Şimdi Ara

Panasonic TX-P42G20E (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.356
Cevap
6
Favori
136.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: iztech

quote:

Orijinalden alıntı: MrSwaH

quote:

Orijinalden alıntı: zildjiann

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zildjiann

quote:

Herkes kullandığı tv nin resmini koyup yayınlar ama bu tv yi alan pek önemsemiyor. Ben kesin alacaktım bu paneli normalde burn-in olayını giderdiklerini sanıyordum ama demek ki oda bunların kandırmacasıymış.

Edit: Cümle hatası.

kandırmaca olduğunu kim söyledi?Televizyonu kaç kişi almış ve kaç kişi de burn-in oluşmuş ki kandırmaca diyorsunuz?

Bir kişide olması yeterli benim için! Sorunun giderilmiş olması, 1 kişide bile meydana gelmesiyle ortadan kalkar. Demek ki giderilememiş!

elektronik eşyadan bahsediyoruz,bu kadar kesin konuşmak ve yargıya varmak ne kadar doğrudur?Yani yüzdeyüz sorunsuz lcd tv ya da led tv varmıdır ki?Bir şekilde alıp kullanıcaz.Temiz,düzgün kullanırsak ve yine de sorun çıkarsa artık ona da şans,kader,kısmet... ne demek istersek diyebiliriz.

Aynen öyle, söylemine katılıyorum...

Al benden de o kadar

Ben de almadan önce bayaa araştırdım gezdim ve hatta açıkcası Samgung 40C652 alayım geri kalan param da cebime kalsın diyordum, ama vatanda G20 yi diğer lcd ler ve plazmalar ile birlikte görünce alacağım televizyon bu dedim ve şak diye 46G20 aldım, çok da memnunum , evde bir tane de 6 serisi samsung lcd var, bir de kendi evinde lcd si olan 1-2 arkadaş bize geldi kurulumdan bu zamana kadar, tv yi her göre oha diyor , ki daha görüntülerin renklerin iyice oturduğu 100 satlik süre dolmadı bile hatta rodajı sakin geçsin diye kısık ayarlarda kullanıyorum.

Bilmiyorum ben televizyonumdan çok memnunum, sadece tam ona bakan 3 adet cam olduğu için gündüz biraz parlıyor, ama çok da rahatsız edici sayılmaz,diğer alternatifleriniz mat camlı birpanel ise bunu göz önünde bulundurabilirsiniz

Saygılarımla

ben thx modda kullanıyorum rodaj müddetince,gündüzleri eco modu açınca ekranda parlaklık artıyor bu zararlımıdır acaba?siz hangi modda kullanıyorsunuz ve değerlerde kullanıyorsunuz?

• Bir haftadır bu tv hakkında yazılan yorumları incelemeleri okuyorum. Aynı özelliklere sahip muadil bir LCD veya plazma bulamadım. Kısmet olursa haftaya alacağım.
  • Valla arkadaşlar bu gün özellikle vt20'yi görmek için beylikdüzü medya markt'a gittim (orada teşirde olduğunu da vt20 başlığında okumuştum)

Samsung un 3d panelinede baktım ama vt20 çok ayrı. Bence tekkelime "mutlaka kendiniz de bir yerde bakın" Panel çok iyi, görüntü harika hatta o kadar harika ki sanki demo da oynanan bezbol macı görüntüsünde atılan top ekrandan çıkıp gözlüğünüze çarpıp kıracak sanki, insana dedirticek cinsten. Seyrederken insana ayrı bir mutluluk hissi veriyor ve seyrederken gülmeye başlıyorsunuz. tabi bunun oynatılan demo ile de çok alakası var. Aynı hissi sinemada xpan-d avatar izlerken yaşadım ama onun ekranından herhangi bir şey bana doğru gelmedi, dediğim gibi biraz da demo ile de alakalı.
    Biraz pahallı bir zevk ama alma gücü olanlar için kaçınılmaz bir zevk. Şu anda öyle bir tv ye para verseniz kaç defa ve kaç kişi ile de ne izleyeceksiniz orası da tartışılır (konuyla alakasız ama yinede yazmak istedim).

