde olmazdı devletlerde açardı... Puanına aldanıp seçme..

Eğer tıp seçersen aylık düz 4000 küsür lira maaşın artı döner sermayeden gelecek olan min 1000 lira gibi bir para (her ay ikramiye gibi düşün) artı birde her ameliyata girdiğinde 300-400 lira para buda demek oluyorki 1 ayda min 5 ameliyata girsen minn 1500 lira daha eder.. Artı birde nöbetleri sayarsak(mesai);
    Toplam net maaşın 7000+ bir para ediyor ki ztn bir yardımcı pilot maaşıda 8000 lira civarında ayrıca işin hazır prestijlisin haftada 2 gün tatil ohh daha ne istiyosun.

Tıp dan şaşma en az 10-15 yıl daha doktor açığı devam edecekdir. Bu tüm dünyada böyle...

• e150031 E kullanıcısına yanıt
    Hocam asil eğitimi alip sonra pilotluk okursam zaten tip okumus ve 6 yilimi gecirmis biri olucam. Sonrasında pilotluk okuyamam zaten

• Tıpa hevesin yoksa girme hocam. Herkes başkasını tıpa yönlendirmeye çalışıyor. Eğer ilgin varsa puanın iyi gir tıpa. Ama ilgin yoksa girme ilginin olduğu başka bir bölüme gir.

• kalenderane K kullanıcısına yanıt
    mezun olduktan sonra tıp mı okiycam anlamadım. zaten thk burslu olur büyük ihtimalle
  • Eskalibur E kullanıcısına yanıt
    hocam tıpın da yüksek maaş aldığından şüphem yok da süre bakımından pilotaj aklımı çeldi. tıp artı uzmanlık sonrası o maaşlara erişiliyor bu dan az 9-10 yıl eder. pilotajın 4 yıl olması akllımı karıştırdı sadece
  • bgryngn kullanıcısına yanıt
    Benim demek istediğim pilot olmayı düşünüyorsan önce eğitim dili ingilizce olan bir üniversitede mühendislik okuyup sonrasında pilotaj eğitimi alman. Tıptan sonra zaten pilot olmazsın.
  • Para için değil sıralamam yetmiyor param olsa özele gider okurdum hayalimdeki meslek ama olmadi

tıp değil hocam tip eğitimi,yani mesela boing tipinin eğitimini okurken vermeyecekler,siz onu işe girmeden önce kendiniz kursa gidip öğreneceksiniz,bu eğitim için kredi falan alır pilot adayları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalenderane

tıp değil hocam tip eğitimi,yani mesela boing tipinin eğitimini okurken vermeyecekler,siz onu işe girmeden önce kendiniz kursa gidip öğreneceksiniz,bu eğitim için kredi falan alır pilot adayları.

ahahahah cahillik başa bela hocam yüzde yüz burslu bile okusam o parayı verecek miyim yani??
  • ha mühendislik hiç düşünmedim hocam, yapamam da zaten. yedek meslekte olsa bile yapamam.
  • Pilotluk kadar güzel bir mesleği zor bulursunuz dünyayı gezme fırsatınız var başka bir nedene gerek bile yok
  • para vermeseler yine tercih ederim ama puan yetmiyor. ben puan yetmediği için yazamıyorum sen beğenmiyosun
    thk üniv. ne girersen orda okul karşılıyor olabilir ama yine de sen ara sor
    benim ilgi duyduğum bir konu olduğu için biliyorum hocam estafirullah
  • PARA İÇİN CESED YIKAMAYI TERCİH EDERİM OĞLUM BEN NE PİLOTAJI TERCİH ETMEMESİ YA
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.