Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1499. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14971498149915001501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunlar da 3D gece ayarlarım. Üstteki mesajımın başında 2D ayarlar için yazdıklarım aynen bu ayarlar için de geçerli. TV 3D modundayken aşağıdaki ayarları yine prof1 ayarlarına yükleyebilirsiniz.

-<Main menu>--<Picture>-

<viewing mode> Professional1

<contrast> 100

<brightness> 5

<color> 47

<tint> 0

<sharpness> 0

<colour temperature> Warm 2

-<Advanced Settings>-

<panel luminance setting> High

<adaptive gamma control> 0

<black expander> 0

<colour gamut> Rec. 709

--<White Balance>--

<R-Gain> -3

<G-Gain> 0

<B-Gain> 3

<R-Cutoff> 0

<G-Cutoff> 0

<B-Cutoff> 1

---<More Detailed Adjustment>---

<Input Signal Level> 10

<red> 1

<green> 0

<blue> 9

<Input Signal Level> 20

<red> 24

<green> 0

<blue> -27

<Input Signal Level> 30

<red> 11

<green> 0

<blue> -24

<Input Signal Level> 40

<red> -3

<green> 0

<blue> -19

<Input Signal Level> 50

<red> -3

<green> 0

<blue> -27

<Input Signal Level> 60

<red> -6

<green> 0

<blue> -26

<Input Signal Level> 70

<red> -3

<green> 0

<blue> -25

<Input Signal Level> 80

<red> -7

<green> 0

<blue> -26

<Input Signal Level> 90

<red> 3

<green> 0

<blue> -20

<Input Signal Level> 100

<red> 9

<green> 0

<blue> -50

--<Colour Management>--

<r-hue> -2

<r-sat> -6

<r-lum> 11

<g-hue> -1

<g-sat> -17

<g-lum> -4

<b-hue> 0

<b-sat> 0

<b-lum> -5

<c-hue> -5

<c-sat> 0

<c-lum> 0

<m-hue> 3

<m-sat> 6

<m-lum> 1

<y-hue> -1

<y-sat> 4

<y-lum> 2

--<Gamma>--

<gamma> 2.2

<Input Signal Level> 10

<gain> -28

<Input Signal Level> 20

<gain> 4

<Input Signal Level> 30

<gain> -1

<Input Signal Level> 40

<gain> 5

<Input Signal Level> 50

<gain> -5

<Input Signal Level> 60

<gain> 1

<Input Signal Level> 70

<gain> -5

<Input Signal Level> 80

<gain> -2

<Input Signal Level> 90

<gain> -8

<Input Signal Level> 100

<gain> 0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 21 Ocak 2015; 17:53:12 >

• Yukarıdaki ayarları aşağıdaki siteden buldum.

http://www.controlcal.com/forum/showthread.php?t=939

Sitedeki eklerde, Dnice adlı elemanın para ile sattığı program ile TV'ye atılabilecek formatta ayarlar var. Ben bu ayarları, TV'ye elle yüklenecek hale getirdim. Biz vt'yi gündüz kullanmadığımız için, gündüz 2D ayarlarını düzenlemedim. İsteyen aynı şekilde bu ayarları da siteden alabilir. Zaten 3D için ayrıca gündüz ayarı yok. Gece gündüz 3D tek ayar.
  • Panasonic 65STW için USB'den film izlemek istiyorum. USB Stick almak istiyorum. USB Stick kullanan var mı ? Marka tavsiyesi alabilir miyim? Alternatif çözüm ne olabilir ?
  • barbaeyupgurel B kullanıcısına yanıt
    USB Stick olarak Transcend 32GB JETFLASH 350 almıştım,
    yazma okuma hızı ortalamada iyi gibiydi.
    VT60'da gayet iyi çalışıyor.
  • Vallahi Panasonic'de nasıl çalışır bilemiyorum ama Sandisk Ultra Fit 32GB (SDCZ43 modeli, google böyle aratınca bulursunuz) uçuyor uçuyor. Aleti tutamıyorsunuz.
  • Herkese merhaba, Can Bey'in (albani) tavsiyesi üzerine hepsiburada'dan aldığım 65VT60 geldi. Kurulumu yaptırmadık başlangıçta nasıl bir yol izlemeliyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, VT60 tv'lerin spdif out üzerinden stereo aktarabildiği söyleniyordu, kendi araştırmalarımda da ilave bir bilgi bulamamış ve zaten çok az TV'nin DTS dolbyD vs aktarabildiğini görmüştüm.
    Bu akşam yeni TV sehpamız geldi, ben de beklettiğim AV bağlantılarını tamamladım.
    Hem HDD üzerinden oynattığım MKV'lerde, hem de BD üzerinden HDMI aktarımlarda SPDIF ten geriye tam olarak dijital sesi pass through yapabiliyor

Bu benim için şöyle önemli; elimdeki 14 yıllık Sony AV anfimi HDMI yok diye değiştirmeye gerek kalmadı, Pana sen nelere kadirsin

Vesileyle yeni sehpamızı da göstereyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ustad lar icimi kemiren bi kac soru sorun var.