Gelelim g20 lere. Ben yine burada yaz burn-in olayı, sağ olsun arkadaş baya yardımcı oldu bana. Bir tane samsung plazma görterdi (modeline dikkat etmedim) daha önce shakira nın klibini yayınlamışlar panelde ve ekranda el yazıları kalmış (kalıcı şekilde) bunların kurşunlu panellerde daha çok meydana geldiğini söyledi ve ekledi. G20 paneller kurşunsuz dur bunda da ekrana resimler yapışıyor ama kısa sürede bu yapışma yok oluyormuş. Biz burada akşama kadar aynı görüntüyü verdiğimiz demolar oluyor genelde LG demoları, bu demolar da Lg logosu'nun hep aynı noktada kaldığını oluyor ve logonun bulunduğu yerde biraz iz kaldığını, başka demo ya geçtikleri zaman 5 dak. gibi bir sürede de o logonun bıraktığı izin yok olduğunu belirtti.

Ben bana yardımcı olan arkadaşın samimi tavırlarını çok beğendim sonuçta onlara bir takım eğitim ve seminerler veriliyor. He çok şey biliyorlar mı o tartışılır ama hiç bilmiyor da değiller, benim bu paneli almam için yeterli bilgiye ulaştığımı sanıyorum aklımda oluşan şüphelerden sonra. Ayrıca G20'lere bakarken Honduras - Sili macı vardı yanıda yöresin de bir sürü çeşit vardı. İnanın en iyi görüntüyü panasonic'ler veriyor.

Sahadaki çimleri tek tek sayabilecek netlikte görüntüyü görebiliyorsunuz ama diğer tv lerde bu mümkün değil (ben hiçbirisinde göremedim) görüntü çimleri gösterdiği anlarda çimleri saymak yerine sadece alaca bulacalı rengini görüyorsunuz. Neticede alıcı gözüyle bir kere daha baktım ve kararımı noktaladım (bir aksilik olmazsa)

Yalnız şu var ki g20 teşir harici benim baktığım yerlerde tükenmiş ve 2 aydır da siparişleri gelmemiş (teknosa-media markt). İnşallah ben alacağım zaman stoklarda olur.

NOT: Yazdıklarımda yanlış veya eksik bilgi varsa bilen arkadaşlar lütfen düzeltsinler. Eksiklerim kesinlikle vardır zaten ama yanlışlarım var veya yok orasını tam bilemiyorum. Bunlar bu gün ki gördüklerim ve duyduklarımdan ibarettir. Yanlışlarımızı düzeltelim ki daha sağlıklı bir bilgiye sahip olalım.

• quote:

Valla arkadaşlar bu gün özellikle vt20'yi görmek için beylikdüzü medya markt'a gittim (orada teşirde olduğunu da vt20 başlığında okumuştum)

Samsung un 3d panelinede baktım ama vt20 çok ayrı. Bence tekkelime "mutlaka kendiniz de bir yerde bakın" Panel çok iyi, görüntü harika hatta o kadar harika ki sanki demo da oynanan bezbol macı görüntüsünde atılan top ekrandan çıkıp gözlüğünüze çarpıp kıracak sanki, insana dedirticek cinsten. Seyrederken insana ayrı bir mutluluk hissi veriyor ve seyrederken gülmeye başlıyorsunuz. tabi bunun oynatılan demo ile de çok alakası var. Aynı hissi sinemada xpan-d avatar izlerken yaşadım ama onun ekranından herhangi bir şey bana doğru gelmedi, dediğim gibi biraz da demo ile de alakalı.
    Biraz pahallı bir zevk ama alma gücü olanlar için kaçınılmaz bir zevk. Şu anda öyle bir tv ye para verseniz kaç defa ve kaç kişi ile de ne izleyeceksiniz orası da tartışılır (konuyla alakasız ama yinede yazmak istedim).

Gelelim g20 lere. Ben yine burada yaz burn-in olayı, sağ olsun arkadaş baya yardımcı oldu bana. Bir tane samsung plazma görterdi (modeline dikkat etmedim) daha önce shakira nın klibini yayınlamışlar panelde ve ekranda el yazıları kalmış (kalıcı şekilde) bunların kurşunlu panellerde daha çok meydana geldiğini söyledi ve ekledi. G20 paneller kurşunsuz dur bunda da ekrana resimler yapışıyor ama kısa sürede bu yapışma yok oluyormuş. Biz burada akşama kadar aynı görüntüyü verdiğimiz demolar oluyor genelde LG demoları, bu demolar da Lg logosu'nun hep aynı noktada kaldığını oluyor ve logonun bulunduğu yerde biraz iz kaldığını, başka demo ya geçtikleri zaman 5 dak. gibi bir sürede de o logonun bıraktığı izin yok olduğunu belirtti.

