Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (803. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.743
Cevap
178
Favori
1.750.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerempek

quote:

Orijinalden alıntı: SKIPPER84

valla indirimleri bekleyemeden dün akşam abime 42u30e alıverdim 1200TL ye...sanırım daha aşağısını da görmez bu tv....

açıkçası bu fiyata bundan daha ıyısını almak mumkunmudur bılemıyorum....Dolar ve euro bu aralar aldı başını gitti valla....

Herkese panasonic aldırmaya başladım bu aralar....

kuzende c2 abimde u30 bende g20.....

o zaman şu u30 ile g20'yi bir karşılaştır da görelim sana zahmet :))

tabii ki elimden geldiği kadar incelerim.yalnız benim tv 400km yaptı.şu anda istediğim ayarlarda kullanıyorum.bu tv için 2 hafta açılma süresi var...

mağaza teşhirinde ise ilk dikkat çeken fark ekrandaki grimsi tonlama...g ya da v serisi hariç diğer panasonicler hep böyle grimsi duruyor.sanırım

panel üzerinde ekstradan bir katman daha var alt serilerde.o yuzden mağazada insanın g serisinden aşağısını alası gelmiyor ama eve gelince yanyana duran

tvler olmayınca dert edecek bir mesele de kalmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: denixex

burn-in olmasın diye , tv yi kapatmadan 5-10 dakka kadar tv ye karıncalı görüntü vermek iyi olur mu ?

sd yayınları normal , filmleri sinema modunda izliyorum , ps3 alınca onuda oyun modunda oynarım.

birde bir şey sormak istiyorum ; çoğu filmde altta ve üstte siyah boşluklar var bunları nasıl yok edebilirim ? (zoom işe yaramadı)
    bazı kanallarda da oluyor bu boşluklar ama mesela trt1 de de çok oluyor ayarlardan 16:9 değilde otomatik seçince o boşluğu dolduruyor ama filmde onu uygulayamadım.(otomatik modda izliyorum bende bir sorun olmaz değil mi ?)

teşekkürler.

2.35:1 ya da 2.40:1 oranlı filmler ki bunların çözünürlükleri genelde 1920x800 ya da 1280x540 şeklinde oluyor.kumandadan zoom2 seçeneği ile

ekrana tam oturtursun.bu seçenekle filmde sağdan soldan kesmeler yapıyor alttan üstten kesme yapmıyor. diğer zoom seçenekleri bu konuda işe

yaramıyor maalesef.sende benim gibi filmi izlemeden önce çözünürlüğüne bakarsın önceden.

not:1920x800 yaklaşık değerdir.yapılan ripe göre 1920x806-1920x810 gibi değerlerde olabiliyor.

• Burda panny S30E alan kullanan varmı fiyatı iyice dip yapmış !
  • Engin sana cevabını verdim,artık başımı ağrıtma!

Sen kendine Pany lerin ne kadar sümüklü olduğuna dair bir başlık aç ve oradan kafana göre takıl!
    Bu başlığı gelipte milletin aldığı paneller ile alay etme,bir sürü şey saçmalıyorsun ama hikaye yazdıkların!
    Kimsenin ilgisini çekmiyor bunlar,aç bir başlık oradan her bir şeyi salla konu hk.veya başka şeyler hk.

++
  • quote:

@albani teşekkürler Can hocam

tv yi açtım kanal d yi de açtım zoom 3 yaptım hiç logo falan kalmadı , sabah akşam çalışsın dursun , maksat km yapmak (zoom3 de görüntü kötü oluyor ama nasıl olsa izlemiyorum)

birde intellegent frame diye bir şey var onu açık mı tutayım kapalı mı ?

teşekkürler.

