Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (312. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.718
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok geçmiş olsun ,acil şifalar diliyorum..
  • murat kardeş..seni tanımasamda hislerini anlayabiliyorum..lakin bukadar üzüntü içersinde bile burda yardımcı olman bile burdaki arkadaşlara verdiğin değeri gösteriyor...ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM DOSTUM...oktay
  • Murat kardeş, yeni okudum.Allah acil şifalar versin dostum, çok üzüldüm.Umarım kısa zamanda eski sağlığına kavuşur kayınpederiniz.Tekrardan geçmişler olsun.

Kursad abi px80 ıcın verdıgın ecnebi ayarları çok faydalı oldu.Kafamda iyice şekillendi.px80 de karar kıldım artık.Sadece fiyat düşmesini yada güzel bir kampanya bekliyorum.Oranları hemen bir kağıda yazdım çok yardımcı olacak bana ilerde.Teşekkürler yeniden
  • murat dostum

kayınpederine geçmiş olsun,allah sağlık şifa versin.umarım daha iyiye gidiyordur.
    saygılar.
  • Murat Bey,
    Kayınpederinize geçimş olsun.
    Acil şifalar dilerim.
  • Murat kardeşim,
    Kayınpederine çok çok geçmiş olsun.
    Acil şifalar dilerim.
  • arkadaşlar ne diyeceğimi bilemiyorum. Çok teşekkür ederim düşünceleriniz için. İnsanın kendini en yalnız en çaresiz hissettiği zamanlardır bunlar. desteğiniz için teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bozelmas
    Kursad abi px80 ıcın verdıgın ecnebi ayarları çok faydalı oldu.Kafamda iyice şekillendi.px80 de karar kıldım artık.Sadece fiyat düşmesini yada güzel bir kampanya bekliyorum.Oranları hemen bir kağıda yazdım çok yardımcı olacak bana ilerde.Teşekkürler yeniden

Hadi hayırlısı bozelmas kardeşim,
    Yine de kendi gözlerinle incele eğer imkan bulabilirsen,
    Selamlar...
  • hifi forumda px80 alanlarin bazlarinda yine ayni böyle hata var. ve cogu yine yesillik hatasindan sikayetci.
    http://de.youtube.com/watch?v=lVw_VvFcV1U

bu linki koydular http://www.th42px80.co.uk/phosphor-trail.php

ilk iki resim premieere-hd

ölü pxel cikti onda

murat bey, gecmis olsun ve acil sifalar diliyorum.

• @TrabzonReady,

Verdiğin linkte anlatılan rainbow effect (yeşillenme diye tabir ettiğin) aslında sadece PX80'lerin bir sorunu değil. Genel olarak plazmalar ve DLP projeksiyonlara özgü bir durum. Mesela ben daha önce kullandığım DLP projeksiyonda bundan muzdariptim. 300 cm diyagonal perdeyi seyrederken kafayı bir uçtan bir uca hızla hareket ettirdiğimde bunu farkedebiliyordum. Tarif etmesi zordur. Bunu yaptığınızda sanki perdede gökkuşağı gibi kıvılcımlar görüyor olursunuz. Benzer durum plazmalarda da vardır. Özellikle büyük ekranlarda ve yakından seyrederken farkedilebilir.

Şimdi bir de şöyle bir durum var. Bu rainbow effect denen olayı herkes göremez. Bazı gözler buna hassastır, bazıları farkedemez. Projeksiyonda benim farkettiğim bu durumu evdekilerden ve misafirlerden kimse farketmedi mesela. Plazmalarda bunu farketmek daha da zordur. Gözünüz buna hassassa ve büyük bir plazmayı yakından seyrediyorsanız farkedebilirsiniz.

50 inch Pioneer plazmamda ben yakından seyretsem de bu efekti farkedemiyorum.

Gelelim utubetaki PX70 videosuna. Eğer gerçekten bu derece bir yeşillenme varsa siyah beyaz hareketli görüntülerde durum felaket demektir ve bu durum basit bir rainbow effectin ötesinde bir durumdur. Ama bana sanki abartılı bir video gibi geldi. Belki de bozuk bir panele ait bir görüntüdür. Eğer gerçekten bu derece bir sorun varsa bu tvden uzak durulmalı. Video çekimine bu kadar net yansıyan bir problem gözle çok daha fecaat görülür. Ama öyle olsa idi PX70 kullanan arkadaşlar şimdiye kadar bunu farkederdi diyorum.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akseaus -- 5 Nisan 2008; 20:22:49 >

• Fosfor parlama/patlaması/izi v.s

Panny lerin 80 lerinde özellikle siyah/beyaz da bu bariz değilse bile vardır,genelde bütün PDP lerde olabilir,tipik
    bir olaydır,ancak okuduğum bir kaç yabancı yorumda 80 lerde bunun görülmediği şeklinde idi!

