Şimdi Ara

Panosonic TM 700 neden Canon HF s20 den daha ucuz, Bu iş Beni KANSER Edecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
2.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar Tam Şu kamera güzel diyorum Başka bir kamera öneriliyor ona dönüyorum en son performans bakımından canon hf s20 ile panasonic tm700 arasında kalmıştım

karşılaştırmalı testlerde

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-e2af1661f8894d2579e98d5265f40b5d.html

ve youtubede izlediğim videolarda tm700 modelinin canondan üstün olduğu kanaati uyandı tm700 ü seçmeye karar verdim baktımwww.amazon.com 'a

canon hf s20

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B00322OP3Q/ref=dp_olp_new_map?ie=UTF8&qid=1274788560&sr=8-1&condition=new

panosoniK tm 700 den

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B0035LD0EY/ref=dp_olp_new_map?ie=UTF8&qid=1274789509&sr=8-1&condition=new

daha pahalı bu sefer içime tekrar bi kurt düştü acaba dedim bu tm700 lerde bi bitlikmi var Allah cezasını versin Bu kamera seçmek ne illet bişeymiş arkadaş
    sizler ne dersiniz bu konu hakkında ?

• tm700 ile ilgili bi çok konu oldu. ortalığı karıştırdı gibi bu makine.
    bende tm700 e karar verdim vercem ama benimde bi kaç küçük ayrıntıda kararsızlığım var. umarım bu konuda diğer tm700 konularında olmayan bilgiler yazılırda bende kararımı kesin veririm.

özellikle rakip modellere oranla sensor boyutu neden küçük.???

belki sorunun cevabı sensor boyutlarındaki fark olabilir sendemi71. ama bilmiyorum.?

şu sensor olayını tam manasıyla açıklayan biri çıkarsa çok mutlu olcam. tm700 ün şu an için sadece sensor boyutuna takmış durumdayım. sensor boyutu küçük ama sayısı 3 bişe anlamadım valla.
  • öyle böyle değil kardeş kafam allak bullak oldu aracı olması için yazıştığım adamlar yakında küfür edecek ikide bir sipariş ismini değiştirip fiyat sormamdan dolayı
  • vimeo'daki sampleleri sağlam kafayla izle derim...ancak videoların altındaki notlara dikkat et..adaptör veya ek bir lens kullanılmış mı color correctiona tabi tutulmuş mu yoksa ham görüntü mü..izle bir nebzede olsa rahatla derim
  • hf s21 'i neden düşünmüyorsunuz hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

hf s21 'i neden düşünmüyorsunuz hocam ?

arada anlamsız fiyat farkı var sadece kullanmayacağım vizörü ve 64 gb diye okadar fark ödemek bana pek mantıklı gelmemişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemi71 -- 26 Mayıs 2010; 13:30:13 >
  • PANA TM700 tek dez avantajı herhalde bataryasının yetersiz olması şikayetler biraz o yönde görünüyor
  • sensor boyutuna takılmayın. 3 sensor boyutu küçük de olsa her zaman tek sensörden daha iyi sonuç verir. video da olay renkleri kaybetmemektir. 3 sensörlü kameralarda RGB tek tek ayrı sensörlerden geldiği için bunların işlenmesi sonucu ortaya çıkan görüntü tek sensöre göre daha canlı daha renklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

sensor boyutuna takılmayın. 3 sensor boyutu küçük de olsa her zaman tek sensörden daha iyi sonuç verir. video da olay renkleri kaybetmemektir. 3 sensörlü kameralarda RGB tek tek ayrı sensörlerden geldiği için bunların işlenmesi sonucu ortaya çıkan görüntü tek sensöre göre daha canlı daha renklidir.

peki forumnik kardeşim,

ccd ve cmos'un veya 3mos'un ne farkı var birbirinden ? :S müsait bir zamanında yazar mısın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

quote:

Orijinalden alıntı: forumnik

sensor boyutuna takılmayın. 3 sensor boyutu küçük de olsa her zaman tek sensörden daha iyi sonuç verir. video da olay renkleri kaybetmemektir. 3 sensörlü kameralarda RGB tek tek ayrı sensörlerden geldiği için bunların işlenmesi sonucu ortaya çıkan görüntü tek sensöre göre daha canlı daha renklidir.

peki forumnik kardeşim,

ccd ve cmos'un veya 3mos'un ne farkı var birbirinden ? :S müsait bir zamanında yazar mısın ?

forumnik cevabın için teşekkürler. sensor konusunda bi soru daha benden. sensor sadece renk kaydetmekmidir.? gece çekiminde sensorün etkisi yokmudur.? benim anladığım "yanlış anlamış olabilirim" sensor kameranın gözü gibi bişe ve o küçükse içeri ışık az girer ve gece çekimlerine bu yansır. tabi tm700 de 3 göz var karışık bi durum

