Şimdi Ara

Pandawill Türkiye'ye telefon göndermiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dun pandawill den telefon alacaktım ama artık ülkemize gönderiyorlarmış.
    Başka güvenilir siteler var mı?
    6 ay önce telefon almıştım, o zaman göndermişlerdi.
    Ben telefonu düşürdüm, ekran 92 dolar montajı ile yeni telefon parasına geliyor.
    Pay_pal ile alınabilecek güvenli SİTE var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu gumrukde takilma muhabbeti felan nedir.arkadaslar ben cinli sitelerden telefon alicam.param yanar dye korkuyorum.mesela oyuncak ayi nin icine koyup gonderseler skıntı olurmu ? Biraz sacma ama ;) aklima bu geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: ltrg

Bu gumrukde takilma muhabbeti felan nedir.arkadaslar ben cinli sitelerden telefon alicam.param yanar dye korkuyorum.mesela oyuncak ayi nin icine koyup gonderseler skıntı olurmu ? Biraz sacma ama ;) aklima bu geldi

x-ray ile içine bakıyorlar. Metal kutuda olsa bile buluyorlar artık. özel olarak 3D x-ray cihazı almışlar duyumlara göre
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

Bu gumrukde takilma muhabbeti felan nedir.arkadaslar ben cinli sitelerden telefon alicam.param yanar dye korkuyorum.mesela oyuncak ayi nin icine koyup gonderseler skıntı olurmu ? Biraz sacma ama ;) aklima bu geldi

x-ray ile içine bakıyorlar. Metal kutuda olsa bile buluyorlar artık. özel olarak 3D x-ray cihazı almışlar duyumlara göre

Hmm.anladim.kardesim saol.ama bi avrupa ulkesi gbi olamiyoruz.yazik.basimizdaki insanlarin zihin fukaraligi yuzunden ne disaridan bisey alabiliyoruz ne ucuza giyinebiliyoruz.yaziklar olsun ne deyim.sanki bu millet bi seye sahip olmasi mala mulke .varliga erismesini engellemek fakir kalmasini saglamak icin ellerinden ne geliyosa yapiyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

Hmm.anladim.kardesim saol.ama bi avrupa ulkesi gbi olamiyoruz.yazik.basimizdaki insanlarin zihin fukaraligi yuzunden ne disaridan bisey alabiliyoruz ne ucuza giyinebiliyoruz.yaziklar olsun ne deyim.sanki bu millet bi seye sahip olmasi mala mulke .varliga erismesini engellemek fakir kalmasini saglamak icin ellerinden ne geliyosa yapiyorlar.

bence olay öyle değil ama...
    vergiler yüksek, tek sorun bu bence.

engellemek saçmalık, avrupada vergi alıyor birçok ülke. bir arkadaşıma sordurdum, 40 avro vergisi var demişler. Gerekirse onu da verir alırım ben.
    Burda ise 120 lira kayıt, 120 lira bilmem ne vergisi ötv kdv derken telefonun fiyatı iki katına çıkıyor. Vergiler çok yüksek, tek sorun bu.

kimse fakir olmamızı istediğinden değil.

• Ya haklisin ama misal sadece telefon deil.bicok urun hep disarda .turkiyede bulamadigimiz bicok sey var.ben %20 vermeye raziyim devlette yetinsin bununla ne varki ?istedigimi gonul rahatligiyla aliym.kayit denen zimbirti neyin nesi? Her sey vergi biktik yani.

• quote:

Ya haklisin ama misal sadece telefon deil.bicok urun hep disarda .turkiyede bulamadigimiz bicok sey var.ben %20 vermeye raziyim devlette yetinsin bununla ne varki ?istedigimi gonul rahatligiyla aliym.kayit denen zimbirti neyin nesi? Her sey vergi biktik yani.

aynen katılıyorum
    senelerdir vergiler hep bir orana göre alınıyor, ama bu telefonda birden bire 120 tl kayıt ortaya çıktı.
    yırtdışından alacak olsak bir de pasaport kaydı var. hadi hepsini geçtim en sonunda yurtdışından kargo ile almayı da yasakladılar, sanki patlayıcı alıyoruz.
    amaç burda devlete artı bir gelir elde etmek değil bence ithalatcıyı korumak.
    telefona taksit döneminin kapanmasından sonra cari açık nedeniyle böyle bir uygulama yapıldığı bize söylendiğinde Mesut Çevik telefonun cari açıktaki payının %1 den az olduğunu söyemişti.

• Sonuc olarak uyusturucu veya patlayici getirtmiyoz.fiyat olarak ve cesit olarak en uygun urunler hep yurtdisinda madem sen cari bilmem ne diyosun.o zaman dusur vergileri.urunler ucuzlasin hep ulkemizden alalim.daha ne istiyon.hersey vergi bordroma bakiyorum biton kesinti var.e bu maasdan aldigim alisverislerdende benden vergi aliyosun e daha bi bogazimi skip oldurmedikleri kaldi.yazik.yanlis ulkede dogmusum ona uzuluyorum.suan kullandigim.telefon nexus 4 amerikada playstore uzerinden 200 dolara satiliyo.ben gecen sene 1200 e aldim varin hesap yapin.onlarin ekonomisi nye batmiyo.sen bu kadar vergi aliyon ekonomik bataga geciyoda o insan benim verdigim vergi kadar ble vermiyo.ulke bi adim.ileri gittigi yok.ben nye herseyi pahali kullaniyom

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.