Ben bana yardımcı olan arkadaşın samimi tavırlarını çok beğendim sonuçta onlara bir takım eğitim ve seminerler veriliyor. He çok şey biliyorlar mı o tartışılır ama hiç bilmiyor da değiller, benim bu paneli almam için yeterli bilgiye ulaştığımı sanıyorum aklımda oluşan şüphelerden sonra. Ayrıca G20'lere bakarken Honduras - Sili macı vardı yanıda yöresin de bir sürü çeşit vardı. İnanın en iyi görüntüyü panasonic'ler veriyor.

Sahadaki çimleri tek tek sayabilecek netlikte görüntüyü görebiliyorsunuz ama diğer tv lerde bu mümkün değil (ben hiçbirisinde göremedim) görüntü çimleri gösterdiği anlarda çimleri saymak yerine sadece alaca bulacalı rengini görüyorsunuz. Neticede alıcı gözüyle bir kere daha baktım ve kararımı noktaladım (bir aksilik olmazsa)

Yalnız şu var ki g20 teşir harici benim baktığım yerlerde tükenmiş ve 2 aydır da siparişleri gelmemiş (teknosa-media markt). İnşallah ben alacağım zaman stoklarda olur.

NOT: Yazdıklarımda yanlış veya eksik bilgi varsa bilen arkadaşlar lütfen düzeltsinler. Eksiklerim kesinlikle vardır zaten ama yanlışlarım var veya yok orasını tam bilemiyorum. Bunlar bu gün ki gördüklerim ve duyduklarımdan ibarettir. Yanlışlarımızı düzeltelim ki daha sağlıklı bir bilgiye sahip olalım.

G20'de Burn-In olmaz demesi yanlış. Sadece zor oluyor denebilir.

G20 piyasada kolay bulunmuyor kapalı kutu olarak. Elektroworld'e olabilir.

• Ayrıca bencede G20'nin görüntüsü, özellikleri, fiyatı ile çok iyi bir panel.
  • Beyler selamlar

-Bakınız sizin probleminizde şudur;çoğu insan bir panel alıyor ve başlık açıyor;sonrada bilgiler arada kaynıyor v.s
    --Örneğin bakın TV Bölümüne;kaç tane Pany PDP başlığı var!!

-Biz zamanında bir tane Pio başlığı açtık ve hep oradan gitti!

++
    En üstteki msg da bir şey dikkatimi çekti;

Tepki süresi;0 diye!!! yani yazıylada yazayım "sıfır";bu bir CRT TV değildir bu bir PDP dir ve sıfır diye LAG değeri olmaz Beyler

Genelde bir panel efsanesi lafıdır şu;PDP lerde LAG olmaz ve sıfırdır;bu külliyen "yalandır"!!

Sadece PDP lerin Input-LAG süreleri TFT-LCD lere göre oldukça düşüktür ama her Marka/Seri/Model PDP de değildir örneğin
    42G1x lerde de Game Mode ortalama 20ms dir!! ama 50V1x larda 30ms dir veya 46G1 lerde 5ms dir veya G2x lerde aynı seviyelerdedir
    ayrıca 50" ve üstünde LAG biraz daha yükselir!

++
    Gelelim Screen/Image-retention(Burn-in) konusuna;aynen eskiden nasılsa bugünde yaklaşık aynı oranlarda oluşmaktadır!!!!
    Gelişme ve ilerleme v.s laflarını ise "uyanık üreticiler" çıkarıyor yada onların yemlemeci bazı malum Siteleri!!

Pio hariç;Pany/Samy/LGE lerde aynı oranda "ekran yanıkları" dediğimiz sorunlar devam etmektedir!

