Şimdi Ara

Pandemide hasta sayısındaki ürkütücü artış devam ediyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
4.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CodyTravers

Rakamların hiç bir zaman önemi olmadı ki. Sanki bugün bu kadar insan virüse yakalanmış gibi bir düşünceye kapılıyor millet. Bu sayı, bugün tespit EDİLEBİLEN kişi sayısı sonuçta. Yapılan test sayısı iki katına çıkabilse belki sayı 3e katlıyacak.
    Hastaneler dolmadan atlatabilsek bari..

bunlar viruse yaklanaip tespit edilenler değil, bunlar hastalik belirtileri verenler, pozitif cikanlari aciklamiyorlar.

eve gonderilip evinde olen hastalar var, hastanede yatmasi gereken adami eve gonderirsen hastaneler dolmaz zaten.

• alexander vasilievich A kullanıcısına yanıt
    Ölüm sayıları Avrupa’lı denk ülkelere göre yine çok iyiyiz onlardaki vaka sayısı tespit edebildiklerinin kat kat fazlası. Fransa o kadar önleme rağmen günde 1000 vefat ile gidiyor biz halimize şükredelim.
  • Vaka sayısının hiç bir mantığı kalmadı dünyada Almanya bile 13 bin vaka ile 250 kişi kaybediyormuş bende inandım.

Neredeyse bizim hasta ölüm oranı ile aynı buradan adamların sadece hasta olanlara test yaptığı ortaya çıkıyor. Etrafına bizim gibi test yapınca vaka sayısı deli artar ama yapmıyorlar.
  • ABD örneğinden bu vaka sayısının önemsizliği ortaya çıkıyor.

Adamların kayıp sayısı 3000 iken günde 30000 vaka vardı. Şimdi 2000 bin vaka var günde 2000 vefat var. Demek ki 30 bin iken meğersem 300 bin imiş olayı çıkıyor ki halen kaçırıyorlardır.
  • sniper23 kullanıcısına yanıt
    Maalesef insanımız sayılara odaklanmış durumda, önlem almaya değil. Çevremdeki bir çok insan "yok sayılar doğru verildi, yok eğri verildi" şeklinde kısır tartışmalar içinde. Bu tartışmaların içinde olanlar da "KESİNLİKLE ÖNLEMLERE DİKKAT ETMİYOR!"

Şu aşamada tam sayıların açıklanması bir yana tam sayının tespit edilmesi mümkün değil artık. Sayıların ne olduğuna değil, sayıları nasıl tek ya da haneli rakamlara çekeriz ona bakmamız gerekiyor. Sonuçta devlet ve bakanlık ile ortak noktada buluşacağımız sayılar oralarda.

• gun kullanıcısına yanıt

Ölüm sayısını gerçek mi sanıyorsunuz? Sadece İstanbul'da günlük 150-200 ölüm varken ölüm sayısında çok iyi olunduğunu söylemek ilginç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Ölüm sayıları Avrupa’lı denk ülkelere göre yine çok iyiyiz onlardaki vaka sayısı tespit edebildiklerinin kat kat fazlası. Fransa o kadar önleme rağmen günde 1000 vefat ile gidiyor biz halimize şükredelim.

Hangi halimize? Doğru verilmeyen ölüm sayılarına mı şükredelim? Kendimizi kandıralım yani.

Vaka sayıları verilecek ki önlemler de ona göre alınsın. Vaka sayısı doğru verilmezse, hangi kritere göre mesela okullar açılacak? Hangi kritere göre işyerleri açık kalacak? Hangi kritere göre toplu ulaşımda önlemler alınacak? Bu kadar kolay mı sanıyorsunuz pandemi ile mücadeleyi? Türkiye şu anda çok ama çok kötü yönetiliyor sağlık politikası açısından.

Doğru sağlık politikası verilerin şeffaf bir şekilde açıklanması ile başlar. Sonra doğru düzgün bir bilim kurulu kurulur. O kurul belirleyici olur. Şu anda ekonomi öncelikli yatak kapasitesine dayalı, insan hayatını 2. plana atmış bir politika yürütülüyor. Nerdeyse bütün tedbirler vatandaşın sırtına yüklenmiş. Bu mudur iyi olan?

• Bulunduğumuz yerde her yer kırmızı. Başka anlamadık bu niye kırmızı diye acaba yalan mı derken biraz araştırınca çoğu kişinin virüs olduğu çıktı ortaya. Bende de dün çok ciddi göğüs ve sırt ağrısı oldu. Bugünde bütün kaslarım hafif hafif ağrıyor.

• hiç belirti olmayan kişi nasıl hasta oluyor orasını anlayamadım? haa sahi test pozitif verdi o yüzden. test hastalığı diyelim mi bunun adına?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

hiç belirti olmayan kişi nasıl hasta oluyor orasını anlayamadım? haa sahi test pozitif verdi o yüzden. test hastalığı diyelim mi bunun adına?

Belirti göstermeyen 1 kişi gidip bir düğüne 50 kişiye bulaştırıyor mu? BULAŞTIRIYOR. O 50 kişi evlerine gidip, evdekilere bulaştırıp sayıyı 170' e çıkarıyor mu? EVET. Peki o toplam 170 içinden 7 kişi hayatını kaybediyor mu? KAYBEDİYOR! O 7 kişiden biri sizin yakınınız mı? HAYIR.

