Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (805. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Orijinalden alıntı: ArGoDa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ArGoDa

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Bu arada G20E teknosa sitesinde var

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011298&CS_Category=_SBA_854_1662_827_3882&CS_Catalog=_ses_ve_goruntu&T_Category=_PLAZMA_TV854

Gw30 fiyatı da 1899'a düşmüş.

Selamlar,şimdi panasonic neoplazma evlerde vt30 a denk ama 3D özelliği olmayan seri hangisidir?anladığım kadarıyla gw30 yaniliyormuyum?

V30 ama o seri bu sene Türkiye'ye gelecek mi ya da dışarıda çıktı mı bilmiyorum. Gw30 3d'lisi Gt30'dur.

Anladim saolun peki GT30 ile VT30 arasındaki fark nedir? Aradaki fiyat farkına degermi?

Bence değmez. Panel farkı dışında bir farkı yok bildiğim kadarıyla. Muhakkak da orada bir fark vardır ama Vt20 ile gt20 arasındaki fark 30 serilerinde daraldı diyorlar. Her ikisi de 3D. St33, Gt30, Vt30 bütün özellikleri aynı panellerinde bir farklılık dolayısıyla görüntüde.

Edit: St33 kasası da farklıdır.

st33 gt ve vt ye gore daha kalın bı kasaya sahıp ,, beraberınde gozluk veya wıreless adaptor yok

gt30 st33 ten daha ınce vt30 la hemen hemen aynı kasaya ve ıncelıge sahıp arkasında 3 adet sogutucu fan var ,, beraberınde gozluk yada wıreless adaptor yok ,,

vt30 gt30 dan bıraz daha ınce ve cercevesız duz panele sahıp ,, 3 adet fan var ,, 1 adet subwoofer var ,, beraberınde 2 adet gozluk 1 adette wıreless adaptor gelıyor ,,

50gt30 4300 lıra bır adet wıreless adaptor almak ıstersenız panasonıc wıreless adaptor 225 lıra ,, ıkı adet gozluk tanesı 279 lıradan 560 lıra yapar + 225 lıra wıreless adaptor = 785 lıra yapar 4300 lıraya 785 lıra ekleyınce oda toplamda 5.085 lıra yapar ,,, 215 lıra fark verıp 2 adet gozluklu ve 1 adet wıreless adaptoru ıcerınde olan 50vt30 almak daha mantıklı ,,,

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: groll

quote:

Selam üstadlar. Sizlerden iki model için öneri istiyorum üstadlar yorumlarınızı bekliyorum.

ürün 1

Panasonic TX-P50VT30E modeli

Ürün 2

Samsung UE55D7000 modeli

Bu iki ürünü yan yana getirip harici HDD lerden aynı anda aynı filmleri başlattım ve ikisinide takibe aldım görüntü ayarlarını sıfırladım filan. Bu işleri yaparken çevremdeki insanların da görüşlerini aldım

Sorduğum sorular şunlardı

1- Resim kalitesinde hengisi iyi

2- Hangisi daha iyi görüntü veriyor

3- sen olsan hangisini alırsın

Şimdi sorun şu ben pana dan yanayım ama aklıma takılan bi kaç sıkıntı var.

Pananın görüntüsünde anlamadığım ve ayarlarınlada o kadar uğraşsamda çözemediğim puslu bi görüntü samsung a göre tabiki ve sanki samsung daha akıcı gösteriyor gibi geldi resim görüntüleme daha canlı ve etkili ama pana da dediğim gibi soluk, puslu bi görüntü vardı bunun bi sebebi vardır sanırım yada samsung un bu modeli pana ile denk mi değildi onu anlamadım. Sizler ne dersiniz. Arkadaşlarımdan biride ST33e aldı ve çok memlun. bende GT30e ve VT30E arasında gidip gelirken bide Samsung 55D7000 çıktı. Esasında 55VT30e nasıl bide onu sorıyım sizlere onda gözüm var esas boyuttan dolayı ama vatan da yok.

Üstadlar top sizde...

