Şimdi Ara

PANASONİC TX-P42S20E PLAZMA TV PS3 İÇİN ALINIRMI? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
331
Cevap
2
Favori
26.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PcCopat

Dinamik kontrast neden kötü etkiliyor? Film modunda çok soluk kalıyor ama benim gözüm öyle alışık değil. Gerçi daha film izlemedim ama bakalım medya kutusu lazım öncelikle.

o zaman gercek sinema modu var onda izlersin emin ol dinamik mod cok kötü oluyo renkler ve detaylar biribirne karışıyo bende fmkv filmleri izlerken ya sinema yada gercek sinema modunda izliyorum cokta gzl oluyo dinamik kontras renk leri cok önn plana alıyo o yüzden sağlıklı görüntü vermiyo
  • Şimdi düşük ayarlarda izlediğimden mi bilmiyorum ama dinamiğe geçince gereğinden fazla canlı renkler oluyor.
    Sanırım bende sinema modunu tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cradleofden

Şimdi düşük ayarlarda izlediğimden mi bilmiyorum ama dinamiğe geçince gereğinden fazla canlı renkler oluyor.
    Sanırım bende sinema modunu tercih ederim.

yok işte herzaman öle olur dinamik modda oda hic cekilmiyo sende anlamışsın ben normal modda izliyorum şimdilik ama gözüm alıştı bölede devam edebilirim ama sinema modu gayet ii
  • Gece sinema modunda izlemeyi denedim, güzel görüntü veriyormuş gerçekten iyi yapmışlar.
  • Slm arkadaşlar Burn in olayının kesinleşmesi için ne kadar daha test tabi tutmak lazım bu tv yada hiç bir zaman örenemicezmi kesin bişi.Burn in yaşayan olmadı heralde daha.İnsallahta olmaz.Saygılar.
  • quote:

Gece sinema modunda izlemeyi denedim, güzel görüntü veriyormuş gerçekten iyi yapmışlar.

gerçek sinema modu çok güzel maçlarda da iyi gidiyor ben arada normal moddan sapıyorum

ayrıca burn olayı olmadı bende henüz inşallah da olmaz tavsiye edilen uygulamaları yapıyorum
  • görülmemesi için neler yapılıyor uygulama yapıyorum diyorsun mesela?
  • Arkadalar detaylı bi inceleme bekliyoruz valla milletin uykusu kaçıyo sabırsızlanıyoz şimdidden teşşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atı Radeon

Arkadalar detaylı bi inceleme bekliyoruz valla milletin uykusu kaçıyo sabırsızlanıyoz şimdidden teşşekkürler.

detaylı inceleme derken dostum neyi merak ediyosan sor yardımcı olayım
  • Valla kardeş detay lı bi inceleme işte tv nin giriş cıkış portları sd-hd-ps3-pc performansı baya bi kullanan var heralde bu tv yi bütün bilgiler toplu biyerde olur böle taksik taksit sorulmaz diye düşündüm.Saygılar.
  • quote:

Valla kardeş detay lı bi inceleme işte tv nin giriş cıkış portları sd-hd-ps3-pc performansı baya bi kullanan var heralde bu tv yi bütün bilgiler toplu biyerde olur böle taksik taksit sorulmaz diye düşündüm.Saygılar.

ok dostum yakın zamanda yüklicam inş ev bu aralar kalabalık uğraşamıyorum tvyle olduğu kadar yükledim ideo resim yakında gelecek inş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan062

görülmemesi için neler yapılıyor uygulama yapıyorum diyorsun mesela?

normal modda kullanıyorum hatta normal mod ayarlarını da biraz kıstım akşamları ışıkları kapatıp izlediğim de böyle çok daha iyi oluyor göz almıyor,
    uzun müddet aynı tv kanalı kaldığında ekran boyutunu değiştiriyorum bazen tam bazen 16:9 yapıyorum maksat kanl logosu aynı yerde kalıp iz kalmasın,
    tv yi kapatmadan önce receiver ı kaatıyorum bir kaç dakika karıncalı görüntü kalıyor,
    bunları yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 8 Temmuz 2010; 18:13:08 >
  • quote:

Valla kardeş detay lı bi inceleme işte tv nin giriş cıkış portları sd-hd-ps3-pc performansı baya bi kullanan var heralde bu tv yi bütün bilgiler toplu biyerde olur böle taksik taksit sorulmaz diye düşündüm.Saygılar.

bütün sonuçar olumlu çıkacaktır çünkü kimse evinde muadili olan plazma veya lcd tv ile yanyana koyup aynı anda bakıp değerlendirme kolay kolay yapamaz ben önceki kullandığım 32" lcd tv ile sadece dikkatimi çeken bir iki farkı önceki mesajlarımda yazdım
    elektromarketlerde karşılaştırma şansı olur artık orada da yayında ne var ise veya yanınızda götürdüğünüz disk ile oralarda video performansını karşılaştırabilirsiniz şimdi evde sadece bu tv ye bakıp kim diyebilir ki sd performansı kötü veya hd performansı kötü diye bu çok zor ayrıca foto veya video ile nasıl tv nin performansı ölçülebilir burada bir arkadaş eklemiş ama hiç sağlıklı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 8 Temmuz 2010; 18:22:43 >

