Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (314. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

50 ile 100 fark ediliyor ..

ama ordaki marj 1 e 2

85 e 100 arasinda ise 1 e 1.15 gibi ortalama ..fark edilemez ..
  • Yani bu özellikler için pv 80 mi alınır . yoksa Q91 mi ?

Bir de her ikisi için en uygun fiyatı nerde bulabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: jujuuu
    nedir o sehpanin ederi ? resimleri var .. bir arkadas bana icon sitesinden onu bakip 490 milyon demisti .. etcegini sanmiyorum

Muhtemelen o arkadaş benim ben mahalli piyasada o civarda satıldığını söyledim. satıcı düz 450 ytl olur demişti,belki 400 e bile alınabilir ancak mağaza sadece pionner satıyor ..şahsi fikrim dandik bir ürün gibi düşünmüyorum..
    belkide taşrada olduğumdan çok fazla seçme-görme şansımız olmadığından böyle bir fikir beyan ettim
    saygılar....
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: scoler

quote:

Orjinalden alıntı: sadays

evet aynı ürün px80de dvb-t var karasal digital yayın tuneri

O zaman bana fikir verebilirseniz sevinirim

Geçen gün PV 80 i teknosada gördüm sadece teknosanın getirdiğini söylediler .

Açıkcası Q 91 alıcaktım ama bu özellikleri görünce aklım karıştı epey , Satıcı şu an en iyi plasma budur diyebiliyor rahatlıkla pinoerr kuronun bile üstüymüş ve hatta fiyatı görünce çok şaşırmışlar (peşin 2,900 ytl)

Ne diyorsunuz ?

1- dinamik kontrast oranı 500000/ 1
    2- 100 HZ
    3- 100000 Saat kullanım ömrü
    4- o.oo1 ms tepkime süresi
    5- Hd uyumlu sd kart okuyucu
    6- 24p sinema modu
    7- full hd işlemci var dedi satıcı

dogru ayni urun .. karasal tuner var pxte ama bi ise yaramaz .. mesela kablolu digital e gecince ise yarar mi gibi dusunurseniz cvp liyim ,yaramaz .. cunku dvb-t ... dvb-c olsaydi ise yarardi .. sd kart okuyucu ? e yani bilgisayarin yoksa resim oynatma programi da var , fena olmaz ..

ama artik hemen hersey kamera vs tv ye baglaniyor zaten .. cok ise yaramaz o da pratikte..

CI slotu var .. ama sadece karasal tuner ile acilmasi beklenen yayinlarda ise yariyor , yani ben modullu lig tv kullaniyorum , o anlamda para etmiyor, sebeblerini teknik olarak bir dost aciklamisti ust sayfalarda .. .. sanirim tunere butunlesik calisan bir modul yuvasi oldugu icin ve uydu yayinlardinda tuner olayi receiver tarafindan halledildigi icin olsa gerek ..

kontrast degeri belli asamanin uzerinde zaten cok fark etmiyor benim gozumde .. 100 hz nin fark etmedigini iddia edemem cunku 50-100 secimi var , yakina gidip de beyaz agirlikli bir ps3 yayininda titreme var 50 de ,100 de kesinlikle yok .. ben bu 100 hz nin abartildigini savunanlardandim ama gordum ki hataliymisim

tepki suresi zaten crt ve plazmalarda bi sorun degil , lcd icin bi faktor o sadece ..

24p sinema modu diye bir mod yok .. o sadece normal film cekimi olan saniyede 24 kareyi bir anda ekrana tam uyumla gosterebiliyor demek , gostermeyen plazma yoktur heralde

full hd islemci isi de zaten hepsinde olan bi dalga .. yani var mi ki 1080p yayin verince "yok ben bunu gosteremem" diyen ... ek ozellikler degil bunlar .. ekrandaki noktacik sayisi 1024 768

peki bu kadar anlatiyorum , ben ne aldim , px80 ... niye ? fiyati makul ..

24p desteği çok karışık ve zorlu bir konu. Bunun ile ilgili ana başlığa mı başka bir yere detaylı bilgi vermiştik. Bu işin hasını kurolar yapıyor, 1080p24, 72hz olarak aynı kareleri 3 kere tekrar ederek gösteriyor, Pal bölgesi panasoniclerine 1080p24 gönderirseniz mantıken 60hz'de 3:2 tekrar ile göstermesi lazım. Denemedim, deneyen arkadaş varsa paylaşırsa sevinirim.