• hiç bir şey için (hatta video cam için bile) kanser olmaya değmez,aman sağlığına dikkat et,

birde canon hv30 u bir bak istersen ,sahipleri acaip memnun,bi havalar bi havalar,hepsi fellini kesilmiş mübarek..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nietzche

hiç bir şey için (hatta video cam için bile) kanser olmaya değmez,aman sağlığına dikkat et,

birde canon hv30 u bir bak istersen ,sahipleri acaip memnun,bi havalar bi havalar,hepsi fellini kesilmiş mübarek..

aman dur mubarek bi çeşitde sen atma ortaya şimdi bizim gözümüz yükseklere daldı bidefa indirebilene aşk olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemi71 -- 26 Mayıs 2010; 19:34:26 >
  •  Panosonic TM 700 neden Canon HF s20 den daha ucuz, Bu iş Beni KANSER Edecek

2'ydi 3 oldu..

Canon HF S10 v.s Panasonic TM700 v.s Canon HV30

FIGHT !

dostum inşAllah en iyisini alacaksın..3üde fena değil..ufak ayrıntılar sonucunu belirleyecektir..önünde,terleyeceğin 1-2 gün olacak..

• quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Panosonic TM 700 neden Canon HF s20 den daha ucuz, Bu iş Beni KANSER Edecek

2'ydi 3 oldu..

Canon HF S10 v.s Panasonic TM700 v.s Canon HV30

FIGHT !

dostum inşAllah en iyisini alacaksın..3üde fena değil..ufak ayrıntılar sonucunu belirleyecektir..önünde,terleyeceğin 1-2 gün olacak..

Kararımı verdin Pana tm700 alacağım inş fiyat farklılıklarının arz talep meselesinden kaynaklandığı kanısındayım canonun talibi çok görünüyor adamlarda piyasanın kaymağını yiyor.. kameraların çekimleri hakkında vimeo ve youtubeden çektiğim videolar nerede ise 3gb tı geçti en sonunda kararımı verdim hayırlısı olur inş ..aracı olacak kişiye durumu ilettim yanında orjinal birde batarya almayı düşünüyorum herhalde en yakın zamanda mailime cevap verecektir

• hocam sen de sonuçlarını yaz bari de faydalanalım :)

şu panasonic'e bi ısınabilsem tm700 alıcam ama nafile... hf s21 yolu gözüküyor bana galiba...
  • quote:

Orijinalden alıntı: PCkopat065

hocam sen de sonuçlarını yaz bari de faydalanalım :)

şu panasonic'e bi ısınabilsem tm700 alıcam ama nafile... hf s21 yolu gözüküyor bana galiba...

Artılar eksiler belli kardeş boşdan yere 500$ fazla verme derim ikisinin karşılaştırmalı testini burda bulabilirsin

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-d9d4258bb6fcfa5a5a13740805401e95.html

• TM700 ile ilgili konular tek başlıkta toplansa fena olmaz. Konu çok dağılmış. Dikkatinizi çekmek için hepsine aynı mesajı yazacağım
  • Arkadaşlar bende uzun zamandır Panasonic TM700 ile Sony Xr550 modellerini karşılaştırıyorum. ikisi arasında kaldım hangisini alsam diye 15 Eylül 2010 tarihinde Beylikdüzü mediamarktta ikisini de gördüm fiyatları TM700 2800 falan sony xr550 ise 3.299 falan. youtubeden videoları da karşılaştırdım. sony her açıdan iyi geldi. özellikle de Sony görüntü sabitleme açısından çok daha iyi. adamlar koşarken bile çekim yaptıklarında kamera sanki ray üstünde harekt edercesine titremiyor ve net. Ama panasonic tm700 de bunu pek göremedim. sony xr550 süper bir titreşim engelleme özelliği var. Ayrıca Sony xr550 de geniş açılı mercek var ve tm 700 den de daha geniş duruyor. sony xr550 de görüntüler gerçeğe daha yakın ve daha akıcı. Bu iki cihazın genel özellikleri aynı, 10x zoom 12x zoom, 1080p, 1080p, titreşim önleyiciler de aynı ama her açıdan bana göre sony ağır basıyor. bir de forumları okuyorum kafam iyice karışıyor. herkes Panasonic TM700 en iyisi diyor. Gözümle gördüğüm Youtube çekimlerinde hep sony xr550 çok daha kaliteli gibi geliyor ama bilemiyorum. Mediamarkttaki satıcılara sordum onlarda Panasonic tm700 iyisi diyolar ama ben sony nin özelliklerini sayınca onlar da kesin birşey diyemiyorlar. Arkadaşlar bu cihazları kullanıcıları ALLAH rızası için biraz yorum yapsın. mümkünse video ve resim eklesinler ne yapıcağımı şaşırdım. Hee bir de internetten ebay, amazon, gittigidiyor, sahibinden v.s sitelerinden alan arkadaşlar nasıl güvenip te alıyorsunuz. ya cihaz bozulursa ne yapıcaksınız. bu konularda ben şimdilik hiçbir yorum yapmicam sadece soruyorum. sizlerden gelen cevaplar doğrultusunda ben de tecrübelerimi paylaşacağım. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Bunların yanında bir de Canon HF S100 ve HF S21 gibi modellerde çok güzel duruyor ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: bluetooth57

