Şimdi Ara

'_______ PANASONİCLİLER_______' (1398. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
31.742
Cevap
178
Favori
1.750.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13961397139813991400
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

>Adv.ısfccc den>>>Prof.1/2 ayarlarını değiştirmeyin!
    >Menu>Picture>Adv.Set.Col.Gamut;default,dokunmayın buna,ancak sadece HD içerikler de;Rec.709 yapın!
    >White balance>>Gain/Cutoff;bunları ellemeyin!!! bu ayarlar sadece prof.ISF Calibyapılacağı zaman,Cihaz/Test aletleriyle ve "ortam aydınlanması" şiddetine göre set.edilirler çıplak gözle veya internetten birilerinin verdiği değerlere göre ayarlanmaz!
    >Col.Mngmt;RGB için Hue/Sat/Lum değerlerini de sakın ellemeyin!bunlar sadece prof.ISF ile tam doğru set edilirler ve yine ortam aydınlanma şiddetine göre!
    >Gamma;default kullanın>2,0/2,2 ortalama yaklaşık değerdir!

++
    "Zevkler ve renkler" herkese göre değişir ve saygı duymak gerekiyor,kullancı istediği modu istediği değerler ile izleyebilir tabiki ama işin bir de "doğrusu" vardır
    ve bu "kabul edilir format" bazından bazı durumları içerir,örneğin "Dynamic" Mode paneli gazlanması için bir SHOP modudur ve buradaki tüm değerler YALNIŞ dır!!
    ama siz beğenirsiniz o ayrı bir iş tabiki,o zaman oturur izlersiniz

Pany PDP ler için "FILM" izleme modu olarak>>"Cinema" kullanın(özellikle FILM leri SD&HDTV olarak izliyorssanız)

BD,PS3/4,HD-DVD,XBox v.s gibi 1080p veren bir cihaz+içerikler varsa THX modları da olabilir(veya zaten içerik org.1080p/24fps>"THX" sertifikalı ise yine THX mod veya THX-BrightRoom(gündüz aydınlık ortamı gibi)izleyin

Serisine göre Prof.1/2 modları olan panellerde ise>>bu modları da kullanabilirsiniz!

Not;Pany nin HiEnd serilerinde bu iki Prof.1/2 modları vardır bunlar

A-DayTime
    B-NightTime

olarak ortalama değerler bulunarak karanlık ve aydınlık ışık şiddetli ortamlara göre set edilmişlerdir!ayarlarına dokunmayın!(sadece prof.ISF de bunlar değiştirilir!!)

>Tint(Hue) dokunmayın!! Red/Green sapması için sadece NTSC renk standardın da kullanılır bu ayar(Japan/CAnada/USA Col.standard)

ANCAK,içerik 1080p/24fps ve BD çıkışlı ise;"Hollywood" yapımların da gerek filmin çekilmesi(Camera-choice)gerekse de farklı bir resim için,Red/Green(veya diğer renkler de)özel bir filtreleme kullanılıyor,bundan dolayı da panelde renkleri sapmış gibi görürsünüz ki genelde ya Reddish ya da Greenish e çalar!! veya Secondary-col,daki bazı renkler de sapma yapar v.s;bu durumda panelin ayarlarını sakın ellemeyin! "Pict.mode" da değiştirmeyin!

Hollywood formatı bu konuda çok farklıdır!çünkü bu bir gelenekdir orada,onlara göre böyle olması gerekiyor!

>Col Balance;"WARM" olacak FILM ler de!(Hollywood indoor-outdoor çekimli DİZİ ler de dahil!)

>Vivid col.;çoğu içerikde devreye girmez ya da siz anlamazsınız ama OFF yapın!

>CATS/ECO;Contrast+Bright.için ortam ışık şiddetine göre ayarlanır,ben OFF tercih ediyorum(ortam sabit aydınlamalı ise)ON da olabilir,bunu siz belirleyin

>PNR;OFF/3DComb;OFF/

>1080p Pure Direct;ON(1080p içerikler de,3D de pasif olur!)
    >IFC;normal de "FILM" ler de OFF olması gerekiyor;Soap-Opera efekti oluturmamaıs için!)ancak panel stabilitesi iyi değilse veya HIZ sorunu varsa,devreye girmesi gerekiyor!seçenekleri deniyorsunuz!ama içerik 24fps ise devreye girmez!