3-4yillik plazma kullanicisiyim. Evimde 42gw30 vardi. Logo yapismalari ve beyaz komple ekran actigimda goruntu duz temiz beyaz olmuyor dalgali dokulu gibi kirlimsi oluyordu. Garantiden servis panele goruntu yapismasi oluyor nadir gorulen bisi diyip urun degisimi vermisti. Yenisinde hic sorun yasamadim ve logo izi vs de olmadi.

Simdi 6-7ay once 55stw60 aldim ama simdiden goruntu de icime sinmeyen seyler var. Kanald nin logo izi hafif kaldi tabi bu benim rodaji bluray filmleri paso izleyerek tum ozellikleri acik yapmamdan sebep olsa gerek. Ama onceki plazmami da degisimden sonra ayni sekilde kullanmistim.

Ve stw60 da simdi komple beyaz ekranda yada kadirma cubugunda beyaz yerlerinde onceki plazmam gibi olmasada dalgali dokulu bi goruntu var gibi hafiften.

On onemlisi de menu yu actigimda menu icinde gezerken mavinin uzerindeki sari gezilen secilen sutun panel boyunca parazit gibi bi cizgi yapiyor.

Bunu bazen direkt kendi uydusundan bagli oldugu halde tv yanininda panelde duz tek bi renk uzerinde akan yazida yada gorsel biseyde de yapiyor.

Foto cekemiyorum belli olmuyor anlasilmiyor.

Sizce servis cagirip degisim iade kovalamalimiyim. Zira alip goturup incelenip bisi yok diyip iade etmeleri de muhtemel hele ki birde tornavida vurup acilip vs..

Ah bi emin olabilsem.

Baska stw60 sahibi arkdslar varmi lutfen varsa whatsapp dan yazisip panelleri kiyaslasak mumkun mu?

• ufuk_acar kullanıcısına yanıt
    sevgili ufuk_acar ,Panasonic Türkiye'den çekildiği için ve servislerin de genelde başka bir markanın servisi ve yan gelir olarakta bu Panasonic markanın servisliğini yaptıkları için, genelde bilgisiz ve yatersizler.Sizin veya başkalarının hata olarak gördükleri şeyler onlar için normal oluyor.Bende hem 55STW60 hem de 65STW60 modelleri var.En son 65STW kurulumuna gelen servise sordum bu distribitörlük olayını,bana bir firma ismi ve bu firmanın distribitörlüğü aldığını söylediler.İnşallah doğrudur.Bence bu iş kesinleşsin ondan sonra servise gönder.Çünkü ben yedekte olsun diye bir tane fazladan kumanda siparişi verdim,parasını da ödedim ama hala 2 aydır kumanda gelecek.Galiba sonunda paramı geri verecekler.Sizin bahsettiğiniz o dalgalı doku ve diğer panel hataları yok.Bu hatalar sizin panelde varsa büyük ihtimal panel değişime girer ama Kanal logo izinin kalması değişim için yeterli olacağına sanmıyorum.sevgilerle

• Panasonic'in disribütörlüğünü alacak firmanın adı nedir?
  • Merhaba arkadaşlar Panasonic TX-P42V10E plazma tv var elimde televizyonu kumandadan kapatınca 20 dk sonra kanalların yerini değiştirip birde siliyor, ama televizyon üzerindeki butondan kapatınca herhangi bir sıkıntı olmuyor bir fikri olan var mı?
  • mert2004 M kullanıcısına yanıt
    slm stw60 plazmanın görüntü ayarlarında değişiklik yaptınızmı ?
  • Selam , arkadaşlar VT60 kullanıcıları için bi sorum olucak. Bu IFC modunu hangi ayarda kullanıyorsunuz veya kullanmıyorsunuz merak ediyorum. Bende intelligent frame kapalı iken reklamlarda kayan altyazı düzgün okunmuyor rezalet bir görüntü. Bu zamana kadar led tv kullamıştım inanın onun kayan altyazıda görüntü titremesi ve bozulması daha başarılıydı resmen.Bu ayarı maksimuma getirince kabul edilebilir bir düzelme söz konusu fakat bu seferde izlediğim filmlerde hareketli sahnelerde, hareketli olan cisimin çerçevesinde dalgalı dalgalı bozulmalar meydana geliyor. Kullanan arkadaşlar bu ayarlarını benimle paylaşırsa çok sevinirim. Hatta sadece IFC değil diğer ayarlarıda nasıl yaptınız paylaşırsanız gerçekten çok iyi olur. İstediğim kalibrasyon değil sadece IFC parlaklık artırıcı MPEG remaster gibi ayarların ne olması gerektiği. Şimdiden teşekkür ediyorum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dolphin3d

