Şimdi Ara

Para biriktirme yöntemleri... (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
7
Favori
32.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Feel Me

quote:

Orijinalden alıntı: Warrior'

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

18 yaşındayım , 2 senede 15.000 TL biriktirip , 5-10.000 babamdan alıp , birde 10.000 civarı kredi çekip 2000/01 model BMW 3.18i almayı planlıyorum.Şu anda aylık gelirim max. 350 TL ( her akşam dayımın manavını topluyorum günlük 5 TL ve imzamdaki gibi web tasarım işi yapıyorum oradan da ayda 200-250 civarı )

Bir iş arıyorum şu aralar , bulup , oradan da bir 800 civarı alsam + 350 TL ile 1150 TL yapıyor ayda.600 TL'sini kenara koymayı planlıyorum , böylece 2 senede 14.400 lira yapıyor.Bakalım olacak mı 2 sene sonra konuya yazarım...

durum ne hocam

Vay anasını ne plan yapmışım o zamanlar. Daha işe giremedim ki para biriktireyim , başvuruların hepsi olumsuz , sürekli olumsuz. 20 lira para var cepte. 20 lira yine iyi , uzun zamandır cebime giren en büyük para.

• UP
  • Ben para biriktirmek için iki tane boxer kutum var onları kullanıyorum.
    Komik gelecek ama bu iki kutu full dolduğunda toplamda 1.500 TL'ye yakın bozuk para oluyor.
    Gün içerisindeki alışverişlerimden bozuk paraları hiç harcamıyorum ve eve gelir gelmez bu kutuların içerisine atıyorum.
    İki kutuda ağzına kadar dolana kadar asla açmıyorum.
    10 senedir falan uyguladığım basit bir sistem ancak iyi iş yapıyor, öneririm.
  • iyi hortlamış yalnız
  • En son msgye baktım 14 şubat 2014'dü... Hortlatma gibi bir niyetim yok yahu ne yapayım ben hortlatıp
  • yanında para olmadı mı kredi kartı oluyor yükleniyorsun sonra ona kredi kartını kullanmayı bıraksam çok iyi olacak
  • Konuyu açalı kabaca 5 sene olmuş. Konuyu açtığım günden beri her gün kenarı 5 lira atmış olsaydım şuan 9215 TL, 10 lira atsaydım 18.250 TL param birikmiş olacaktı. Ama elde var sıfır.

Buradan anlaşılıyor ki para biriktirebilmenin en önemli yolu biriktirmeye başlayabilmek ve düzenli bir şekilde devam edebilmek
  • Madem biriktiremedin yeni yöntem söyleyeyim. Parayı az yada çok biriktir, biriktirirken paranın ne kadar olduğuna hiç bakma. Bakarsan beynin direk o fiyata alınabilecek şeyleri düşünür.
  • Ben elime gecen her 5 tl yi kenara koyarak 3 ayda 800 tl ye yakin biriktirmistim tatil icin. 5 tl para birimini silmistim kafamdan. Ornegin, cebimde bir adet 5 tl bir adet 10 tl varsa, ertesi gunede arttirmam gerekmiyorsa, 2-3 tl lik bisey icin 5'i degil 10'u veriyordum. Kalan 2 adet 5 tl yi ve bozuklari kenara atiyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocamın bi lafı vardı büyük parayı tutmak kolay önemli olan küçük parayı tutmak

• hahahahaha
  • 9. sınıfın ikinci yarısından okulların sonuna kadar 500 lira biriktirmiştim. Sabır ve azimle oluyor.
  • Vayy be yil olmus 2015 :). bi yararim dokunsun bari.
    Hedef belinlermeden birikim yaparsak. biriktiremeyiz . Hedef lazim . ben normalde biriktiririm. hedeflerinizi cogaltin.

x olursa sunu
    2x olursa sunu
    5x olursa sunu alacagim.
    suanda 100 TL var bende. haftalik 20 TL aliyorum. gunde 3 koymayi planliyorum geri kalan 1 liralari da harcamaya calisirim. :D . ornek ;
    Gunluk 5 TL aliyorsaniz. once haftalik 10 sonra 15 sonrada 20 tl koyun kenara. deneyin calisiyor.