Not;SPOR da OFF olması gerekiyor!!!

>24p Smooth Film;otomatik kare hesabıyla panelin uyumunu sağlamak için devreye giriyor;hareketli resmin smooth dediğimiz>>Stutter efekti yapmamasını sağlıyor(takılma veya kare atlama bozuklukları)

İçerik 24fps ise>>IFC devreye girmeyip bu devreye giriyor,normalde yukarıda bahsettiğim sorun yoksaOFF da durması gerekiyor

>Clear Cinema;SD&HDTV den "FILM" içerikler izliyorsanız(1080i/50Hz de)vertical-çöz.de sorun varsa veya çizgi hatası veriyorsa ON yapın veya her zaman ON da bırakın!

>Side Panel;HIGH>>"Screen/Image-retention önlemek için devrede olması gerekiyor sürekli!
    Yüksek Bright.PDP paneller de bir sorundur ve Scr/Img.ret.oluşmasını tetikler!!!

Ancak Pany paneller de yine de bu sorun devam etmektedir!özellikle
    kısmen3 ler ama 5/6 lar da durum daha hassastır!zaten geçmiş msg ları okursanız,anlarsınız!

>16:9 Over-scan;içeriğin fazla bozulmaması veya NATIVE izlemek istiyorsanız OFF yapın!!

ON yaparsanız,resim ölçüsü büyür!over-scan yapar panel

ANCAK bazı içeriklerde OFF yaptığınız zaman,ekranın üst çerçeveye yakın
    kısmında çizgi-çizgi bir hat göreceksiniz,çünkü panelin resim ölçüsü çalışması orada boşluk olduğu için bir şekilde pixel çalışmasını devam ettirdiği için o gördüğünüz kesik çizgili hat oluşturur! ben buna takılmıyor
    çünkü gelen içeriğin Native olmasını ve bozulmamasını istiyorum,ancak tercih sizin

>Pixel Orbiter;Auto da dursun normalde
    ancak görüntüyü izlerken,bazen veya sıklıkla flick/shimmer v.s gibi bir hareketlenme görürsünüz(örneğin static-image larda)merak etmeyin
    sistem sweep işlemi yapıyor o anda(pixel değiştirme hareketi)kısaca temizlik yapıyor!

>Scrolling Bar;haftada bir veya duruma göre 2/3 günde bir temizlik yapın!
    Pany de bu sorun bitmediği için bazen iş görmez veya zaman içinde Burn-in/Retention image lar temizlenir v.s

Not;Advance(isfccc);aktif etmeniz için(Prof/1/2 mode ları için);ON yapın bu ayarı!

++
    Saygılar
    CAN

• bahsettiğiniz konu ile alakalı bilgin yok malesef..
  • albani kullanıcısına yanıt
    Hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Hani tv programlarına özellikle tıp dalında Dr lar çıkar latince kelimelerle birşeyler söylerler ve normal vatandaşlar ise konuşulanların bir bölümünü anlayabilirya. Doğrusu anlattıklarınızdan sonra bunları hatırladım.

Tv menüsü Türkçe ve sizin verdikleriniz İngilizce olduğundan yazdıklarınızın bir kısmını anlayamadım.

Dinamik modu tavsiye etmiyorsunuz.
    Sinema ve Tv izlerken sinema ve normal modları tavsiye ediyorsunuz.
    16/9 resim üstü taramanın kapalı olmasını tavsiye ediyorsunuz.