Bazıları ısrarla anlamamak istesede bizim anlatmak istediğimiz bu.Kardeş plazma&lcd panellerin kendine has karakteristlik özellikleri vardır.Plazmalar lcd lere göre daha soluk-doğal-karanlık-detaysız görüntü verirler.Bunuda ayarları oynayarak ,kalibrasyon yaparak değiştiremezsin çalışma mantığıyla alakalıdır. Eğer canlı parlak görüntüden hoşlanıyorsan lcd panellere bak.Kağıt üzerindeki değerlere inanıp tv alırsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin.2 tv yi karşılaştırmışsın içine sineni al ikiside üzmez seni.

Teknosadan yeni geldim, şimdi Vatan'a gideceğim. Dediğiniz gibi plazmalar soluk ancak her plazma soluk değil. Beyaz seviyesi olarak bir led veya lcd kadar yükselemese de genel parlaklık olarak d550 oldukça başarılı. Gw20 kumandası da elime düştü teknosada yine, hd görüntü yakından bile sorunsuzdu ama parlaklık olarak u serisinin veya Samsung'un yanına yaklaşamıyordu. Artı olarak dinamik ayarları koyuyorlar plazmaya ama süs niyetine sanırım. Samsung'da dikkatimi çekmedi, o derece incelemedim de ama pany gw20 ile led lcdler yanyanaydı dinamik ayarlarda plazma duman rengi bir siyah verirken ancak koyu siyah tonlara normal mod, film modu ve thx'de ulaşabiliyordu. Neotion plazmalar sanırım yansımadan yana keyifli bir seyir sunarken öte yandan da parlaklık seviyelerini düşürüyorlar. Bazıları da plazmalar mattır soğuktur bahanesinin arkasına saklanıp gazlıyor bu panelleri. Evet sizin de dediğiniz gibi daha soluk, parlak olmayan renkler var plazmalarda ancak bu neotion olmayan modellerde daha az hissediliyor. Beyaz seviyesi olarak ise plazmadan pek bir şey beklememek lazım...

Arkadaşın sorusuna gelince matlık ile ilgili bütün sorunları zaten tespit etmişsin arkadaşım. Hala soruyorsun ama sorunun esas nedeni gazı almış olman. Öncelikle plazmayı tercih etmen için en önemli neden uzun kullanım ömrü olabilir ve de açılı izlemelerde renk stabilitesi. Gerisi ise bana göre hikaye. Her tv'de olabilen artı ya da eksiler muhakkak vardır. Bunlara girmeye gerek yok. Panasonic neotionın özellikle kalibrasyonla falan rengini açamaz, o solukluğu alamazsın. Zamanla daha da soluklaşması ihtimali de var. Led'in de kendine özgü sorunları var ama canlılık da orada var. Doğal ve mat renkler ile canlı renkler arasında seçimini kendin yapacaksın....

Aman dikkat gazlara gelme. Burada adettir, biraz küçümsemeyle karışık adama "Vividçi misin" diye lakap takarlar, USA Kanada anlatırlar gazı verirler. Cebe paranı da koymuşsan o gazla ayağın yerden kesilir sen karar veremeden gazı verenler senin adına karar vermiş olur...

arkadasım anladıgım kadarıyla magazalara gıdıp testler yapmayı seven bı ınsansın ,,,

sana bı test tavsıyesınde bulunucam ,,,,,

bı magazaya gıt ve panasonıc 55vt30 la samsung 55d8000 ı yan yana koydurabılırsen yan yana koydur ,,,

adamlara ellerınde ıkı tane hdmı cıkıslı olan ve aynı olan full hd kamera olup olmadıgını sor ,, sony canon panasonıc herhangı bırı olabılır full hd ve hdmı cıkıslı ,,,