kardeş hayırlı olsun iyi seçim yapmışsın bütçem yetseydi bende 50 inç alacaktım sen baya büyük almışsın tabi mekana göre değişir izleme mesafesi ben ancak 42 inç olanını alabildim 8 ay oldu çok memnunum stw60 tan sana tavsiyem resim ayarlarından dinamik modu seçme hiçbir zaman aşırı parlak ve renkli gösteriyor tvde çok ısınıyor sinema yada özel seç özel için ayarlar var bir resim buldum bakarak ayarlarsan görüntü seni memnun edecektir

Hocam paylaşım için teşekkürler. Beyaz dengesi ile ilgili olarak da var mı bildiğiniz değerler? Ben bulamadım da bir türlü.

• Merhaba arkadaşlar, elinde panasonic 42stw60, 50stw60 plasma tv olupta satmak isteyen var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: meke

ZT referans modeldir.
    ZT > VT > STW diye sıralama yapılabilir.

Şimdi Bimeks'in sitesine baktım da 65" STW60 modeli 65" VT60 modelinden 1,000'-TL pahalı. Biri 6.999,-TL, diğeri de 7.999,- TL, STW daha düşük model olmasına rağmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sami Ertaga -- 30 Ocak 2015; 23:24:56 >
  • Fiyat teşhir olmasına göre güncellenir, muhtemelen o STW açılmamış kutu, VT ise teşhir indirimlidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: dredLe

Selam , arkadaşlar VT60 kullanıcıları için bi sorum olucak. Bu IFC modunu hangi ayarda kullanıyorsunuz veya kullanmıyorsunuz merak ediyorum. Bende intelligent frame kapalı iken reklamlarda kayan altyazı düzgün okunmuyor rezalet bir görüntü. Bu zamana kadar led tv kullamıştım inanın onun kayan altyazıda görüntü titremesi ve bozulması daha başarılıydı resmen.Bu ayarı maksimuma getirince kabul edilebilir bir düzelme söz konusu fakat bu seferde izlediğim filmlerde hareketli sahnelerde, hareketli olan cisimin çerçevesinde dalgalı dalgalı bozulmalar meydana geliyor. Kullanan arkadaşlar bu ayarlarını benimle paylaşırsa çok sevinirim. Hatta sadece IFC değil diğer ayarlarıda nasıl yaptınız paylaşırsanız gerçekten çok iyi olur. İstediğim kalibrasyon değil sadece IFC parlaklık artırıcı MPEG remaster gibi ayarların ne olması gerektiği. Şimdiden teşekkür ediyorum ...

IFC modunu maç izlerken kapatmalısın. Özellikle uzun paslarda topa dikkat edersen açık modda titreme olur. Kapattığında bu titreme olmaz. Ama film izlerken ayarı mid ya da max yapmalısın. Ben film izlerken Cinema modunu IFC mid olacak şekilde ayarladım. Film izlerken hiç takılma ya da akış sorunu yaşamadım. ( bende takıntılıyımdır). Kayan yazılara da kafanı takma. Büyük ekranda tazeleme ile ilgili takılma oluyor. Bir süre sonra gözün alışır. . Kaynak durumuna göre de değişiklik oluyor(bluray - uydu alıcı kalitesi)Sd hd yayında da frame creation fark edebiliyor. Film izlerken panelinin hakkını veriyorsan(kaynak) sana karşılığını verecektir emin ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _suji_ -- 31 Ocak 2015; 12:50:25 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• http://forum.donanimhaber.com/m_102261044/f_//tm.htm#102261403

arkadaşlar linkteki başlıkta başıma gelen 'yarısını bildiğiniz' tatsız olayları paylaştım. Fotoğraflar hakkındaki yorumlarınızı beklerim.

Saygılar.
  • sabahattin ali S kullanıcısına yanıt
    kesinlikle bu ışık sızması normal sınırlar içinde değil.Bence mahkemeyi kazanırsın.Ben bundan daha az ışık sızması LG marka 24 inç bilgisayar monitörümde yaşamıştım.Servis normal ,kabul edilebilir sınırlarda dediği halde mahkemede kazandım ve paramı geri aldım ama yaklaşık 1,5 sene sürdü.
  • 
Sayfa: önceki 14971498149915001501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.