Anlayamadığım çok şey var biliyorumda en önemlilerini açıklarsanı sevinirim.
  • 47pfl7008k mi 47etw60 mı arkadaşlar hangisini önerirsiniz ps3 film izleme gibi şeylerde kullanılacak ayrıyetten sd ve hd yayınlarda izlenecektir max limit 3.200 tl
  • @Harun selam

-ISF için bilgileri sana verdim,kendin arıyorsun,benim adımı da ver kendisine

-Buzzing için bazı işlemleri Servis yapıyor ama pek de tavsiye etmem! ya gider aynen geri gelir,kaldıki senin bahsettiğin "mesafe" den o ses normaldir!
    Black-White dengesine+diğer tüm renklerin tonlama durumuna göre geçişler de,sesin değişmesi de normaldir,üretilen pixel ışık şidddetiyle alakalı bir durumdur

-VX3x için açıklamayı ise eMail den yapacağım,stok da ne kaldı bilmiyorum ama sanırım 5/6 tane daha kalmış olabilir!

++

@Taner Hoca selamlar

-Msg ı henüz almadım,hangi adrese gönderdin,şunu kullan ltf>> canozy@yahoo.com

-BIP dosyalarını ben hala toparlıyamadım yaw,zaman bulamıyorum ve açıkçası sıkıldım bu işlerden,aslında toparlayıp adam gibi bir hale getirip Servere
    yüklemek gerekiyor ama ne zaman....

-Süreç şöyle başlıyor PDP ler de;ilk kullanıma açıldıktan sonra,günlük çok uzun süre panelin açık kalması gerekiyor!kısaca 10/15gün de 200/250KM yapılması gerekiyor
    hatta daha bile fazla!
    ISF için normal de panelin 500/1000KM de olması daha uygun oluyor! 200/300KM de yine oluyor ama benim tavsiyem BIP e başlayıp,günlük çok fazla KM yaparak
    15/20gün geçtikden sonra ISF daha doğru oturmaktadır

-Diğer yazdığın daha doğrusu sorduğun o konu hk.Satıcı ve o "malum tip" sallamışlar,zaten onların da işi budur "Sallamacılık" panel işin de bizatihi zaten Üreticilerin
    bile yaptıkları bir iştir dostum salla gitsin böyle tipleri ya da bana havele et,gerçi birisine sürekli bunları yazdım verdim odunu ama adam anlamıyor
    TFT-LCD ile PDP yi adam TV sanıyor ki burası doğru ama diğer hiç bir şeyi benzemiyor ve işin de teniğine de bilmeyince anca sallamacı oluyor,ülen aç şu PDP nin içini de oku bakayım
    desen tın-tın bu tipler

-Pany/TR nin son durumu tam net olarak nedir bilemiyorum,ama açıkçası hiç de merak etmiyorum,ana Dükkan zaten PDP olarak kapandı,bizi asıl ilgilendiren budur,o da bittiğine
    göre ne yazsak hikaye olur bu saatten sonra

Garanti-Servis ve en önemlisi,Dükkan kapandıktan sonra nasıl bir yol haritası izlenecek TR de bu da pek belli değildir,her ne kadar TR deki mevcut konuyla ilgili hükümler açık olsa bile
    işin pratiğinde kullanıcılar sorun yaşarmı bu da belli değildir,ama normal de olmaması gerekiyor,örneğin Pio da dükkan kapattı ama herifler 5 senelik panel(birebir değişimler için)
    +parça stoğunu da üreterek Dükkanı kapattılar,Digicom,Pany/TR gibi olmayıp işini çok çok iyi yapıyor ve tecrübeliler diğerleri gibi acemi asker değiller! kaldıki Pio da sorun çıkmaz
    çıksa bile halledilmesi çok basittir!(örneklerini de verdim ilgili başlığında) umarım ilerki seneler de bu konudan dolayı bir sıkıntı oluşmaz!