ıkı tv yı yan yana koydurabılırsen ve ıkı tv ye ayrı ayrı aynı kameralardan baglatabılırsen ,,,, buraya kadar hersey tamam ,,,

yanında 1 adet beyaz sıfır hıc kullanılmamıs bı havlu gotur ama bembeyaz olsun ,,

bundan sonra yanında 1 adet kırmızı domates gotur ,,,

bı tanede bı arkadasına sıyah bı takım elbıse gıydırıp onuda gotur ,,

kameranın bırı 55d8000 e baglı bırıde 55vt30 a

ıkı kameranın onunede odak noktalarına havluyu koy ,, hangı televızyon bakalım sen ordayken cıplak gozle gordugun gıbı havluyu aynı renkte gosterıcek ,,,

daha sonra domatesı koy bakalım hangı televızyon sen ordayken kırmızıyı senın cıplak gozunle gordugun gıbı gosterıcek ,,

en sonunda da sıyah takım elbıse gıydırdıgın arkadasını kameraların karsısına gecır bakalım hangısı senın gozunle gordugun gıbı gercek sıyahları verıcek ,,,,

hatta varsa magazada panasonıcın sıyahlarla ılgılı bı demo vıdeosu var onu seyretmek ıstedıgını soyle ,, japon hatunun bırı elınde samdanla karanlık bı ortamda bı evın korıdorunda yuruyo korıdorun duvarları tugla gıbı cızgılı cızgılı bı malzemeden yapılmıs bakalım 55d8000 de o cızgı cızgı tugla desenlerını gorebılıyomusun ,,aynı vıdeo da sıyah bı kedı karanlık bı ortamda sıyah bı kapının arasından cıkıp bı odaya gırıyo bakalım o kedıyıde 55d8000 de de gorebılcekmısın ,,,,

lcd ve led aynı seyler beyazları daha beyazmıs gıbı gostermesının nedenıde ne panelın kalıtesınden kaynaklanıyor nede televızyonun ıslemcısınden ,,, sadece lcd de arkadakı aydınlatmayı yapan florosan benzerı lambaların sureklı acık ve yanıyor olması aynı sekılde led lambalarında sol ve sag cercevenın yanından sureklı olarak yanıyor olması ve panel boyunca yansıtıcı kullanılması ,,, dolayısıyla bu lambalar sureklı yandıgı ıcın atıyorum kış olımpıyatlarını seyredıyosun ordakı karı lambalar sureklı yandıgı ıcın oldugundan daha beyaz goruyosun ,,,

ama bu lambalar sureklı yandıgı ıcın sıyah sahnelerde de ne oluyor panel kararmıyor takım elbıselı bırının elbısesını sıyah yerıne daha acık tonlarda daha mat tonlarda goruyosun ,,,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clinteastwood1981 -- 28 Temmuz 2011; 3:30:10 >

• değerli arkadaşlarım yeni PDP lerin ömürleriylen alakalı ne düşünüyorsunuz..bunlarınkidemi kısa LCDve LED lere göre..
  • Konuları takip edersen 100.000 saat deniyor..Güne,aya yıla vurursan baya bir sene yapıyor :) Bu teknolojik ilerleme ile zaten 5 yıl kalmaz en kral Tv çöplük olur bence
  • SELAM HERKESE

ACIL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CEVAP YAZARSANIZ BUGUN GIDIP ALICAM LUTFEN

BEN BURDA YENIYIM. PANASONIC ALMAYI DUSUNUYORUM.BEGENDIGIM MODELLER

P42GW30E 1680 TL

P42V20E 1760 TL

P42GT20E 1720 TL

fiyatlaRI BUNLAR . HANGISINI ALMAMI TA VSIYE EDERSINIZ.
    Bu aradA FIYATLAR TEKNOSADAN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

değerli arkadaşlarım yeni PDP lerin ömürleriylen alakalı ne düşünüyorsunuz..bunlarınkidemi kısa LCDve LED lere göre..

Teorik olarak günde kaç saat izleyeceksen 100.000'i o rakama böl sonra o bulduğun rakamı 365'e böl. O kadar sene.

Günde 1 saat: 273 sene 11 ay.
    Günde 2 saat: 136 sene 11 ay.
    Günde 4 saat: 68 sene 6 ay.
    Günde 6 saat: 45 sene 7 ay.
    Günde 8 saat: 34 sene 2 ay.
    Günde 10 saat: 27 sene 3 ay.
    Günde 12 saat: 22 sene 10 ay.
    Günde 24 saat: 11 sene 5 ay.

