Şimdi Ara

Pandemide hasta sayısındaki ürkütücü artış devam ediyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşime geldiği gibi davranıyorum diyorsun yani :)
  • Arkadaş öneri kabul etmiyormus hocam sadece kendi doğruları gerçek onun için o yüzden öneri ve eleştiriye kapalı :)
  • Oh arkadaşınızı bulmuş ve dedikoduya başlamışsınız. Uğraşacak başka şeyiniz yok mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizin görmediğiniz bir mecrada cereyan etmiyor bu konuşma o yüzden dedikodu sınıfına sokmak anlamsız. Herkes sizinle aynı görüşte olsun ve sizin düşüncenizin aksini savunmasın istiyorsunuz ama maalesef öyle bir dünya yok .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Oh arkadaşınızı bulmuş ve dedikoduya başlamışsınız. Uğraşacak başka şeyiniz yok mu?

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD91AF42D -- 29 Kasım 2020; 13:48:7 >
  • Ürkütücü artış diye bir şey yok, zaten açıklanmayan rakamlar bunlar

• 26 yaşında, spor yapan ve beslenmesine dikkat eden kuzenim hastanelik olmadı ama evde sürünerek atlattı. 53 yaşında sigara içen hafif kilolu babası ise 1-2 hafif semptomla iyileşti.

Bu virüsün vücuda girdiği anda kime ne yapacağı nasıl davranacağı kesin değil. “Gencim, bana bişey olmaz” diyorsanız bile mutlaka 65 yaş üstü bir sevdiğiniz vardır. Sevdiklerinizin katili olmamak için şu lanet kurallara uyun.

• Mebasta kullanıcısına yanıt
    "virüs vücuda girdiği an" derken, elektron mikroskobunda görülemeyen ancak sanatçı çalışmaları ile tasvir edilen molekül boyutunda bir molekül vücuda giriyor ve 25'lık düzgün* besleneni de 50'lik dikkatsiz besleneni de hasta ediyor yani? Bu durumda bu görünmez meret tüm popülasyona bulaşmış ve herkes koronalı olmalı, değil mi?

• quote:

"virüs vücuda girdiği an" derken, elektron mikroskobunda görülemeyen ancak sanatçı çalışmaları ile tasvir edilen molekül boyutunda bir molekül vücuda giriyor ve 25'lık düzgün* besleneni de 50'lik dikkatsiz besleneni de hasta ediyor yani? Bu durumda bu görünmez meret tüm popülasyona bulaşmış ve herkes koronalı olmalı, değil mi?

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD91AF42D -- 29 Kasım 2020; 13:47:55 >
  • Resimdeki bilgisayar çizimi, fotoğraf değil. Temsili resim. 'rendering' de deniyor. Öğrenin biraz.

• Hafif Semptom dediğim onun da biraz ateşi çıkmış ve tat ve koku kaybı olmuş. Nefes alma da güçlük, öksürük filan olmamış. Ben yanlış anlattım sanırım. “Güle oynaya, halay çeke çeke atlattı” gibi bir anlam çıkmasın.

Kuzen de çok ağır bir grip gibi geçirmiş. Ateş, vücut ağırları, tat ve koku kaybı. Alınan virüs miktarı çok önemli.
    100’lük dedeler iyileşirken 20-30 yaş arası genç insanların ölümünü gördük. Her ne kadar istisna olsa da.

• quote:

Resimdeki bilgisayar çizimi, fotoğraf değil. Temsili resim. 'rendering' de deniyor. Öğrenin biraz.

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BD91AF42D -- 29 Kasım 2020; 13:47:39 >
  • Karakalem çalışmasını fotoğraf diye gönderiyorsunuz sonra da eğitim sisteminden yakınıyorsunuz :)

• Bu Apaçi niye herkesi eğitim vs diyerek aşağılıyor, kendisi profesör falan mı merak ettim gerçekten?

• Bu arada virusun Wuhan'dan yayılması, Wuhan'da büyük bir virus araştırma merkezinin olması, bunların hepsi bir tesadüf olduğuna inandırmaya çalışıyorlarsa bi gitsinler. Yok virusun laboratuarda geliştirildiğine dair ellerinde delil yokmuş da, falan da. Bunlarda diğer kibirli her insan gibi kendilerinden başka herkesi salak sanıyorlar sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 27 Kasım 2020; 12:23:4 >
  • Çin'de yolda yürürken yere düşen ölen insanlar varken Türkiye'de günde 27bin vakaya ragmen öyle ölen yok ve evde de ölen yok. Tüm ölümler hastanede. Ayrıca 5 milyon Suriyeliden de koronalı yok.

Bi ufak not daha: Bu korona yaygarasına inanan bir arkadaşım "Tele 1" adlı TV kanalını referans gösterdi. Tele 1'deki kişiler yalan yayın yapmaz dedi. Tele 1 gerçek muhalefet değil. Bunu söyleyince alındı, gücendi. Tele 1 "hükümet salgın ile mücadelede edemiyor, istifa etsin" tarzı yayın yapıyor ve sonra Ekrem İmamoğlu 'nun İstanbul 1 ay kapatılsın önerisini yayınlıyor. Buna muhalefet deniyor. İyi ama salgını gerçek salgın kabul ediyor, bu noktada iktidar ile aynı fikirde, bu nasıl muhalefet? :)

• Blokladım ama forumun bir saçmalığı yüzünden maalesef yazdıklarını görüyorum.

Bir mesajımı edit yaparken bir de biri mesajına alıntı yaptığında.

Bilhassa böyle blokcan vs gibi hakaret ettiğinde de şikayet ediyorum zaten.

Hakaret etmeden 2 tane cümleyi yan yana getiremeyen şahıslar gelmiş bize edep, adap, uslup öğretmeye kalkıyor, eğitimden, bilimden bahsediyor. Şaka gibi.

Daha önce de dedim senin eğitimli halin buysa ben cahil kalmaya hazırım ve gurur duyarım bundan. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 27 Kasım 2020; 12:24:42 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.