Şimdi Ara

PANASONIC'TEN PASİF 3D'Lİ (FPR) ET5 SERİSİ !!! (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.083
Cevap
34
Favori
313.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dangeraus

quote:

Orijinalden alıntı: Cmk21
    kardeş kırmızı olan kısımlar menü görüntü ayarları kısmında yok nerden bulabilirim

Menü -> görüntü ->İleri ayarlar -> Beyaz dengesi -> sorduğun ayarlar orda

teşekkürler şimdi onlarıda ayarlıyorum
  • Arkadaşlar bende ayın 12sinde panasonic 42et5e aldım sehpalı 1.699 tl ve 16sında servis gelip kurdu. Ayarlarını falan yaptı fakat eşim ve ben dt hd sinema kanallarını izlerken görüntünün yapaylığımı diyelim yada filmi sanki el kamerası ile çekmişler gibi izliyorduk.inşallah anlatabilmişimdir:) neyse internette araştırma sonucum aşağıdaki gibi bir teste rastladım ve sizlerle paylaşayım istedim. aşağıda görüldüğü gibi dinamik modu 3d izlerken, gerçek sinema modunuda 2d izlerken ayarladım. Şimdi rahat bir izlemeye kavuştum.

Viewing mode Cinema
    Contrast 30
    Brightness 0
    Colour 30
    Sharpness 2
    Colour balance Warm
    Eco On or Off
    Vivid color Off
    P-NR Auto

Advanced Settings
    Menü -> görüntü ->İleri ayarlar -> Beyaz dengesi -
    White Balance > R-Gain -1
    White Balance > G-Gain -8
    White Balance > B-Gain 6
    White Balance > R-Cutoff 0
    White Balance > G-Cutoff -2
    White Balance > B-Cutoff +1
    Gamma 2.2
    Intelligent Frame Creation Off
    16:9 Overscan Off

Quote from: 2D Settings
    Viewing mode: True Cinema
    Contrast: according to your room brightness. We used 22 clicks up from 0 to get 120 cd/m2 whites.
    Brightness: default
    Colour: -3 from default
    Sharpness: 0 for HD
    Vivid Colour, CATS, P-NR etc: Off
    Menü -> görüntü ->İleri ayarlar -> Beyaz dengesi
    White Balance: -3 0 3 0 0 -4
    CMS: 0 12 0 3 5 13 7 0 2
    Gamma 2.2
    Intelligent Frame Creation: Min
    24p Smooth Film (BD): Off
    Clear Cinema: On
    16:9 Overscan: Off

Quote from: 3D Settings
    Viewing mode: True Cinema
    Contrast: your choice, but we ****e setting it with a contrast pattern so you can see what you're doing
    Brightness: -3 from default
    Colour: -30 clicks from full position
    Sharpness: 0 for HD
    Vivid Colour, CATS, P-NR etc: Off
    Menü -> görüntü ->İleri ayarlar -> Beyaz dengesi
    White Balance: -7 -1 5 0 0 -4
    CMS: -3 10 0 4 -3 30 8 7 -9
    Gamma 2.2
    Intelligent Frame Creation: Off
    24p Smooth Film (BD): Off
    Clear Cinema: On
    16:9 Overscan: Off

• quote:

Orijinalden alıntı: KARARSIZ 23

Merhaba Arkadaslar . TELEDUNYASI olanlar sizden ricam , Eger birlik olursak ve Dogus yayin grubunu mail bombardimina tutarsak ve Facebook resmi sayfalarinda ve

Twitter dan Asagida olan HD kanallari Teledunyaya

getirebiliriz.Lutfen Yardimlasalim bizde Avrupada olan takimlarimizi Ve Ispanya ligini evimizde HD olarak izliyelim

KRAL TV HD, Cnbc-e HD, E2 HD ,Startv HD , Ntvspor HD ve HDe kanallarini Teledunya yada gormek ve izlemek istiyoruz .Lutfen . ilginize Tesekkurler