Ayrıca herhangi bir playerdan veya uydu receiverdan gelecek 1080i60 sinyalde aksak kadensli film materyalinin aslında 24p orjinli olduğunu anlayıp, 3:2 şeklinde indirgeyerek deinterlace etmesi anlamına da geliyor. Burada olan tv yayını 1080i50 olduğundan bu bizim için tv sinyalinde çok hassas bir konu değil. 1080p24'ü 1080i60 şeklinde ileten playerlar için ise hassas bir konu.
  • 1366 ya 768 ekran ne plazmalar var piyasada

42 liklerden ?
  • Arkadaşlar herkeze merhaba, yeni seri pana'ların 50 inç leri ne zaman gelecek bilen varmı.Teknosada 42 sini gördüm görüntü oldukça iyiydi.Kontrast bakımından diğerlerinden hemen sıyrılıyordu.50 inci oldukça etkileyici olabilir. Kuro ile arasında kaldımmm.
  • quote:

arkadaşlar px80de hdmi bağlantılı pc olayını biraz daha kurcaladım denedim görüntüyü oturtmayı başardım ancak görüntü hdmi üzerinden 1024X768 de 1:1 pixelmapping yapamıyor ve görüntü tatmin edici olmaktan uzak arkadaş bir d-sub (vga) kablo bulamadı o yüzden analog bağlantıyı deneyemedim ancak şunu söyleyebilirim ki hdmi bağlantılı pc üzerinden hd-rip izlemek isteyenler başka alternatiflere yönelsin

Mode: Cinema
    Picture: 93
    Brightness: 63
    Color: 45
    Tint: +3
    Sharpness: 0
    Temp: Warm
    Everything else: OFF
    Black Level: Light

Sadays,
    Yukarıdaki ayarlarını verdiğim, ecnebi 50PX80 kullanıcısı -çözünülürlük 1366*768 olsa da yine de fikir verir bize diye düşünüyorum- dostumuz, dvi to hdmi bağlantıdan elde ettiği görüntü kalitesinden çok memnun olduğunu yazmış, hatta daha önce kullandığı lcd'den daha memnun kaldığını belirtmiş -özellikle hıznı sahneler içeren oyunlarda- ve demiş ki;
    "720p çözünülürlüğü ayarladım grafik kartından. Evet! Overscan vardı ancak çok kötü değildi çünkü başlangıç barının sadece 1/3'ünü görebiliyordum plazma ekranında. Bunların ötesinde, WOW! Görüntü harikaydı, çok çok temizdi"...
    Speed Racer trailer, Team Fortress 2 ve Trackmania Nations oynamış. Hepsi için, görüntü kalitesinden bahsederken "muhteşem" ve "harika" gibi ünlemler kullanmış...
    Yine Team Fortress 2 oynarken birazcık "green fringing" yakalamış ancak bunun sorun olmadığını çünkü bu fosfor izini görmek için çaba sarfettiğinde farkedebildiğini söylüyor. Bu arada konu açılmışken;
    Bu sorundan, genellikle tüm plazmalar için bahsedilir hatta lcd'ye meyilli olup da plazma kararsızlığı yaşayan kullanıcı adaylarının burn-in ile beraber en büyük endişesidir. Ancak bu sorunu farkedebilmek için -tabii üst seviyelerde değilse- bu fosfor izini aramak lazım, genellikle de oyunlarda, sağa veya sola hızlı hareketlerde farketmek daha kolaydır. Hatta bazıları, bu sorunu farkedebilen kullanıcılar için "lanetlenmiş olanlar" şeklinde şaka yollu tanımlamalar da kullanıyorlar; farkedilmesinin zorluğunu belirtmek için.
    Pc bağlantısı üzerinden kullanacak arkadaşlar, bizzat yerinde bağlantı yapıp inceleyip farkedebilirse ve de rahatsız olurlarsa, o vakit farklı markalara yönelsinler derim. Tabii şu da var ki; herhangi marka/model plazmada ortaya çıkan bu sorun, aynı modele ait her plazmada aynı seviyede olacak gibi bir şart yok; kiminde farkedelemiyecek kadar az, kiminde kabul edilebilir seviyede, kiminde ise "sorun" olarak nitelendirilebilecek kadar üst seviyelerde olabilir, bu da kullanıcı adayı arkadaşlarımızın aklında olsun...
    Sözün özü;
    Yukarıdaki görüntü ayarlarıyla tekrar bir dene bakalım fırsat bulabilirsen, sonucu da paylaşırsan sevinirim,
    Selamlar...
  • px80 almayı düşünüyorum fiyat olarak ankarada 2800 - 2700 arası bi fiyat dolaşıyo
    bugün mavi de gezerken samsung 42C91 modelini gördüm 2080 ytl fiyatı vardı
    açıkcası tipik bi ev kullanıcısı olarak ben şunu düşündüm ve size sormaya karar verdim
    800 ytl fark verip px80 almam için ne sebep olabilir
    sadece panasonic olduğu içinmi yeni bir panel olduğu içinmi yada ne bileyim
    kullanmayacağım bi kaç özellikten dolayımı bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın :)
    gerçekten 1 aydır tv almak için uğraşıyorum ve kafam iyice karışmış durumda