Deniz merhaba

IFC yi OFF yap+(bu sistem Pany de stabil çalışmamaktadır!!!)fazla ihtiyacında olmaz!

judder/drop-out dediğimiz genelde takılmaya yönelik işlemlerde devreye giriyor ama,içerik hızına
    kendisini tam oturtamıyor! ya daha hızlı yadada yavaşlatıyor,ama genelde hızlı kareye sebeb oluyor/olabiliyor!

Ancak 1080p/24Hz içeriklerde ise(harici kaynaklardan);"24p Smooth Film" ayarını ON yapıyorsun,bu arada harici kaynak
    çıkışıda mutlaka 24Hz olarak ayarlanmalıdır!!!

Not;bazı panellerde(Marka önemli değil) 24fps film işlemesi sorunlu olur veya tam işleyemez v.s(örneğin PC/PS3/Xbox v.s gibi)
    senin panelde de böyle bir durum olursa o zaman harici kaynaktan 50/60Hz seçersin,takılma veya benzer bozulmalar
    olmaz veya min.seviyeye iner v.s

++
    CAN

• Teşekkürler hocam

Birde ayarlarda süper çözünürlük diye bir şey var onu kapalı mı tutayım ? Ayarların çoğu kapalı zaten . Birde 24p smooth filmi nerden değiştireceğimi bulamadım + hdd yi nasıl 24p olarak ayarlarım ?

teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alexdesouza.10 -- 26 Temmuz 2011; 13:00:17 >
  • quote:

Teşekkürler hocam

Birde ayarlarda süper çözünürlük diye bir şey var onu kapalı mı tutayım ? Ayarların çoğu kapalı zaten . Birde 24p smooth filmi nerden değiştireceğimi bulamadım + hdd yi nasıl 24p olarak ayarlarım ?

teşekkürler.

Deniz senin panel G2x değilmi???

Menu>>Setup>>Other Settings;24p Smooth Film;ON/OFF(diğer msg da yazdığım durumlarda ona göre ayarlıyorsun)

Menu>>Setup>>Other Settings;Resolution Enhancer;OFF yap(bu normalde SD lerde etkendir!)HD lerde ise format 16;9/zoom da etkendir
    sen OFF yapıyorsun(şimdilik) 500/1000KM den sonra kafana göre ayarlarsın ama MID ten yukarıda çıkma!!

++

Bu arada özellikle bir sürü kişi eMail atıp BIP(rodaj) sürecini soruyorlar hala
    Pio/Pany ve diğer bazı başlıklarda 125 defa yazdım!!

-200KM olayını kim çıkardı yaw bunuda defalarca izah ettim;ben fix tarife 200KM diye bir şey demedim,sadece belli bir
    marj içinde hem KM yi verdim hemde süresini verdim!!

-USA da 10 sene kadar önce 100/150KM denirdi ama bu sürede hiç bir şey olmadığı görülünce 200-500KM arasına çıktı mesafe
    daha sonra 1000-1500KM ye çıktı mesafe!

-Bu arada bazı BIP programcıları çeşitli medialar ürettiler ve bunların süresini genelde 150/200KM gibi ayarladılar!ancak buradaki işlem
    teknik olarak çok farklı idi ve daha doğru bir BIP süreci bununla oluyordu(ancak bu her Marka panelde;Pio/Pany/Samy/LGE)
    hatta her ebatta ve seride modelde v.s farklı sonuçlar veriyor!!!

PDP lerin teknik yapısı gereği renklerin oturması ve resim kalitesi için belli bir süreye ihtiyaç vardır(Pio dahil)burada işin espirisi
    bu mesafeyi çok kısa sürede kat etmekten geçmektedir!!

Örneğin ilk 200Km yi 3 ayda yaparsanız olmaz vede hiç bir esprisi kalmaz veya 6 ayda hiç olmaz gibi!

Örneğin BIP programlarıda işte buna göre hazırlanmış ve içerik panel hiç kapanmadan 7-9 gün içinde tamamlanmaktadır,ancak bu
    pratikte çoğusu için oldukça zordur!!