Arkadaşlar bende uzun zamandır Panasonic TM700 ile Sony Xr550 modellerini karşılaştırıyorum. ikisi arasında kaldım hangisini alsam diye 15 Eylül 2010 tarihinde Beylikdüzü mediamarktta ikisini de gördüm fiyatları TM700 2800 falan sony xr550 ise 3.299 falan. youtubeden videoları da karşılaştırdım. sony her açıdan iyi geldi. özellikle de Sony görüntü sabitleme açısından çok daha iyi. adamlar koşarken bile çekim yaptıklarında kamera sanki ray üstünde harekt edercesine titremiyor ve net. Ama panasonic tm700 de bunu pek göremedim. sony xr550 süper bir titreşim engelleme özelliği var. Ayrıca Sony xr550 de geniş açılı mercek var ve tm 700 den de daha geniş duruyor. sony xr550 de görüntüler gerçeğe daha yakın ve daha akıcı. Bu iki cihazın genel özellikleri aynı, 10x zoom 12x zoom, 1080p, 1080p, titreşim önleyiciler de aynı ama her açıdan bana göre sony ağır basıyor. bir de forumları okuyorum kafam iyice karışıyor. herkes Panasonic TM700 en iyisi diyor. Gözümle gördüğüm Youtube çekimlerinde hep sony xr550 çok daha kaliteli gibi geliyor ama bilemiyorum. Mediamarkttaki satıcılara sordum onlarda Panasonic tm700 iyisi diyolar ama ben sony nin özelliklerini sayınca onlar da kesin birşey diyemiyorlar. Arkadaşlar bu cihazları kullanıcıları ALLAH rızası için biraz yorum yapsın. mümkünse video ve resim eklesinler ne yapıcağımı şaşırdım. Hee bir de internetten ebay, amazon, gittigidiyor, sahibinden v.s sitelerinden alan arkadaşlar nasıl güvenip te alıyorsunuz. ya cihaz bozulursa ne yapıcaksınız. bu konularda ben şimdilik hiçbir yorum yapmicam sadece soruyorum. sizlerden gelen cevaplar doğrultusunda ben de tecrübelerimi paylaşacağım. Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Bunların yanında bir de Canon HF S100 ve HF S21 gibi modellerde çok güzel duruyor ne dersiniz?

kardeş ben de iki model arasında kaldım ve almaktan vazgeçtim. net bi cevap arama bence. çünkü yok. en azından ben bulamadım. 3-4 ay araştırdım ve kamerasız tatile gittim. ya iki model arasında kura çekceksin birini alcaksın yada benim gibi vazgeçceksin...

• Ben de hfs20 tm700 cx550v arasında kalmıştım. Canon ile Pana arasında fiyat farkı yok sony 150 usd daha pahalı. Canon lens açısı daha dar. Panasonic in pili az gidiyor (hoş diğerlerinin nekadar gittiğini bilmiyorum ama) Bi de video çekerken flaş ışığnı kullanamıyorsun. Neyse ben de inceledim yurt içi ve yurtdışı sitelerde genellikle Panasonic i beğenmişler testlerde önde çıkmış.

Bi de fotoğrafla da ilgileniyorum orda bile bazı ufaktefek farklılıklar anlaşılmıyor. (Gren renk vs.) Onun için çok fazla kasmaya gerek yok fiyatı diğerlerinden daha uygun diye Panasonic siparişi verdim.
    Bence sizde böyle çok fazla düşüşünmeyin birini gözünüze kestirip alın neticede kendi sınıflarında dünyanın en iyi ürünlerinden birini almış olacaksınız.

Bu arada yurtdışından getiren biriyle anlaştım. 3 yıldır 2 SLR 4-5 adet de lens aldım şimdiye kadar bir problem yaşamadım. Umarım bundan sonra da yaşamam.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.