Ha o zaman burada forum köşelerinde pozitif olması bir şey ifade etmez diye atıp tutabilirim!

• Belirti göstermiyor test sonucu pozitif ve bunu iş yeri sayesinde öğreniyor . Ha diyeceksin ki test sonucu pozitif olması yanlışlık olabilir ancak bunların antikor testleri de yanılmadi . Yani belirti göstermediği için oraya buraya girip çıkıyor hastaymış gibi izole olmuyor ve bu şekilde bu zincire yeni kişiler ekliyor . Bu şekilde ukala ukala yorum yaptığına göre bu hastalıktan bir yakınını kaybetmemissin sanırım umarım kaybetmezsin de bunu anlamak için .
  • Hastalıktan ölen yakınım yok. ne işyerinde ne de akrabalar arasında kimse yok. "korona olursan görürsün gününü" falan bu muhabbetiniz artık sıktı.

neyse şimdi bu korona planından sonra sırada başka planlar var örneğin yiyecek kıtlığı ve elektrik kesintileri. medyadan habrrerleri sızmaya başladı bile. isteyene link verebilirim, Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü gibi yerlerden link, kendimin değil :)

• Dostum inanmak istediğine inanmakta elbette özgürsün bir şey diyemem düşüncelerine saygı duyuyorum ve son olarak ben kendi çevremde yasadiklarimdan örnek verdim ordan burdan okuduklarımdan değil . İyi forumlar .
  • quote:

Hastalıktan ölen yakınım yok. ne işyerinde ne de akrabalar arasında kimse yok. "korona olursan görürsün gününü" falan bu muhabbetiniz artık sıktı.

neyse şimdi bu korona planından sonra sırada başka planlar var örneğin yiyecek kıtlığı ve elektrik kesintileri. medyadan habrrerleri sızmaya başladı bile. isteyene link verebilirim, Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü gibi yerlerden link, kendimin değil :)

Çok basit bir önerim var ama nedense bundan kaçıyorsunuz.

Pandemi yok değil mi? YOK

Peki. O zaman Covid 19 kliniğine gelin, yatan hastalarla biraz vakit geçirin, maskesiz ve mesafesiz. Fazla da tutmayacağız sizi. 20 dk yeterli.

Sonra eve güle oynaya gider, bakın Covid 19 diye bir hastalık yokmuş diye herkese güzel güzel hava atar ve hatta dünyaya da örnek olursunuz. Belki incelenirsiniz bile. Dünya da sizin sayenizde bu "sözde hastalıktan" kurtulmuş olur.

Ben olsam bu fırsatı kaçırmazdım mesela.

• "İnanmak" değil. Sadece asıl gerçek. Ben inanmak sözünü kullanmam. Asıl gerçeklere bakarım.

Hasta olacak kişi zaten hasta oluyor. Sadece bu plandemi döneminde olduğu için bir PCR testi yapıyorlar ve 1 tek corona molekülü çıksa PCR pozitif ve hastalığın adı korona oluyor sen de yepyeni ve amansız bi salgın var sanıyorsun, tv'ye medyaya bakıyorsun hükümet, dsö, imamoğl vs'den gelen açıklamalar bu sanını doğruluyor ve tüm bunları asıl gerçek sanıp savunuyorsun, hepsi bu :)

• Yok ben kendi gördüğümü ve yaşadığımı söylüyorum senin gibi kaynaklardan öğrenmiyorum bunları bu yüzden benim için en geçerli kaynak kendi gözlemlerim .
  • Evet arkadaş güzel bir öneride bulunmuş.
  • quote:

"İnanmak" değil. Sadece asıl gerçek. Ben inanmak sözünü kullanmam. Asıl gerçeklere bakarım.

Hasta olacak kişi zaten hasta oluyor. Sadece bu plandemi döneminde olduğu için bir PCR testi yapıyorlar ve 1 tek corona molekülü çıksa PCR pozitif ve hastalığın adı korona oluyor sen de yepyeni ve amansız bi salgın var sanıyorsun, tv'ye medyaya bakıyorsun hükümet, dsö, imamoğl vs'den gelen açıklamalar bu sanını doğruluyor ve tüm bunları asıl gerçek sanıp savunuyorsun, hepsi bu :)

Ben de diyorum ki kendinden bu kadar emin olan bir insan, bu şekilde bir deneme için de gönüllü olur.

Tüm dünya için süper bir haber olur. Gerçekler ortaya çıkar.

Evet sorumu bir kez daha soruyorum.

Covid 19 kliniğine gelin, yatan hastalarla biraz vakit geçirin, maskesiz ve mesafesiz. Fazla da tutmayacağız sizi. 20 dk yeterli.

• Öneri? "Hastanede hasta kişileri gör, Korona'ya sende inanacaksın." yolda bazen beni durdurup "eşim hastalaneye kaldırıldı ama hastaneye gidecek taksi param yok" tarzı para isteyen kişiler oluyor, onlara "tamam tamam, al şu 20TLyi git" diye gönderiyorum. o öneriye de aynısını yaparım :) O yüzden öneri sahibini yanıtlamıyorum, ben yanıtlamadıkça para isteyen kişinin kolumdan tutup "eşim valla hastanede taksi parası" demesi gibi oluyor :)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.