Sonuç olarak bizim tavsiyemiz,mümkün olduğunca bu süreyi siz pratik bir biçimde çabuk geçmenizdir,buda panelin ilk günlerde uzun süreler
    açık kalmasıyla olur,ancak sürekli zap ve retention a yatkın işlemlerin yapılmaması gerekiyor!!!

Netice itibarıyla bütün bu işlemlerin bir garantisi veya şöyle olur böyle olacak gibi özel durumlarıda yoktur,siz zaten bir süre sonra
    panelin resim kalitesini anlayacaksınız(tabi bu oluşum ne kadar panelde oluştuysa)

++

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 26 Temmuz 2011; 13:27:18 >

• quote:

quote:

burn-in olmasın diye , tv yi kapatmadan 5-10 dakka kadar tv ye karıncalı görüntü vermek iyi olur mu ?

sd yayınları normal , filmleri sinema modunda izliyorum , ps3 alınca onuda oyun modunda oynarım.

birde bir şey sormak istiyorum ; çoğu filmde altta ve üstte siyah boşluklar var bunları nasıl yok edebilirim ? (zoom işe yaramadı)
    bazı kanallarda da oluyor bu boşluklar ama mesela trt1 de de çok oluyor ayarlardan 16:9 değilde otomatik seçince o boşluğu dolduruyor ama filmde onu uygulayamadım.(otomatik modda izliyorum bende bir sorun olmaz değil mi ?)

teşekkürler.

2.35:1 ya da 2.40:1 oranlı filmler ki bunların çözünürlükleri genelde 1920x800 ya da 1280x540 şeklinde oluyor.kumandadan zoom2 seçeneği ile

ekrana tam oturtursun.bu seçenekle filmde sağdan soldan kesmeler yapıyor alttan üstten kesme yapmıyor. diğer zoom seçenekleri bu konuda işe

yaramıyor maalesef.sende benim gibi filmi izlemeden önce çözünürlüğüne bakarsın önceden.

not:1920x800 yaklaşık değerdir.yapılan ripe göre 1920x806-1920x810 gibi değerlerde olabiliyor.

Sen "FILM" ci isen;bozma resmin original formatını kenar barlar bırak boş kalsın!

Zoom da Film izleme

• evet hocam tv 50g20

diğer ayarlar kısmında sadece şunlar var

intellegent frame creation
    süper çözünürlük
    oto bekleme
    enerji tasarrufu
    16:9 resim üstü tarama
    zaman dilimi

bunlardan da sadece 16:9 resim üstü tarama açık diğerleri kapalı .
  • @albani hocam,

evet film konusunda bayağı bi merkalıyım ama plazmada boşluklardan çekindiğimden ne yazıkki zoom2 ile izliyorum 16/9 olmayan filmleri....

gerçi bu şekilde sadece sağdan soldan kesiyor görüntüyü.kesinlikle basıklaştırma ya da şişirme yapmıyor.şu anda 400km yi aştım siyah bantlı izlememin

sakıncası yok diyorsanız artık zoom yapmayacağım....ne dersiniz?

bu arada bende 24p smooth film ile ilgili bi ayar bulamadım g20 de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAYOKAN84 -- 26 Temmuz 2011; 13:22:13 >
  • quote:

Selam üstadlar. Sizlerden iki model için öneri istiyorum üstadlar yorumlarınızı bekliyorum.

ürün 1

Panasonic TX-P50VT30E modeli

Ürün 2

Samsung UE55D7000 modeli

Bu iki ürünü yan yana getirip harici HDD lerden aynı anda aynı filmleri başlattım ve ikisinide takibe aldım görüntü ayarlarını sıfırladım filan. Bu işleri yaparken çevremdeki insanların da görüşlerini aldım

Sorduğum sorular şunlardı

1- Resim kalitesinde hengisi iyi

2- Hangisi daha iyi görüntü veriyor

3- sen olsan hangisini alırsın

Şimdi sorun şu ben pana dan yanayım ama aklıma takılan bi kaç sıkıntı var.