Bu kadar uzun süreler izlenebileceğini iddia etmeleri ise hayal gibi. TV'nin hiç bir yerinde sorun çıkmazsa izlenebilecek maksimum süre bu herhalde. 10 sene de bence iflas eder günde 7-8 saat izlense de. Bu 100.000 saat ömrü herhalde fosforla alakalı verilmiş ama diğer arıza yapabilecek parçalar arıza yapmazsa geçerlidir sanırım.

• SELAM ENGINGUNAYDIN !!!!!!!! TAVSIYEN NE?

SELAM herKESE

ACIL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CEVAP YAZARSANIZ BUGUN GIDIP alICAM LUTFEN

P42GW30E 1680 TL

P42V20E 1760 TL

P42GT20E 1720 TL

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir3458

değerli arkadaşlarım yeni PDP lerin ömürleriylen alakalı ne düşünüyorsunuz..bunlarınkidemi kısa LCDve LED lere göre..

Kadir sen daha panel almadınmı kardeşim

++
    PDP=100bin saat
    TFT-LCD=60bin saat

diye verilen "hileli" süre yalnıştır!

1-PDP ler yeni nesil(2007 ve sonrası) 40-60bin saat "kabul edilebilir" Contrast/Brightness ortalama performans
    düzeyi olarak gider!
    Ancak PDP ler özellikle rakım(yükseklik),bağıl nem den çok ciddi etkilenirler!!!
    Örneğin PDP ler için 2000 metre üstünde kullanmayınız/kullanılamaz uyarıları vardır! veya kullanılırsa risk teşkil
    eder veya daha tehlikeli risk etme riskleri vardır v.s

Günümüz PDP Modülleri ana bazda 2 gruba ayrılır,ama üretici teknolojisi bazında ise 5-6 tipe ayrılır;ancak bunların
    Japonya da olanların çoğu kapanmıştır günümüzde(veya sadece USA/Canada/Japan/Avustralya için özel üretim
    panelleri hariç!!) ve 90 lardan başlayarak elimizde PDP konusunda ve TFT-LCD konusunda ciddi ve tutarlı datalar
    mevcuttur,kısaca PDP ler "NEC" tekniğinde olanlar(sadece Pio lardır bunlar+özel üretim paneller,bunlarda bahsettiğim
    yukarıdaki ülkeler içindir)en uzun ve hatasız performanslı olarak 35-40bin KM yi geçebiliyor ama sonrası zor

Diğer tüm PDP Modül tekniklerinde ise 20-30bin KM başarılı sayılır,sonrası çok çok zor!

2-PDP ler için verilen 100bin KM veya TFT-LCD ler için verilen 60bin KM hilesi;
    Burada kastedilen sadece şudur(teknik olarak veya bir Dava söz konusu olursa!!) ışık kaynağı olarak güç ve panelin
    o anda verdiği çalışma durumudur;bu şu demektir contrast düşmüş,brightness bitik hale gelmiş,renkler nanay olmuş
    v.s v.s ama ekran bir görüntü geliyormu;evet geliyor ama işte öyle bir görüntü geliyor;o zaman ne demekmiş;
    bu PDP 100bin KM gidiyor

Bizim elimizden ne PDP ler geçti ne LCD ler geçti 10bin/20bin de bu değerlerin çok ciddi azaldığı veya özellikle LCD olarak
    10bin de ciddi çuvallayan gibi veya 25-30binde tamamen çaptan düşen PDP ler gibi v.s v.s

Burada MARKA önemli değildir;zaten Modülleri belli sayıdaki üreticiler üretiyor!!

3-Eldeki tek somut Modül örnekleri ise(90 lar sonundan itibaren)

A-PDP olarak Pio lar(bunlar NEC tabanlı ve özel geliştirilmiş teknikle diğer rakiplerinden çok ciddi uzun ömürlüdür)

B-TFT-LCD olarak ise Sharp lar diğer tüm Modül lerden(IPS/VA tipli) "performans ömrü" olarak çok ciddi daha uzun ömürlüdür!
    kısaca diğer rakiplerinden bu konuda iki katı ortalama uzun ömürlü performansları vardır,ayrıca diğer tabanlı tüm Modüller
    bu konudaki teknikleri Sharp tan Lisans alarak üretim yapabiliyorlar!