Basit bir önleme olarakta Contrast değerinin azaltılması+ortam ışığının biraz arttırılması+uygun izleme mesafesi(biraz uzak gibi)!
    Siyah-Beyaz kaynaklardan kaçma! gibi

Bunlar tabiki tam bir önlem değildir!
    Selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadays

divx mi hadi Allah kolaylık versin

eninde sonunda divxlerden gına gelecek ve hd-rip olayına gireceksin o zaman da pv7 aldığına bin pişman olacaksın iş işten geçmiş olacak imkanın varsa pv70 hatta px80 al aynı kampanya ile px80 3299X0,80= 2639 ytlye gelir ki değer mi dersen kesinlikle değer

hiç olmazsa pv70 al

niye pv7 alanlar bin pişman olacakmış lütfen açıklayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hkas

quote:

Orjinalden alıntı: sadays

divx mi hadi Allah kolaylık versin

eninde sonunda divxlerden gına gelecek ve hd-rip olayına gireceksin o zaman da pv7 aldığına bin pişman olacaksın iş işten geçmiş olacak imkanın varsa pv70 hatta px80 al aynı kampanya ile px80 3299X0,80= 2639 ytlye gelir ki değer mi dersen kesinlikle değer

hiç olmazsa pv70 al

niye pv7 alanlar bin pişman olacakmış lütfen açıklayın.

sadays bahsetmiş zaten, HD-Rip veya PC kullanımı olayına gireceksen 7F serisi üzebilir. Şöyleki, VGA yani D-Sub (15pin) girişi olmadığı için bağlantıyı sadece HDMI giriş üzerinden yapabiliyorsunuz. Başka dönüştürücüler var ama onlar bildiğim kadarıyla kötü sonuçlar doğurdu. Bir de harici bir cihaz var ama o da 200YTL civarında. Ayrıca onu deneyen olmadı heralde bizim forumda, yabancı forumlara da merak edip bakmadım. HDMI bağlantı için de en verimli bağlantı tarzı mümkünse direk HDMI-HDMI ki hala yaygınlık kazanmadı ama artıyor. Ya da DVI-HDMI dönüşümü. PC'ler için problem yok. Ekran kartları çok uzun zamandır DVI çıkışlı geliyor zaten. DVI-HDMI dönüşümü bir şekilde yapılarak (1-2 yöntem var) bağlantı yapılır. Anakartları üzerinde HDMI çıkış olanlar var (Her ne kadar tam lezzet vermeselerde). Ama elinizde laptop varsa o noktada sıkıntı başlayabilir çünkü DVI olan laptoplar orta ve üstü seviye laptoplarda var. Yeni bir laptopunuz yoksa büyük ihtimalle yoktur. HDMI ise yeni yeni koyuluyor.

7F'yi PC/Laptop bağlantısıyla görmedim ama yukarda bahsettiğim sorunları yaşamayacaksanız veya hiç bu tarz bağlantı yoluna gitmeyecekseniz düşünülebilir, ama yeni seri çıkmışken yeni serinin gelmesi muhtemel tüm modellerinin gelmesi ve incelemelerinin (bizzat veya forumdan) görülüp ona göre karar verilmesi iyi olur diye düşünüyorum.

En gıcık aşamadasınız, plazmanızı aldığınız akşamın rahatlığı harikadır.

Kolay gelsin...

• benim bu plazma isine girisim yeni

su sekilde bir sikintim var

bugun sivas besiktas macini izliyorken daha iyi fark ettim

sivasin sahasi biliyoruz ki kotu , renk degisimleri ve farkli zemin yapisi nedeniyle bi takim testleri yapmak icin guzel

sorun su

kamera durdugu anda zemini cok detayli , canli ,guzel gorebiliyorum

ama kamera hareket ettigi anda zemine baktigimda o guzel goruntu bi anda bulaniklasiyor .. hareket kesildiginde tekrar net bir resim aliyorum
  • @Akseaus
    o verdigim linki birisi px80 bölümde ekled hifi frumda. sikayet cok ama anladigimm kadariyla tv lerde sikayetci olanlar genellkle forumda yazar yani azinliktan bile az? px80 bölümde yine o px70 videosunu ekleyerek "benim px80 de ayni böyle hata var" dedi.
    aslinda cok istiyorum px80 almaya cünkü yeni nesil. sammy q91 den felaket memnunum ama degistirmeliyim. ayrica px80 kontrastlarda biraz sacmalimis gibime geldi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: TrabzonReady