• Yurtta kalanlar kahve vb şeyleri toptancıdan alın geçen sene 72 li Nescafe 3 ü birarada 18 gr tanesi 25 krş a gelcek şekilde almıştım

Sultan su toptancısından tanesi 15 krş a gelecek şekilde 24 lü 500 mllik su almıştım dışarı çıkarken çanta takmayı seven biri olarak bu sulardan çantada bulundururum.

Bim ve A101 aktüel sayfalarını takip ederim bu sayede 6 lı tükenmez kalemi 1 tl ye aldım defterlerde ucuz geçen senede her yerde 30 35 tl olan logi Tech kablosuz fareyi 20 tl ye 40 tl olan haporlörü 20 tl ye aldım

Bim ve A101 aburcubur tespiti yapın bimde ketçaplı patates cipsi gayet güzel yağlı gevrek zaten harika cupido gevrek kuru olarak yerken güzel içecek bulamadım maalesef varsa bilen çok iyi olur

Yemekleri üniversiteli arkadaşlara söylüyorum kesinlikle okulda yiyin bugünlük değişiklik olsun demeyin mis gibi 4 çeşit yemek 1.50 tl

Para kaynağım KYK youtube adsense ve babam

• quote:

Orijinalden alıntı: mirketdestek

Yurtta kalanlar kahve vb şeyleri toptancıdan alın geçen sene 72 li Nescafe 3 ü birarada 18 gr tanesi 25 krş a gelcek şekilde almıştım

Sultan su toptancısından tanesi 15 krş a gelecek şekilde 24 lü 500 mllik su almıştım dışarı çıkarken çanta takmayı seven biri olarak bu sulardan çantada bulundururum.

Bim ve A101 aktüel sayfalarını takip ederim bu sayede 6 lı tükenmez kalemi 1 tl ye aldım defterlerde ucuz geçen senede her yerde 30 35 tl olan logi Tech kablosuz fareyi 20 tl ye 40 tl olan haporlörü 20 tl ye aldım

Bim ve A101 aburcubur tespiti yapın bimde ketçaplı patates cipsi gayet güzel yağlı gevrek zaten harika cupido gevrek kuru olarak yerken güzel içecek bulamadım maalesef varsa bilen çok iyi olur

Yemekleri üniversiteli arkadaşlara söylüyorum kesinlikle okulda yiyin bugünlük değişiklik olsun demeyin mis gibi 4 çeşit yemek 1.50 tl

Para kaynağım KYK youtube adsense ve babam

nescafe icerek damak tadiniza hakaret ediyorsunuz vucudunuzda ise damar yollari tikarsiniz.
    basit fakat Cam sürahi'li bir kahve makinasi ve yuzlerce cesit aromali filtre kahve icerek tasarruf ve keyif katsayinizi arttirabilirdiniz.

• Hort n11 drn 9.50 tl civari açilmayan drmit kumbara aldim halı altinda sakladiğim 350 tl civari param var ama kiyamiyom onlari harcamayi şimdi msi r7 240 almak için para biriktiricem hele bi kumbaram gelsin

• planlı harcama yapmak.

• Abur cubur pek yeme,dışarda yemek yeme.Elinde para kalır.

Başladım bakalım bende.Bayrama kadar biriktirelim ne olcak.
  • Ben de biriktiriyorum bu aralar. Telefon, amfi gibi pahalı ihtiyaçlarım var ama daha para çok az :( . Bakalım ne kadar sürecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Para biriktirmek hafife alınmamalı. Hayatınızı yönetmek için çok iyi bir başlangıç. Sonunda zengin olmayı geçtim servet sahibi olmanız mümkün.

Dünyada başarılı bir çok milyarder insanın zamanında kullandığı para biriktirme yöntemi;

https://webnolojist.blogspot.com.tr/2017/06/8-adimda-akillica-para-biriktirerek-servetinizin-temelini-atin.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zined7 -- 5 Haziran 2017; 3:48:27 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.