++
    Sonuç olarak hem pratik hem teorik hemde teknik açıdan bakılınca bir PDP Modülün,Sharp dahil diğer tüm TFT-LCD Modüllerinden
    yaklaşık iki kat daha uzun "performans ömrü" vardır!!! ayrıca "normal ömür" olarak ise ortalama 2-3 kat daha uzun ömürlüdür
    TFT-LCD lere göre PDP ler

4-Ayrıca ömre etki eden çevresel faktörler ve panel ayarlarıda çok ciddi etkendir!
    Örneğin bir TFT-LCD panelini sürekli DYNAMIC Mode ile izleyenle MOVIE Mode izleyen arasında yine
    yaklaşık 2 kata yakın gibi bir ömür kısılığı söz konusudur,bu durum özellikle PDP lerde çok daha fazladır,Dynamic
    ile Normal/Movie mode larda izlenmesi durumuda ömre çok daha fazla etki eder ve süreyi ciddi düşürür!

5-Eskiden fosfor gazı takviyesi v.s gibi işlemler yapılırdı veya bazı Baord/Invert.Buffer/TB gibi ama bunlarda hiç bir işe yaramazdı
    ne dün nede bugün

VE en önemlisi bir panel bu kadar uzun süreli zaten hiç bir şartta gitmez vede zaten bir sürü sebebten gidemez!
    Ayrıca bir panel 60bin veya 100bin KM gitse,bütün üreticilerin dükkanlarını kapatmaları lazımdı,hatta şuanda çoğuda
    kapanmış olurdu!!

>>Size tavsiyem panellerinizi çok fazla kullanın;özellikle PDP leri ve kısa sürede fazla KM yaptırın hem BIP için hemde
    kendinizi kısıtlamamak için aynı durum LCD içinde geçerlidir!

Süreyi "kısarak" ömür uzamaz!!!!

>>Vede en önemlisi;bu teknolojiyi yapanlar/geliştirenler/üretenler v.s senden-benden-bizden çok daha "uyanık" adamlardır
    sanırım ne demek istediğimi anladınız!

Saygılar

CAN++

• SELAM ALBANI

P42GW30E 1680 TL

P42V20E 1760 TL

P42GT20E 1720 TL

• SAYIN PANASONICILER ILIRI GELENLERI
    LUTFEN CEVAP BEKLIYORUM TEKNOSA SAAT 2200 DA KAPANIYOR
  • quote:

Orijinalden alıntı: KARARSIZ 23

SELAM HERKESE

P42GW30E 1680 TL

P42V20E 1760 TL

P42GT20E 1720 TL

42gw30 fiyatını nereden aldınız ?? yada bu fiyat pesinmi yoksa taksitli fiyatımıdır 1900 asagı bulamadım ben internet ortamında teknosanın sitesinde dün 1900 düsmüstü simdi tekrar baktım 2099 a cıkmıs sizde 1680 yazmıssınız kafam karıstı gw30 taksitli 1680 ise kosa kosa gidiyorum ben teknosaya

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperenugur -- 28 Temmuz 2011; 21:05:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperenugur

quote:

SELAM HERKESE

P42GW30E 1680 TL

P42V20E 1760 TL

P42GT20E 1720 TL

42gw30 fiyatını nereden aldınız ?? yada bu fiyat pesinmi yoksa taksitli fiyatımıdır 1900 asagı bulamadım ben internet ortamında

iyi forumlar

SELAM alperenugur

BU FIYATLARI TEKNOSADAN ALDIM . AMA MAGAZA FIYALARIDIR

BUGUN POSTA GAZETESINDE TEKNOSA ILANI VARDI. ALTTA KUCUK HARFLERLE PANASONICLERDE %20 INDIRIM VAR DIYORDU. BENDE ARADIM EVET VA DEDILER . ANLADIGIM KADARIYLA INTERNET SITESINDE NE FIYAT VARSA ONDAN % 20 DUSUYORSUNUZ VE MAGZA FIYATI OLYOR.