edit : bu arada mavideki arkadaş 42C91 i şöyle tv böyle tv diye överken
    42px80 almayı düşünüyorum dedim ve adam abi şimdi o modeli düşünüyosan bizde yok ama bence onu al dedi buda ayrı bi olay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkanust -- 7 Nisan 2008; 22:25:30 >
  • 80 serisini göremedim henüz ama bendeki 70F'yi almadan önce doğal olarak diğer markaların konularını da okuyodum, modellerini araştırıyodum. 42Q91 modelini inceliyodum, onun yazılarını okuyodum. Yalnız ne zaman o konu başlığına baksam Samsung'la alakalı kötü bişeler çıkıyodu. Servisten şikayetçi olanlar, görüntüden memnun olmayanlar. Zaten en son "Top sorunsalı" diye bi başlık açtılar. İyice elemiştim. O konunun sonuna da bakmadım ne oldu diye. Panasonic'te de problem yaşayan arkadaşlar oldu ama hepsinin değişimi falan yapıldı, müşteri memnuniyeti 10 puan. Ben samsung cep telefonumu alırken bile çok korkmuştum, bişe olursa kim uğraşacak diye... Bunu da değerlendirmek lazım. Samsung modelleri E91, C91, Q91 olarak geçiyor. C91 orta kalite oluyo (kendi içinde)

quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

px80 almayı düşünüyorum fiyat olarak ankarada 2800 - 2700 arası bi fiyat dolaşıyo
    açıkcası tipik bi ev kullanıcısı olarak ben şunu düşündüm ve size sormaya karar verdim
    kullanmayacağım bi kaç özellikten dolayımı bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın :)

42px80 almayı düşünüyorum dedim ve adam abi şimdi o modeli düşünüyosan bizde yok ama bence onu al dedi buda ayrı bi olay
  • Bir de hangi amaçla kullanacağınızı yazarsanız daha iyi yönlendirilirsiniz. Kullanmayacağınız özelliklere, aşırı büyük ebatlara gereksiz para ödemeyin...

digiturk falan mı kullanacaksınız? PC bağlıcak mısınız? Bluray-PS3-HDDVD falan bağlıcak mısınız? Ses sistemi? Bağlantı sayısı? Bağlantı şekilleri? İzleme mesafesi falan filan bunlar önemli.
  • beni de samsungtan sogutan o top sorunu muydu neydi

o kadar solendi ki ..
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bozelmas

jujujuu dostum hepsiburada.com dan gelecek olan sehpan geldimi? Belki hepsiburada.com dan px80 almak isteyen arkadaşlara sehpa hakkındaki yorumların yardımcı olabilir.Ölçüleri,kalitesi vs. bilgileri olarak.

yada gold tan %25 indirimli sadece tv yi alacak olanlar belki senin istemediğin sehpa ile ilgilenebilirler satmayı düşünüyormusun?

gelmedi .. gelecegini zannetmiyorum ... gelirse sorulari cvp larim ..

nedir o sehpanin ederi ? resimleri var .. bir arkadas bana icon sitesinden onu bakip 490 milyon demisti .. etcegini sanmiyorum

sevgili kardeşim bu sehpaya ne çok taktın benim samsung bayii bir arkadaşım var cumartesi çayını içmeye uğradım gördüm iconn'u senin sehpaya çok benziyordu ama modeline bakmadım vallahi taş gibi sehpa bir de bedava aldığın düşünülürse üstünde bu kadar durma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 8 Nisan 2008; 11:33:20 >
  • başka konuda bi arkadaş bendeki divx player'ın fotolarından rica etti varsa diye, şu an işte olduğum için dedim plazmayı ilk aldığım zamanki fotoların olduğu sayfayı gönderiyim. Sayfa numarasını unutmuştum. Tarihi bulana kadar ileri geri giderken yazıları da okudum. Çok enteresan şeyler var yaa. Ne aşamalardan geçmişiz Neyseki o zamanlar geçti.

