Şimdi Ara

PANASONIC'TEN PASİF 3D'Lİ (FPR) ET5 SERİSİ !!! (108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.082
Cevap
34
Favori
313.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün teknosa turuncu indirimden 32et5e modelini 1299 TL'ye aldım. Fiyat uygun geldi, açıkcası philips pfl 5507 modeli de aynı paraydi ve ikisi arasında bayağı bir düşündüm. Uzun süre kararsız kaldım 2 tv de hemen hemen aynı kalitedeydi. Baktım karar veremeyeceğim; yazı tura attım yazi cikti panasonic aldım. Nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efee2000 -- 20 Ekim 2012; 22:39:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerempek

Konu başlığında Aktif ve Pasif 3D'ler ile ilgili bir çok tartışma olmuş. Bu konuyu anlamak için önce 3D görüntünün nasıl oluşturulduğunu anlamak gerekiyor.

Görüntünün nasıl oluştuğu kullanıcıyı pek ilgilendirmez, kullanıcıyı daha çok nasıl seyredebileceği ilgilendirir. Bunu plastık, hafif, pil veya şarj derdi olmadan, maliyeti az gözlüklerlemi izlemek ister yada ağır, maliyeti yüksek, izleme sırasında gözlük camını karartıp açan yani izlerken tıpkı bir gözü açıp diğerini kapatma işlemi yapmış gibi olup uzun izlemeler sonunda baş ağrısıyla baş başa kalmayı kabul ederek mi izleyecek ona bakar.

Bilgisayar bağlayıp iyi bir ekran kartıyla en iyi görüntüyü alma fikrinde haklısınız, zaten görüntü hastası ve işi bilenler yeni nesil LCD lere bulaşmıyorlar hala eski, tek işi resim göstermek olan "ilkel" Tv.leri kullanıyorlar. "Modern" her işi yapan ama hepsinden azar azar yapan yeni nesil Tv.lere hiç bulaşmıyorlar yada dediğiniz gibi "Bilgisayar desteği" alıyorlar.

Fakat uygulama da sıkıntı herkezin aynı derecede teknik bilgiye sahip olmamamsı. Mesala Annem evde D-smart ve Digi uyduları arasında geçiş yaparken bile işin içinden çıkamıyor. Mesala en son digi izlendiyse diginin girişi seçilmiş oluyor Tv.de. Annemde D-smart kumandasıyla tırmalayıp duruyor Tv.yi açacam diye.

Burda da bir çok kişi var annemlere, kaynanamlara aldık diyen onlar bilgisayarla işi olmayan insanlar

• Arkadaşlar 42et5e lerde flash desteği yok bu konu ile ilgili nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz bu eksikliği nasıl giderdiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dangeraus

quote:

Orijinalden alıntı: can-er

Arkadaşlar bi sorunum var tv yi bugun servis kurdu ama teknosadan aldığım tv nin faturasını klikasadan başka bi kişinin adına farklı bi fiyat olarak bide aldığım tarihten 1 ay önce kesmişler tvyide duvara monte ettirdikden sonra farkettim.Faturadaki seri no yu tvninkiyle nasıl karşılaştırabilirmi tvni arkasında kaldı sanırsam seri numarası.Teknosayı aradım 24 saat sonra dönecez dediler bakalım ne olacak?Faturadaki fiyat 1849tl ben 1699 a almıştım sanırım faturalar karıştı.

Kutuyu atmadıysanız kutunun üzerinden ve garanti belgelerinde seri numarası vardır.
    Teknosa size ve elinizdeki faturada yazılı olan isme aynı anda sevkiyat yapmıştır ama ürünü getiren arkadaşlar teslimatta yanlışlık yapmıştır. Peki siz teslim alırken irsaliyedeki ismi kontrol etmediniz mi ? Yada mağazada Tv. sonra gelecek dediklerinde faturanızı almamışmıydınız ?

-kutuyu bodruma indirdim yarın sabah bakarım.
    -Sevk irsaliyesine aynı kişinin ismi yazıyor şimdi baktım ama o kişi istanbul da ben erzurum dayım o gün ben teslim almadığım için bakmamıştım.
    -Hocam 1 ay öncesine nasıl fatura oluyor peki
    cevaplarınız için teşekkürler

• quote:

-Sevk irsaliyesine aynı kişinin ismi yazıyor şimdi baktım ama o kişi istanbul da ben erzurum dayım o gün ben teslim almadığım için bakmamıştım.