Aslında Pany ana üretici olduğu için,onlar da mutlaka Japonyadaki fabrikalarında,bahsettiğim Panel+Parça v.s stoklarını yapacaklardır,hatta yaptılar bile örneğin şu anda PDP seri üretimi bitmiş
    olup,fabrikalar da açıktır!bu konuda sorun çıkmaz

++

@Halil

Arkadaş Dil seçeneğinden İngilizce yap,bunları uygula sonra,yeniden Türkçe yap,bu kadar basit
    Yine de anlamadığın bir şey olursa başlığı geriye doğru tara oku,Ansiklopedi gibi maşaalh,senelerdir tek Pany PDP başlığı olarak yazılacak her ne varsa yazdık!
    Baktın yine işin içinden çıkamadın,o zaman da daha spesifik olarak sor,onları da sana açıklarım

++

@Nazım Hoca selam

920 mi yoksa ZT6 mı demişsin ama benim cevabımı sanırım biliyorsun

Bak senin kafanı şimdi biraz daha karıştıracağım ve VX300 paneli de ilave et,tercihlerin arasına,hadi bakalım buyur buradan yak şimdi

Hocam telefonla ara beni görüşelim ok+

Saygılar
    CAN++

• Elimde 5.1 analog hoparlörler var. Optik/5.1 Analog dönüştürücü aldım. Optik çıkış olabiliyorsa, USB filmler olsun, 5.1 TRT HD yayınlar olsun, Youtube 5.1 demo videolar olsun, 5.1 ses sisteminden çevresel ses alabiliyor olmam lazım ama henüz arka hoparlörlerden ses alamadım.

ST paneldeki optik çıkıştan alınan ses 5.1 mi oluyor, Stereo mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

Bu ayarlar kişiden kişiye değişir bence ama sizinkiler biraz yüksek gibi...
    Benim ayarlar aşağadaki gibi mesela yaklaşık2 yıl olacak benim GW30

görüntüleme modu: Normal/Sinema/THX Dinamik mod bana iğrenç geliyor aşırı bir parlma sözkonusu
    kontrast: 42
    parlaklık: +11
    renk: 32
    netlik: 5
    renk balansı: normal
    canlı renkler: Off
    eco modu: kapalı
    p-nr: otomatik

ileri ayarlar: beyaz dengesi : hepsi 0
    (beyaz dengesi ) kırmızı ekle: 0
    (beyaz dengesi ) yeşil ekle: 0
    (beyaz dengesi ) mavi ekle: 0 Bu kısma şimdiye kadar hiç değişiklik yapmadım
    (beyaz dengesi ) kırmızı azalt: 0
    (beyaz dengesi ) yeşil azalt: 0
    (beyaz dengesi ) mavi azalt: 0

ileri ayarlar: gamma: 2.0
    ileri ayarlar: intelligent frame creation: Minimum
    ileri ayarlar: film ritmi algılama: açık
    ileri ayarlar: yan panel: yüksek
    ileri ayarlar: 16:9 resim üstü tarama: açık
    ileri ayarlar: piksel degistirici: açık
    Paylaş

Sizin ayarları 50 vt 50 ye yükledim. Görüntü hoşuma gitti. 3 - 4 gündür bu şekilde izliyorum. (Sdece daha arkadaki görüntüler biraz daha soluk gibi)
    Görüntü ayarlarını paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa onları da deneriz .

• 50GT50 kullanıcılarıda görüntü ayarlarını paylaşırlarsa sevinirim..
    özellikle uzman arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guard007

47pfl7008k mi 47etw60 mı arkadaşlar hangisini önerirsiniz ps3 film izleme gibi şeylerde kullanılacak ayrıyetten sd ve hd yayınlarda izlenecektir max limit 3.200 tl

soruma cevap vericek varmı arkadaşlar
  • Guard007 G kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz tv lerle ilgili bilgim yok ancak o fiyata daha büyük ekran tv daha iyi olur. Mesela 50 inç tv yi aldığımda çokmu büyük demiştim. Ama şimdi anlıyorumki aslında büyük değilmiş ve büyük ekran tv daha keyifli
  • Rodaj süresince minimum ayarlar iyidir Rodajla ilgili konunun ilk başlarında yazılmış konulara bakınız..Birde Tv pc bağlantısı demiştiniz ya ben bi ara bunu yapmıştım pc ye Twonky Media server yükledim işinize yarayabilir..fakat aktarım pek hoşuma gitmemişti takılma vs oluyordu sonra bu pc den akatarma işlerinden vazgeçtim..Tv den Film vs için en iyisi harici bir medya player hatta şimdilerde android hem HD uydu alıcısı hemde medya oynatabilme özellikli bluetoth vs bir sürü özellikleri olan cihazlar çıktı..
  • PC den panele,doğrudan HDMI ile bağlantı yapın ve direk içeriklerinizi bu şekilde izleyin (ext.MediaPlayer kullanmak istemeyenler için tabiki!)

