Şimdi Ara

Panasonic sg2100 amfili pikapı deck hale getirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde panasonic sg2100 modeli bir amfili pikap var. Ben pikapı stereo amfime bağlayarak kullanmak istiyorum. Bir elektronikçiye götürüp deck hale getirmek sağlıklı olur mu, bunun dışında farklı bir çözüm yolu var mıdır? Hediye ve eski bir şey olduğu için çekiniyorum açıkcası. Fakat kendi amfisinden hiç memnun değilim ve bir şekilde çözmem gerekiyor bu sorunu.
    Mesela fotoğraflarda da görünen rec aux çıkışından bir şeyler yapılabilir mi acaba. Bu konuda görüşlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morelsd -- 26 Ocak 2016; 13:08:03 >

• Morelsd kullanıcısına yanıt
    5 pin din to rca, diye geçen kablo ile pikabı stereo amfinizin girişlerinden birine bağlayabilirsiniz.

http://m.ebay.com/itm/221962515356

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Analog hale getirmek nedir bilmiyorum ama turuncu hocama katılıyorum...

Selam king crimson

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Analog degilde deck hale getirmek olacakti sanirim yukarda yazildigi gibi din to rca ile streo anfiye baglanabilir
  • Pikap zaten analog dur .
    Fotoğrafta REC/AUX DIN jak a bağlantı yaparsanız , pikaptan başka ampliye aktarım yapamazsınız . fotoğrafta görülen jak ,kayıt yapmak içindir .
    Aux out çıkışı olması lazım ,başka amplifikatöre bağlamak için .
    elşektrronikçiye götürüp , RIAA çıkış katından paralel blendağlı hat çekip başka amplifikatöre bağlantı yapabilirsiniz ..
  • Pikap zaten analog dur .
    Fotoğrafta REC/AUX DIN jak a bağlantı yaparsanız , pikaptan başka ampliye aktarım yapamazsınız . fotoğrafta görülen jak ,kayıt yapmak,harici deck cihaz bağlamak içindir .
    Aux out çıkışı olması lazım ,başka amplifikatöre bağlamak için .
    elektrronikçiye götürüp , RIAA çıkış katından paralel blendağlı hat çekip başka amplifikatöre bağlantı yapabilirsiniz ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elektürükçü -- 26 Ocak 2016; 12:13:27 >
  • Görüşleriniz için teşekkürler. Din to RCA dönüştürücü şeklini sabah denedim ve aux out mantığında bişey olmadığını anladım. Elektürükçünün bahsettiği aux out ile işi çozeriz gibi duruyor anca, çukurcuma tarafında bir iki yere göstermeyi düşünüyorum. İstanbulda önerebileceğiniz yer var ise çok güzel olur. Bu arada deck hale getirmek olacakmış başlığı da düzelttim. Tekrar Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morelsd -- 26 Ocak 2016; 13:06:12 >
  • Uzak saymazsanız Kartal Getirin yapalım .
  • Pm atıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.