• AYRICA PESIN FIYATINA BONUSA AXESS 12 TAKSIT ,
  • SELAM KIMSE

BANA CEVAP VERMIYECEK MI?
    CEVAP GELINCE YARIN GIDICEM. CUNKU KIMSE YARDIMCI OLMAI MAGZA KAPANDI
  • quote:

quote:

SELAM HERKESE

P42GW30E 1680 TL

P42V20E 1760 TL

P42GT20E 1720 TL

42gw30 fiyatını nereden aldınız ?? yada bu fiyat pesinmi yoksa taksitli fiyatımıdır 1900 asagı bulamadım ben internet ortamında teknosanın sitesinde dün 1900 düsmüstü simdi tekrar baktım 2099 a cıkmıs sizde 1680 yazmıssınız kafam karıstı gw30 taksitli 1680 ise kosa kosa gidiyorum ben teknosaya

iyi forumlar

Teknoloji mağazalarının çalışanlarıda buralara yazıyor :)

Belki o rakamları yazan arkadaş milleti teknosaya koşturmak için yazmıştır :)

Kaç gündür takip ediyorum ilk kez dündü sanırım teknosa sitesinde G20E panny adı geçiyor ama oda stok yok var yazsa direk atlıcam üzerine :) (1499) tl diğerleri zaten ondan daha pahalı herkes biliyor

• SEVGILI VIRTUAL FROG

BEN TEKNOSA CALISANI DEGILIM . SADECE KENDIME 3 PANASONICTEN BIRINI ALMAK ISTIYORUM . VE UZMAN OLANLARIN FIKIRLERINI ALMAK ISTIYORUM. AYRICA

BUGUNUN POSTA GAZETESINI AL BULABILIRSEN.ORADA EN ALLTA YAZIYOR UFAK HARFLERLE YAZIYOR.

http://www.bestkartne.com/teknosadan-varsin-yukselsin-kurlar-teknosada-surekli-indirim-var-kampanyasi-kampanya-15125.html

BU SAYFADAN DA BAKABILIRSIN.

AMA LUTFEN PANASONICI BILENLERDE BIRI HANGISINI TAVSIYE ETTIGINI YAZARSA COK SEVINIRIM.

• artık yarın anlarız ne kacırdıgımızı
  • quote:

artık yarın anlarız ne kacırdıgımızı

ALPERENUGUR

DAHA YENIYIM NASIL SANA OZEL CEVAP VERECEGIMI BILEMIYORUM ONUN ICIN BURDAN YAZDIM.

HIC BIR SEY ALMADIM , CUNKU KIMSE CEVAP VERMEDI SORUMA, BENDE YARINI BEKLICEM EGER BIRISI CEVAP VERIRSE O NA GORE HAREKET EDECEGIM.
  • quote:

SELAM ALBANI

P42GW30E 1680 TL

P42V20E 1760 TL

P42GT20E 1720 TL

bunların en iyisi V20e. GT20E 3 boyutlu. GW30E ise 2011 panel. V20E kapalı kutu veya az kullanılmış teşhir ise tercih edilmeli. 3 boyut düşünürseniz GT20E'yi, yeni model tv düşünürsenic GW30E tercih edebilirsiniz.
  • merhaba,

bugun 42E30E kurulumu yapıldı. birkaç saatlik kullanım için birşey diyemem ancak genel hatlarıyla memnunum diyebilirim. zaten çok hızlı verdiğim bir karardı fazla araştırma yapmadım.

bu modeli kullanan arkadaslar tecrubelerini paylasarak digiturk ya da uydu için iyi performans aldığı ayarları paylasabilir misiniz? ne gibi ayarlar yapmalıyım, nelere dikkat etmeliyim?

bunun yanında panel ince ve askı aparatı da gayet ince olduğu için duvara astığım panel elimdeki hdmi kabloların kafası biraz uzun oldugu icin önde kaldı, led paneller için duvara asmada nasıl bir hdmi kablo kullanmalıyım, bas kısmı kısa ya da katlanan modelleri paylasabilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 803804805806807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.