Hem açmadığı içerik olmaz hem de kafanıza göre Player kurarsınız v.s,hele de PC niz Notebook ise daha pratik olarak kullanabilirsiniz,tek sorun
    PC nin sürekli açık kalması olacaktır

PC ye Server kurmak artık günümüz de pek de moda bir şey değil artık! çünkü bazı içerikleri "Transcode" ederek iletiyor panele! buda hız ve devamında
    içeriği rahat oynatmanıza imkan tanımıyor,sonra Transcode edilen dosyalar yedeklendiği için PC deki HDD yi şişiriyor!
    Wireless bağlantılar da yine ayrı bir sorun çıkıyor!

Twonky kullanmıştım,hiç beğenmemiştim sonra Mezzmo kullandım(Lisanslı)o da pek işime yaramamıştı,ondan önce ise;eskiden almış olduğum LGE nin BluRay
    cihazıyla birlikte ücretsiz bir program gelmişti,bunu da hiç beğenmemiştim!! yaw bunlar eskidi artık,bu şekilde bağlantı devri geçti,çünkü PC deki GCard(veya
    MB deki grafik çıkış desteği varsa HDMI/DPort gibi)veya Notebook ların artık hepsinde HDMI port vardır,direk bağlantı ile tamamen sorunsuz ve kumanda da sizin
    elinizde olarak her bir şeyi açar oynatırsınız++

MediaPlayer herkesin ihtiyacı olan bir şey değil artık,ama ıvır-zıvır özellikler+Android+NMT kullanımı(Torrent gibi) ihtiyacınız varsa o zaman MP alınabilir tabiki,ancak
    bunların da resim kalitesi üretimi çoğunda iyi değil!

• dostlar panasonic 42 stw60 aldım yarın servis gelip kuracak. kullanım saatine nasıl bakabiliriz yardımci olabilecek varmı acaba
  • arkadaşlar biraz önce bir mail geldi.grupfoni üzerinden media marktta bir indirimden bahsediyor.ihtiyacı olan incelesin.pana plazmalar var ama fiyat durumu nedir bilemem.

http://www.markado.com/Shopping/media-markt/5/1?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=M_G_GR_04.02.14
  • Hacı selam

yaw şu 65VT6 yı 3 kağıda verseler anın da kaparım ama 7 kağıt etmez bu panel!

CAN++
    Selam ustad.valla bende ayni seyi dusundum ama ben 4000 e raziyim 55 ten 65 e gecerdik panelde iyide olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    O fiyata inmez 7ye bile yok. O değil de vt nin 50 inçi olsa keşke.
  • valla benim hiç acelem yok,nasılsa 2013 model ZT/VT ler daha 1/2 sene daha bu memlekette satılır
    herifler Display işinde Pany/TR olarak Dükkanı da kapattılar,stoklarında belki de uzun süre bu pahalı paneller
    kalabilir,aslında ciddi zarar edecekler bunun bile farkında değiller,halbuki şimdiden verseler çok makul rakamlara bir daha bu işlerle uğraşmazlar
    diyeceğim ama bunlar işi hiç bilmiyorki

VT/ZT açıkçası bana uyar,malum sorunları ve risklerine rağmen ben bu paneli hala alabilirim,ama öyle absürt rakamlara değil tabiki!
    VT/ZT güzel televizyonlar. Uzun süre kullanılır. Fiyatların çok ineceğini sanmıyorum ben. Panasonic eğer vt nin 50 inçini getirseydi çok satardı. Bence en büyük yanlışı burda yaptılar.
    Nasil bir sorun ustat? Acikcasi suanda sifirini bu fiyata bulsam direk alirdim heralde. 7 bin bana kalirsa bu tvler icin iyi rakan olurdu. 55w905 bile halen 6 bine satiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 13961397139813991400
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.