Sadece bu konuda geçmişten bugüne kadar Pio lar ciddi olarak bu konuda iyidirler,ama ""dikkat etmezseniz"" Pio bile olsa elbette oluşuyor;

Çünkü bu panellerin teknik ve fiziksel yapısı buna dayanıklı değildir bu arada aynı şekilde TFT-LCD lerde özellikle Screen-retention olur/oluşur
    v.s sadece süreci uzundur;örneğin bir Samsung S_PVA Modüllü paneli(Samy/Sony/Tosh) 15/20gün kadar 4;3 Formatta sürekli izleyin bakın bakalım nasıl retention
    oluyor

Özellikle PDP kullananlar bu riski üstleneceklerdir!dikkat edildiği sürece bunlar olmaz hatta hiç olmaz,tedbir şart,yoksa yakarsınız panelinizi

++

• @albani üstad..
    bir arkadaşım LG marka 1024x768 600hz. plazma panel almış.. tam modelini bilmiyorum..
    oluşan image-retention ı yokedebilme özelliği varmışmış..
    o özelliği kullanarak ekrandaki izleri hemen sıfırlayabildiği gibi bir durumdan bahsetti..
    o da "satıcının yalancısı" tabi ki..
    merak ettiğim için soruyorum.. varmıdır böyle bir durum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

@albani üstad..
    bir arkadaşım LG marka 1024x768 600hz. plazma panel almış.. tam modelini bilmiyorum..
    o özelliği kullanarak ekrandaki izleri hemen sıfırlayabildiği gibi bir durumdan bahsetti..

Evet o özellik samsung'ta da var (modelinine bakmadım ama). Bana media markt da görevli olan arkadaşın gösterdiği samsung plazma nın ekranın da kalan el yazılarını gösterdi ekranda hafif hafif kalmışlar. Bana tarama yapa yapa bu kadar temizleye bildik dedi. Bu gördüklerin de kaldı artık gitmiyor dedi, bu özellik panasonicte yok bunlar kurşunlu panasonic neo pdp infiniti black paneller kurşunsuz bunlarda o kadar olmadığı için gerek duymamışlar dedi.

konuyu Alban ustada sordun ama bende karşılaştığım bir manzarayı paylaşmak istedim kusura bakma. Sn albani ustad da eklerse daha iyi olur sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrSwaH -- 17 Haziran 2010; 1:29:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fortress34

@albani üstad..

Sallamış

Pio da bile öyle bir sistem yok!!(sadece Orbiter sistemi vardır;pixelerin hareketliliğini sağlayıp
    işlem yapaması+white-wash işemi v.s ama bunlar sadece Pio da vardır)

Pany de ise

A-Menu>>Setup>>Display Settings>>Side Panel;HIGH yapın
    B-Contrast-reducer effect;panelde belli bir süre aktivite olmadığı zaman,Contrast seviyesi otomatik olarak düşürülür sistem tarafından!

işlemleri yapılmaktadır

1-Kanal numaraları/Logolarının static olarak uzun süre kalması(bunun süresi belirsizdir!!)
    2-4;3 Format veya 16;9* Formatta uzun süre panel izlenirse geçici/kalıcı retention olur/oluşabilir!!!

*16;9 formatta "Cinematic video" dediğimiz genelde ekranda alt-üst barlarda oluşan siyah boşluklar;FILM içerikleri çok fazla
    izlendiği zaman yine retention olur/oluşabilir(bu konuyu daha detaylı Pany başlığından bulabilirsiniz!)
    3-Oyunların yaratacağı static veya benzer oluşumları!!!
    4-PC den static yazılar ve uzun süre Desktop ta kalınması v.s gibi hareketsizlik efektleri

Bunlar PDP ler için tehlikeli işlemlerdir,süre fazla tutulmadığı sürece sorun olmaz;ama her panelde hangi sürede olduğu için net bir
    bilgide yoktur!! kısaca tedbirli oluyorsunuz;yada LCD alıp kullanıyorsunuz

++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani
    kısaca tedbirli oluyorsunuz;yada LCD alıp kullanıyorsunuz

ben zaten sayenizde tosh 55sv685 aldım kullanıyorum üstad..
    inandırıcı gelmese de size bir sorayım istemiştim..
    teşekkürler ilginize..
  • Selamlar bende p50g20e satın aldım , acaba kullanım süresini servis menüsünden görmek için ne yapmamız gerekmekte ?
  • albani üstad

toshiba regza xv full hd nasıl bi cihazdır ? fiyatı 1700 tl imiş. Bi yakınım almak üzere bilgi istedi yardımcı olursanız sevinirim.