Pananın görüntüsünde anlamadığım ve ayarlarınlada o kadar uğraşsamda çözemediğim puslu bi görüntü samsung a göre tabiki ve sanki samsung daha akıcı gösteriyor gibi geldi resim görüntüleme daha canlı ve etkili ama pana da dediğim gibi soluk, puslu bi görüntü vardı bunun bi sebebi vardır sanırım yada samsung un bu modeli pana ile denk mi değildi onu anlamadım. Sizler ne dersiniz. Arkadaşlarımdan biride ST33e aldı ve çok memlun. bende GT30e ve VT30E arasında gidip gelirken bide Samsung 55D7000 çıktı. Esasında 55VT30e nasıl bide onu sorıyım sizlere onda gözüm var esas boyuttan dolayı ama vatan da yok.

Üstadlar top sizde...

Bazıları ısrarla anlamamak istesede bizim anlatmak istediğimiz bu.Kardeş plazma&lcd panellerin kendine has karakteristlik özellikleri vardır.Plazmalar lcd lere göre daha soluk-doğal-karanlık-detaysız görüntü verirler.Bunuda ayarları oynayarak ,kalibrasyon yaparak değiştiremezsin çalışma mantığıyla alakalıdır. Eğer canlı parlak görüntüden hoşlanıyorsan lcd panellere bak.Kağıt üzerindeki değerlere inanıp tv alırsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin.2 tv yi karşılaştırmışsın içine sineni al ikiside üzmez seni.

• quote:

@albani hocam,

evet film konusunda bayağı bi merkalıyım ama plazmada boşluklardan çekindiğimden ne yazıkki zoom2 ile izliyorum 16/9 olmayan filmleri....

gerçi bu şekilde sadece sağdan soldan kesiyor görüntüyü.kesinlikle basıklaştırma ya da şişirme yapmıyor.şu anda 400km yi aştım siyah bantlı izlememin

Skipper&Deniz

>>içerik 24Hz olursa bu aktif olur!!! aksi halde göremezsiniz tabiki
    bunun yerine IFC görünür,24Hz içerikte ise onun yerine bu geliyor!

HD 1080p/24Hz ext.kaynaklı sinyal gelmesi gerekiyor,zaten bunun haricinde 24Hz işinize yaramazki!

++
    Skipper;sende bizim gibi "FILM" ci isen sakın filmin org.formatını bozma,yoksa seni Film Klübünden atarız ona göre
    Zoom2 ile film izleyen adamı ayağından asıyoruz

Filmide ara vererek izlersin daha heyacanlı olur,2 film peş peşe izleme!!
    Sen şöyle bir 3/5yüz KM daha yol yap bu şekilde

++

• Arkadaşlar gw20 ve g20 den birisini alacağım.Aralarında çok az fiyat farkı var.
    GW20http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-p42gw20e-full-hd-106cm-plazma-tv,-1920x1080,-600-hz,-5-mil:1,-4xhdmi,-usb,-tx-p42gw20e/productdetails.aspx?I_ID=52499

G20 http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-p42g20e-full-hd-106cm-plazma-tv,-1920x1080,-5.000.000:1,-600-hz,-4xhdmi,-tx-p42g20e/productdetails.aspx?I_ID=44161

Belirtilen özelliklerine göre GW20 de dahili hd uydu alıcı,G20 de ise wireless ethernet varmış.Ben GW20 düşünüyorum sizce bunun uydu alıcısı kullanışlı mı? Yoksa g20 alıp HD teledünya mı bağlatmalıyım?