Bir ay önces fatura için bir çok neden olabilir, ama en çok karşılaşılabilecek
    - Ürünü almıştır ama ev değiştirme, tadilat gibi nedenlerden geç teslimat istemiştir.
    - Ürün yanlış geldiğinden değişime orjinal faturayla gidip tekrar geri gelmesi olmuştur.
    - İnternetten alınıp banka onayı yada sipariş iptali gibi nedenlerle yada depoda mal olmamasından geç kargolanmıştır ( kliksa faturası olduğu için mutlaka internetten alınmıştır )
  • flahs sorunu nasıl çözülebilir aceba
  • quote:

quote:

Bir ay önces fatura için bir çok neden olabilir, ama en çok karşılaşılabilecek
    - Ürünü almıştır ama ev değiştirme, tadilat gibi nedenlerden geç teslimat istemiştir.
    - Ürün yanlış geldiğinden değişime orjinal faturayla gidip tekrar geri gelmesi olmuştur.
    - İnternetten alınıp banka onayı yada sipariş iptali gibi nedenlerle yada depoda mal olmamasından geç kargolanmıştır ( kliksa faturası olduğu için mutlaka internetten alınmıştır )

-Hocam endişem tv acaba daha önce kullanılmış arızalı ve tamir görmüş olmasın forumda bi arkadaş tv nin kaç saat çalıştığını bakmamız için bir şey yazmıştı onu bulamadım şimdilik nasıl bakıyorduk?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cmk21

ya arkadaşlar bende teknosadan aldım bana sadece sehpa verdiler içinden 4 gözlük çıktı ne chip para nede hediye çeki vermediler kandırılmış olabilirmyim

Hediye çekini internet satışlarında veriyor, chip parayıda bellirli zamanlarda kampanya yapıyor.

Ayar konusunda ise;

http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1332412080

valla link için teşekkürler ama hiç bir şey anlamadım

merak ettiğim flash desteği yok çözümü var mı

skype üzerinden görüntülü görüşme için uyumlu kamera nerden ve nasıl bulunabilir yada böyle bir şey mümkün mü

• quote:

Hocam endişem tv acaba daha önce kullanılmış arızalı ve tamir görmüş olmasın forumda bi arkadaş tv nin kaç saat çalıştığını bakmamız için bir şey yazmıştı onu bulamadım şimdilik nasıl bakıyorduk?

Tv açıkken yanda ses açma kapama düğmesinden ses kapamayı basılı tut Ve kumandadan 3 kere "sıfır"a bas.
    sonra bir ekran çıkacak burada kumandadan 2 ye basıp ok de.
    çıkan menüde en alttaki yazılı kısmın yanındaki boşluğa gel ilerleme tuşu ile
    şimdi mute ye basılı tut, yazı çıkana kadar.
    soldaki kaç saat kullanıldığını sağdaki kaç kere açıldığını gösterir.
  • quote:

valla link için teşekkürler ama hiç bir şey anlamadım

merak ettiğim flash desteği yok çözümü var mı

skype üzerinden görüntülü görüşme için uyumlu kamera nerden ve nasıl bulunabilir yada böyle bir şey mümkün mü

Sayfanın ortasında "Below are my calibrated settings" yazan yerde ayarlar var onları uygulayın. Flash desteği yok, camera için bilgim yok. Hiç ilgimi çekmediğinden incelemedim ama internette aratın bu iş için kameralar olduğuna göre uygulaması vardır.
  • quote:

flahs sorunu nasıl çözülebilir aceba

Firmanın başını ağrıtırsak eklerler belki.Onlar için çocuk oyuncağı ama canları isterse tabi.Belkide politika olarak hiç eklemezler.
  • quote:

quote:

Hocam endişem tv acaba daha önce kullanılmış arızalı ve tamir görmüş olmasın forumda bi arkadaş tv nin kaç saat çalıştığını bakmamız için bir şey yazmıştı onu bulamadım şimdilik nasıl bakıyorduk?

Tv açıkken yanda ses açma kapama düğmesinden ses kapamayı basılı tut Ve kumandadan 3 kere "sıfır"a bas.