Bu arada iki öngörü dikkatimi çekti yazıları okurken, kürşad HD-DVD-rom'ların çıktığını söylemiş bi ara, yayılacağını tahmin etmiş ama HD-DVD çöktü

bi de bizim doktordu heralde demişki bana "bak tokyo mokyo borsaları gidiyo, alacaksan acele et"
    ulen acele ettirdiniz 1 ay sonra sabriaga 3680'e aldı

şaka bir yana emeği geçenlere tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tarkanust

px80 almayı düşünüyorum fiyat olarak ankarada 2800 - 2700 arası bi fiyat dolaşıyo

Dün akşam px80 i çıplak gözle ilk defa inceledim.Yanında samsung un c91 modeli vardı.Benim tavuk karası gözlerim bile kontrast farkını çok iyi seçti.Pana da siyahlar daha siyah samsungta daha açıktı.Hemen yanlarında pio vardı. Pio 6.500 ytl pana 3.270 civarıydı.Samsung daha düşüktü parası, tam hatırlamıyorum.Ama ben px80 i çıplak gözle çok beğendim.Hemen yanlarında pv70f vardı.Psikolojikmiydi anlamadım ama pv70 den daha iyi görüntü veriyordu px80.Ben çok beğendim.Arkadaşlar 2-3 gün içersinde alıyorum px modelini en sonunda :)

Ankara'da gold pc varmıdır bilmiyorum, ben Bursadayım.11 Nisan' a kadar bonus'a %25 indirim+10 taksit yapıyorlar. TV 2400/10 'a yani ayda 240 ytl ye geliyor.Bence gold'a bir uğra derim.Tipini şeklini, görüntüsünü ve fiyatını çok beğendim px80 nin.26 nisanda düğünüm var, o tarihten sonra fotolar görüşlerimi burdan aktarmaya çalışacağım.Emeği geçen herkese teşekkürler.Airman abim git bi incele px80'i eminim sende beğeneceksin çıplak gözle.

bu arada tarkanust imzandaki sinekmidir karıncamıdır, yarım saatte üflemekten nefesim kesildi, meğerse imzanmış, monitörü elleyince farkettim, çok güldürdün burda kendime, alacağın olsun :)
  • ben de olsam px80 alırım ancak arkadaşın tipik ev kullanıcısı ibaresi ile demek istediği net değil sadece tv izlemek amacındaysa c91 haydi haydiye işini görür
  • quote:

Orjinalden alıntı: kursad_75

quote:

arkadaşlar px80de hdmi bağlantılı pc olayını biraz daha kurcaladım denedim görüntüyü oturtmayı başardım ancak görüntü hdmi üzerinden 1024X768 de 1:1 pixelmapping yapamıyor ve görüntü tatmin edici olmaktan uzak arkadaş bir d-sub (vga) kablo bulamadı o yüzden analog bağlantıyı deneyemedim ancak şunu söyleyebilirim ki hdmi bağlantılı pc üzerinden hd-rip izlemek isteyenler başka alternatiflere yönelsin

Mode: Cinema
    Picture: 93
    Brightness: 63
    Color: 45
    Tint: +3
    Sharpness: 0
    Temp: Warm
    Everything else: OFF
    Black Level: Light