• can abi saygılar

ben haftaya dönüyorumm kathrein912 uyduu aclıcınısı aldık ve şimdi kullanıyoruz digerr gerekşili bilgileride
    tf den buldum gelince bakarım hayırlısıyla
    abi çok teşekküürler ediyorum gerçekten süper bir alet humaxtan sonra bzim urada kulandığım bana daha iyi geldi
    sdler çok iyi hdler süper hocam kasası filan muhteşem cihaza bakınca kalite akıyorr abi
    ayrıca geçen hafta bahseettiğim pana 55vt30 bugün aldık ve az evvel kuruldu ilk sana yazıyorum can abi
    aldık bunuda sanırım memlekete getirteceğim diğer eve ama şimdi
    bizim dayıoğlu kullanıyor
    abi tv aynen yazdığın gibi tek kelimeyle süper biz aten hd izliyoruzz 3d denedik vt20 lerden daha iyi bu kesin abi
    sende biliyorsun bu tv de görüntü kalitesi daha iyi ayrıca evde 50vt20de var onu şimdi melihe verip 55vt30 alıyorlar

abi çok teşekkürler dönnünce sana alo diyeceğim

can abi toshiba için dediğin yere gittim geçen hafta ama damlar hiç bir şey bilmiyor sende daha çok bilgi var
    yahu tv yi çıkaracakmısınız diye soruyorum veya bu modelmi diyorum onuda cevaplamadııılar

abi selamlar saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: allpromises

Arkadaşlar gw20 ve g20 den birisini alacağım.Aralarında çok az fiyat farkı var.
    GW20http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-p42gw20e-full-hd-106cm-plazma-tv,-1920x1080,-600-hz,-5-mil:1,-4xhdmi,-usb,-tx-p42gw20e/productdetails.aspx?I_ID=52499

G20 http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-p42g20e-full-hd-106cm-plazma-tv,-1920x1080,-5.000.000:1,-600-hz,-4xhdmi,-tx-p42g20e/productdetails.aspx?I_ID=44161

Belirtilen özelliklerine göre GW20 de dahili hd uydu alıcı,G20 de ise wireless ethernet varmış.Ben GW20 düşünüyorum sizce bunun uydu alıcısı kullanışlı mı? Yoksa g20 alıp HD teledünya mı bağlatmalıyım?

uydu alıcısı süper özellik, ayrıca gw20de de kablo tuner var, düşünme gw20 al, uydu alıcısı ile dsmart hd tavsiye ederim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

neredeyse yüzde 90 televizyon kanallarının, muhtemelen dsmart ya da digiturk, seyredileceği ailemin evine 42 ya da 46 GW30 almak istiyorum. LCD panellerde rahat edemeyeceklerini düşündüğümden PDP e yöneliyorum.

diğer bir yandan da daha küçük bir odaya da 32" ya da 37" almam istiyorum, bunda da yaşça büyük ailemin menülerde karışıklık yaşamaması için yine Panasonic modellerinden seçmek istiyorum.

SD ve tv kanalları için şu anda en iyi seçenek, f/p açısından ve birçok dlna, internet tv, mkv vs özelliklerinin de kullanılmayacağını düşünürsel 46GW30 mudur?

32 ya da 37 ekran seçiminde E30E nasıl bir tercihtir?

tartışmalar arasında benim konuma hiç yorum alamadım :(

bugun vatanbilgisayar kampanyasından
    L32E3E ve L37E30E aldım. 42GW20 yi de bankada yaşadığım problemden dolayı alamadım yarın alacağım.

şimdi gelip kontrol ettiğimde ise L37E30 ile L42E30 arasında 150 TL civarında fark olduğunu gördüm, sadece 150 TL ilave edip L42E30 almam daha iyi olur mu yoksa L37E30 da kısmen daha iyi performans mı alırım?

aynı şekilde 42GW20 ile de 42E30 arasında da az bir fark var. burn in vs uğraşmayıp bunu da 42E30 a çevireyim mi? çünkü hem burnin süresini ayarlayamayacak ailem hem de kesin izler bırakarak kullanıcak :)

yorumlarınızı duymak isterim. teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EliasGS -- 26 Temmuz 2011; 15:37:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

@albani hocam,

Skipper&Deniz

>>içerik 24Hz olursa bu aktif olur!!! aksi halde göremezsiniz tabiki
    bunun yerine IFC görünür,24Hz içerikte ise onun yerine bu geliyor!