Hocam vierra markette hesabıma girdim faturada isimi olan arkadaş maili ile kayıt olmuş tv yi daha önce kullanılmışSıfır gibiydi poşetleri filan gelip servis çıkatmıştı bidaha ambalajlamışlar mı servisten gelirken bireşey anlamadım artık teknosadan geri dönmelerinin bekliyorum.

• quote:

quote:

quote:

Hocam vierra markette hesabıma girdim faturada isimi olan arkadaş maili ile kayıt olmuş tv yi daha önce kullanılmışSıfır gibiydi poşetleri filan gelip servis çıkatmıştı bidaha ambalajlamışlar mı servisten gelirken bireşey anlamadım artık teknosadan geri dönmelerinin bekliyorum.

hocam geçmiş olsun inşallah kullanılmış vermemişlerdir sana. Bende çok şükür servis kullanılma süresini gösterdi hiçbir şey yok ürün sıfır. Ürünüde kaydettirdim adıma online olarak.
    Süresine sende bir bak derim ne kadar kullanılmış, arkadaşın dediği işlemleri yap. Ürünün seri numarası için kutuya , etikete gerek yok. Ürünün belleğinde elektronik olarakta kayıtlıdır. TV Menüsünden sistem bilgilerine girerek seri numarasına bakabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

kapalı kutu ürünlerin kesinlikle sıfır olmadığına dair bir mesaj gördüm. andy1 daha yeni yazmış. Onun atlındaki mesajda bununla ilgili mesajın linkini veriyorum. Daha önceden birkaç ev gezen kapalı kutu ürünleri satmışlar. Üstünde bide başka kişilere ait kargo etiketleri varmış. Bu ürüne ait fatura olduğuna göre demekki bunu daha önceden başkasına satmışlar o da daha sonra caymış ve iade etmiş olabilir. Fakat verdiğim linkteki kullanılmış ürünü yollayan firma teknosa değil. Mesaj linkini veriyorum okumanda fayda var.

http://forum.donanimhaber.com/m_66976440/mpage_1//tm.htm#67133237

• Arkadaslar yardıma ihtiyacım var. Yeni 32"et5e modelini aldım, ambalajında duruyor acmadım. Servisin gelip kurmasını bekliyorum. Tv yi servise duvara montajlatacagim. Bir aski aparati buldum ve yarın almayı düşünüyorum. Fakat aparatin ölçüsü tv ye uygun mu bilmiyorum. Aparat 200*200 mm icin. 32 et5e modeline uygun mudur? Bu tv yi kullanan arkadaslar veya bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim, yarın almam lazım biraz acil..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

selam dostum ben bu menüyü açtım, saatine falan baktım bi sorun yok lakin çıkmayı beceremedim nasıl çıkacaz acaba bu menüden. Kumandadan tv kapama tusuda işlemiyor çıkmadan

edit : tv'nin üzerindeki tuşlardan tv'yi kapatıp açtım düzeldi. Neyse bilgi için saol öğrendiğimiz iyi oldu, 2 hafta oldu alalı 160 saat kullanmışım ve 86 kere açıp kapatmışım. Bir yanlışlık yok. Ürünü ilk ben kullanmışım. Sabahlara kadar film izliyordum 160 saat az geldi bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felipemassa -- 21 Ekim 2012; 3:29:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: felipemassa

quote:

selam dostum ben bu menüyü açtım, saatine falan baktım bi sorun yok lakin çıkmayı beceremedim nasıl çıkacaz acaba bu menüden. Kumandadan tv kapama tusuda işlemiyor çıkmadan

edit : tv'nin üzerindeki tuşlardan tv'yi kapatıp açtım düzeldi. Neyse bilgi için saol öğrendiğimiz iyi oldu, 2 hafta oldu alalı 160 saat kullanmışım ve 86 kere açıp kapatmışım. Bir yanlışlık yok. Ürünü ilk ben kullanmışım. Sabahlara kadar film izliyordum 160 saat az geldi bile

Benimde 2 hafta oldu.00105 saat ve 0000024 defa açıp kapanmış.