Sadays,
    Yukarıdaki ayarlarını verdiğim, ecnebi 50PX80 kullanıcısı -çözünülürlük 1366*768 olsa da yine de fikir verir bize diye düşünüyorum- dostumuz, dvi to hdmi bağlantıdan elde ettiği görüntü kalitesinden çok memnun olduğunu yazmış, hatta daha önce kullandığı lcd'den daha memnun kaldığını belirtmiş -özellikle hıznı sahneler içeren oyunlarda- ve demiş ki;
    "720p çözünülürlüğü ayarladım grafik kartından. Evet! Overscan vardı ancak çok kötü değildi çünkü başlangıç barının sadece 1/3'ünü görebiliyordum plazma ekranında. Bunların ötesinde, WOW! Görüntü harikaydı, çok çok temizdi"...
    Speed Racer trailer, Team Fortress 2 ve Trackmania Nations oynamış. Hepsi için, görüntü kalitesinden bahsederken "muhteşem" ve "harika" gibi ünlemler kullanmış...
    Yine Team Fortress 2 oynarken birazcık "green fringing" yakalamış ancak bunun sorun olmadığını çünkü bu fosfor izini görmek için çaba sarfettiğinde farkedebildiğini söylüyor. Bu arada konu açılmışken;
    Bu sorundan, genellikle tüm plazmalar için bahsedilir hatta lcd'ye meyilli olup da plazma kararsızlığı yaşayan kullanıcı adaylarının burn-in ile beraber en büyük endişesidir. Ancak bu sorunu farkedebilmek için -tabii üst seviyelerde değilse- bu fosfor izini aramak lazım, genellikle de oyunlarda, sağa veya sola hızlı hareketlerde farketmek daha kolaydır. Hatta bazıları, bu sorunu farkedebilen kullanıcılar için "lanetlenmiş olanlar" şeklinde şaka yollu tanımlamalar da kullanıyorlar; farkedilmesinin zorluğunu belirtmek için.
    Pc bağlantısı üzerinden kullanacak arkadaşlar, bizzat yerinde bağlantı yapıp inceleyip farkedebilirse ve de rahatsız olurlarsa, o vakit farklı markalara yönelsinler derim. Tabii şu da var ki; herhangi marka/model plazmada ortaya çıkan bu sorun, aynı modele ait her plazmada aynı seviyede olacak gibi bir şart yok; kiminde farkedelemiyecek kadar az, kiminde kabul edilebilir seviyede, kiminde ise "sorun" olarak nitelendirilebilecek kadar üst seviyelerde olabilir, bu da kullanıcı adayı arkadaşlarımızın aklında olsun...
    Sözün özü;
    Yukarıdaki görüntü ayarlarıyla tekrar bir dene bakalım fırsat bulabilirsen, sonucu da paylaşırsan sevinirim,
    Selamlar...

kürşat elbette 50" ler biraz daha farklı gösteriyor panel bir kere farklı 1366X768 çok şeyi değiştiriyor bakalım bu işin üzerinde ısrarcıyım en azından vga üzerinden q91 kadar görüntü alabilmeliyim ki insanları px80'ne yönlendireyim yoksa q91'e ayıp olur değil mi?
  • bozelmas hayırlı olsun dostum şimdiden
    düğünün ve plazman
  • quote:

Orjinalden alıntı: DROPistanbul

Arkadaşlar herkeze merhaba, yeni seri pana'ların 50 inç leri ne zaman gelecek bilen varmı.Teknosada 42 sini gördüm görüntü oldukça iyiydi.Kontrast bakımından diğerlerinden hemen sıyrılıyordu.50 inci oldukça etkileyici olabilir. Kuro ile arasında kaldımmm.

50px80 gelmeyecek dostum o yüzden 50" düşünüyorsan başka markalara bak
  • quote:

50px80 gelmeyecek dostum o yüzden 50" düşünüyorsan başka markalara bak

gelmeyecek derken???
  • quote:

Orjinalden alıntı: msaltik

bozelmas hayırlı olsun dostum şimdiden
    düğünün ve plazman

Allah razı olsun murat kardesim.Burdan birseyi daha paylaşmak isterim, konu dışı ama yazın tatil yapmak isteyenler, nisan ayında erken rezervasyon promosyonundan 5yıldızlı otellerde %45 e varan inidirimler var.ben balayını alanya mukarnas spa otelinde gecırecegım.2 kisi 5gece 6 gün 550 ytl.gerçi mayıs fiyatları ama ağustos temmuz'a da aynı ındırımler o sezonun parasına uygulanıyor.Erken rezervasyonla paranızı cebinizde tutabilirsiniz.

Giriş seviyesi, özellikleri,fiyatı ve markasıyla en önde giden modeli px80 görüyorum.Sadays üstad şu hdmi ile pi.map. olayını ayarlarsa tadından yenmez artık
  • 
Sayfa: önceki 312313314315316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.