HD 1080p/24Hz ext.kaynaklı sinyal gelmesi gerekiyor,zaten bunun haricinde 24Hz işinize yaramazki!

++
    Skipper;sende bizim gibi "FILM" ci isen sakın filmin org.formatını bozma,yoksa seni Film Klübünden atarız ona göre
    Zoom2 ile film izleyen adamı ayağından asıyoruz

Filmide ara vererek izlersin daha heyacanlı olur,2 film peş peşe izleme!!
    Sen şöyle bir 3/5yüz KM daha yol yap bu şekilde

++

yok zaten bi gecede bi film yetiyo bana...o halde iki saatlik bir filmi bi gecede üç oturum yaparak izlemek en iyisi olacak sanırım...bir de THX mode ve Cinema Mode

için ideal ayarlar alabilirsem sizden çok memnun olurum.....

• selamlar,

bir sorum olacak sadece merakımdan

bir panelde rodaj süresi boyunca dikkatsiz davranıp herhangi bir ayarı kısmasak, "burn in" olayına maruz kalma olasılığımız nedir acaba? vt30 serisi panel kullanıyorum kullanıcı klavuzunu inceledim ancak bu konuda hiçbir uyarı yok yani üreticiler resmiyete dökmüyorlar sanırım bu durumu, bunun nedeni kendilerine güvenle mi yoksa biraz kulaklarının üzerine yatmalarıyla mı alakalıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: groll

quote:

Selam üstadlar. Sizlerden iki model için öneri istiyorum üstadlar yorumlarınızı bekliyorum.

ürün 1

Panasonic TX-P50VT30E modeli

Ürün 2

Samsung UE55D7000 modeli

Bu iki ürünü yan yana getirip harici HDD lerden aynı anda aynı filmleri başlattım ve ikisinide takibe aldım görüntü ayarlarını sıfırladım filan. Bu işleri yaparken çevremdeki insanların da görüşlerini aldım

Sorduğum sorular şunlardı

1- Resim kalitesinde hengisi iyi

2- Hangisi daha iyi görüntü veriyor

3- sen olsan hangisini alırsın

Şimdi sorun şu ben pana dan yanayım ama aklıma takılan bi kaç sıkıntı var.

Pananın görüntüsünde anlamadığım ve ayarlarınlada o kadar uğraşsamda çözemediğim puslu bi görüntü samsung a göre tabiki ve sanki samsung daha akıcı gösteriyor gibi geldi resim görüntüleme daha canlı ve etkili ama pana da dediğim gibi soluk, puslu bi görüntü vardı bunun bi sebebi vardır sanırım yada samsung un bu modeli pana ile denk mi değildi onu anlamadım. Sizler ne dersiniz. Arkadaşlarımdan biride ST33e aldı ve çok memlun. bende GT30e ve VT30E arasında gidip gelirken bide Samsung 55D7000 çıktı. Esasında 55VT30e nasıl bide onu sorıyım sizlere onda gözüm var esas boyuttan dolayı ama vatan da yok.

Üstadlar top sizde...

Bazıları ısrarla anlamamak istesede bizim anlatmak istediğimiz bu.Kardeş plazma&lcd panellerin kendine has karakteristlik özellikleri vardır.Plazmalar lcd lere göre daha soluk-doğal-karanlık-detaysız görüntü verirler.Bunuda ayarları oynayarak ,kalibrasyon yaparak değiştiremezsin çalışma mantığıyla alakalıdır. Eğer canlı parlak görüntüden hoşlanıyorsan lcd panellere bak.Kağıt üzerindeki değerlere inanıp tv alırsan hayal kırıklığına uğrayabilirsin.2 tv yi karşılaştırmışsın içine sineni al ikiside üzmez seni.