@Akseaus
    o verdigim linki birisi px80 bölümde ekled hifi frumda. sikayet cok ama anladigimm kadariyla tv lerde sikayetci olanlar genellkle forumda yazar yani azinliktan bile az? px80 bölümde yine o px70 videosunu ekleyerek "benim px80 de ayni böyle hata var" dedi.
    aslinda cok istiyorum px80 almaya cünkü yeni nesil. sammy q91 den felaket memnunum ama degistirmeliyim. ayrica px80 kontrastlarda biraz sacmalimis gibime geldi?

Sevgili TrabzonReady,

Ben o videonun gerçekten abartılı olduğuna inanıyorum. PX70 ya da PX80 siyah beyaz görüntüde bu kadar vahim bir sonuç veriyorsa bu televizyonları kimse almaz, almamalı da. Belki bir nebze böyle bir sorun vardır ama o videodaki kadar olduğunu sanmam. Aynı videodaki gibi sorunu olduğunu söyleyenler de direkt iade etsinler bence panellerini.

Q91'in yerine PX80 alma düşüncenle ilgili naçizane yorumum ise şu: Q91 güzel bir tv. PX80'in ona fazla bir avantaj sağladığını düşünmüyorum. Mutlaka değiştirmek istiyorsan PZ80/85'e yönelebilirsin. Ya da almanyadaki fiyatları ve dolayısıyla fiyat/performans oranları daha uygun olabilir, kurolara yönelebilirsin.

Selamlar.

• benim tv burda su an 800eu. px80 ise 900eu.
    kurolar pahli yaa milyoner olsam bile bu parayi bu devirde hele almanyada bir tv ye vermem.
    http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/787551_-pdp-428xd-pioneer.html

px80 degissem demek o kadar fark olmaz. yeni samsung serileri cikacakmis beklesemmi? px80 de vreal3 ve kontrastlara aklim takildi.

bencede sizin dediginiz gibi o video da görülen problem her tv de olamaz belki problemli panel yakalayanlar var ama bu her markada var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jujuuu

benim bu plazma isine girisim yeni

su sekilde bir sikintim var

bugun sivas besiktas macini izliyorken daha iyi fark ettim

sivasin sahasi biliyoruz ki kotu , renk degisimleri ve farkli zemin yapisi nedeniyle bi takim testleri yapmak icin guzel

sorun su

kamera durdugu anda zemini cok detayli , canli ,guzel gorebiliyorum

ama kamera hareket ettigi anda zemine baktigimda o guzel goruntu bi anda bulaniklasiyor .. hareket kesildiginde tekrar net bir resim aliyorum

yayın ama en önemlisi gözün algılaması ile alakalı birşey jujuuu,
    başka bir konu ile örneklendirmek gerekirse, göz yanlış hatırlamıyorsam 30Hz ve altını seçebiliyor. Yani 50Hz olarak çalışan bir florasan lambanın pır pır şekilde yanması onun içindeki hareketin (cıva buharı mı ne vardı) 30Hz seviyelerine düştüğünü gösteriyor.

Daha gerçek bir örnek vermek gerekirse, çok hızlı değil 20-30km/h hızla giden araçta başını tam sağa çevir, gözünü tam karşıya sabitle, ne görüyosun???
    bulanıklık... Hiçbirşey seçemezsin

• ayni goruntuyu 576i degil de 720 p de diji plusta filan izleme sansim olmasini isterdim

o zaman yayin mi tv mi sorunlu anlardim

ama malesf bunu test etmek olasi degil ..

576 i ile 720 p arasinda hatri sayilir bir fark var

bana sanki o bulaniklik , normalde orjinal olmayan bir strec goruntudeki bozulmalar gibi gozume carpiyor

keske ekranin kenarlarina cizgi koyup 4:3 te baksaydim ..

bu tip tv lere diji plus sartt dedigin gibi
  • area dvd forumda biri pz85 lerin resimini eklemis. sanirim ventilator var bu tv de, bana gelmez bu tv cünkü evde sigara icin cook.

Common Interface

• 
Sayfa: önceki 310311312313314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.