STAR TV : bizeyazin@startv.com.tr , Siren Uludağ star@dogusyayingrubu.com

NTVSPOR : ntvspor@ntvspor.net

NTV : operasyon@ntvmsnbc.com , ntvmsnbc@garantiteknoloji.com.tr

e2 : info@e2.tv.tr

Cnbc-e : izleyici@cnbce.tv

KralTV : web@kraltv.com.tr

hocam teledünyayı et5 serisi ile mi kullanıyorsunuz? eğer öyleyse performans nasıl? bende bu tv yi düşünüyorum evde 40c6000 var teledünya CI kartlı ve bence görüntü çok iyi SD kanallara bile. görüşlerinizi öğrenmek isterim

• arkadaşlar PANASONIC TX-L47ET5E aldım cihaz elime ulaşmadı hala ancak sd ve hd yayın için hangi recieverı almalıyım taviseyede bulunabilicek var acaba acill yardım lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mazeus

arkadaşlar PANASONIC TX-L47ET5E aldım cihaz elime ulaşmadı hala ancak sd ve hd yayın için hangi recieverı almalıyım taviseyede bulunabilicek var acaba acill yardım lazım

1-) Neta 6400 HD
    2-) jameson js-3003
  • quote:

quote:

arkadaşlar PANASONIC TX-L47ET5E aldım cihaz elime ulaşmadı hala ancak sd ve hd yayın için hangi recieverı almalıyım taviseyede bulunabilicek var acaba acill yardım lazım

1-) Neta 6400 HD
    2-) jameson js-3003

peki bunlardan hangisini tavsiye edersiniz panasonic için reciever seçiyor diye hatırlıyorum dha önce okuduklarımdan
  • quote:

quote:

quote:

1-) Neta 6400 HD
    2-) jameson js-3003

peki bunlardan hangisini tavsiye edersiniz panasonic için reciever seçiyor diye hatırlıyorum dha önce okuduklarımdan

Reciever seçiyor derken, takınca ben x markaya küsüm göstermiyorum demez Sadece iyi bir reciever ile çok güzel görüntü alırken normal reciever ile vasat görüntü alırsınız manasında kullanılmıştır.

Neta 6400 HD' yi bu Tv. ile kullananlar var, memnunlar. media player özellikleri fazla yoktur ama maliyet olarak 140 - 150 TL. ye alırsınız.

Jameson Js-3003 ise forumda kabul gören js-3001 modelinin media player özelliği artırılmış hali, e-sata ile HHD bağlantısı yapıp kayıt yapabilirsiniz. Maliyet olarakta 180 TL.

Seçim size kalmış.

• anladım çok saolun peki bd isoları izleye bilirmiyim jamesonla yoksa bd için ayrı bir media player mı gerek olucak
  • quote:

anladım çok saolun peki bd isoları izleye bilirmiyim jamesonla yoksa bd için ayrı bir media player mı gerek olucak

Her şeyin yapan alet; Bir şeyi tam değil, her şeyden azar azar yapar.

Tam olarak bilmiyorum açıp açmayacağını ama forumda markanın konusu var, oraya sorarsanız kullananlar yorumlar.

http://forum.donanimhaber.com/m_53806137/tm.htm

Fakat Tv. hakkında konuşulduğu gibi aldığınız ürün ne ise öncelik aslı görevini yapmak olsun, Tv. ise görüntü kalitesi iyi olsun, reciever ise sinyal işlemesi iyi olsun, film falan izlemek için mümkünse orjinal film izlensin değilsede işi bu olan bir media player kullanılması taraftarıyım.

• Dijiturk HD alıcısı SD yayında çok daha başarılı.

Medya player düşünenler sıcak fırsatlarda egreat R1 50 liraya kısa da var. Ona baksınlar . Bu fiyata harika cihaz

Siyah gölge sorununu servise bildirdim . Anlamadilar.
    Bayramdan sonra gelecekler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Resim işin göz meselesi alışkanlık meselesi kişiye göre farklılık gösterir. Mesala next minix bana göre büyük ekranda vasat ama beyenen arkadaşlar çıktı forumda, diginin hem HD kusunu kullandım şimdi de HD+ kullanıyorum ben beyenmedim ama siz beyeniyorsunuz.