Teknosadan yeni geldim, şimdi Vatan'a gideceğim. Dediğiniz gibi plazmalar soluk ancak her plazma soluk değil. Beyaz seviyesi olarak bir led veya lcd kadar yükselemese de genel parlaklık olarak d550 oldukça başarılı. Gw20 kumandası da elime düştü teknosada yine, hd görüntü yakından bile sorunsuzdu ama parlaklık olarak u serisinin veya Samsung'un yanına yaklaşamıyordu. Artı olarak dinamik ayarları koyuyorlar plazmaya ama süs niyetine sanırım. Samsung'da dikkatimi çekmedi, o derece incelemedim de ama pany gw20 ile led lcdler yanyanaydı dinamik ayarlarda plazma duman rengi bir siyah verirken ancak koyu siyah tonlara normal mod, film modu ve thx'de ulaşabiliyordu. Neotion plazmalar sanırım yansımadan yana keyifli bir seyir sunarken öte yandan da parlaklık seviyelerini düşürüyorlar. Bazıları da plazmalar mattır soğuktur bahanesinin arkasına saklanıp gazlıyor bu panelleri. Evet sizin de dediğiniz gibi daha soluk, parlak olmayan renkler var plazmalarda ancak bu neotion olmayan modellerde daha az hissediliyor. Beyaz seviyesi olarak ise plazmadan pek bir şey beklememek lazım...

Arkadaşın sorusuna gelince matlık ile ilgili bütün sorunları zaten tespit etmişsin arkadaşım. Hala soruyorsun ama sorunun esas nedeni gazı almış olman. Öncelikle plazmayı tercih etmen için en önemli neden uzun kullanım ömrü olabilir ve de açılı izlemelerde renk stabilitesi. Gerisi ise bana göre hikaye. Her tv'de olabilen artı ya da eksiler muhakkak vardır. Bunlara girmeye gerek yok. Panasonic neotionın özellikle kalibrasyonla falan rengini açamaz, o solukluğu alamazsın. Zamanla daha da soluklaşması ihtimali de var. Led'in de kendine özgü sorunları var ama canlılık da orada var. Doğal ve mat renkler ile canlı renkler arasında seçimini kendin yapacaksın....

Aman dikkat gazlara gelme. Burada adettir, biraz küçümsemeyle karışık adama "Vividçi misin" diye lakap takarlar, USA Kanada anlatırlar gazı verirler. Cebe paranı da koymuşsan o gazla ayağın yerden kesilir sen karar veremeden gazı verenler senin adına karar vermiş olur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engunaydin -- 26 Temmuz 2011; 19:07:37 >

• arkadaşlar merhaba,

bugün Vatan Bilgisayar'ın kampanyasından 32E3E ve 42E30E. yarın almak için de 1 adet 42GW20 ayırttım. kartımdaki günlük kullanım sıkıntısından dolayı bunu da yarın kampanya fiyatından vereceklerini belirttiler.

samsung forumlarında da sordum burada da sormak isterim çünkü çok araştıramayıp hızlı bir alışveriş yaptığım için huzursuzum biraz.

sizce 42E30E yerine 40D6000 mi tercih etmeliyim. elbette bu forumda iki modeli karşılaştırmış arkadaşlar vardır. marka olarak samsung a bir turlu ısınamasamda bu iki modelde hemen hemen aynı fiyata samsung 3D özelliği ile geliyor. ancak öncelikle karşılaştırdığım panel ve yayın kalitesi 3D ikinci planda.

42E30E ve 40D6000 i karşılaştırabilir misiniz? şayet samsung daha başarılı bir panel derseniz iade edip 40D6000 ile değiştirmek istiyorum.
  • 
Sayfa: önceki 801802803804805
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.