Diğer sorum;

akım korumalı priz alırken nelere dikkat etmemiz gerekir ? bi arkadaş 3240 joules likten aşağı olmaması gerekir demişti. gerçekten böylemidir ? yoksa tüm prizleri kullanıncamı toplam koruma 3240 jouldür. Yani eğer sadece plazma prize takılacaksa bile 3240 joules likmi almak gerekir yoksa daha düşük joulesli korumalı prizlerde işe yararmı ?
  • ben tesadüf eseri olarak bu paneli Ankamall electroworld de inceledem ve inanırmısınız ne LED ne LCD ordaki bütün panellerden kat kat daha kaliteli bi görüntü vardı cidden ağzımın suyu aktı diyebilirim.

Bu paneli almayı düşünüyorum acaba USB den .mkv oynatıyormu deneyen varmıdır?
    Bunun yanındada Lg ht904ta Sinema sisteme alacağım. Fikir ve önerileriniz nelerdir ?

Teşekkür ederim şimdiden.
  • yokmu yardım etcek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmet.avci

ben tesadüf eseri olarak bu paneli Ankamall electroworld de inceledem ve inanırmısınız ne LED ne LCD ordaki bütün panellerden kat kat daha kaliteli bi görüntü vardı cidden ağzımın suyu aktı diyebilirim.

Bunun yanındada Lg ht904ta Sinema sisteme alacağım. Fikir ve önerileriniz nelerdir ?

Sinema sistemin için bir çey diyemiyeceğim ama usb den film oynatmadığını söyleye bilirim. O tip bir özellik samsung ve lg nin bağzı modellerinde mevcuttur.
  • quote:

quote:

ben tesadüf eseri olarak bu paneli Ankamall electroworld de inceledem ve inanırmısınız ne LED ne LCD ordaki bütün panellerden kat kat daha kaliteli bi görüntü vardı cidden ağzımın suyu aktı diyebilirim.

Sinema sistemin için bir çey diyemiyeceğim ama usb den film oynatmadığını söyleye bilirim. O tip bir özellik samsung ve lg nin bağzı modellerinde mevcuttur.

Televizyon DİVX felandamı oynatmıyo ? .mkv yi geçtim yani :D

• quote:

quote:

quote:

Televizyon DİVX felandamı oynatmıyo ? .mkv yi geçtim yani :D

Oynatıyor ama hdd de bağzen sorun yaşayanlar oluyor nedeni ise tam bilinmemekte. bence sen bu tip araştırma ve sorularınıhttp://forum.donanimhaber.com/m_12957632/mpage_219/key_/tm.htm bu başlık altında yaparsan daha çok bilgiye ulaşabilirsin.

• Ve nihayet TX-P42G20 model plazma tv'yi aldım. Almadan önce Philips LCD 42PFL8404H/12 modeli arasında çok gidip geldim. Vatan'da HD bir film oynatıyorlardı demo olarak, atrık ayarında mıdır nedir anlayamadım ama 42PFL8404H/12 görüntüsü rezil ötesiydi. Onu öyle görünce direkt eledim.

Vatanda TX-P42G20 stokta 2 adet vardı. Biri teşhir diğeri kutulu, kısaca sonuncusunu 2370/12 TL'ye aldım. Evdeki işler sebebiyle 2 hafta sonra teslim alacağım. İnşallah bir sıkıntı yaşamam..
  • arkadaslar 46g 20 aldim
    dvb t yayin ve uydu yayini izleyebiliyordum
    birden kesildi
    simdi dvb t de kanal bulamiyorum
    uydu yayininda ise kanallar var ama sinyal yok
    ne yapmaliyim
  • şu ürünün fiyatıda bir düşmedi gitti.

Distribitör garantili olarak şu an en ucuz teknosada 2499 + 200 lira hediye çeki.

Aslında birde darty de var başka yerde yok.

Yeni parti mallar bir gelse fiyat düşerde... 2 ay daha sürem var :)))
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.