• Gençler Ben

PS50B550 samsungun bu modelini almak istiyorumm
    s serisi kalmamıs tav oldum ne diyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hıdır

quote:

bütün sonuçar olumlu çıkacaktır çünkü kimse evinde muadili olan plazma veya lcd tv ile yanyana koyup aynı anda bakıp değerlendirme kolay kolay yapamaz ben önceki kullandığım 32" lcd tv ile sadece dikkatimi çeken bir iki farkı önceki mesajlarımda yazdım
    elektromarketlerde karşılaştırma şansı olur artık orada da yayında ne var ise veya yanınızda götürdüğünüz disk ile oralarda video performansını karşılaştırabilirsiniz şimdi evde sadece bu tv ye bakıp kim diyebilir ki sd performansı kötü veya hd performansı kötü diye bu çok zor ayrıca foto veya video ile nasıl tv nin performansı ölçülebilir burada bir arkadaş eklemiş ama hiç sağlıklı olmaz

Haklısın kardeşte bilgiler derli toplu toplu olur giren adam daha kolay bilgi edinir.Tv yi kullanan herkes ortak bi görüş bildirirse daha sağlıklı bilgi edinilir.Yani Pasanasonic 42S20 ye özel bi sayfa olur.Saygılar.

• Ben daha hiç televizyon izleyemedim alıcım yok henüz. Xbox bağladım oyun oynuyorum. Bir de pc bağladım sinema izledim bir tane. Yorumum olumlu tabii ki mağazada 100 tane ekran karşınızda ama duvarda bir tane, eksiği varsa da göremiyorsunuz. Oyunları oyun modunda oynuyorum bu arada. Burn in ne demek nereden okuyabilirim detaylarını?
  • quote:

Ben daha hiç televizyon izleyemedim alıcım yok henüz. Xbox bağladım oyun oynuyorum. Bir de pc bağladım sinema izledim bir tane. Yorumum olumlu tabii ki mağazada 100 tane ekran karşınızda ama duvarda bir tane, eksiği varsa da göremiyorsunuz. Oyunları oyun modunda oynuyorum bu arada. Burn in ne demek nereden okuyabilirim detaylarını?

Hocam Burn-in olayı kısaca şu.Ekranda sabit kalan görüntüler (Kanal logoları,Oyunlardaki Seviyeleri gösteren Barlar vs) belli bir süre sonra İz bırakmaya başlıyor ekranda.Buna burn-in diyorlar.Yani sen tv yi kapattın mesela ama halen karartı olarak logo durabilir.Bunu önlemek içinde yapman gerekenler var elbette.

Mesela Xbox 360 da -tabii ps3de de- çoğu oyunda bar vardır.Yarış oyunlarında mesela.Uzun süreli bir yarış yaptığını düşünürsek ekrandaki barlar yanma yapıp iz bırakabilir.Bunu önlemek için Görüntüyü değiştirmen gerekiyor.Ne yaparsın mesela.Oyunu oynarken arada Durdura bastığında görüntü değişecektir.2-3 dk beklersin sonra tekrar oyununa devam edersin.Yada TV seyrediyorsun.Her reklamda zap yaparsın.Birazda kullanıma bağlı bu burn-in'in yaşanması.Açıkçası düzgün bir kullanımla herhangi bir sorun yaratacağını ben düşünmüyorum.

• almaya gittiğim her mağazada bana dedikleri su oldu
    bu yeni modellerde ne klıcı iz olayı var nede baska bir sorun .. yani kafanı buna sıkma diyorlardı ama esas kafamı sıkansa tvnin hiç biryerde olmayısı:))
  • Yok dostum halen bu sorun devam ediyormuş.(Albani'nin söylediğini göre)

Her zaman önlem almakta fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan062

Gençler Ben

PS50B550 samsungun bu modelini almak istiyorumm
    s serisi kalmamıs tav oldum ne diyorsunuz

eğer full hd lazım değilse 42x25e yerinizde olsam tereddüt etmeden alırdım
    ben bu tv nin peşine düşmüştüm ancak istanbul bilişimde stoklarda kalmamıştı gidip s20e aldım şimdi yeniden stoklara girmiş ama kısa sürede yine tükenecektir sadece burada var diğer mağazalara gelir mi ne zaman gelir bilmiyorum taksitli fiyatı 1275 + duvar askı aparatı+hdmi kablo veriyorlar plazma da her zaman panasaonic tavsiye ediliyor samsung 2. plana alırdım en olsam
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.