Ben bir süre geri al tuşuna basılı tuttum çıktı.Belki exit tuşunada bir süre basılırsa çıkıyordur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: monatim

Arkadaşlar bu tv nin 55" modelini almayı düşünüyorum. Ama bazı merak ettiğim özellikler var. Kullananlar belki yardımcı olabilirler bana.
    Almayı istediğim model TX-L55ET5E. Kablo tv, uydu yayınları kullanıyorum. Dreambox 8000 HD receiver cihazıma hem uydu ve hem de kablo tv kabloları takılı halde. Ama ben bu receiveri kullanmadan, kablo tv için modülü ve kablomu tv' ye, uydu için olan kablo mu da tv ye bağlayıp Kablo yada Uydu seçimi yapabilmek istiyorum. Ayrıca TV' ye bir harddisk takarak izlediğim yayını kaydetme, dondurma, ileri - geri sarma işlerini yapmak istiyorum. Bu isteklerimi bu TV karşılar mı? Amacım Panasonic TV almak. Bu isteklerimi birebir olarak LG 55LM960M karşılıyor. Ama onu değil Panasonic' i almak istiyorum.

Konuyla ilgili yardım edebilirseniz sevinirim.

Dahili uydu alıcısı olmadığı için dediklerinizi yapamazsınız.

Teşekkür ederim cevap için. Tüm bu isteklerimin olabilmesi için görüntü kalitesinden ödün verip Lg lm960 almam gerekiyor anladığım kadarıyla. Ama lg asla almayacağım. Peki bir sorum daha olacak, ET5 mi yoksa VT50 mi almam mantıklı. Vt50 nin cidden üstün bir tv olduğunu okudum ama hani bu devirde plazma alınırmı diyen de çok arkadaşım var. İkisinde de 55 ekran düşünüyorum, sizin fikriniz nedir bu konuda?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Tv.nin saatini kontrol ettiniz mi ? Daha önce açılmışmı diye ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: monatim
    Teşekkür ederim cevap için. Tüm bu isteklerimin olabilmesi için görüntü kalitesinden ödün verip Lg lm960 almam gerekiyor anladığım kadarıyla. Ama lg asla almayacağım. Peki bir sorum daha olacak, ET5 mi yoksa VT50 mi almam mantıklı. Vt50 nin cidden üstün bir tv olduğunu okudum ama hani bu devirde plazma alınırmı diyen de çok arkadaşım var. İkisinde de 55 ekran düşünüyorum, sizin fikriniz nedir bu konuda?

Tv. dünyası 2 tartışmanın cevabını hala bulamadı.

1-) Plazma - LCD
    2-) 3D Tv. konusunda da aktif - pasif gözlük.

Her iki konuda da 2 farklı tarafın üstün olduğunu savunanlar var. Burda iş bize yani son kullanıcıya düşüyor. Kağıt üstünde onun busu iyi bunun şu su iyi diyip karar verirsek yanılırız. Bir çok kullanmadığımız yada televizyonda olduğunu bilmediğimiz bir özellik için Tv. alınmaz.

Siz iki konuya birden cevap bulmak zorundasınız Plazmamı, Led mi ? Aktif gözlükmu pasif mi ?
    Tavsiyem Önce plazma kullanan arkadaş, komşu veya akrabalardan plazmalarla ilgili görüşlerini alın. Sonra LED kullananlara aynı şeyleri sorun son olarakta 2 televizyonuda teknoloji marketlerde aynı görüntülerle kıyaslayın, bunun için Usb belleğe 3-5 resim, 1 normal video, 1 3D video, 1 müzik dosyası atıp hepsini tek tek kontrol edin. Gözünüze ve kulağınıza hangisi hoş geliyorsa onu alın.

Ben ET5 alarak 2 soruyada hangi cevabı verdiğim belli, neden ET5 aldım dersem bir kaç mesaj önce gözlük kıyaslamasını yapmıştım.
    Plazma -Led arasında ki tercihimi nasıl yaptım diyecek olursam, Önceden plazmada kullandım yeni nesilde eskisi kadar olmasada ekran yanığı devam ediyor, rodaj suresinde Tv.yi düzgün kullanmaya dıkkat edecen. Eskisi kadar olmasada elektrik sarfiyatı yüksek. Led'e göre artısı SD yayınlarda Led e göre daha iyi performans veriyor ve modeline göre siyah dengesi iyi olanlar var. Fakat gelişen yayıncılık kalitesiyle artık karasal yayın kalmayacak hepsi digitale geçiyor (2014 yılına kadar zorunlu) yayın kalitesi artar HD kalitesinde yayın olunca Plazmanın o üstünlüğüde biter.

• 
Sayfa: önceki 106107108109110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.