İşin içine zevk girince herkezin doğrusu farklı olabiliyor
  • quote:

Resim işin göz meselesi alışkanlık meselesi kişiye göre farklılık gösterir. Mesala next minix bana göre büyük ekranda vasat ama beyenen arkadaşlar çıktı forumda, diginin hem HD kusunu kullandım şimdi de HD+ kullanıyorum ben beyenmedim ama siz beyeniyorsunuz.

Next minix HD ye göre iyi dedim dostum.
    Yoksa genel olarak SD ler rezalet

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

quote:

Resim işin göz meselesi alışkanlık meselesi kişiye göre farklılık gösterir. Mesala next minix bana göre büyük ekranda vasat ama beyenen arkadaşlar çıktı forumda, diginin hem HD kusunu kullandım şimdi de HD+ kullanıyorum ben beyenmedim ama siz beyeniyorsunuz.

Next minix HD ye göre iyi dedim dostum.
    Yoksa genel olarak SD ler rezalet

Valla orda size katılmıyorum

Fiyat performans oranına bakılırsa 150 TL.lik sigara paketi kadar ürün hem media player özelliği hem modül özelliğiyle Türkiyenin en büyük digital platformu olduğunu idda eden firmanın en üst model cihazına kafa tutuyor bana kalırsa next daha iyi olunca insan taktir etmeden duramıyor

• quote:

anladım çok saolun peki bd isoları izleye bilirmiyim jamesonla yoksa bd için ayrı bir media player mı gerek olucak

media player alacak olursanız bence benim gibi yapıp onun parasına ucuz bir htpc kurun ikinci elden..çok daha verimli oluyor..neden derseniz;

altyazı rengi boyutu film ile ilgili detaylı ses ve görüntü ayarları falan hepsi kontrolünüzde oluyor..internete girip müzik dinlemek vs.. cabası..
  • Next minix black uydu alıcısını bende kullanıyorum.Tatminkar bir görüntü kalitesi sunuyor.Açıkcası çok büyük bir kusurunu şimdilik görmedim.Normal bir ev kullanıcısı için kesinlikle yeterli.

Birde SD yayınların zaten artık HD olma zamanı geldide geçiyor bile.HD standardı çıkalı 7 seneden fazla oldu.

Gerçi bu SD yayınlarında bile bir mutabakat yok.Kanallar arasında bit oranları çok değişiyor.Bit oranı yüksek olan kanallar(mesela FOX,Show,Atv,star vs...) kaliteli bir izleme deneyimi sunarken düşük bit oranlı kanallarda(Yerel kanalların çoğu veya düşük bütçeli kanallar) yayın izlemek işkenceye dönüşebiliyor.

• O saydığınız kanalların hepsinin HD yayını var. Çekim kaliteleride ona göre oluyor. İnşallah digital platformdan çıkıp ulusal yayına geçselerde milet eziyetten kurtulsa
  • Arkadaslar et5e model yeni aldığım tv''mi bugün servise kurdurdum. Fakat görüntü kalitesi beni tatmin etmedi, insanların suratında bazen yeşilimsi golgelenmeler oluyor. Neden olur fikri olan var mı? Ayar mı yapmam lazım, yardımcı olabilir misiniz?

• Yukarıda verilen ayarları deneyin birde . Nispeten düZeliyor.

Görüş açısı olarak da beni tatmin etmedi
    30 dereceden sonra ekran kararmaya başlıyor.
    178 derece hikaye.

• ben digiturk IQ kullanıyorum HD yayını az kanal d yok show tv yok star yok

yabancı kanalar var atv fox trt1 ligtv vs var

bu diğer kanalaarın hiçmi hd yayını yok yoksa digiturkte mi yok

ayrıca yukarıda verilen ayarlar ingilize tv türkçe ben ayarlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Yukarıda verilen ayarları deneyin birde . Nispeten düZeliyor.

Görüş açısı olarak da beni tatmin etmedi
    30 dereceden sonra ekran kararmaya başlıyor.
    178 derece hikaye.

ilginç...
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.